مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
دانلود برنامه مشاهده سریع ترکیبات بارگذاری فایل ETABS
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:mkk_ce پاسخ ها:12 دانلود نرم افزار های مکمل مشاهده:5254 زمان:1395/11/03
کلاف عرضی
شروع کننده:elnaz206 آخرین ارسال توسط:yaser30vil پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:7020 زمان:1395/11/03
صفر تا صد راه اندازی سایت
شروع کننده:karait آخرین ارسال توسط:karait پاسخ ها:0 موضوعات متفرقه مشاهده:5 زمان:1395/11/03
میلگردهای محل بازشو اسانسور فونداسیون
شروع کننده:11civil11 آخرین ارسال توسط:11civil11 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:69 زمان:1395/11/02
سطح بارگیر ستون
شروع کننده:Hamidcj آخرین ارسال توسط:یوسف ابراهیم پور پاسخ ها:7 پرسش و پاسخ مشاهده:2776 زمان:1395/11/02
ریزش "ساختمان پلاسکو" طراحی غلط و معمای ستون های سالم ساختمان در هنگام تخریب (عجیب)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:یوسف ابراهیم پور پاسخ ها:3 نکات آموزشی و طراحی مشاهده:1317 زمان:1395/11/02
واجدین شرایط شرکت در آزمون
شروع کننده:REZAF آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:6 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:134 زمان:1395/11/02
کره جنوبی به دنبال ساخت یک قطار هم سرعت صوت است
شروع کننده:keiivan آخرین ارسال توسط:keiivan پاسخ ها:0 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:16 زمان:1395/11/02
اخبــار کارشناسی ارشد و دکــترا (دولتی/آزاد)
شروع کننده:keiivan آخرین ارسال توسط:keiivan پاسخ ها:349 کنکور و ازمون های مختلف.... مشاهده:49270 زمان:1395/11/02
آموزش مدلسازی خرپای دو بعدی در ETABS (مساله استاتیک جانسون)
شروع کننده:mahmoodimr آخرین ارسال توسط:mahmoodimr پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:42 زمان:1395/11/02

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
امتیاز موضوع:
  • 30 رأی - میانگین امیتازات: 3.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توضیحاتی از انالیز P-Delta
1392/07/24 , 04:05 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/07/24 04:10 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #1
توضیحاتی از انالیز P-Delta
آنالیز P-Delta تاثیر بارهای محوری بزرگ بر نحوه کمانش جانبی المان قابی را در محاسبات وارد می کند. مولفه نیروی محوری فشاری، سختی المانهای قابی را کم می کند و در مقابل کشش محوری باعث سخت شدن المان قابی در مقابل خمش می گردد. این رفتار نوعی رفتار "غیر خطی هندسی" محسوب می شود و به عنوان اثر P-Delta از آن یاد می گردد. باید به خاطر داشت که آنالیز P-Delta مقادیر زیاد کرنش یا پیچش را در بر نمی گیرد.
این نوع آنالیز برای در نطر گرفتن تاثیر بارهای ثقلی یک ساختمان در سختی جانبی آن موثر است. همچنین می توان از این نوع انالیز در سازه های کابلی مثل پل های معلق، پل های ترکه ای و برجهای مهار شده استفاده نمود.
از نظر ترتیب اجرای انواع انالیزهایی که کاربر دستور انجام آنها را در یک مدل صادر می کند آنالیز P-Delta قبل از سایر انلیز های استاتیکی و دینامیکی انجام می شود. نیرو های محوری که باعث ایجاد اثر P-Delta در المانهای قابی می شوند به دو صورت تعریف می شوند.:
- مستقیما توسط کاربر (بیشتر در آنالیز سازه های کابلی توصیه می شود)
- از مجموعه بارهای موجود بر سازه محاسبه می شوند.
برای اینکه بهترین و کارآمد ترین نتایج از این نوع انالیز بدست آید لازم است کاربر به مححدودیت ها و فرضیات زیر در مورد آنالز P-Delta توجه نماید:
- با وجود حضور انواع المانها در ساززه، این آنالیز فقط بر روی المانهای قابی صورت می گیرد.
- فقط تاثیر زیاد وو قابل ملاحظه نیروی محوری خمشی جانبی و تغییر شکل برشی در محاسبات منظور می گردد.
- فرم تغییر شکل جانبی المان قابی در خمش، مکعبی و در برش، بصورت خطی و در محدوده بین نواحی صلب تعریف شده در دو انتهای المان در نظر گرفته می شود.
- مقدار نیروی محوری مرتبط با اثر P-Delta در طول المان قابی، ثابت فرض می شوند.
به کاربر توصیه می شود قبل از انجام انالیز P-Delta ابتدا یک آنالیز خطی اولیه بر روی مدل انجام دهد تا از بی شکل بودن مدل اطمینان حاصل نماید و بعد از ان از آنالیز P-Delta استفاده کند.
درباره انالیز P-Delta:
رفتار غیر خطی هندسی:
در مواردی که تغییر شکل های ناشی از اعمال بار بر سازه به اندازه کافی کوچک باشند رابطه بار-تغییر شکل خطی است. در این حالت معادلات تعادل به بارهای اعمال شده و تغییر شکل های ایجاد شده وابسته نیست. بنابراین می توان نتایج حاصل از آنالیز استاتیکی و دینامیکی را در این شرایط با استفاده از اصل "روی هم گذاری" با هم ترکیب کرد.
اما اگر بارهای وارد شده به سازه و تغییر شکل ههای ایجاد شده در آن، بزرگ باشند رابطه بار-تغییر شکل غیر خطی خواهند بود. علل این رفتار غیر خطی را می توان موارد زیر دانست:
- تاثیر تنش های بزرگ:
وقتی در یک سازه تنش های بزرگ وجود داشته باشد معادله تعادلی که بر اساس فرم اولیه سازه و فرم تغییر شکل یافته ان نوشته می شود تا حد زیادی با هم تفاوت دارند.
- تاثیر جا به جایی های بزرگ:
در سازه ای که تغییر شکل های بزرگ دارد، تنش ها و کرنش ها باید بر اساس فرم تغییر شکل یافته سازه محاسبه شوند. البته این روش در مورد جا به جایی های کوچک هم نتایج درستی می دهد.
- غیر خطی بودن ماده:
هنگامی که مواد دچار کرنش هایی فراتر از مقدار کرنش مجاز خود می شوند رابطه نیرو- تغییر شکل در انها خطی نخواهد بود. این مساله حتی هنگامی که روابط تعادل مربوط به هندسه اولیه سازه درست باشند می تواند باعث تغییر نتایج محاسبات گردد.

مفهوم غیر خطی شدن سازه ها
در زمان وقوع زلزله اصل نیروی زلزله وارد بر سازه بصورت B.A.W می باشد. این نیرو بسیار بزرگ بوده و طراحی بر اساس آن منجر به بالا رفتن بی رویه ابعاد و اندازه اعضای سازه می شود.
آیین نامه های زلزله با استفاده از " پتانسیل اتلاف انرژی سازه ها " در حوزه عملکرد غیر الاستیک، این مشکل را برطرف میکنند به این صورت که بسته به نوع سیستم سازه ای و اندازه گیری توان اتلاف انرژی آن، ضریبی به نام ضریب رفتار R را به آن سیستم سازه ای اختصاص می دهند، سپس نیروی B.A.W را بر ضریب رفتار R تقسیم میکنند.
به این صورت در زمان وقوع زلزله نیرو در اعضا حدوداً R برابر نیروی طراحی می باشد.لذا در بسیاری از اعضا تنش به حد تسلیم می رسد و در اعضا مفصل پلاستیک تشکیل می گردد.با افزایش تعداد مفاصل پلاستیک سازه وارد حوزه عملکرد غیر الاستیک خود می شود.از طرفی ضوابط شکل پذیری و طرح لرزه ای که در آیین نامه های فولاد و بتن آمده اند،به منظور تامین شرایط ایمن برای سازه در حین عملکرد در حوزه غیر الاستیک تنظیم شده اند.
[/
b]

[تصویر:  i587_wwwwww.jpg]

مفصل پلاستیک: در فولاد مقطعی است که تارهای آن به حد جاری شدن رسیده اند و در بتن مقطعی است که میلگردهای کششی آن تسلیم شده باشند. (Hinge)
شکل پذیری: قابلیت جذب و استهلاک انرژی سیستم در حوزه عملکرد غیر الاستیک سازه تحت اثر بارهای تناوبی بدون آنکه در سازه افت مقاومت قابل ملاحظه ای ایجاد شده باشد.

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آشنایی با پی دلتا ( p-delta ) اثرات ثانویه ای به زبان ساده (دکتر محمد جواد قربانی) فرشاد امن خانی 0 267 1395/06/05 06:06 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  توضیحاتی در تفاوت دو المان Shell و Membrane و نکات مش بندی فرشاد امن خانی 0 7,329 1391/05/21 09:26 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان