مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7261 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:123 زمان:1395/09/20
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:103 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:108 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3539 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:115 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:170 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:81 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99228 زمان:1395/09/19
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
شروع کننده:taksa2012 آخرین ارسال توسط:MEHRIDADI پاسخ ها:140 آموزش آنالیزبها و پیشنهاد قیمت مشاهده:91566 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امیتازات: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تمدید اعتبار روش تنش مجاز در ویرایش 87 مبحث دهم
1393/12/22 , 12:14 ق.ظ
ارسال: #1
تمدید اعتبار روش تنش مجاز در ویرایش 87 مبحث دهم
[تصویر:  coai9gr2f1dn7ojgx2.jpg]
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
با سلام.
نظر دوستان درباره ی این خبر چیست ؟
با تشکر ،موفق باشید.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/12/22 , 09:21 ق.ظ
ارسال: #2
RE: تمدید اعتبار روش تنش مجاز در ویرایش 87 مبحث دهم
با این همه اشکال در مبحث 10 سال (1387 و 1392) به نظر من بهتره این دوستانی که بدون تحقیق و آزمایش آیین نامه ملی رو تالیف می کنن، بیان دقیقا یکی از آیین نامه های معتبر رو ترجمه کنن (و چند تا رو با هم ترکیب نکنن) و فقط چند تا ضریب اطمینان کلی رو عوض کنن تا بتونن مسائل اجرایی و اطمینان بالاتری داشته باشن.

بدون صرف هزینه و وقت چند 10 ساله ،آیین نامه فولاد نمی شه نوشت!! قبول کنیم
1393/12/23 , 11:09 ب.ظ
ارسال: #3
سلام
زمان می برد تا طراحی lrfdجا بیفتد.تصمیم خوبی گرفته اند.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/12/24 , 09:18 ق.ظ
ارسال: #4
خب سلام همکارای عزیز .. منم برم سر شکایت همیشگیم .. اونا نمیتونن 60 تا سوال سالم طرح کنن واسه هر آزمون، اونوقت میخاستن کتاب تالیف کنن بدون کمک و گرته برداری از ایین نامه های خارجی؟؟؟!! چه حرفااااااااااااااااا
1393/12/24 , 08:01 ب.ظ
ارسال: #5
با سلام
یادم میاد موقعی که دانشجو بودم حدود 15 سال پیش ، استادمون داشت درس بتن آرمه تدریس میکرد ، یکدفعه ای یکی از بچه ها پرسید چرا ما باید از آیین نامه های آمریکا استفاده کنیم ؟
استادمونم یک کمی فکر کرد و گفت ، چون که آمریکا مغز استعماری داره ، هر چی دانشمند و مهندس و دکتر خوب هست رو از اقصی نقاط جهان جمع میکنه و بدون توجه به دین و سیاست و از این حرفا ، میارتشون تو آمریکا در جای امن و ازشون کار میکشه و اینها هم تحقیق میکنند و آمریکا هم پول خرج تحقیقشون میکنه . واسه همینه .
الان که فکر میکنم میبینم راست میگفت استادمون . آمریکا دنبال این نیست که فلانی دین داره یا نداره یا بر چه مذهبی یا چه خط مشی سیاسی یا فلان و بهمان باشه ،
شما میدونید که یک سری ضریب ها و عدد های تجربی تو همه آیین نامه ها هست . خدا میدونه چندین میلیارد دلار خرج این ضریب ها شده . خدا میدونه چقدر سازه چند طبقه آزمایشی ساخته شده و خراب شده تا این ضریبها شکل گرفته .
خوب معلومه که ما با این وضع آشفته ..... ( اینجاشو سانسور کردم ولی حتما میفهمید چی میگم ) و با این وضع آشفته و خراب مالی ، هیچوقت نمیتونیم مثل اونها باشیم .
از طرف دیگه ، بعضی ضرایب و روشها خاص مناطق جغرافیایی آمریکا هست و برای ایران کاربرد نداره . برای همینه که مباحث ایران در جاهایی که احساس میکنه آیین نامه های آمریکا تو ی بخش خاص برای ایران مناسب نیست ، از آیین نامه های معتبر دیگه ( کانادا - اتحادیه اروپا - استرایا - هند و ... ) استفاده میکنه که به نظر من خوبه .
در برخی موارد هم شنیدم که یک سری تحقیقاتی داخل کشور هم انجام شده و به نتایجی رسیده اند و اونها رو در مباحث آورده اند ( البته الله اعلم ) .
در هر حال در مورد روش حالات حدی میخوام شما عزیزان رو به این نکته توجه بدم که شما به سن و سال خودتون نگاه نکنید که جوان هستید . ما تو دانشگاه همین روش تنش مجاز رو یاد گرفتیم . حالا ما هم فرض کن جوان . اون بنده خدا پیرمرد مهندس 60 ساله که میخواد محاسبه بکنه چی ؟
اقلا من برای ارتقا پایه محاسبات نظام مهندسی ، درس روش حالات حدی رو خوندم ، ولی اگر این بنده خدا مهندس سالخورده که نخونده باشه چی ؟
برای همین است که بتدریج دارند روش حالات حدی رو جایگزین روش تنش مجاز میکنند .
البته به نظر من منابع مناسب و کافی هم در این زمینه موجود نیست و هنوز وقت میبره تا تدوین بشه .
راستی کسی خبر داره که یک کتاب راهنما برای انجام محاسبات ایتبس به روش حالات حدی و بر مبنای ایتبس 2013 تدوین شده باشه ؟ یعنی مثل کتاب باجی گام به گام توضیح داده باشه ؟ اگر هست به منم اطلاع بدین لطفا
با تشکر
1393/12/24 , 08:36 ب.ظ
ارسال: #6
(1393/12/24 08:01 ب.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  با سلام
یادم میاد موقعی که دانشجو بودم حدود 15 سال پیش ، استادمون داشت درس بتن آرمه تدریس میکرد ، یکدفعه ای یکی از بچه ها پرسید چرا ما باید از آیین نامه های آمریکا استفاده کنیم ؟
استادمونم یک کمی فکر کرد و گفت ، چون که آمریکا مغز استعماری داره ، هر چی دانشمند و مهندس و دکتر خوب هست رو از اقصی نقاط جهان جمع میکنه و بدون توجه به دین و سیاست و از این حرفا ، میارتشون تو آمریکا در جای امن و ازشون کار میکشه و اینها هم تحقیق میکنند و آمریکا هم پول خرج تحقیقشون میکنه . واسه همینه .
الان که فکر میکنم میبینم راست میگفت استادمون . آمریکا دنبال این نیست که فلانی دین داره یا نداره یا بر چه مذهبی یا چه خط مشی سیاسی یا فلان و بهمان باشه ،
شما میدونید که یک سری ضریب ها و عدد های تجربی تو همه آیین نامه ها هست . خدا میدونه چندین میلیارد دلار خرج این ضریب ها شده . خدا میدونه چقدر سازه چند طبقه آزمایشی ساخته شده و خراب شده تا این ضریبها شکل گرفته .
خوب معلومه که ما با این وضع آشفته ..... ( اینجاشو سانسور کردم ولی حتما میفهمید چی میگم ) و با این وضع آشفته و خراب مالی ، هیچوقت نمیتونیم مثل اونها باشیم .
از طرف دیگه ، بعضی ضرایب و روشها خاص مناطق جغرافیایی آمریکا هست و برای ایران کاربرد نداره . برای همینه که مباحث ایران در جاهایی که احساس میکنه آیین نامه های آمریکا تو ی بخش خاص برای ایران مناسب نیست ، از آیین نامه های معتبر دیگه ( کانادا - اتحادیه اروپا - استرایا - هند و ... ) استفاده میکنه که به نظر من خوبه .
در برخی موارد هم شنیدم که یک سری تحقیقاتی داخل کشور هم انجام شده و به نتایجی رسیده اند و اونها رو در مباحث آورده اند ( البته الله اعلم ) .
در هر حال در مورد روش حالات حدی میخوام شما عزیزان رو به این نکته توجه بدم که شما به سن و سال خودتون نگاه نکنید که جوان هستید . ما تو دانشگاه همین روش تنش مجاز رو یاد گرفتیم . حالا ما هم فرض کن جوان . اون بنده خدا پیرمرد مهندس 60 ساله که میخواد محاسبه بکنه چی ؟
اقلا من برای ارتقا پایه محاسبات نظام مهندسی ، درس روش حالات حدی رو خوندم ، ولی اگر این بنده خدا مهندس سالخورده که نخونده باشه چی ؟
برای همین است که بتدریج دارند روش حالات حدی رو جایگزین روش تنش مجاز میکنند .
البته به نظر من منابع مناسب و کافی هم در این زمینه موجود نیست و هنوز وقت میبره تا تدوین بشه .
راستی کسی خبر داره که یک کتاب راهنما برای انجام محاسبات ایتبس به روش حالات حدی و بر مبنای ایتبس 2013 تدوین شده باشه ؟ یعنی مثل کتاب باجی گام به گام توضیح داده باشه ؟ اگر هست به منم اطلاع بدین لطفا
با تشکر

سلام عرض میکنم خدمت دوست عزیزم.
ممنونم که در بحث شرکت کردید ،نکته ی قابل توجه ای که باید در این زمینه ذکر کنم این است که
در حقیقت ما با روشهای جدیدی که وارد آیین نامه هایمان میکنیم باز هم از روشهای جدید روز دنیا
خیلی خیلی عقب هستیم. با ذکر نمونه ای این مطلب را بیان خواهم کرد :
ما هنوز گیر در روش تنش مجاز بودیم که به یکباره روش حالات حدی را در آیین نامه وارد کردند ،که البته
روش حالات حدی روش بسیار خوبی میباشد و حرفی در موردش اصلا نیست.
اما آیین نامه های روز دنیا به سمت طراحی بر اساس عملکرد(Performance Base Design) حرکت کرده اند.
تازه ما حالات حدی را وارد کردیم.
اشرف حبیب الله قبل از اینکه ایتبس 2015 را وارد بازار کند در سراسر جهان سمینارهای بسیاز بزرگی برگزار میکرد ،
در واقع ایتبس 2015 به شدت قوی شده و به همین علت هم انقدر گران هست به پول ما حدود 42 میلیون تومان.
به نظر من ما باید به سمت Performance Base Design حرکت کنیم اگر از الان وقت بگذارند حتما به نتایج خوبی میرسیم.
یک مهندس باید همیشه به روز باشد با هر سختی که هست.
به نظر من باید روی آیین نامه ASCE 41-13 اساتید به روز عمران ایران کار کنند و در صورتیکه صلاح دیدند عینا از این آیین نامه
استفاده شود.چون در نرم افزار ایتبس 2015 هم این آیین نامه وجود دارد و کار مهندس محاسب را خیلی ساده میکند.
باید تلاش کنیم ،همین.
عکسهایی از ایتبس 2015 که مهمترین مطلب آن همین Performance Base Design میباشد و سمینار های قبل از تولید ایتبس 2015
قرار داده ام.
موفق باشید.
[تصویر:  jlt7pyy2wrm5u9gd7mlf.jpg]
[تصویر:  8gsbzmyxo7mj3i9nlwjc.jpg]
[تصویر:  ovd8vlg3dy2i9m7if2n.jpg]
[تصویر:  31zi5v2nno7hdk2s8on0.jpg]
[تصویر:  jfijyfsp5yisybkptge.jpg]

1393/12/24 , 08:39 ب.ظ
ارسال: #7
ببخشید یادم رفت ،کتاب جناب مهندس سلطان آبادی عزیز و مهندس جعفری عزیز هم که به تازگی چاپ شده به نظر من فعلا بهترین
کتاب نرم افزار ی حالات حدی موجود در بازار هست .
موفق باشید.

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ابلاغ اصلاحیه ویرایش 1392 مبحث دهم مقررات ملی ساختمان siamak_meybodi 2 1,004 1394/04/22 10:57 ق.ظ
آخرین ارسال: isnachoghadi
  فراخوان دریافت نظرات و پیشنهادات جهت بازنگری مبحث چهارم siamak_meybodi 0 344 1394/04/21 01:49 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  اصلاحیه شماره یک ویرایش سال 1392 مبحث نهم siamak_meybodi 0 503 1394/04/21 01:47 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  تصویب ویرایش چهارم استاندارد 2800 Reza-MSR 3 991 1393/06/30 09:59 ق.ظ
آخرین ارسال: صفرکیلومتر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان