امتیاز موضوع:
  • 89 رأی - میانگین امتیازات: 2.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تنش خاک زیر پی
تعداد مش برای پی نواری تا حد امکان طوری باشه که تقسیمش عدد صحیح بشه
مثلا برای عرض 120 من مشو 40 سانتی متر در نظر میگیرم
و برای پی گسترده 50 سانتی متر مناسبه
برای پی منفرد هم به 9 خانه تقسیم بشه مناسبه
پاسخ
ممنون و سپاسگزارم از شما دوستان خوبم
پاسخ
سلام

- هر چه تقسیم بندی کوچکتر باشد دقت تحلیل افزایش پیدا می کند .

- عدد کمتر باعث ازدیاد حجم انالیز و زمان و بزرگتر بودن کاهش دقت تحلیل

- عدد 0.5 - 0.25 عدد مناسبی برای شبکه بندی می باشد ویا نصف کوچکترین عرض نوار پی

- بهتر است عرض نوارهای پی جزء صحیح این تقسیم بندی باشد .

پاسخ

سلام من یه مشکل دارم توی سیف 12.1.1 اینکه :

وقتی میخوام تنش رو ببینم که کجاها بیشتر یا کمتر از حد مجازه به قسمت display ...... Show Reaction Forces میرم وقتی میخوام گزینه soil pressure رو انتخاب کنم میبینم گزینش غیر فعاله. دلیلش چی میتونه باشه؟

ممنون ( در ضمن پی من نواری هست )

پاسخ
(1392/10/10 ، 04:21 عصر)moshavereh نوشته است: سلام من یه مشکل دارم توی سیف 12.1.1 اینکه :

وقتی میخوام تنش رو ببینم که کجاها بیشتر یا کمتر از حد مجازه به قسمت display ...... Show Reaction Forces میرم وقتی میخوام گزینه soil pressure رو انتخاب کنم میبینم گزینش غیر فعاله. دلیلش چی میتونه باشه؟

سلام
اختصاص ها را چک کنید.(assign)
کارشناس ارشد عمران - سازه
پاسخ
(1392/10/10 ، 04:21 عصر)moshavereh نوشته است: سلام من یه مشکل دارم توی سیف 12.1.1 اینکه :

سلام
ابتدا در قسمت define, soil subgrade properties فنریت خاک رو وارد کنید (1.2 برابر مقاومت فشاری خاک) سپس از منوی assign آن را به فونداسیون اختصاص دهید. در غیر این صورت soil pressure غیر فعال خواهد بود.
پاسخ
اثر 30 درصد و 100 درصد در طرح فنداسیون چگونه در نظر گرفته شود ؟
پاسخ
(1394/6/20 ، 01:36 عصر)amir-f نوشته است: اثر 30 درصد و 100 درصد در طرح فنداسیون چگونه در نظر گرفته شود ؟

ب*****

تفاوتی با دیگر ترکیب بارها ندارد و فقط اثر متعامد را در نظر بگیرید در نظر داشته باشید در صورتی که اثر 30درصد جهت متعامد در طراحی سازه در نظر گرفته شده است اثر آن باید هم در ترکیب بترهای تنش مجاز خاک و همچنین طراحی عنصر پی دیده شود

پاینده باشید
پاسخ
دوستان لطف می کنن ببینن چرا تنش خاک واسه این پی که سه طبقه هست زیاد شده؟ 2.2 کیلوگرم بر سانتی متر مربع .SAFE 14

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   CHEK.zip (اندازه: 647.03 KB / تعداد دفعات دریافت: 31)
پاسخ
Wink 
(1392/9/24 ، 12:21 صبح)حمید  فلاح منش نوشته است: سلام، تنش زیر پی من، تو  دو ردیف کناری جواب نمیده، تا 2.6 کیلوگرم بر سانتی متر مربع رسیده، اونم فقط برای ترکیب بارهای لرزه ای اینجوری شده، لطفا راهنمایی بفرمایید دلیلش چیه، برای یه ساختمان 5 طبقه که عرض اون قسمت هارو 1.6 متر هم گرفتم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان