امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبدیل واحد درمقاومت مصالح(فوری)
(1393/2/31 ، 06:56 عصر)زینب خوش کلام نوشته است: ای بابا اقای مهندس ... خب بله قبول اما این دوست ما
، فوری نیاز داشت که یه چیزایی واسه تبدیل ها گیرش بیاد وقتی بیاد یهویی ببینه باید 4 - 5 تا عدد رو در هم و غیر هم ضرب کنه خب اون قدی هم که بلد بود یادش میره!
سلام
خب باید انقدر تمرین کرد تا آدم یادش نره :)
به نظر من اگر دوستان بلد نیستن بپرسن اشکالی نداره
کار مهندس میبدی هم کار قشنگیه و میتونن واسه انواع تبدیلها استفاده کنند

پاسخ
دوستان ازتون ممنونم واسه راهنماییتون ای مطلبو سه روز پیش گذاشتم اما انقدر سرم گرم درس خواندن بود یادم رفت بیام سری به سایت بزنم .واقعا این سایت معرکه هست همینی که من ازتجارب شما دوستان استفاده کنم خیلی واسه آیندم به درد میخوره
آقا سیامک واقعا این pdfکه گذاشتین عالی بود. فقط یه لطفی کنیددرحق این برادرکوچیکتون که اگه میشه دیگر تبدیل واحدهاهم بزارید.مثل in,ft,پاسگال,مگاپاسگال و.......
پاسخ
(1393/3/4 ، 09:24 صبح)sajad.mn2010 نوشته است: دوستان ازتون ممنونم واسه راهنماییتون ای مطلبو سه روز پیش گذاشتم اما انقدر سرم گرم درس خواندن بود یادم رفت بیام سری به سایت بزنم .واقعا این سایت معرکه هست همینی که من ازتجارب شما دوستان استفاده کنم خیلی واسه آیندم به درد میخوره
آقا سیامک واقعا این pdfکه گذاشتین عالی بود. فقط یه لطفی کنیددرحق این برادرکوچیکتون که اگه میشه دیگر تبدیل واحدهاهم بزارید.مثل in,ft,پاسگال,مگاپاسگال و.......
با سلام.
دوست خوبم با دانستن هر کدام از ابعاد ،مثلا یک اینچ چند سانتیمتر است؟ یا یک ft چند متر است؟ می توانید با روشی که گفتم به نتیجه برسید.
مثلا یک مگا پاسکال یک نیو تن بر میلی متر مربع هست.
اگر مشکل برطرف نشد بفرمایید تا در خدمتتون باشم.
موفق باشید.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

پاسخ
(1393/3/4 ، 09:24 صبح)sajad.mn2010 نوشته است: دوستان ازتون ممنونم واسه راهنماییتون ای مطلبو سه روز پیش گذاشتم اما انقدر سرم گرم درس خواندن بود یادم رفت بیام سری به سایت بزنم .واقعا این سایت معرکه هست همینی که من ازتجارب شما دوستان استفاده کنم خیلی واسه آیندم به درد میخوره
سلام
مهندس یک خورده خودتون هم تلاش کنین
با دانستن اصول کار میتونین خودتون روابط رو آنالیز کنین و به جواب برسین
مطمن باش کار راحتیه

پاسخ
سلام
هم دانستن بزابری واحدها لازم است وهم دانستن بعضی فرمولهای پایه وهم توجه به توانها.
بطور مثال در مثال آخری که مهندس میبدی اشاره کردند برای تبدیل مگاپاسکال به چند نکته زیر توجه می شود
1- پاسکال برابر نیوتن بر مترمربع هست
.2- یک مترمربع برابر یک میلیون میلیمترمربع هست
لذا یک مگاپاسکال برابر یک میلیون نیوتن بر مترمربع ویا یک میلیون نیوتن بر یک میلیون میلی مترمربع میشود که آنهم ساده می شود به یک نیوتن بر میلی متر مربع.
گاهی در تبدیل روابط عکس قضیه بالا اتفاق می افتد یعنی یک واحد کوچکتر به واحد بزرگ تبدیل می شود در چنین حالتی نیاز به عمل تقسیم می باشد
عاشق ، خادم است وعشق، تنها سرود ماندگار زندگی است
پاسخ
دوستان سپاس گزارم از راهنماییتون واقعا مشکلم برطرف شد
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود کتاب هزار مسئله ( مقاومت مصالح ) ( دکتر عادلی ) فرشاد امن خانی 0 155 1398/6/24 ، 07:26 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود جزوه " مقاومت مصالح 2 " دانشگاه آزاد اهواز ( مهندس ایمان محمدی ) فرشاد امن خانی 0 145 1398/3/23 ، 08:03 عصر
  دانلود جزوه " مقاومت مصالح 3 " دانشگاه آزاد اهواز ( مهندس ایمان محمدی ) فرشاد امن خانی 0 127 1398/3/23 ، 07:57 عصر
  دانلود جزوه " مقاومت مصالح 1 " شامل مثال های حل شده ( دکتر بشارتی ) فرشاد امن خانی 0 225 1397/11/23 ، 07:09 عصر
  دانلود جزوه اسکن شده " مقاومت مصالح " ( 29 صفحه) فرشاد امن خانی 0 208 1397/11/13 ، 08:48 عصر
  دانلود جزوه لاتین مقاومت مصالح دانشگاه آکسفورد (به همراه نمونه سوالات حل شده ) فرشاد امن خانی 0 205 1397/10/24 ، 04:24 عصر
  دانلود جزوه مقاومت مصالح 1 دانشگاه آزاد هرسین (کیفیت عالی) (مهندس قربی) فرشاد امن خانی 0 396 1397/4/17 ، 02:26 صبح
  دانلود جزوه مقاومت مصالح 2 دانشگاه آزاد کرمانشاه (مهندس شاهین بیدمشکی ) فرشاد امن خانی 0 367 1397/4/3 ، 12:00 صبح
  دانلود حل المسائل کامل مقاومت مصالح بیر و جانسون بصورت فصل به فصل (ویرایش پنجم 5) فرشاد امن خانی 13 76,996 1396/12/19 ، 09:55 عصر
آخرین ارسال: عارف پورهادی
  دانلود جزوه دستنویس رنگی مقاومت مصالح دکتر عرفانی برای ارشد ( پیشنهاد دانلود ) admin 1 5,065 1396/10/27 ، 07:13 عصر
آخرین ارسال: تار رود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان