امتیاز موضوع:
  • 110 رأی - میانگین امتیازات: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترکیب بار پی-دلتا
(1392/5/20 ، 12:48 صبح)حمید فلاح منش نوشته است:
(1392/5/19 ، 10:52 صبح)mehdipanahi نوشته است: در رابطه با ترکیب بار p-delta نکاتی در تصویر پیوست ذکر شده است.
سلام
به نظر من این نمیتونه درست باشه که در 0.75 ضرب بشه
همون 1.4 و 1.7 درست تر نیست؟
علت اینکه در عدد 0.75 ضرب کرده این می باشد که در ترکیب بار مورد اشاره، بار زلزله وجود دارد و در این حالت باید در 0.75 ضرب شود. در نهایت نتیجه گیری کرده است که چون ترکیب باری باید در پی-دلتا شرکت کند که در حضور زلزله باشد. یعنی فقط بارهای ثقلی آن با ضرایب بار مربوطه.بنظر بنده بسیار منطقی است و بیشتر شبیه چیزی است که در منوآل برنامه ایتبس گفته شده است.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
ممنون مهندس جان
ولی فکر میکنم این 0.75 در منوآل به نحو دیگه ای لحاظ شده اونم برعکس...جای ضرب تقسیم شده برای کاهش مقاومت بخاطر کمانش توی آین نامه کانادا
و برای آمریکا هم که ترکیب بار مبنی استفاده میشه ...
پاسخ
سلام
سلام خدمت اساتید سایت.از بحث بالا استفاده کردم ولی نتوانستم نتیجه گیری لازم را بکنم/
من با آیین نامه های aisc asd 89 ,aci 318-99کار می کنم .می توانم برای هردو آیین نامه ترکیب بار DL+LL را برای پی دلتا به کار ببرم؟
سئوال دیگر من اینست که وقتی این بحث محل اختلاف آرا هست پس این همه دفاتر فنی که روزانه صدها طرح فولادی وبتنی تهیه کی کنند با ترکیب بار پی دلتایش چه می کنند ونظام مهندسی دیدش به این موضوع چیست.
عاشق ، خادم است وعشق، تنها سرود ماندگار زندگی است
پاسخ
با سلام
در فایل پیوست هم بحث ونظر تعداد دیگری از متخصصین عمرانی کشورمان رادر باره p-delta ملاحظه فرمایید.متاسفانه باز به نتجه واحدی نرسیده اند.
لذا من شخصا به این نتیجه رسیده ام که بهتره در ترکیب بار پی دلتا هم با توجه به آیین نامه طراحی انتخاب شده ضرایبی را که DL,LLدر ترکیب بار طراحی می گیرند استفاده کنیم.
بطور مثال در مورد aisc asd 89ترکیب LL+DL، در آیین نامه های کانادا ترکیب1.4DL+1.7LL ودر آیین نامه های ACI 318 02-8هم ترکیب 1.4DL+1.6LLرابرای ترکیب بار پی دلتا اختصاص دهیم.
دلیل من برای این نطر هم آنست که تعریف پی دلتا لنگر ثانویه ناشی از حاصل ضرب pدر تغییر مکان دلتاست.که در آن p همان برآینداثرات بارهای زنده ومرده وارد به ستون هست.و بهتر است ضرایبش مشابه ضرایبی غیر واحدی باشد که بنا به دلایل متقنی در آیین نامه طراحی ذیربط پیشنهاد شده.
حال نمیدانم چقدر پستد اساتید گرامی افتد وچقدر مهندس صفرکیلومتر جرات کند این نظر رابپذیرد!من که این فایل را با توجیهات بالا برای خودم بسته ام.
البته بقول خواجه شیراز چون ندیدم حقیقت ره افسانه زدم!

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   نکاتی از تحلیل پی دلتا2.pdf (اندازه: 747.33 KB / تعداد دفعات دریافت: 2,894)
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
(1392/5/19 ، 10:52 صبح)mehdipanahi نوشته است: در رابطه با ترکیب بار p-delta نکاتی در تصویر پیوست ذکر شده است.
منبع را بفرمایید لطفا

پاسخ
(1393/1/18 ، 06:12 عصر)vahid_najafi777 نوشته است:
منبع را بفرمایید لطفا
سلام
صفحه 6 جزوه ی آموزشی ایتبس 2000 از داوود صفری
لینک دانلود:
http://www.iransaze.com/modules.php?name...ad&id=4831

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
مرسی استفاده کردیم خسته نباشید این تبادل اطلاعات واقعا به ما دانشجویان تازه فارغ التحصیل کمک میکنه
پاسخ
دوستان مطابق با ویرایش جدید آیین نامه برای ضرایب پی دلتا در ایتبز چه عددی وارد کنیم؟؟
پاسخ
(1394/9/6 ، 02:29 عصر)mozhde1990 نوشته است: دوستان مطابق با ویرایش جدید آیین نامه برای ضرایب پی دلتا در ایتبز چه عددی وارد کنیم؟؟

باسلام

ما دو نوع ترکیب بار در این باره بکار خواهیم برد ضریبدار و بدون ضریب یا واحد که هر دو اثر انچنانی در نتایج نخواهند داشت . بدیهی است ترکیب بار ضریبدار پیشنهاد منوال ایتبس است در اینصورت محافظ کارنه تر است .
پاینده باشید
پاسخ
میشه لطفا اعداد بگید؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ترکیب بار بتنی به روش lrfd zaryam 4 1,513 1395/3/29 ، 05:40 عصر
آخرین ارسال: zaryam
  بحث در مورد ترکیب بارهای سازه بتنی با ایین نامه Aci , مبحث 6 Arya68 1 2,025 1394/8/13 ، 04:57 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  ترکیب بارهای حرارتی مورد نیاز برای طراحی سازه بتنی marsello 1 1,962 1393/4/2 ، 05:26 عصر
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان