امتیاز موضوع:
  • 98 رأی - میانگین امتیازات: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیل دستی باخروجی ایتبس به صورت گام به گام
درود
دوستان بعد از طراحی رو تیر راست کلیلک کردم دیدم کومبو 10 بحرانیه

بعد طبق گفته دوستمون عمل کردم و شکل زیر روامد

[تصویر:  c22130974601.jpg]

الان تو شکل بالا مقادیر
MU-
MU+
کدومه من درست مثل روش شما رفتم
یا برعکس همین برای ستون ها
نمی تونم مقادیر
NU
MUX
MUY
رو پیدا کنم بی زحمت با یه مثال توضیح میدی؟
پاسخ
دوست عزیز ! کاملا تصویر گویای همه چیز هست! ولی قبلش یک چیز رو باید بدونیم! لنگر مثبت همیشه در دهانه ی تیر به وجود میاد و همچنین لنگر منفی در میان تیر
اینجا هم که همه مشخصه
الان توی تصویر شما
لنگر مثبت در سمت راست دهانه برابر 90.02 Kn.m
لنگر مثبت در سمت چپ دهانه برابر 146.08 kn.m

برای تعیین لنگر در وسط یا هر قسمت از دهانه فقط کافیه گذینه Scroll for Values رو انتخاب کنید و در بخش Location در پایین سمت راست پنجره فاصله رو بهش بدید و در دیاگرام دوم (با نام Moment) رو نگاه کنید و عدد رو قرائت کنید

این از Mu + و Mu -
فقط برای اینکه بدونید در کدوم جهت رو دارید مشاهده میکنید ، باید در بخش قبلی جهت رو مشخص میکردید
مثل تصویر زیر

[تصویر:  slf7ly44x1o5gzu6no.jpg]

Moment 2-2: لنگر خمشی در جهت محلی قوی و یا Y
Moment 3-3 : لنگر خمشی در جهت محلی ضعیف و یا X

ولی در کل بنده با ترکیب بار بحرانی مخالفم ، هرچند این روشی که عرض میکنم خدمتتون اعدادش نزدیک به ترکیب بار بحرانی هست ولی این شکل استاندارد تره!!!

ساخت ترکیب بار پوش!
یک ترکیب بار با نام PUSH ایجاد کنید و Type رو بر روی ENVE قرار بدید! تمام ترکیبات بار تون که در طراحی سازه ازشون استفاده کردید رو با ضریب 1 به این ترکیب بار اضافه کنید!
حالا برای نمایش دیاگرام ، به جای اینکه ترکیب بار بحرانی رو انتخاب کنید، کافیه این ترکیب بار رو انتخاب کنید تا به صورت اتوماتیک نرم افزار تمام ترکیبات بار رو برای مقاطع امتحان کنه و بحرانی ترین اعداد رو انتخاب کنه!

موفق باشید

برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
(لطفا قبل از استفاده از امکانات انجمن قوانین را مطالعه بفرمایید)
تدریس خصوصی محاسبه سازه های بتنی و فولادی توسط نرم افزار های Safe ، Etabs و SAP و همچنین آموزش معماری سازه توسط نرم افزار Autocad
پاسخ
سلام
برای طراحی دیوار برشی به روش دستی مطابق با مبحث نهم، بعد از تحلیل و طراحی دیوار برشی در ایتبز برای پدست آوردن مقادیر بدون ضریب Nu, Mu, Vu دقیقا کدام مقادیر رو از کدام قسمت برداشت کنم. سازه در جهت Y دارای دیوار برشی است

ممنون
پاسخ
(1393/5/23 ، 11:19 عصر)amir_a91 نوشته است: سلام
برای طراحی دیوار برشی به روش دستی مطابق با مبحث نهم، بعد از تحلیل و طراحی دیوار برشی در ایتبز برای پدست آوردن مقادیر بدون ضریب Nu, Mu, Vu دقیقا کدام مقادیر رو از کدام قسمت برداشت کنم. سازه در جهت Y دارای دیوار برشی است

ممنون

سلام

برای نیروهای طراحی دیوار برشی باید بعد از طرح شدن دیوار در ایتبس برروی مقطع دیوار کلیک راست نمائید در اینصورت مقدار ترکیب بار بحرانی برای دیوار نمایش داده می شود و مقادیر نیروی طراحی مشخص است .

برای نیروهای داخلی دیوار ( بعد از آنالیز شدن ) می توانید از منوی File - Print Tables - Analysis Output را انتخاب و بارهای مورد نظر را انتخاب نموده ( بار های ثقلی و بار زلزله جهت دیوار برشی ) سپس در برگه موجود تمامی تیک های انتخاب شده را حذف کرده و فقط تیک گزینه Wall Forces را فعال می کنید . در اینصورت فایل TXT lمقادیر نیرو را در هر بازه ترکیب بار نمایش می دهد .

پاینده باشید

پاسخ
سلام وخسته نباشید.این عکس خروجی ایتبس منو نشون میده.چهارتا لنگر هست...یک لنگرماکس منفی ویک لنگرماکس مثبت برای طراحی لازمه .پس اون دوتای دیگه چی هستند.تو پروژه ی نمونه سه بار میلگرد به دست آورده یکی برای لنگر مثبت وسط دهانه یکی برا لنگرمنفی انتها ویکی دیگه هم برای لنگر مثبت انتها که برا من مبهم هست از دوستان کسی میتونه ابهام رو برطرف کنه؟
ممنون
http://www.mycivil.ir/up/images/2gbvfmxyaw6uul4d4q2.jpg
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink سوالات پیش آمده در روند طراحی با ایتبس omran.tarbiyat 2 134 1397/3/29 ، 01:58 عصر
آخرین ارسال: omran.tarbiyat
  نحوه مدل کردن سازه های گرد و قوسی شکل در ایتبس ؟ pouyasento 4 2,521 1397/2/17 ، 10:14 صبح
آخرین ارسال: rasool67
  ارسال مقاطع از یک فایل ایتبس به ایتبس دیگر برای استفاده مجدد rasool ghazali 8 7,352 1397/2/9 ، 04:28 عصر
آخرین ارسال: 125972
  معادل سازی مقطع در ایتبس ۹.۷.۴ engineerrosta 0 130 1397/1/24 ، 11:03 عصر
آخرین ارسال: engineerrosta
Photo مشکل در طراحی اتصالات فلزی در ایتبس 2015 Mr.Behnam 2 288 1396/12/17 ، 03:45 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
Wink Etabs 2016 نصب نشدن ایتبس 2016 در ویندوز 10 اینترپرایز bkiany 1 181 1396/12/17 ، 03:41 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  تحلیل تاریخچه زمانی غیر خطی در Etabs ahmad.d 7 3,589 1396/10/11 ، 03:11 صبح
آخرین ارسال: matlabi
  کنترل در ایتبس faromi 9 2,645 1396/10/9 ، 09:09 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze
  چگونگی معرفی آسانسور در ایتبس ؟ ابرسازه 2 1,058 1396/10/9 ، 08:08 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze
Wink مشکل در تحلیل در etabs 2015 مسعوود 0 298 1396/9/11 ، 01:14 صبح
آخرین ارسال: مسعوود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان