امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصویب طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی - از واقعیت تا نمایش
#1
امروز مجلس شورای ****** طرح ممنوعیت به کارگیری افراد بازنشسته را در دستگاه های دولتی تصویب کرد
چندی پیش که خبر در دستور کار بودن این طرح در مجلس به گوش رسید ، خوشحال شدیم که بالاخره یک نفر شجاع در این کشور پیدا شد که بخواهد یک کار اساسی و در جهت عدالت در این کشور انجام دهد . ولی پس از تصویب طرح دیدم که باز هم استثنائات اینجا هم گریبانگیر ما شده است . از زمان کنکور این تبعیض ها را مشاهده کردیم . خون به جگرمان نشست که ای مسوولین ، اگر واقعا میخواهید عدالت برقرار باشد ، بجای سهمیه دادن به برخی افراد ، بهشان از لحاظ مالی کمک کنید که بهترین.معلم های خصوصی رابگیرند و با علم خودشان و با مغز خودشان در کنکور شرکت کنند ، نه با سهمیه
ولی کسی گوش به این حرف ها نداد . باز رفتیم دانشگاه و خود را قانع کردیم که بالاخره این افراد خاص بر گردنمان حقی دارند و حالا این دانشگاه و ان دانشگاه فرقی نمیکند و مهم این است که خودمان پایه علمی امان را قوی کنیم و خلاصه این تبعیض را یک جوری حل کردیم پیش خودمان
بعد دوباره رسیدم به مرحله اشتغال . در دستگاه های دولتی در آزمونها شرکت کردیم ، رتبه اول و دوم و سوم شدیم ، ولی باز هم در مصاحبه ، سهمیه رسید به افراد خاص . باز خون به جگرمان شد و فریاد بر اوردیم که ای مسوولین ، بجای اینکه ناعادلانه با مردم رفتار کنید ، بیایید به افراد خاص اماکانات مالی بدهید که خودشان بروند برای خودشان کسب و کاری راه بیندازند و از ناشایسته سالاری دست بردارید و بگذارید افرادی که واقعا حقشان هست در استخدام دولت در بیاییند ولی کو گوش شنوا
باز دل خوش کردیم به بازنشسته شدن افراد . اما این هم خیالی عبث بود و اکثر بازنشسته ها باز هم با کمال پر رویی به سر کار بازگشتند و آن شغل را ارث پدر مادری خود قلمداد کردند . انهایی هم که بازنشسته شدند ، فرزند خودشان را بجای خودشان سر کار آوردند و آن شغل را در خانواده خود موروثی کردند
این هم از نمایش و ظاهر سازی امروز . مگر چقدر افراد غیر خاص در دستگاه های دولتی کار میکنند که آنها را مستثنی کردید ؟ غیر از این است که 70 درصد سهمیه دستگاه های دولتی در انحصار افراد خاص است ؟ 30 درصد باقیمانده هم که پارتی کت و کلفت داشته اند و استخدام شده اند و به این راحتی ها بنا نیست که بازنشسته شدند ، آن شغل را پس بدهند . حتی اگر هم دیگر مجبور باشند که خودشان سر کار نیایند ، یکی از فرزندانشان را به سر کار می آورند .
پس این قانون چی شد ؟ به چه دردی خورد ؟ افراد خاص که هستند ، بقیه هم که فرزندشان را می آورند ، پس این ظاهر سازیها برای چیست ؟
اینجا بود که فهمیدم هر دولتی برای اینکه بیشتر دوام داشته باشد ، از دست زدن به کارهای بزرگ پرهیز میکند تا خدای نکرده مورد خشم افراد متمول و خاص قرار نگیرد .
نمونه اش حذف یارانه این همه پولدار . الان 80 میلیون نفر یارانه میگیرند و این همه افراد پولدار جلوی چشم دولت ، ولی دریغ از یک جو همت
نمونه دیگرش بدهی یکصد هزار میلیارد تومانی افراد به نظام بانکی . وقتی ادم اینها را میشنود ، از تعجب انگشت به دهان میشود . آیا نمیشود به درب خانه شخصی که مثلا 150 میلیارد تومان به بانک بدهکار است رفته و 48 ساعت به وی مهلت داد که بدهی خود را پرداخت کند وگرنه او را اعدام کرد ؟
تا کی مسامحه ؟ تا کی بی عدالتی ؟ آیا فکر نمیکنید که افرادی که حقشان ضایع میشود ، این بغض ها را که فرو خورده اند ، یک روزی فوران خواهد کرد ؟
با امید به روزی که یک دولتی داشته باشیم که واقعا در جهت کسترش عدالت در کشور قدم بردارد و هیچ کسی بر کسی دیگر ارجحیت و برتری نداشته باشد
پاسخ
#2
دیگه فریاد ملت فقط مونده.واقعا دیگه خسته شدیم.توی این روزگار مردن بهتره
پاسخ
#3
نکو نماینده رباط کریم در مجلس:یارانه حق مردم نیست حق نعمت زاده با هزار میلیارد ثروت و ده ها شرکت است !
♢♢حق مردم نیست بلکه حق بانک گردشگری آقای جهانگیری و برادر است!
♢♢حق مردم نیست حق وزیر بهداشت هزار میلیاردی است
♢♢حق عبده تبریزی مشاور هزار میلیاردی روحانی است تا بهتر بتواند بازار مسکن را کنترل و مدیریت کند!
♢♢یارانه حق مردم نیست حق و سهم تولید است تا به اسم تولید 650 میلیون یورو رانت بشود و برسد به دختر فلان آیت الله حامی روحانی!

♢♢حق مردم نیست حق ترکان است که در کرج خانوادگی حتی پولی برای خرید چرخ تافی نداشتند اما الان زحمت کشیدند و دست شان به دهان شان میرسد!!!!
♢♢حق مردم نیست حق مهدی رفسنجانی است که با اتهام ارتشاء و اختلاس خبری از رد مال نجومی او نیست!
♢♢یارانه حق مردم نیست حق صفایی فراهانی و خودرو های شاسی بلند و شرکت های آنچنانی اوست!
♢♢یارانه مصیبت عظمی است چون باعث شده 45 هزار تومان کمتر به هادی غفاری اصلاح طلب! و صاحب کارخانه مصادره شده جوراب استارلایت برسد!
♢♢یارانه مصیبت عظمی است چون حاجی شکر فروش داماد فلان آیت الله باید منابع داشته باشد و بتواند دون مرغ و شکر را مونوپل خود کند!
♢♢یارانه فاجعه است چون باید در بانک بماند و وامی بشود در اختیار حسین هدایتی تا بتونه برخی مدعیان و نان خوران از اسامی مقدس را نان دهد!
♢♢چرا یارانه باید صرف قبض آب و برق یک کارگر با پانصد هزارتومان در آمد شود؟!
♢♢یارانه باید صرف سمینارها و سفرهای خارجی که در دولت روحانی چند برابر شده و صدای مدعیان هم در نمیاد بشود!!

♢♢چرا یارانه باید حق یک کارمند با یک میلیون تومان حقوق و هفتصد هزارتومان اجاره خانه شود که با 45 هزارتومان پول قبض گازش را بدهد؟!
♢♢یارانه باید به سمت تولید یعنی کارخانه های آقایان برود تا قطره قطره جمع شود و هزینه آب استخر شان بشود!

♢♢دادن یارانه خلاف عقلانیت بود، نباید صرف هزینه رفت و آمد یک فرهنگی و معلم شریف بشود، بلکه باید به درمان برود و سهم پزشکی بشود که بعد از ظهر از بیمارستان دو ساعت به مطب می آید و حداقل ده نفر را ویزیت میکند با مبلغ هر یک چهل هزارتومان!

♢♢یارانه خیلی بد است چون آنها که درباره ما تصمیم می گیرند انقدر متمول هستند که به یارانه نیاز ندارند !
http://www.mizanonline.ir/fa/news/68005/...8%B3%D8%شش
پاسخ
#4
در کشور ما فساد بیداد میکند . این همه سمینار مبارزه با فساد و جلسات سران سه قوه برای مبارزه با فساد با خرج های هنگفت شد ! نتیجه چه شد ؟ هیچ ! بدتر از قبل و بدتر از خیلی قبل تر
خدا لعنت کند هر کسی که حق هر مظلومی را خورد .
پاسخ
#5
به نقل از اخبار ساعت 14 رادیو :
900000 نفر بازنشسته ، پس از بازنشستگی دوباره به سر قبلی خود باز میگردند . بعضی از افراد تا 50 سال در یک دستگاه دولتی مشغول به کار میشوند !
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اطلاع رسانی فوری(مهم)ازمون جامع دستگاه های اجرایی زیبا یگانه 4 1,422 1394/1/16 ، 06:04 عصر
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  تاپیک جامع برای اعلام استخدامی های دولتی و غیردولتی سال 93 زیبا یگانه 8 2,229 1394/1/3 ، 10:04 صبح
آخرین ارسال: mohsenmas
  شگفت انگیزترین نمایش گل در هلند miladezati 0 642 1393/12/19 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: miladezati
  مصرف برق خود را با دستگاه مخترع ایرانی کاهش دهید! keiivan 0 704 1392/2/30 ، 07:43 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  دستگاه پیشگویی زلزله اختراع شد sabet32 0 941 1392/1/26 ، 11:52 صبح
آخرین ارسال: sabet32

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان