مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:84 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:38 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:26 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:547 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:41 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:55 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1181 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:63 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:51 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3632 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:138 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک جامع آزمون محاسبات 95
1395/01/02 , 02:41 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1395/01/04 10:30 ب.ظ، توسط Reza-MSR.)
ارسال: #1
تاپیک جامع آزمون محاسبات 95
سلام خوبین بچه ها سال نوع همه تون مبارک باشه

من بهمن 94 آزمون محاسبات دادم

ولی نتونستم به موفقیت برسم

دلیل عدم موفقیت من کم تجربگی بود

تو همچین آزمون های قبول کنید که باید از تجربه دوستان بهره برد و باهم جلو رفت تنهایی واقعا نمیشه
من بعد کلی جست و جو و پرس و جو به این نتیجه رسیدم که کتابهای سری عمران میتونه مفید باشه
تهیه کردم و حدودا نزدیک 60 روز هر روز به مدت تقریبا 7 ساعت مطالعه داشتم تا تونستم تمامی کتابهارو تموم کنم
بعد که رفتم سر آزمون تقریبا تمامی سوالات برایم آشنا بود
اسونترین سوال فاصله بین خط الاستیک و پلاستیک بود که سر جلسه آزمون هرچقدر هم حل کردم به جواب نرسیدم
پس دیدید با اینکه سوالات برایم آشنا بود ولی نمی تونستم به جواب برسم و این ضعف کتاب های سری عمران بود که سوالات تالیفیی نسبتا کمی داشت و صد البته ضعف اصلی خودم بودم که که کم تمرین کرده بودم یعنی وقت کم بود برای تمرین

خلاصه خدمت شما عرض کنم با دو ماه مطالعه فقط کتاب های سری عمران تونستم 22 تا سوال رو صد درصدی بزنم

الان به این نتیجه میرسم که اولا دو ماه وقت واقعا برای محاسبات کمه و دوما اینکه سری عمران خوبه ولی کافی نیست

الان سوالی که از شما دارم اینه که آیا بسته پوران پژوهش رو هم تهیه کنم یا نه

چون خیلی سوال توذهنمه
نکند پوران پژوهش تقریبا شبیه سری عمران باشد
نکند زیاد مفید نباشد
نکند...

از تک تک دوستان درخواست دارم تا اطلاعتشون رو در این زمینه اعلام بفرمایین...

ایا سری عمران یا پوران پژوهش یا جفتش ؟!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط r.a ، fardinf ، رضا کاظمی زاده
1395/01/02 , 10:19 ب.ظ
ارسال: #2
RE: تاپیک جامع آزمون محاسبات 95
سلام
پیشنهاد بنده تسلط به دروس پایه و سپس مباحث مقررات ملی است.اگر هم فرصت کافی ندارید وقت روی مباحث مقررات ملی بگذارید.برای به مقررات ملی نیز با پیش
زمینه دروس پایه را می خواهد.البته با کتبی مانند سری عمران سریعتر می توانید به این هدف برسید.
فقط این نکته را هم اضافه کنم که برای قبولی تکنیکهایی هم لازم است مثل روشهای مدیریت زمان و ....
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
 سپاس شده توسط Reza-MSR ، farzad4m ، fardinf
1395/01/04 , 04:16 ب.ظ
ارسال: #3
در ادامه فرمایشات اقای مهندس پناهی:
باید سوادی فوق دانشگاهی و سوپر تئوری!!!! داشته باشید تا بتونید از پسِ نیّتِ پاک!!!! مسئولین ذی ربط!! بر بیآید و در آزمون محاسبات قبول شین چرا که اون آقایون مجبورن اینجا(یعنی در سر پل صراط نه ببخشید آزمون محاسبات) حالِ تموم فارغ التحصیلایی که-بر حسب اجبار این دوره و زمونه-وارد دانشگاه و این رشته شدن رو بگیرن و بهشون نشون بدن که اینجا!!! اونجا نیس که دمِ استادارو ببینید و فِرت و فِرت نمره بگیرین و معدل بالا مدرک بگیرین و پُزِش رو شب خواستگاری یا تعیین مهریه به خونواده طرف بدین ...
نظام مهندسی خودش هنوز نخواسته بیاد و خداپیغمبری هدالت رو رعایت کنه و به پروانه دارها کار رو مساوی تقسیم کنه خب اقایونِ برگزاریه ازمون محاسبات مجبورن خودشون زودتر اقدام کنن و با طرح سوالاتی-فوق تئوری و فرا دانشگاهی-!!! شما و ما عزیزای این مرز و بوم رو از ضایع شدن جلوی خونواده هانجات بدن!
یعنی چی؟!!!
خب یعنی شما پروانه نداشته باشید بهتر از اینه که داشته باشید اما بهتون کار نرسه ..
بهرحال از قدیم گفتن و حتما هم شما شنیدین که: گر ببستند زِ رسیدن منفعت به شما، دری ///// به قصد ضایع نشدنتان حتما کردند فکر دیگری ...
 سپاس شده توسط ابراهیم کاظمی
1395/01/04 , 08:52 ب.ظ
ارسال: #4
من خدمت تک تک مهندسین عرض کنم
من اولین بار مرداد 94 آزمون نظارت دادم
هیچ گونه هم تجربه ای نداشتم کتاب هارو تهیه کردم و کتاب مجموع سوالات 10 ساله رو تهیه کردم نشستم و خوندم خیلی هم وقت گذاشتم که به طوری که اگه اون وقت رو برای دانشگاه میزاشتم الان هارواد قبول شده بودم (کوچولو پیاز داغش زیاد شد)بعد یک ماه کتاب هارو تموم کردم و امدم آزمون های سال های قبل رو بزنم دیدم واقعا نمیشه
امدم چیکار کردم
عین این کتاب های دوره زمان کنکور مثل گاج که تو هر صفحه 20 تا سوال طراحی کرده بود منم امدم مبحث به مبحث امدم سوال تالیف کنم که برفرض برای بتن 20 صفحه پر سوال تالیف کردم تا امدم به خودم برسم یک هفته مونده بود تا ازمون
حداقل یه ماه وقت میخواست تا اونارو دور بزنم و بالای 80 بزنم
زود زود امدم جمع کنم مباحث رو ... که فردا دیگه ازمون بود
رفتم سر جلسه تمامی 60 تا سوال برام مثل اب خوردن بود که اصلا خودم هم نفهمیدم چی شد یهو گفتن یک ساعت مونده تا اخر ازمون
بعد چون ساعت نبرده بودم و پشت سر هم مراقب میگفت نیم ساعت دیگه مونده 10 دقیقه مونده کلی استرس بهم وارد شد و اخرسر با 29 سوال درست افتادم و تا هفته ها حالم گرفته بود

دلیل شکستم تو اون ازمون نبردن ساعت سر جلسه بود که برام سنگین تموم شد

منظورم از اینهمه حرف و حدیث این بود که به مهندس خوش کلام بگم که ماهم دستمون امده که اقایون چطوری سوال میدن و خودمون رو اونطوری اماده میکنیم

سری بعد که همون بهمن 94 بود کلی تجربه داشتم میدونستم باید چیکار کنم ولی ایندفعه هدفم محاسبات بود و میدونستم تنها کتاب کافی نیست رفتم سری عمران گرفتم نزدیک دو ماه روزی 7 الی 8 ساعت وقت گذاشتم این سری با خودم ساعت هم بردم کلی مدیریت زمان کردم جواب تمامی سوالات رو هم بلد بودم 15 سوال اول تقریبا برای بارگذاری بود داشتم دونه دونه جواب میدادم که وقت نصف شد و مونده بود 45 تا سوال
بازم کلی استرس بهم وارد شد و بالا پایین کردم دیدم خودم رو بکشم هم تموم نمیشه وسطای ازمون بودم که به خودم گفتم زیبا بی خیال خودت رو اماده کن برای ازمون بعدی
بعد کلی کلنجار با خودم تونسته بودم 22 سوال رو درست بزنم

از ازمون که امدم بیرون
داشتم انالیز میکردم که چرا این سری هم شکست خوردم در وهله اول تقصیر رو انداختم گردن کتاب های سری عمران و در وهله دوم انداختم گردن زمان

به نظر خودم جفت موارد بالا خیلی تاثیر گذار بودن و این سری باید رو جفت موارد کار کنم
وقت رو که دارم
الان دنبال منابع تکمیلی تر هستم بنظر من کتاب های سری عمران خوبه ولی کافی نیست چون طراح سوالات به کتاب های سری عمران واقفه و کمی سوالات رو متفاوت تر از سوالات تالیفی سری عمران میده دنبال منبعی هستم که کلی سوالات تالیفی و طراحی شده داشته باشه که بشه کاملا اماده شد
کلی تو نت گشتم کتاب های خوبی بود ولی مال دوره ای قبل از سال 92 و قدیمی بودن مثلا دنبال کتاب راهنمایی بتن و فولاد بودم که البته قدیمی بودن و به درد نخور

تا اینکه بعد کلی جست و جوی مجدد به بسته اموزشی پوران پژوهش گیلان رسیدم
تو سایتشون فقط اسم کتاب هارو گذاشتن با مبلغ
هیچگونه نمونه ای سوالات نذاشتن
البته نمونه وجود داره ولی مربوط به نظارته

الان هدفم از این تاپیک معرفی کتاب های مفید تو این زمینس
یکی از دوستان گفتن جزوه های استاد حسین زاده رو دانلود کن منم دانلود کردم تقریبا مطالبش با سری عمران یکیه ولی خلاصه تر
حالا میترسم 300 هزار تومن بدم به بسته پوران پژوهش
اگه این بسته هم مثل مثل جزوه های دکتر حسین زاده همون شبیه خلاصه سری عمران بود چی

پس می بینید که تو انتخاب منبع خوب دچار مشکل هستم من دنبال منبعی هستم که کلی سوال تالیفی داشته باشه
لطفا راهنمایی کنید تا بتونیم باهم بریم جلو
اره درسته آزمون محاسبات خیلی خیلی خیلی سخته ولی محال نیست بیاییم باهم آسونش کنیم
با تشکر از تک تک شما.

سپاس شده توسط mehrdad92
1395/01/05 , 12:34 ق.ظ
ارسال: #5
مهندس جان .. 2 راه خیلی خیلی راحت دارین واسه قبول شدن!
1- قبول ریسک و دادن پول به همکارای فعال!!! واسه گرفتن جواب بعد چن دیقه از شروع آزمون!!!!!!!!!!!!!!(الان مطمئنم گوش همه اقایون مسئول تیز میشه که ببینن کیه و کجائه که همچین کاری میکنن)
2- تقبل هزینه شرکت در کلاسای مخصوص این آزمونا در تهران!
از لحاظ هزینه تقریبا هر دو یکی ان اما علیرغم ساده و بی دردسر بودن روش اول(اما نبود هیچ تضمین برای گرفتن جواب سوالات در حین ازمون به دلایل مختلف امنیتی!!!!) روش دوم رو واسه شما پیشنهاد میدم که هم شرعیه قبول شدنش! هم بی دردسر فقط زحمت رفتن به تهرون و ... یخورده شاید مشکل باشه.
در غیر اینصورت با این اوصافی که شما از پیشینه ازمونای قبلی شما گفتین یعنی زدن 20-30 تا سوال و زرنگیه فوق بشریه طراحان سوال که کتابا و جزوات پوران پژوهش و سری عمران و خلوتی و سرا و ... رو شبانه روز عین انتی ویروس کامپیوترها اسکن میکنن، شما حریف سوالای فوق تئوریه اونا نمیشین (البته با تموم وجودم اعلام میکنم که قبولیه شما و دیگر همکاران، آرزوی قلبیه منه چون هم پیشرفت همکارام برام افتخاره هم رووووو کم کنیه یه عده دیگه میشه)...
طراح میشناسم که پایه 1 هستش و کارشناس دادگستری و ... اما وقتی بهش گفتم برنامه ایتبستون در طراحی این ساختمون ورژن چند بوده، فرموووووود: نظام مشکل نداره،اُوِر دیزاینه!!!!
یه پیشنهاد دیگه هم دارم براتون .. این یکی دیگه خیلی خیلی جالبتره ... الان یه مدتیه که من برای ادامه همکاری با شرکت مهندسی خودم در یکی از شهرهای اصلی شمالی مشغول به فعالیت و سکونت هستم .. توی این شهر چیزی که جالبه اینه که فقط یکی دو!!!! نفر طراح حرفه ای ساختمون هستن(نمی دونم عدد یکی دو نفر براتون جالب هست یا نه) و اگه قرار باشه که یه ساختمون خاصی طراحی بشه تقریبا همه دفاتر طراحی از اون یکی دو !!! نفر مشاوره میگیرن و بقیه ساختمونای معمولی با ایتبس ورژنِ اُوِر دیزاین!!!! طراحی میشن،مهر میشن،خروجی داده میشه و تایید میشه....
منظورم اینه که شما هم بیاید و به نرم افزارای طراحی که 90 درصدش همون ایتبس و سیف هستش و بازم 90 درصد ساختمونا بتنیه(ایتبسشو راحت تر میشه سرشو هم آورد) مسلط بشید و توی شهر و دیار خودتون اسمی در کنید و به راحتی تموم طراحیا رو انجام بدین و پول حلالشو به جیب بزنید!!
موفق باشید( از هر یکی از روش ها پیشنهادی).
 سپاس شده توسط زیبا یگانه ، mehrdad92
1395/01/05 , 01:44 ق.ظ
ارسال: #6
با تشکر از خانم خوش کلام
باز ممنون میشم دوستان که ازمون دادند نظری بدن
بعد خدمت مهندس عرض کنم که شما ازمون رو خیلی خیلی سطح بالا گرفتین درسته ازمون سطحش خیلی بالاس ولی میشه با مطالعه و پشتکار و منابع خوب کمر ازمون رو شکست ولی با همکاری و همفکری
تنهایی شدنی نیست
منتظر دوستان هستم ..
 سپاس شده توسط r.a
1395/01/05 , 07:44 ق.ظ
ارسال: #7
من برای آزمون های این سال های اخیر نمیتونم نظر قاطعی بدم ، چون خودم سال 86 قبول شدم محاسبات . ولی میدونم اگه شخصی واقعا مطالب مبحث ها رو عمیقا درک کرده باشه و چند تا تست نمونه هم راه حلشو دیده باشه ، دیگه مشکل خاصی نباید باشه .
بعضی ها میان از مثلا یکی دو تا سوال ابهام برانگیز یا اشتباه تو آزمون حرف میزنن و علت قبول نشدن خودشونو همون ها میدونن .
من یک چیز بگم اینجا ، الان فکر کنم نمره قبولی باید 50 باشه . به نظر من شما باید جوری بخونی که در حد 70 پیش خودت مطمئن باشی که میزنی که وقتی رفتی تو آزمون ، با توجه به استرسی که هست و همچنین موارد دیگه ، حداقل بتونی 50 رو بزنی .
اما در بحث کلی تر به نظر بنده کل اساس سیستم آموزشی کشور از هم پاشیده و ناهماهنگ و بسیار ناکارامد میباشد.
به نظر من ، باید برای علم و دانش ارزش قائل شد و ارزش اسم مهندس را در سطح پایین تر از کارگر نیاورد . متاسفانه در کشور ما در سال های گذشته ، به خاطر سود و منعت عده ای ، بطور بی سابقه و فوج فوج نسبت به جذب دانشجو اقدام شده که خود این منجر به دو عامل : 1- بیکاری 50% فارغ التحصیلان دانشگاهی 2- پایین آمدن ارزش اسمی مهندس در حد پایین تر از کارگر
خوب واقعا این فارغ التحصیلانی که مثلا مساحت میلگرد رو نمیتونن حساب کنن و مدرک مهندسی دستشون هست ، چیه ؟ آیا واقعا نباید از قبل جلوی ورود این افراد به دانشگاه گرفته میشد ؟
در هر حال در این زمینه مطلب زیاد هست .
اما راجع به خود نظام مهندسی . نظام مهندسی در زمان تاسیس خودش ، تا جایی که میدونم ، برخی اساتید دانشگاه و ...... بدون هیچگونه آزمونی ، پروانه اشتغال به کار گرفتند . چون واقعا اون موقع ها افراد مهندس کم بود و نظام نیاز داشت به این افراد .
یعنی همین هایی که الان براتون سوال طرح میکنن ، خودشون بدون آزمون پروانه گرفتن.
در سال های بعد ، اومدن آزمون گذاشتن به این صورت که آزمون پایه 3 و 2 و 1 ( نه به صورت حالا که فقط پایه 3 هست ) . در اون زمان ، افراد تو آزمون شرکت میکردند و یادمه که حد نصاب قبولی 40 بود و حتی برخی افراد اگه باز هم قبول نمیشدن ، تو نظام خبرشون میکردن و این عده میرفتن فکر کنم مسکن و شهرسازی تهران و اونجا یک چند تا سوال شفاهی ازشون میپرسیدن و بالاخره قبولشون میکردن . باز هم تاکید میکنم که هنوز تا این زمانی که دارم میگم موج فارغ التحصیلان ایجاد نشده بود.
در دوره های بعدی که تقریبا زمان قبولی من بود ، حد نصاب قبولی به 50 و 60 هم رسید . مثلا توی یزد من یادمه که حدود 300 نفر در آزمون محاسبات شرکت کردند که ظاهرا زیر 5 نفر قبول شده بودند . البته به نظر من سوال ها نسبتا آسون بود و شایدم برای من که از کارم اومدم بیرون و حدود 5 ماه روزی تقریبا 8 ساعت درس میخوندم ، آسون بود .
آزمون ها الان رو نمیدونم .
حالا یک بحث مهم تر پیش میاد . اونم اینه که آیا فایده ای هم داره قبول بشی یا نه ؟
توی دو تا بخش میتونم توضیح بدم :
1- از لحاظ مالی : اون اوایلی که قبول شده بودم و مملکت هم اوضاعش اینجوری نشده بود ، واقعا کمک مالی خوبی بود و نسبتا آدم رو سرپا میکرد . بعدها با ورود قبول شده های بعدی ( بخصوص در بخش نظارت - چون محاسبات همچنان سخت بود و کمتر کسی قبول میشد _ ) ، از میزان درامد کم کم ، کاسته شد ، جوریکه حتی در سال 92 که سهمیه ها باز شد ، سال 93 ، هیچ سهمیه ای باز نشد . سال 94 هم که سهمیه باز شد ، کاری اصلا نبود . الان بنده با سهمیه انباشته شده 3600 متر مربع محاسبات و 3500 متر مربع نظارت دارم اینها رو مینویسم که مبلغ کلش حدود 30 میلیون تومان میشه .
30 میلیون هم پول کمی نیست . ولی خوب رو کاغذه . واقعیت به خودش نمیگیره . حالا یا این سهمیه ها میسوزه . یا اینکه حداقل چند سالی طول میکشه تا مصرف بشه .
پس در کل نتیجه میگیریم که در حال حاضر آنچنان از لحاظ مالی صرفه نداره
2- از لحاط اعتماد به نفس و پرستیژ و این حرف ها : به نظرم عضو یک گروه بودن و احساس اینکه برای جامعه مفید هستی و درسی که خوندی لا اقل ی جایی به درد خورده و داری ازش استفاده میکنی ، خوب باشه .
و اما یک بحث دیگه : همانطور که در بالا اشاره شد ، هر چقدر افراد جدید قبول بشن ، چون تعداد کار ثابت هست یا مثل این چند سال اخیر رو به کاهش است ، میزان درامد افراد قبلی ، کاهش پیدا میکنه و اون افراد تمایل ندارند که بقیه قبول بشن . به نظرم همین عامل ، باعث شده که آزمون ها به این شکل برگزار بشه که افراد کمتری قبول بشن و لا اقل با فوت یا بازنشسته شدن هر نفر ، بیشتر از یک نفر جاشو نگیره . خوب ماشاء الله مهندس ها هم همه جوان هستند و حرف فون و موتشون به این زودیها نیست .
الان باید چی گفت ؟ ابراز خوشحالی کنیم که شما قبول نمیشید که درامد ما رو کمتر کنید ؟ یا ابراز ناراحتی کنیم که بعد این همه رنج کشیدن و پول دانشگاه و آزمون دادن و استرس به جون خریدن ، مثلا با درصد 48 قبول نمیشید ؟
اصلا چرا قدیمی ها باید راحت تر قبول میشدن و جدید ها به این وضع باشه ؟
اینجاست که میرسیم به حرف اول من که از اساس ، اموزش و پرورش و آموزش عالی ما خرابه . چون اگه از اول ، جلوی ورود فوج فوج جوانان به دانشگاه گرفته میشد ، الان اینقدر بیکاری نداشتیم و مسلما عده ای که مثلا توی رشته عمران فارغ التحصیل میشدن ، چون بازار به آنها نیاز داشت ، یا اصلا آزمونی برگزار نمیشد ، یا اگر هم میشد ، مثلا 80 درصد شرکت کنندگان قبول میشدند .
من خودم بالشخصه آرزو میکنم همه جوانان در کار و زندگیشون موفق بشن . همچنین ارزو میکنم مسئولین کشور از بعد از این ، با عقلانیت نسبت به انجام امور کشور اقدام بکنن .
آمین یا رب العالمین
1395/01/05 , 03:19 ب.ظ
ارسال: #8
سال 86 بله یادش به نیکی واقعا! چون با داشتن فقط و فقط آیین نامه 2800(خود آیین نامه خالی نه راهنما یا تفسیرش) بدون حتی استفاده از انگشتان دست برای ضرب و جمع همین الانشم هر داوطلبی حتی بدون مطالعه می تونه 14 تا سوالشو جواب بده عین آب خوردن!!! اینو از این جهت میگم چون همون سال همسرم تو آزمون شرکت نکرده بود یعنی اجازه ندادن(اونم به دلیل اشتباه مسلمی که کارشناس مربوطه نظام مهندسی شهر ... انجام داد و مدت 5 سالی که از مدرک کاردانیش گذشته بود رو حساب نکرد و گفت هنوز از مدرک لیسانست 3 سال نگذشته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) و بعد اومدن نتایج هم تازه فهمیدیم چه کلاهی سرش رفته که امتحان نداده هم اینکه بیشتر سوختیم از این جهت که 14 تا سوال اول اون سال رو با 2800 میشد جواب داد!!!(یعنی اقایون طراح طوری 14 سوال اول رو طرح کردن که اسما هم از 2800 بود هم از مبحث 6 اما اونقده سوالا ماست بود که اصلا نیاز به مبحث 6 نبود تازه خیلی دیگه معطلش بکنی تا حلشون کنی 10 دقیقه!!!!!!!!!!!!!!!!) بهرحال .. قصد کاستن از ارزش و اعتبار زحمات کسی رو در قبول شدن و گرفتن پروانه محاسبات سال 86 ندارم چرا که بهرحال زحمت کشیدن و جواب دادن و قبول شدن اما باید بپذیریم که آقایون دایه مهربونتر از مادر شدن تازه و میخان رعایت مقررات ملی رو با پروانه ندادن به خیلیا، جا بندازن اما خوشبختانه با پخش برنامه تلویزیونی که همین چن وقت پیشا نشون داده شد همه فهمیدن که چه حرکات نمایشی و ژانگولری توی این نظام مهندسی اتفاق که نمی افته!!!!! و چه بدبختی که فارغ التحصیلای رشته های فنی مربوط به نظام مهندسی از دست این چارت بیمار!!!! نمی کشن.
خدا ایشالا به مهندس یگانه و امثالهم در درجه اول صبر و شکیبایی، در درجه بعدی سواد سوپر تئوریک!!!! در درجه بعدتر تجربه سوپر کارگاهیک!!! و در نهایت آدرنالین کافی برای شرکت در آزمون آلاسکا نه ببخشید نظام مهندسی اونم آزمونی به مراتب با کلاس تر از آزمون تحصیلات تکمیلی عطا بفرماید. ما که دیگه قیدشو زدیم مثل خیلیا چون معتقدم واقعا دیگه کار من و امثال من نیست قبولی در آزمونی که کلیدش به شاخ آهو بنده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(شما فرض بفرمایید عرضشو نداریم دیگه)
 سپاس شده توسط مهندس رضا
1395/01/05 , 05:52 ب.ظ
ارسال: #9
البته قبول دارم که چند تا سوال اولش از استاندارد 2800 بود و راحت بود ( حالا چند تاش بود یادم نیست ولی شما میفرمایید 14 تا ) ، ولی درصد قبولی رو روی 60 گذاشته بودن . مثلا میشد بگی با درصد 50 درصد الان ، 10 سوالش راحت بود . بقیه اش یادم هست چند تایی از مبحث پی بود و محاسباتی بود . چند تایی از فولاد و چند تایی از بتن و تحلیل سازه . این چیزایی که داره یادم میاد .
در هر حال همون سال درصد قبولی همون ازمون هم خیلی کم بود . سال 85 هم که شرکت کرده بودم و قبول نشدم ( چون سر کار میرفتم و درست حسابی نخوندم ) ، آزمونش سخت بود .
ولی در کل واقعا من هم قبول دارم که دارن الکی بچه ها رو اذیت میکنن . از یک طرف سالی چند بار آزمون میگیرن ، از یک طرف هم قبول نمیکنن . این کار درستی نیست .
تازه این آزمون رو هم کردن مثل ازمون های کنکور . واسش دفتر و دستک ساختن . الان همون خانوم بالایی مثلا گفت کتابهای ازمون رو خریده 300 هزار تومن . ادم دود از سرش بلند میشه . خداییش نباید اینجور باشه .
کدوم برنامه تلویزیونی ؟ من که ندیدم . اگه تو اینترنت هست ، لینکشو هم برای من بذارید برم ببینم دنیا دست کیه .
 سپاس شده توسط مهندس رضا
1395/01/07 , 06:49 ق.ظ
ارسال: #10
یک دستگاه مقصر نیست .
اول اینکه من خودم با توجه به اینکه چند سال نظارت انجام میدم ، دیدم که به خاطر ضعف اقتصادی ، مردم چه رنج ها میکشن . همین عامل فقر شدید مردم ، باعث میشه که رو بیارن به مصالح بی کیفیت و ارزان تر و همچنین رو بیارن به شیوه ساختمان سازی من در آوردی و ارزان . مثلا به کارفرما میگی باید از این شماره تیر استفاده کنی ، میگه حالا نمیشه از دو شماره کوچیکتر استفاده کرد ؟ یا انواع و اقسام اینجور چیزها که ناشی از فقیر بودن مردم هست
عامل دیگه ، منفعت شهرداری از غیر قانونی ساختن و اخذ جریمه از مردم هست . بارها هم شده که تخلفات ساختمانی ، توسط ناظر گزارش شده و هیچ چیزی اتفاق نیفتاده
همچنین بنده معتقدم به هیچ عنوان کارمندان شهرداری نباید عضو هیئت مدیره نظام مهندسی باشند
عامل دیگه ، عدم آموزش صیح ناظرها توسط نظام مهندسی هست . خود من یادم وقتی ناظر شدم ، ناظر شدم به همین راحتی . حتی یک کلمه هم نیومدن بگن مثلا گزارش رو چجوری پر کنید . یا رفتید سر ساختمان چه کاری بکنید یا چه کاری نکنید . یا مثلا اگه نقشه ساختمان تغییر کرده بود چیکار کنید . خوب این خیلی ضعف بزرگی هست و الان نمیدونم نظام مهندسی به کساییکه تازه ناظر شدن اموزش میده یا نه . همچنین این عدم آموزش باعث میشه که حرف مهندس های ناظر چندگانه بشه . مثلا سراغ داشتم کارفرمایی که بهش گفته بودم دیوار باربر رو باید 33 تایی اجرا کنی ، اما اون گفت که : این ساختمون روبرویی رو میبینی ؟ گفتم آره . گفت : ناظر این ساختمون گفته طبقه سوم رو میتونی دیوار 22 سانتی هم اجرا کنی . خوب این باعث میشه که مردم نظر بدی راجع به مهندس های ناظر پیدا کنن و پیش خودشون میگن اینها حتی حرفشونم یک جور نیست .
عامل دیگه تنبلی و عدم مسئولیت شناسی ناظرها هست . بخصوص ناظرهای مکانیک و برق و نقشه برداری . باورتون میشه که طرف حتی یک بار هم به ساختمان سر نزده و نمیدونه اصلا کجا هست . بازم خدا بیامرزه اموات ناظرهای سازه و معماری رو . اینها بیشتر به ساختمان سر میزنند . مثلا همین چند وقت پیش یکی اومده بود شناسنامه فنی ملکی بگیره و باید پایان کارشو تایید میکردم ، چون متراژ ساختمان که ساخته بود ، بیشتر از مقداری بود که در پروانه قید شده بود ، باید ما به التفاوت حق نظارتم رو ازشون میگرفتم . خلاصه حساب کتابش کردم شد یک مبلغی . بعد طرف رفته بود نظام مهندسی که ببینه چرا باید دوباره پول بده ، و اونجا گفته بود ، حالا ناظر سازه و معماری اومدن به ساختمان سر زدن ، اما بقیه ناظرها حتی یک بار هم نیومدن ، اینها دیگه چه پولی میخوان. خلاصه بحث راجع به این چیزا زیاده
یک چیز دیگه هم هست اینه که ، مردم و برخی مسئولین ، وظیفه نظارت ناظر ساختمان رو با نظارت مقیم ، اشتباه میگیرن ، نظارت ما بصورت چند مرحله ای هست و شامل ، گود برداری ، اجرای فنداسیون ، مثلا اجرای ستون ، اجرای تیر و سقف و همینطور برای طبقات بالاتر و اجرای خرپشته و والسلام . دیگه بیشتر نیست . چون نظارت مقیم نیستیم . اگه میخواستیم ناظر مقیم باشیم که باید کارهای دیگه امونو رها میکردیم و خب کارفرما هم باید پول ناظر مقیم میداد . خلاصه موقع پول دادن ، کارفرما رو توجیه نمیکنن که این پولی که میدی واسه چند مرحله نظارت هست و نه اینکه صبح تا شب ناظر بالا سر کارت باشه و بخوای ازش به عنوان سرپرست کارگاهتم استفاده کنی و برات خونه بسازه
عامل بعدی ، ضعف قانون هست . من شنیدم خیلی سال پیش ، تخلفات ساختمانی جزای کیفری داشته . بعدا اومدن اون رو بصورت حقوقی در اوردن که به نظر من همین کار اشتباه بوده .
به نظر من باید جرایم ساختمانی ، در مراحل اول بصورت هشدار کتبی ، بعدا بصورت تعطیلی کار و ارجاع شخص سازنده به کلانتری و گرفتن تعهد برای اینکه دیگه اقدام به ادامه ساخت نکنه و در مرحله بعدی معرفی شخص خاطی به دادگاه حقوقی و محکومیت شخص به پرداخت جزای نقدی و در مرحله اخر ، معرفی شخص خاطی به دادگاه و تشکیل پرونده جزایی و حکم زندان از یک سال تا سه سال
اگه این روند اجرا بشه ، تخلفات ساختمانی خیلی کم میشه
البته من میدونم که خیلی از افراد به خاطر فقر هست که دنبال کارهای اخذ پروانه و اینها نمیرن . ولی خوب نمیشه این را بهانه کرد . آدم فقیر نباید خونه بسازه . به همین راحتی . هر کی پول داره و میتونه از عهده خرج و مخارج شهرداری و نظام مهندسی بر بیاد باید خونه بسازه
در هر حال اینها چند عاملی بود که به ذهنم میرسید و گفتم و حتما عوامل دیگه ای هم هست و نمیشه فقط نظام مهندسی و مقصر دونست
 سپاس شده توسط mehrdad92 ، fardinf
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بحث و تبادل نظر بعد آزمون محاسبات شهریور 95 زیبا یگانه 51 4,596 1395/08/29 12:24 ب.ظ
آخرین ارسال: رضا کاظمی زاده
  دانلود حل تشریحی آزمون اجرا عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 0 208 1395/06/15 10:22 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت معماری شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 0 253 1395/06/13 11:38 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 4 906 1395/06/13 11:08 ب.ظ
آخرین ارسال: halizade9965
  رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی omid_rch 370 83,888 1395/05/11 05:07 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  درخواست کلید واژه آزمون نظارت R.sabet 1 245 1395/04/18 08:50 ب.ظ
آخرین ارسال: ابراهیم کاظمی
  آزمون محاسبات یوسف ابراهیم پور 1 600 1395/03/25 01:14 ب.ظ
آخرین ارسال: taksazan
  کسی میدونه نتایج آزمون نظام مهندسی بهمن ماه کی اعلام میشه ؟ mohammadee65 3 565 1395/02/20 01:41 ب.ظ
آخرین ارسال: maryam68
  نظر سنجی در مورد برنامه ماشین حساب هائی که برای آزمون محاسبات تبلیغ میشه 3916571134 1 1,157 1395/02/13 12:54 ق.ظ
آخرین ارسال: mojtaba_mtow12
  دانلود سوالات آزمون محاسبات94 بهمن کدc303 ebrahimkazemi51 2 893 1394/12/01 09:58 ق.ظ
آخرین ارسال: ebrahimkazemi51

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان