مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:300 زمان:1395/09/16
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:10 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3670 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:594 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:45 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:105 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:59 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:58 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:62 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1187 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تیپ بندی میلگردهای تیر
1393/12/28 , 07:39 ب.ظ
ارسال: #1
تیپ بندی میلگردهای تیر
سلام
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
برای تیپ بندی آرماتورهای پلان زیر به مشکل برخوردم. ساختمان در هر دوجهت قاب خمشی و ابعادش هم 10 در 20 متر هست، ابعاد تیرها هم 30 در 30 هست و حداقل آیین نامه ای سطح میلگردها هم حدود 4 سانتی متر مربع میشه. تیرریزی رو شطرنجی انجام دادم، به خاطر همین تنوع میلگردها زیاد شد.

تفاوت زیاد میلگردهای بدست آمده در بعضی جاها با حداقل توصیه شده آیین نامه (در اینجا حدودا 4 سانتی متر مربع) نشان دهنده ایراد طراحی هست؟ ( البته ضوابط شکل پذیری متوسط رو رعایت کردم
)
آیا منطقی هست برای این پروژه برای اینکه عملیات قطع و پوشش میلگرد زیاد نشه فقط از تقویتی در دو انتهای تیرها استفاده کنم؟ مثلا برای تامین حداقل، 3تا میلگرد 14 استفاده کنم و برای تقویتش در گوشه ها دوتا میلگرد 14 اضافه کنم.

به طور کلی برای تیپ بندی آرماتورها معمولا چقدر میشه دست بالا گرفت، مثلا توی کتاب سیفی دیدم برای 3 سانتی متر مربع، 7 سانتی متر مربع میلگرد گذاشته بود.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/12/28 , 11:34 ب.ظ
ارسال: #2
RE: تیپ بندی میلگردهای تیر
(1393/12/28 07:39 ب.ظ)meisammsr93 نوشته شده توسط:  
سلام
برای تیپ بندی آرماتورهای پلان زیر به مشکل برخوردم. ساختمان در هر دوجهت قاب خمشی و ابعادش هم 10 در 20 متر هست، ابعاد تیرها هم 30 در 30 هست و حداقل آیین نامه ای سطح میلگردها هم حدود 4 سانتی متر مربع میشه. تیرریزی رو شطرنجی انجام دادم، به خاطر همین تنوع میلگردها زیاد شد.

تفاوت زیاد میلگردهای بدست آمده در بعضی جاها با حداقل توصیه شده آیین نامه (در اینجا حدودا 4 سانتی متر مربع) نشان دهنده ایراد طراحی هست؟ ( البته ضوابط شکل پذیری متوسط رو رعایت کردم
)
آیا منطقی هست برای این پروژه برای اینکه عملیات قطع و پوشش میلگرد زیاد نشه فقط از تقویتی در دو انتهای تیرها استفاده کنم؟ مثلا برای تامین حداقل، 3تا میلگرد 14 استفاده کنم و برای تقویتش در گوشه ها دوتا میلگرد 14 اضافه کنم.

به طور کلی برای تیپ بندی آرماتورها معمولا چقدر میشه دست بالا گرفت، مثلا توی کتاب سیفی دیدم برای 3 سانتی متر مربع، 7 سانتی متر مربع میلگرد گذاشته بود.
سلام
حداقل میلگرد آیین نامه ای میشود:
14/400*30*30 تقریبا برابر 3 سانتی متر مربع که 2 عدد فی 14 جوابگوی این مساحت می باشد. برای همین از دو عدد میلگرد فی 14 بصورت سراسری استفاده کنید و کمبود آنرا میلگرد تقویت از قطر 14 و یا یک قطر بزرگتر از فی 14 مثلا فی 16 یا فی 18 استفاده کنید.البته از همان فی 14 استفاده کنید به جواب می رسید.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1393/12/29 , 12:48 ق.ظ
ارسال: #3
(1393/12/28 11:34 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
سلام
14/400*30*30 تقریبا برابر 3 سانتی متر مربع که 2 عدد فی 14 جوابگوی این مساحت می باشد. برای همین از دو عدد میلگرد فی 14 بصورت سراسری استفاده کنید و کمبود آنرا میلگرد تقویت از قطر 14 و یا یک قطر بزرگتر از فی 14 مثلا فی 16 یا فی 18 استفاده کنید.البته از همان فی 14 استفاده کنید به جواب می رسید.
موفق باشید.
سلام
آقای مهندس پناهی منظورتان دوعددمیلگرد 14 در بالا ودوعدد در پایین تیربصورت سراسری هست یا یک عدد دربالا ویک عدد در پایین تیر.
1393/12/29 , 12:38 ب.ظ
ارسال: #4
2 عدد بالا و 2عدد پایین.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
1393/12/29 , 01:21 ب.ظ
ارسال: #5
(1393/12/28 11:34 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
سلام

)

سلام
موفق باشید.
ممنون از پاسختون
بله به اشتباه 300 گرفته بودم.
یک سوال دیگه برای من پیش اومده. نتایجی که ایتبس برای آرماتورها در بالا و پایین تیر میده همه آرماتورهای کششی هستند برای ترکیب بارهای مختلف؟ یعنی برای یک ترکیب بار بالای مقطع آرماتور کششی خواسته و برای یک ترکیب بار دیگه پایین مقطع و اینها رو گزارش کرده؟
یا نه، ممکنه آرماتور کششی و فشاری با هم باشن؟ مثلا یک ترکیب بار بحرانی نیاز به آرماتور فشاری در بالای مقطع و آرماتور کششی در پایین مقطع داشته اونها رو گزارش کرده.

چون محدودیت حداقل ایین نامه برای ارماتورهای کششی هست و ارماتورهای فشاری این محدودیت رو ندارن. البته آیین نامه هم گفته حداقل دوتا فی 12 سرتاسری باید گذاشته بشه. به لحاظ اجرایی باید طبق راهنمایی شما میلگردها رو بذارم. سوال فقط جنبه تئوری داره.
ممنون
1393/12/29 , 01:53 ب.ظ
ارسال: #6
این اعداد گزارش شده حداکثر میلگردی هست که لازم می باشد حال می تواند فشاری باشد یا کششی(همیشه میگردکششی بیشتر از میلگرد فشاری است).
این اعداد پوش ترکیب بار نیستند بلکه هر ترکیب بار محاسبه شده و بزرگترین انها می باشد مگر اینکه ترکیب باری به عنوان پوش تعریف کرده باشید.

1393/12/29 , 02:47 ب.ظ
ارسال: #7
- به لحاظ تئوری در جاهایی که عدد گزارش شده میلگرد فشاری باشه باید طبق آیین نامه حداقل دو تا فی 12 رعایت بشه. درست میگم؟
- از خروجی های ایتبس میشه فهمید که آیا هر دو کششی هستند یا یکی فشاری و دیگری کششی است؟
- روند طراحی تیر بتنی توسط ایتبس چگونه است؟ مثلا برای یک مقطع حداکثر خمش را تحت ترکیب بارها بدست می آورد و بعد برای آن آرماتور طراحی می کند( مثلا آرماتور کششی در پایین می افتد) و برای یک ترکیب بار بحرانی دیگر که ممکن است آرماتور کششی در بالا بیافتد دوباره طراحی می کند و این دو عدد را گزارش می دهد؟ یعنی یک ترکیب بار در نظر می گیرد که در پایین بحرانی شود و یک ترکیب بار در نظر می گیرد که در بالا بحرانی شود؟ یا اینکه مقطع را با توجه به این دو ترکیب بار دوبل آرمه طراحی می کند که برای هر دو جوابگو باشد.
1393/12/29 , 09:08 ب.ظ
ارسال: #8
من یه اشتباهی در سوال اولم داشتم، گفتم اصلاح کنم. اعدادی که برنامه گزارش میده ضوابط حداقل آیین نامه رو لحاظ کرده. و اعمال 1.33 برابر آرماتور محاسباتی به جای حداقل رو هم در نظر گرفته. پس در جاهایی که کمتر از می نیمم گزارش داده 1.33 برابر آرماتور محاسباتی رو گزارش کرده و نه آرماتور محاسباتی. آرماتورهای بالا یا پایین مقطع رو هم بر اساس شکل پذیری میذاره. یعنی ممکنه لنگری که برای اون آرماتور رو طراحی کرده( بالا یا پایین تیر) نتیجه هیچ کدوم از ترکیب بارها نباشه، بلکه طبق ضوابط شکل پذیری متوسط یا زیاد، یک دوم لنگر(در دو انتهای تیر) حداکثر باشه.
حالا فکر کنم باید 2 تا فی 12 سرتاسری بذارم و توجاهایی که لازمه تقویت کنم.
1393/12/29 , 09:49 ب.ظ
ارسال: #9
با سلام
مقطع 12 زمانی استفاده می شود که ASminمقداری برابر صفر داشته یا ناچیز باشد
ولی در مثال شما همانطوریکه مهندس پناهی فرمودند تعداد دو عدد میلگرد 14 مورد نیاز است.به محاسبات زیر توجه فرمایید
ASmin=1.4*30*30/400=3.15 CM^2
S(14)=3.14*1.4*1.4/4=1.53 CM^2
3.15/1.53=2 تعداد آرماتور

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1394/01/01 , 01:55 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/01/01 02:00 ق.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #10
(1393/12/29 02:47 ب.ظ)meisammsr93 نوشته شده توسط:  - روند طراحی تیر بتنی توسط ایتبس چگونه است؟ مثلا برای یک مقطع حداکثر خمش را تحت ترکیب بارها بدست می آورد و بعد برای آن آرماتور طراحی می کند( مثلا آرماتور کششی در پایین می افتد) و برای یک ترکیب بار بحرانی دیگر که ممکن است آرماتور کششی در بالا بیافتد دوباره طراحی می کند و این دو عدد را گزارش می دهد؟ یعنی یک ترکیب بار در نظر می گیرد که در پایین بحرانی شود و یک ترکیب بار در نظر می گیرد که در بالا بحرانی شود؟ یا اینکه مقطع را با توجه به این دو ترکیب بار دوبل آرمه طراحی می کند که برای هر دو جوابگو باشد.
توضیح:
تحت ترکیب بار اول مقدار میلگرد 3سانت برای پایین و 2 سانت
برای بالا بدست امده.
تحت ترکیب بار دوم 2سانت برای پایین و 4سانت برای بالا بدست امده.
تحت ترکیب بار سوم 3 سانت پایین و 3سانت بالا بدست امده.
حالا میزانی که باید در مقطع قرار بدهیم چقدراست؟

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعدادوقطر میلگردهای ستون بتونی emispid 4 1,575 1392/07/17 12:41 ب.ظ
آخرین ارسال: sayah
  سوالاتی در مورد تعیین میلگردهای طولی تیر keiivan 4 2,309 1391/10/07 12:11 ق.ظ
آخرین ارسال: hamidrezakordi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان