مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:84 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:38 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:26 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:547 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:41 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:55 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1181 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:63 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:51 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3632 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:138 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعیین بارهای تیر بعد از آنالیز ( فوری )
1394/01/22 , 02:58 ب.ظ
ارسال: #1
تعیین بارهای تیر بعد از آنالیز ( فوری )
با سلام.

بعد از آنالیز سازه، بارهای مرده و زنده ی اعمال شده بر روی تیرها از طرف سقف رو میشه از ایتبس برداشت کرد ؟ یعنی راهی هست که بشه فهمید ناشی از بارهای مرده و زنده ی سقف، چه باری به تیر میانی وارد شده ؟

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/01/23 , 10:03 ق.ظ
ارسال: #2
RE: تعیین بارهای تیر بعد از آنالیز ( فوری )
سلام
بله
بعد از آنالیز سازه در قسمت show loads/Frame line با انتخاب گزینه سوم all loading ... و انتخاب حالت بار
میشه انتقال نیروهارو دید

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1394/01/23 , 11:41 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/01/23 10:00 ب.ظ، توسط فرشاد امن خانی.)
ارسال: #3
(1394/01/23 10:03 ق.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  سلام
بله
بعد از آنالیز سازه در قسمت show loads/Frame line با انتخاب گزینه سوم all loading ... و انتخاب حالت بار
میشه انتقال نیروهارو دید

ممنون جناب مهندس
فکر میکنم اگه موضوع رو کامل شرح بدم، بهتر باشه.

پروژه ی اخیری که دارم روش کار میکنم، یک سازه با شرایط هندسی کاملا خاص است.
عکس مدل رو توی یک طبقه پیوست می کنم.

پروژه تموم شده و نقشه هاش برای تصویب رفته. حالا کسی که قراره فایل رو تصویب کنه، ما رو ملزم کرده که توی دفترچه محاسبات سازه ای که بهش دادیم، Deflection ( خیز ) تیر رو هم حساب کنیم ( چون ارتفاع تیر از مقدار پیشنهادی آئین نامه کمتره )

خب تو شرایط استاندارد و نرمالی که توی بیشتر پروژه ها باهاش مواجه هستیم، مقدار خیز رو از طریق خود نرم افزار میشه به دست آورد. اما توی این پروژه به دلایل خاص، مثل تبعیت نکردن ضرایب ترک خوردگی از آئین نامه ( یعنی همون 0.35Ig و 0.7Ig برای قاب خمشی )، مجبوریم خیز تیر رو دستی حساب کنیم.

توی تمامی Refrence هایی که وجود داره ( مثل راهنمای آئین نامه بتن ایران و کتاب دکتر مستوفی نژاد )، خیز تیر رو در شرایطی حساب می کنه که یک بار خطی مستطیلی ( مرده و زنده ) روی تیر باشه و نه لنگر خمشی. روشی که شما گفتید درسته، یعنی بار مرده و زنده رو نشون میده، اما اولا همیشه خطی نیست و ثانیا لنگرهایی هم داره به تیر اثر میکنه ( ناشی از همون بارهای مرده یا زنده ) که اونها رو نشون نمیده. اما اگه شما برید توی منوی Display > Show member Force ... > Frame Pier و همون بار مرده رو انتخاب کنید می بینید که لنگرهایی هم داره به همون تیر وارد میشه.

راه حلی به نظرتون میرسه ؟

[تصویر:  fvyvdv4z367kgkg00or.gif]

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

1394/01/24 , 11:48 ب.ظ
ارسال: #4
نبود ؟؟
البته خودم دارم به نتایجی میرسم

1394/01/30 , 11:04 ق.ظ
ارسال: #5
سلام
البته در اکثر مواقع کنترل خیز با همان ضرایب ترک خوردگی نسبت مناسبیو به ما میده
ولی با این روش های دستی که خود آیین نامه هم اضاره کرده بهش دقیق برای هرتیری میشه حساب کرد
لنگری هم که شما میخواهید به نظم از همان خروجی که گفتید دقیق به شما لنگر در هر نقطه ایو میگه
من برای تمام پروژه های بتنی که طراحی میکنم خیزو به روش های معمول با ترکیب بار نویسی خاص کنترل میکنم البته با همین ضریب ترک خوردگی 0.35
و 0.5 در شرایط خودش. والبته ایمکه با روش دقبق به ضریب ترک خوردگی مناسب تری که فکر میکنم از 0.35 بیشتر باشه میرسیم
نتیجه کار شما چه ضریبی شد؟

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارور در هنگام آنالیز MAXIMUM NUMBER OF NULL STEPS REACHED mosa2 12 719 1395/08/04 06:38 ب.ظ
آخرین ارسال: Meysam33
  درخواست کمک فوری mahtaba 5 293 1395/05/30 12:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  اتصال تیر به تیر بتنی (فوری) amin_tabriz 3 335 1395/04/11 09:38 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  ترکیب بارهای موجود در ایتبس... سر به هوا 3 385 1395/01/23 10:03 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  کمک فوری engineerrosta 0 235 1395/01/09 06:56 ب.ظ
آخرین ارسال: engineerrosta
  ارور در آنالیز !!!!! لطفا راهنمایی بفرمایید ؟؟ hamidreza lord 2 312 1394/12/10 12:24 ب.ظ
آخرین ارسال: sam01
  Warning در آنالیز 5star 2 440 1394/12/04 04:38 ب.ظ
آخرین ارسال: 5star
Wink راهنمایی بادبند زنی در این پلان - فوری فوری afshin_ipe 4 298 1394/12/02 11:01 ب.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  مشکل در آنالیز سازه فولادی hA.d1984 0 269 1394/11/28 09:47 ق.ظ
آخرین ارسال: hA.d1984
  مشکل در آنالیز کردن F.zarei 2 300 1394/11/26 01:22 ب.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان