مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:61 زمان:1395/09/17
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:miladvb پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:22 زمان:1395/09/16
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:308 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3676 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:610 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:112 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:66 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:64 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:68 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1191 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 79 رأی - میانگین امیتازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترسیم پله در ایتبس
1392/05/10 , 05:54 ب.ظ
ارسال: #11
RE: ترسیم پله در ایتبس
(1392/05/10 04:35 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  
(1392/05/10 03:48 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  منظور شما را در اتصال مفصلی نفهمیدم . این سازه یک سازه قاب خمشی است و تیرهای معادل شده همگی دارای اتصال مفصلی هستند . در شکا کاملا مشخص است

مهندس شما تیری که در نیم طبقه واقع میشه در طبقه رسم کردید و از اونجایی که این تیر صلب هستش
سختی سازه رو تحت تاثیر قرار میده
من قبلا این موضوعو توی 1 مدل سازی توی چندین حالت بررسی کردم و دیدم که زمانی که تیر در طبقه بود و صلب
نسبت به تیر نیم طبقه ی صلب سختی بیشتری حدود 4درصد بود
این 4درصد اسما کم هستش ولی همین 4درصد توی کنترل دریفت و کنترل سختی خودشو خیلی نشون میده

مهندس جان به نظر من این بررسی شما یه مقدار مشکوک است . چون یک تیر که حدودا 2.5 متر است آن هم در یک قاب که شامل چند تیر است چه در نظر گرفته شود و چه در نظر گرفته نشود 4 درصد در سختی سازه تاثیر نخواهد داشت . نمیگم بی تاثیر است ولی اینقدر هم تاثیر گذار هم نخواهد بود . من خودم قبلا روی همین پله ها چندین مدل را بررسی کردم که بهترین حالت آن همین روش ترسیمی است و از آن موقع هم بر روی این روش استوار هستم .
در ضمن ما می توانیم تیرهای میان طبقه را مفصل در نظر بگیریم که برای این حالت هم می شود تیری که در طبقه مدل می شود را مفصل در نظر گرفت . پس در نتایجی که شما به آن اشاره کردید تاثیر چندانی نخواهد داشت .
در عوض در محاسبه مرکز جرم ، محاسبه دقیق تیرهایی که به آنها شمشیری متصل می شود و ... دقت بسیار بالایی دارد

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/10 , 05:59 ب.ظ
ارسال: #12
(1392/05/10 04:18 ب.ظ)emispid نوشته شده توسط:  سلام آقای مهندس سلطان آبادی

من در مواجهه با این نوع معادل سازی که شما فرمودید در خالت خاصش سئوال برایم ایجاد می شود.واما آن حالت خاص:
فرض کنیم اتصال دوستون متوالی بین ظبقات 5و4 انجام شده.در حالت توزیع بار وطراحی با روش ترسیم پیشنهادی جنابعالی می توان تصور کرد که ستون بالایی (به سمت ظبقه 5)به دلیل انتقال بار نیم طبقه بین 5و4به تراز طبقه 5،افزایش مقطع یابد.آیا این افزایش مقطع پروژه را کمی گرانتر نمی کندویا قابل اغماض است؟

در واقعیت که در تیر در تزار میان طبقه قرار دارد شما نمی توانید تا تراز زیر این تیر تغییر مقطع داشته باشید و فقط مجاز هستید که در تزار بالاتر از تیر میان طبقه این تغییر مقطع را داشته باشید . این ارتفاع که معمولا برابر نصف ارتفاع طبقه است معمولا جای مناسب برای تغییر مقطع نمی باشد و محل مناسب برای تغییر مقطع معمولا در تراز حدود 1.2 متر از روی تراز طبقه است . پس عملا همینی می شود که نتایج ترسیمی می دهد

1392/05/10 , 07:16 ب.ظ
ارسال: #13
(1392/05/10 05:54 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مهندس جان به نظر من این بررسی شما یه مقدار مشکوک است . چون یک تیر که حدودا 2.5 متر است آن هم در یک قاب که شامل چند تیر است چه در نظر گرفته شود و چه در نظر گرفته نشود 4 درصد در سختی سازه تاثیر نخواهد داشت . نمیگم بی تاثیر است ولی اینقدر هم تاثیر گذار هم نخواهد بود . من خودم قبلا روی همین پله ها چندین مدل را بررسی کردم که بهترین حالت آن همین روش ترسیمی است و از آن موقع هم بر روی این روش استوار هستم .
در ضمن ما می توانیم تیرهای میان طبقه را مفصل در نظر بگیریم که برای این حالت هم می شود تیری که در طبقه مدل می شود را مفصل در نظر گرفت . پس در نتایجی که شما به آن اشاره کردید تاثیر چندانی نخواهد داشت .
در عوض در محاسبه مرکز جرم ، محاسبه دقیق تیرهایی که به آنها شمشیری متصل می شود و ... دقت بسیار بالایی دارد
اتفاقا چون تیر کوتاه تاثیر زیادی میذاره مهندس
سختی با نسبت طول به توان 3 نسبت عکس داره و هرچی طول کم بشه سختی تاثیر بیشتری مذاره
بله قبول دارم وقتی مفصلی باشه هیچ تاثیری توی سختی نداره
ولی برای محاسبات خود تیرها که توی تاپیکی که گفتم نشون میده مدل سازی دقیق چه تاثیری داره

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/05/10 , 07:26 ب.ظ
ارسال: #14
(1392/05/10 07:16 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  
(1392/05/10 05:54 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مهندس جان به نظر من این بررسی شما یه مقدار مشکوک است . چون یک تیر که حدودا 2.5 متر است آن هم در یک قاب که شامل چند تیر است چه در نظر گرفته شود و چه در نظر گرفته نشود 4 درصد در سختی سازه تاثیر نخواهد داشت . نمیگم بی تاثیر است ولی اینقدر هم تاثیر گذار هم نخواهد بود . من خودم قبلا روی همین پله ها چندین مدل را بررسی کردم که بهترین حالت آن همین روش ترسیمی است و از آن موقع هم بر روی این روش استوار هستم .
اتفاقا چون تیر کوتاه تاثیر زیادی میذاره مهندس
سختی با نسبت طول به توان 3 نسبت عکس داره و هرچی طول کم بشه سختی تاثیر بیشتری مذاره
بله قبول دارم وقتی مفصلی باشه هیچ تاثیری توی سختی نداره
ولی برای محاسبات خود تیرها که توی تاپیکی که گفتم نشون میده مدل سازی دقیق چه تاثیری داره

من الان روی چند سازه این مورد را کنترل کردم که به نتیجه زیر رسیدم :

برای یک سازه که کلا دارای دو قاب بود بله حق با شماست و گیردار کردن این تیرها حتی می تواند تا 6 درصد روی سختی سازه تاثیر گذار باشد

برای یک سازه که تعداد دهانه های آن 5 عدد بود درصد اختلاف حدود 2 درصد می شد که زیاد هم روی نتایج تاثیر گذار نبود .

همانطور که قبلا گفتم این تیرها در بیشتر حالات باید مفصلی اجرا گردد ( البته میشه بگی که در 100 درصد حالات باید مفصلی اجرا و مدل شوند )

1392/05/10 , 09:37 ب.ظ
ارسال: #15
سازه ای که من روش کار کردم 4 دهنه بود و بین مدل شما بود 2 دهانه و 5 دهانه
و عدد 4درصد هستش
برای همین 2 درصد هم ممکنه مشکل ساز بشه من دقیقا با همین 4 درصد مجبور شدم برای کنترل دریفت 4 تا ستونو قوی کنم
منم بحثم همینه چون شما گیردار توی مدل معرفی کردی و در تراز طبقه من اشاره کردم
وگرنه مفصلی که باشه به کل توی سختی سازه تاثیری نداره

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/05/29 , 06:41 ب.ظ
ارسال: #16
سلام دوستان
میشه بگید ک کجا و چطوری تیرهای پاگرد رو رسم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکل لاغری IPE در ایتبس 2015 hajix8867 3 176 1395/08/18 03:55 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
Photo ارور ایتبس etabs mardinfati 0 125 1395/08/07 05:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mardinfati
  اختلاف در برخی مقاطع در نقشه های تایید شده نظام مهندسی و مدل ایتبس hoseinasgary 1 172 1395/07/30 12:20 ب.ظ
آخرین ارسال: hoseinasgary
  دیدن حداکثر ظرفیت تیر یا ستون برای خمش،برش و...از ایتبس ali_deylami 11 6,089 1395/06/25 03:04 ب.ظ
آخرین ارسال: jamshid1372
  مقایسه دو ساختمان در ایتبس 2015 ali.esfandi 0 190 1395/06/21 08:36 ق.ظ
آخرین ارسال: ali.esfandi
  چگونی ترسیم دتایل با Etabs 2013 Arya68 2 1,252 1395/06/13 01:38 ق.ظ
آخرین ارسال: sina-zo
  خبر: ایتبس 2016 با قابیلیت های جدید در راه است... فرشاد امن خانی 1 563 1395/06/04 10:15 ب.ظ
آخرین ارسال: Alek2Lek
  خطا در ایتبس 2015 Arya68 7 938 1395/05/26 06:10 ب.ظ
آخرین ارسال: nabati kazem
  درخواست پروژه تحلیل طیفی در ساختمان بتنی به همراه فایل ایتبس m.salehi 0 138 1395/05/17 08:00 ب.ظ
آخرین ارسال: m.salehi
  خواندن نسبت تنش ها در ایتبس(ratio) m.salehi 1 254 1395/05/17 11:04 ق.ظ
آخرین ارسال: zaryam

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان