امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبدیلِ ستونِ 50*50 به 45*45
#1
میشه در تبدیلِ ستونِ 50*50 به 45*45 از یک سقف به سقفِ بالاتر،از همون تقاطعِ تیر و ستون این کار رو کرد؟؟
یادمه یه چیزایی شنیده بودم راجع به خمِ 1 به 6 ،یعنی هر یک سانتی که جمع میشه،باید 6 سانت ارتفاع بگیریم. این صحت داشته؟؟ بندِ آیین نامه ای داره؟؟؟

یا اینکه باید همون ستونِ 50*50 رو اجرا کنیم و بعد از بتن ریزی اصطلاحا (s) اِس بزنیم(خم بزنیم پای ریشه های ستون رو) تا به 45*45 برسیم؟؟
پاسخ
#2
باسلام

- درسازه بتنی کاهش سایز مقاطع با رعایت شیب 1 به 6 از طبقات پایینتر به طبقات بالاتر انجام گیرد ( خم آرماتورهای اتتظار قبل از بتن ریزی انجام می گیرد و سپس در داخل قالب جای گرفته می شود .

پاینده باشید
پاسخ
#3
مهندس اول اینکه میشه لطفا بندِ آیین نامه ایش رو بگین؟؟

بعدشم اینکه یعنی وقتی که آرماتورِ پوتر ها رو هم بافتند،بعدش که شناژِ پوتر ها رو آوردند پایین،حالا شروع به جمع کردنِ مقطعِ ستون میکنند؟؟اینکار یکم سخت نمیشه؟؟!!

یه سوال دیگه هم داشتم: اینکه در تقاطعِ تیر و ستون،باید معمولا دو الی سه تا خاموت در ستون بخوره دیگه،درسته؟؟ اولا این خاموت ها اجراشون بی نهایت مشکله،میشه راهنماییم کنین شیوه ی متداول یا اگه خودمونی بخوام بگم قِلِقِ انداختن خاموت های ستون در این قسمت چیه؟؟
در تقاطع تیر و ستون که نیازی نیست که تیر هم خاموت بخوره؟؟
اون بندِ آیین نامه ای رو هم که الزام به خاموت خوردنِ تقاطعِ تیر و ستون میکنه رو هم میشه راهنماییم کنین بگین چیه؟؟
پاسخ
#4
شیب گفته شده جزء آیین نامه می باشد . بهتر است خودتان این مورد را از ایین نامه جستجو نمایید اینطور اطلاعاتتان بیشتر خواهد شد .

برای ستونها قبل از کار تمام ارماتورها خاموت شده را در پای ستون انداخته سپس با ترتیب فاصله توسط سیم ارماتور بندی مهار می گردند . شاید با سخت شدن ارماتورها این میزان کمی سختر اجرا شود اما قبل از کار حتما آرماتورها را برای تغییر مقطع از نظر سایز خم می نمایند .

- برای ستونها نیاز به آرماتور در ناحیه گره اتصالی تیر به ستون می باشیم ولی برای تیرها این خاموتها را نداریم و فاصله اولین خاموت از بر تکیه گاه 5 سانتیمتر می باشد .

پاینده باشید
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان