امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تراز روی پی ساختمان های بین دو معبر (2 کله)
سلام
وقت بخیر
من یه زمین 2 کله دارم یعنی دو طرفش کوچه است.تراز 00 رو معمولاً از وسط ممر میگیرن.حالا من که دوتا کوچه و یه ساختمون با دوتا در دارم با توجه به اختلاف ارتفاع کدومو 00 بگیرم؟
من دیتیلامم ناقصه، ستونام دوبل هستن 2 طرفشم ورق تقویتی سرتاسری خورده،حالا لازمه من برای اتصال گیردار یا مفصلی دوباره ورق تقویتی بزارم؟ 2
تا تیپ فنداسیون دارم وقتی به هم عمود میشن آرماتورای طولی تا کجا ادامه بدم؟
تو جواز نوشته یک سوم ممر میتونی بگیری منظورش با پیاده رو هستش یا بدون پیاده رو.
-اختلاف ارتفاع نداده تو نقشه ها،من ستونامو 30 سانت بلندتر گرفتم برا کف پیلوت و کف سازی و ارتفاع طبقات 3 متر بود 3.20 کردم کافیه؟ ناظر نمیاد گیر بده ؟
دیتیل شمع داده زنگ زدم به محاسب میگه زیر ستونای بادبند دار اجرا کن،من تو شرق 2تا ستون تو غرب 2 تا ستون دارم که وسطشون بادبنده یعنی زیره 4تاش باید شمع اجرا کنم؟
ستونام 20 متری هستن اگه بخوام وصله کنم تقریبا میوفتن تو ارتفاع طبقه چیکار کنم؟
مرسی اگه جواب دادین مردم بس زنگ زدم و سرچ زدم تو اینترنت
پاسخ
(1393/8/24 ، 10:51 عصر)majidekajid نوشته است:
سلام
وقت بخیر
من یه زمین 2 کله دارم یعنی دو طرفش کوچه است.تراز 00 رو معمولاً از وسط ممر میگیرن.حالا من که دوتا کوچه و یه ساختمون با دوتا در دارم با توجه به اختلاف ارتفاع کدومو 00 بگیرم؟
من دیتیلامم ناقصه، ستونام دوبل هستن 2 طرفشم ورق تقویتی سرتاسری خورده،حالا لازمه من برای اتصال گیردار یا مفصلی دوباره ورق تقویتی بزارم؟ 2
تا تیپ فنداسیون دارم وقتی به هم عمود میشن آرماتورای طولی تا کجا ادامه بدم؟
تو جواز نوشته یک سوم ممر میتونی بگیری منظورش با پیاده رو هستش یا بدون پیاده رو.
-اختلاف ارتفاع نداده تو نقشه ها،من ستونامو 30 سانت بلندتر گرفتم برا کف پیلوت و کف سازی و ارتفاع طبقات 3 متر بود 3.20 کردم کافیه؟ ناظر نمیاد گیر بده ؟
دیتیل شمع داده زنگ زدم به محاسب میگه زیر ستونای بادبند دار اجرا کن،من تو شرق 2تا ستون تو غرب 2 تا ستون دارم که وسطشون بادبنده یعنی زیره 4تاش باید شمع اجرا کنم؟
ستونام 20 متری هستن اگه بخوام وصله کنم تقریبا میوفتن تو ارتفاع طبقه چیکار کنم؟
مرسی اگه جواب دادین مردم بس زنگ زدم و سرچ زدم تو اینترنت
سلام
بحثهایی که شما می کنید برای کسی مطرح هست که کارش طراحی است ومیخواهد طرح معماری یا سازه تهیه کند.مجری نقشه ، طرح جواز دار را عینا باید اجرا کند.
مگر می شود در نقشه اجرایی ساختمان تراز ساختمان معلوم نباشد ویا امکان ندارد در نقشه اجرایی سازه محل اجرای شمع مشخص نباشد.
اگر اینطور هست تخلفی صورت گرفته.شمع درجایی اجرا می شود که تنش خاک جولبگو نباشد ویا به خاک محکم وقابل اطمینانی نرسیده باشیم.حال آقای محاسب برچه مبنایی گفته زیر ستونها ی بادبندی شمع بزن؟
شما نمی توانید به تشخیص خودتان سی سانت به ستونها اضافه کنید.ضمنا دیتایل اتصالات تیر به ستون حتما باید در نقشه سازه اومده باشه اگر غیر این باشد معنی ش اینه که محاسب طراح نبوده.

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  استفاده از قوطی در ساختمان فلزی ebrahimmah 10 30,719 1396/2/6 ، 11:46 صبح
آخرین ارسال: gilivy71
  راهنمای نحوه گزارش نویسی مهندسان ناظر ساختمان yasna40 1 1,993 1394/4/31 ، 10:46 صبح
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  حداقل ابعاد مقاطع اسکلت فلزی ساختمان همکف ودوطبقه ebrahimkazemi51 9 16,149 1393/9/29 ، 11:10 عصر
آخرین ارسال: ebrahimm

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان