امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک جامع آزمون محاسبات 95
سلام ...دوستان من بعد از 4 سال دوری از فضای عمران تصمیم به برگشتن و گرفتن پروانه گرفتم ؛ من کتابهای سری عمران، مباحث 22 گانه و باقی منابع اصلی رو تهیه کردم .میخواسم مدیریت یا بقیه دوستان هر کس میتونه مشاوره بده جهت نحوه شروع منابع و برنامه مطالعاتی بنده با توجه به فراموش کردن خیلی از مطالب لطفا ،از نظر پیشنیاز و ترکیب کردن درست دروس و زمان مناسب تست زنی از مباحثی که خونده میشه..لطفا کمک کنین ممنونم
پاسخ
سلام دوستان
اگه موافقید در تلگرام یا اینستاگرام یک محل برای بحث در مورد ازمون محاسبات ایجاد کنیم
پاسخ

ب*****
اینجانب پس از فارغ التحصیلی در کارشناسی مقطع ارشد را خواندم. با اینکه ارشد دو سال طول کشید آیا بعد یکسال دیگه میتونم سه سال لازم برای شرکت در آزمون نظام مهندسی را کسب کنم. یا اینکه چون ارشد گرفتم باید دو سال منتظر بمونم تا از مدرک ارشد دو سال بگذره.
مرسی
پاسخ
یکی از بزرگترین مشکلاتی که دوستان با آزمون دارن اینه که میرن کتاب های سری عمران یا .... میخونند کلا منظورم این نیست که سری عمران خوب یا بد هست منظورم اینه که طراح کاری به سری عمران یا پوران پژوهش یا .... نداره اون آیین نامه رو میذاره جلوش و طرح میکنه من خودم آزمون رو با 62 درصد قبول شدم که البته خیلی بیشتر میتونستم بزنم ولی وقت نشد کلا چند مورد هست که باید قبل از امتحان اونها رو رعایت کنید

1-بند بند آیین نامه ها رو بخونید
2-هیچ چیزی رو به سر جلسه امتحان واگذار نکنید فرصت تفکر سر جلسه ندارید یا بلدید جواب میدید یا بلد نیستید باید سوال رو رها کنید نظر طراحان اینه که شما باید 30 سوال درست بزنید و قبول بشید (!!!!) ( فکر کنید شما سر جلسه امتحان فقط یک روبات هستید و قدرت تفکر ندارید و قادر هستید چیزی رو که قبلا روش برنامه ریزی کردن پس بده )
3-منابع رو پراکنده نگذارید
4-من خودم مثلا برای فولاد حدود 35 صفحه خلاصه نویسی -نکته برداری و ... داشتم که با خودم بردم شاید باورتون نشه از 15 سوال دقیقا 12 سوال با همون نکات و خلاصه نویسی ها حل میشدند
5-یکی از بزرگترین مشکلاتی که شرکت کنندگان دارند اینه که سوالاتی رو که قبلا حل کردن و به نظرشون ساده میاد رو نمیتونند حل کنند برای رفع این مشکل کار های زیر رو انجام بدید
5-1-هر مبحث رو خلاصه نویسی کنید مثلا : مبحث خمش در فولاد (خلاصه نویسی باید شامل :تئوری کوتاه در حد چند خط -فرمول های دسته بندی شده-ارجاع به مثال : به طور مثال یک نمونه حل شده از لنگر پلاستیک حول ضعیف و یک نمونه حول قوی -نکاتی که طی حل نمونه سوالات بهش میرسید لزومی نداره که مثال حل شده تو خلاصه نویسی هاتون باشه منظورم اینه که ارجاع بدید به فلان سوال در مثلا کتاب سری عمران)
5-2-با خودتون سر جلسه شوکلات ببرید که اگه قندتون پایین اومد بزارید زیر زبونتون
5-3-اگه دیدید توی جمع و ضرب ها هم دارید مشکل پیدا میکنید این نشون میده که شما تمرکز کافی (به علت استرس و یا .... ) ندارید سعی کنید یه کم آب بخورید و چند ثانیه چشماتون رو ببندید
5-4-اول ببینید سوال ازتون چی میخواد وقتی که فهمیدید برگه های خلاصه نویسی شدتون رو در اون مورد باز کنید و سپس متن سوال رو بدون عجله بخونید کل داده هاتون رو کنار سوال خلاصه نویسی کنید و اگه لازم بود تبدیل واحد کنید ( شاید این کار 1 دقیقه زمانتون رو بگیره ولی بهتر از اینه که برای هر داده که توی فرمول نیاز دارید 10 بار کل سوال رو بخونید
مثلا :: فرض کنید سوال ازتون نسبت لنگر پلاستیک به الاستیک رو خواسته حالا اینطور عمل کنید :
1-اینا مربوط به بحث خمش هست پس برگه های مربوط به خمش رو بیارید
2-حالا تو برگه ها چی دارید : نحوه بدست آوردن لنگر پلاستیک و همچنین الاستیک
3-توی برگه هاتون با توجه به اینکه این سوال تکراری هست به عنوان یک نکته نوشتید که نسبت MP/MY همان نسبت Z/S هست خب پس فهمیدید که فقط کافی هست این نسبت رو بدست بیارید اگه حتی وسط این هم به مشکل بخورید از روی جزوه هاتون که مثلا به یک نمونه سوال حل شده ارجاع دادید مراجعه کنید ( حالا در نظر بگیرید شما بدون اینگونه مطالب برید سر جلسه اولا چقدر باید بیشتر وقت بزارید دوما با اصلی که بهتون گفتم که شما سر جلسه فقط یک روبات هستید تناقض داره و ممکنه که نتونید سوال رو حل کنید و یا با صرف زمان و انرژی بیشتر حل کنید )
5-5-به برگه هاتون ایمان داشته باشید بدونید اگه کل مطالب رو خلاصه نویسی کنید تقریبا تمام سوالات از همین ها حل میشند

مثلا خود من توی کلاس های تدریسم برای آزمون دوره قبل از 15 تا فولاد 13 تاشون رو عینا توضیح داده بودم و برای بتن از 17 سوال 14 تاشون براش سرفصل داشتم و کامل توضیح داده بودم و .... که البته همین ها هم برای قبولی تو آزمون کافیه (اگه خود شخص بخونه )

ان شا الله موفق باشید بازم سوالی بود در خدمتم همین جا بپرسید جواب میدم
پاسخ
دانلود سوالات آزمون نظارت و محاسبات عمران شهریور 95 باحل نظارت http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...1#pid61691
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 258 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه ثبت نام در آزمون مهر 96 REZAF 1 525 1396/5/13 ، 11:56 عصر
آخرین ارسال: 911240
  بحث و تبادل نظر بعد آزمون محاسبات شهریور 95 زیبا یگانه 56 9,361 1396/5/2 ، 12:17 صبح
آخرین ارسال: ابراهیم کاظمی
  بحث و تبادل نظر در مورد آزمون محاسبات اسفند 95 rasool ghazali 9 1,488 1396/3/27 ، 12:45 عصر
آخرین ارسال: 1q2w3e4rr
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت عمران اسفند 95 (موسسه جهش) فرشاد امن خانی 3 555 1395/12/21 ، 02:04 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت معماری اسفند 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 0 301 1395/12/20 ، 06:06 عصر
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت عمران اسفند 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 0 378 1395/12/20 ، 06:02 عصر
  کمک در حل آزمون محاسبات مهندس کاوشگر 2 912 1395/11/14 ، 02:29 عصر
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  واجدین شرایط شرکت در آزمون REZAF 6 808 1395/11/2 ، 08:30 عصر
آخرین ارسال: farshidp1
  دانلود حل تشریحی آزمون اجرا عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 1 783 1395/10/28 ، 12:59 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان