مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:30 زمان:1395/09/14
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:SK1970 پاسخ ها:24 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:507 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:22 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1165 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:35 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:24 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3612 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:116 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2857 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:30 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت شرکت
1393/12/27 , 11:11 ب.ظ
ارسال: #1
ثبت شرکت
سلام
دوستان یه سوال داشتم که نمیدونستم از کجا باید جوابش رو بگیرم برای همین به سایت مراجعه کردم تا از شما عزیزان سوال کنم
سوالم اینه که بنده سطح تحصیلاتم کارشناسی هست و 25 سال دارم میخوام یه شرکت نقشه کشی بزنم اما نمیدونم از کجا شروع کنم.؟چطور شروع کنم؟ شرایط ثبت یه شرکت نقشه کشی چیه؟ چطوری شرکت رو به ثبت برسونم.؟ اصلا من با این سطح تحصیلات و سن میتونم شرکت ثبت کنم و یه شرکت داشته باشم؟ حداقل سرمایه برای ثبت همچین شرکتی چقدر هست؟ مدت زمان ثبت یه شرکت چقدر طول میکشه؟ برای ثبت یه شرکت نقشه کشی از کدوم ارگان باید مجوز کسب کنم؟ اگر کسی واقعا جواب این سوالات منو میدونه بسیار بسیار ممنون می شم راهنمایی کنه. با سپاس از لطف دوستان گلم

هیچی
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/12/27 , 11:24 ب.ظ
ارسال: #2
RE: ثبت شرکت
دوست عزیز اگه منظورتون تاسیس دفتر فنی مهندسیه که از وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی باید پیگیر بشی و ضمنا باید پروانه محاسبات داشته باشی اما اگه منظورت شرکت پیمانکاری ویا مشاوه باید از ثبت اسناد پیگیر بشی و سرمایه آنچنان برای ثبت نمخواد فقط باید یه نفر به عنوان مدیر عامل معرفی کنی و چند نفر با سطح تحصیلات لیسانس برای دیگر پست ها و نوع شرکت مثل سهامی خاص و... وعلامت شرکت و اسم شرکت رو ثبت کنی.اونجا که مراجعه کنی خودشون فرم بهت میدن که همه چی رو توش شرح داده.بحث سرمایه مالی مربوط به فعالیت شرکت بعد از ثبت شرکت میشه والا صرفا برای ثبت اداری شرکت سرمایه ای نمیخواد. یه جورای مثل پروانه کسب مغازه داراست که همشون باید داشته باشن اما سرمایه ممکنه یکی داشته باشه و یکی دیگه نداشته باشه.موفق باشی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/12/27 , 11:33 ب.ظ
ارسال: #3
(1393/12/27 11:24 ب.ظ)siamak takabi نوشته شده توسط:  دوست عزیز اگه منظورتون تاسیس دفتر فنی مهندسیه که از وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی باید پیگیر بشی و ضمنا باید پروانه محاسبات داشته باشی اما اگه منظورت شرکت پیمانکاری ویا مشاوه باید از ثبت اسناد پیگیر بشی و سرمایه آنچنان برای ثبت نمخواد فقط باید یه نفر به عنوان مدیر عامل معرفی کنی و چند نفر با سطح تحصیلات لیسانس برای دیگر پست ها و نوع شرکت مثل سهامی خاص و... وعلامت شرکت و اسم شرکت رو ثبت کنی.اونجا که مراجعه کنی خودشون فرم بهت میدن که همه چی رو توش شرح داده.بحث سرمایه مالی مربوط به فعالیت شرکت بعد از ثبت شرکت میشه والا صرفا برای ثبت اداری شرکت سرمایه ای نمیخواد. یه جورای مثل پروانه کسب مغازه داراست که همشون باید داشته باشن اما سرمایه ممکنه یکی داشته باشه و یکی دیگه نداشته باشه.موفق باشی
بسیار سپاسگزارم از پاسخ جنابعالی.متاسفانه پروانه محاسبات ندارم. واقعا خودم موندم چیکار کنم.

هیچی
1394/01/16 , 05:47 ب.ظ
ارسال: #4
سلام دوستان
من قبلا این تاپیک رو ایجاد کردم . اما بازم سوالات ذهن من حل نشده
لطفا هر کسی میدونه راهنمایی کنه
من میخوام یه شرکت نقشه کشی بزنم، و مدرکم هم کارشناسی هست . اما خب برای تاسیس شرکت اصلا مدرک مورد نظر نیست یعنی آدمای بی سوادم میتونن شرکت بزنن اما یکی از دوستان میگفت برای اینکه بتونی نقشه کشی کنی تو بازار کار و جامعه باید بابت هر نقشه ای که می کشی یه نفر که پروانه محاسبات داره نقشه هاتو مهر کنه..!!!! یعنی اگه مهر محاسبات نباشه من نمیتونم نقشه کشی کنم
سوال مهم من از دوستان مهندسم اینه که آیا واسه نقشه کشی معماری چه نیازی به مهر محاسبات هست که این دوستمون میگه باید پروانه محاسبات باشه ؟ من الان خودم پروانه محاسبات ندارم و میخوام یه شرکت نقشه کشی بزنم و نقشه های معماری بکشم اما پروانه محاسبات ندارم؟؟؟ خودم میگم که برای نقشه کشی اصلا نیاز به پروانه محاسبات نیست اما بعضی دوستان اصرار داشتن که اتفاقا میخواد ؟؟؟ من الان میخوام ببینم نظر خودم درسته یا دوستانم که بر خلاف نظر من رای دادن
تشکر از راهنمایی دوستانی که راهنمایی میکنن
یا حق

هیچی
1394/01/16 , 05:55 ب.ظ
ارسال: #5
(1394/01/16 05:47 ب.ظ)ehsan021 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من میخوام یه شرکت نقشه کشی بزنم، و مدرکم هم کارشناسی هست . اما خب برای تاسیس شرکت اصلا مدرک مورد نظر نیست یعنی آدمای بی سوادم میتونن شرکت بزنن اما یکی از دوستان میگفت برای اینکه بتونی نقشه کشی کنی تو بازار کار و جامعه باید بابت هر نقشه ای که می کشی یه نفر که پروانه محاسبات داره نقشه هاتو مهر کنه..!!!! یعنی اگه مهر محاسبات نباشه من نمیتونم نقشه کشی کنم
سوال مهم من از دوستان مهندسم اینه که آیا واسه نقشه کشی معماری چه نیازی به مهر محاسبات هست که این دوستمون میگه باید پروانه محاسبات باشه ؟ من الان خودم پروانه محاسبات ندارم و میخوام یه شرکت نقشه کشی بزنم و نقشه های معماری بکشم اما پروانه محاسبات ندارم؟؟؟ خودم میگم که برای نقشه کشی اصلا نیاز به پروانه محاسبات نیست اما بعضی دوستان اصرار داشتن که اتفاقا میخواد ؟؟؟ من الان میخوام ببینم نظر خودم درسته یا دوستانم که بر خلاف نظر من رای دادن
یا حق

سلام
برای کارهای نقشه کشی که شرکت نمیخاد.هرکسی که با اتوکد اشنایی داره و قوانین شهرسازی شهرداری شهر مورد نظر رو اطلاع داره میتونه اینکارو بکنه.برای مثال بنده کارهای ترسیم نقشه هامو میدم نقشه کش انجام میده(طراحی معماری و سازه رو خودم انجام میدم.فقط رو کاغد اوردنو میدم نقشه کش).
اما اگر منظور شما تهیه نقشه جهت تایید نظام و شهرداری هست که باید پروانه معماری یا محاسبات داشته باشین.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1394/01/16 , 05:58 ب.ظ
ارسال: #6
(1394/01/16 05:55 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1394/01/16 05:47 ب.ظ)ehsan021 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
یا حق

سلام
برای کارهای نقشه کشی که شرکت نمیخاد.هرکسی که با اتوکد اشنایی داره و قوانین شهرسازی شهرداری شهر مورد نظر رو اطلاع داره میتونه اینکارو بکنه.برای مثال بنده کارهای ترسیم نقشه هامو میدم نقشه کش انجام میده(طراحی معماری و سازه رو خودم انجام میدم.فقط رو کاغد اوردنو میدم نقشه کش).
اما اگر منظور شما تهیه نقشه جهت تایید نظام و شهرداری هست که باید پروانه معماری یا محاسبات داشته باشین.
سلام ممنون از پاسخ گویی شما مهندس عزیز
اما من قبلا یه شرکت کار میکردم که فقط نقشه کشی کارشون بود منم خب یهو تصمیم گرفتم که همچین شرکتی رو داشته باشم . دوم اینکه برای نظام و شهر داری نمیخوام کار کنم . همین طوری واسه مردم عادی یا پیمانکارا و شرکت های پیمانکاری و ازین جور صحبتا

هیچی
1394/01/16 , 07:30 ب.ظ
ارسال: #7
با سلام
با توجه به اینکه برای کارفرمایانی که میخواهند از طریق قانونی نسبت به ساخت ساختمان اقدام کنند و این قبیل کارفرمایان از ابتدا بوسیله شهرداری و نظام مهندسی ، کارهاش انجام میشه ، شما نمیخواهی برای این قبیل کارفرماها کار بکنی .
خب ، پس نیازی به داشتن پروانه طراحی معماری نداری.
شما دو راه پیش پاتون هست :
1- برای دفاتر مهندسی دارای مجوز از سازمان نظام مهندسی ساختمان کار بکنی . یعنی برای آنها طبق اصول شهرسازی و مبانی شهرداری ، نقشه معماری تهیه کنی و خود دفتر این نقشه ها رو میده به مهندس دارای پروانه طراحی که امضا بکنه .
اصولا در شهر اینجانب به این قبیل افراد مثل شما ، 15% تعرفه طراحی معماری طبق جدول حق الزحمه هر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ، پرداخت میشود .
در این قبیل کارها ، شما باید از لیست انتهای سر رسید هر سازمان نظام مهندسی ، نسبت به تهیه شماره تلفن دفاتر اقدام بکنی و بصورت تلفنی یا حضوری با آنها مذاکره بکنی تا این کار رو به شما بدهند .
2- در مواردی که کارفرما به دلایلی ( از جمله اینکه : زمینش سند ندارد - پول اخذ پروانه سنگین میشود و ندارد - حال و حوصله پیگیریهای طولانی برای اخذ پروانه را ندارد و ترجیح میدهد به علت ارزانی جریمه شهرداری در یک شهر خاص ، اصولا دنبال اخذ مجوز نرود و .... ) ، از ابتدا نه به شهرداری مراجعه میکند و نه به نظام مهندسی . بلکه این قبیل افراد از ابتدا دنبال تهیه نقشه از یک جایی بر میآیند . حالا اینجا که ذکر کردم ، میتونه همان دفتر مهندسی باشه که بصورت آزاد برای این شخص نقشه میکشه یا میتونه مثلا دفتر شما باشه ، یا میتونه یک مهندس بازنشسته باشه و.... . بنابراین در این مورد هم شما باید با افرادی که مثلا معمار تجربی هستند یا مجری هستند و اینها آشنایی پیدا بکنی ، تا شماره ات را به این قبیل کارفرماها بدهند تا برای تهیه نقشه به شما مراجعه بکند .
در برخی موارد ، مثلا پیمانکارها و یا دفاتر مشاور نیز ممکن است اگر دفتر فنی نداشته باشند یا اگر کار نقشه کشی در دفترشان انجام نمیشود ، برای تهیه نقشه به شما مراجعه بکنند .
در هر حال در این کار ، تبلیغات بسیار مهمه . یعنی باید کاری بکنی که مردم برای تهیه نقشه به شما مراجعه بکنند . بهتر است در اوایل دستمزد کمتری بگیری تا کارتون به اصطلاح جا بیفته .
همچنین تهیه نقشه های به روز ، یعنی نقشه هاتون مورد پسند کارفرماها بشه و به اصطلاح مدرن و امروزی باشه .
بنابراین در این مورد اصلا نیازی به ثبت شرکت برای این مورد خاص نیست .
و اما
اگر خواسته باشی برای این مورد یا موارد دیگه ، شرکت ثبت بدی ، الان ثبت شرکت بصورت کاملا الکترونیکی شده و از طریق سایت انجام میشود و مقداری هم پیچیده شده . چون قبلا بصورت حضوری انجام میشد ، میتونستی هر جاییش مشکل داری و نمیفهمی از کارشناسان مستقر در ثبت بپرسی . ولی الان دیگه چون الکترونیکی شده ، به هیچ عنوان راهنماییت نمیکنند. لا اقل در شهر یزد که اینطور هست . بنده خودم برای آگهی تغییرات شرکتم مراجعه کرده بودم به ثبت یزد ، گفتند که چند وقتیه که دیگه کارها از طریق سایت انجام میشه . خلاصه کمی پیچیده بود و وقتی هم سوال میکردم ، بلافاصله جواب میدادند که به ما مربوط نیست و ما راهنماییت نمیکنیم . برو هر چی تو سایت نوشته همون کار رو بکن . خلاصه یکی آگهی تغییرات شرکت که قبلا فقط یک روز وقت میبرد ، چند ماه پیش بنده با صرف هزینه بالاتر و صرف وقت بیشتر تونستم بعد از دو بار ارسال مدارک از طریق پست ، این کار رو انجام بدهم .
ظاهرا بیکاری پست هم مزید بر علت شده . قبلا میشد همین مدارک رو بصورت دستی به ثبت ببری . ولی الان حتما باید از طریق پست انجام بشه . همچنین ارسال دفاتر مالیاتی شرکتها . قبلا دستی میبردی اداره دارایی . الان حتما باید از طریق پست انجام بدی .
خوب دیگه اینه مملکت ما . باید ازت بکنند . اگه نکنند روزشون شب نمیشه . هر سازمانی به نحوی از انحا مشغول به کلاهبرداری از مردمه
در هر حال از بحث اصلیمون دور نشیم .
میتونی صرفا ثبت شرکتتو محدود به کارهای نقشه کشی نکنی . اگه خواستی شرکت تاسیس کنی ، میتونی موارد کارهای پیمانکاری رو هم قید کنی تو اساسنامه ات .
یک سری دفترچه های راهنما ادارات ثبت بهت میدهند . تا حدودی میتونی این کارها رو خودت انجام بدی . بقیشو هم باید از این و اون بپرسی تا کمکت کنند که چجوری فرم ها رو تکمیل کنی .
ثبت شرکت هیچ نوع مدرک تحصیلی خاصی نمیخواهد . مثلا برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حتما 3 نفر و بیشتر باشید . یک نفر به عنوان مدیر عامل و یک نفر به عنوان رئیس هیئت مدیره و یک نفر هم به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره .
اما
اگر بخواهی مدرک صلاحیت پیمانکاری بگیری ، باید چیدمان هیئت مدیره ات را جوری درست کنی که واجد شرایط بشی.
چند شرطشو بهت میگم . البته این هم دفترچه راهنما داره . تو سایت ساجات هم هست . ولی حالا من چند تاییشو میگم :
از جمله اینکه حداقل 2/3 اعضای هیئت مدیره باید لیسانس و یا بالاتر باشند .
مدیر عامل حتما باید لیسان و بالاتر باشه
سابقه ثبت شرکتت به سه سال قبل برگرده . یعنی سابقه حضور افراد در شرکتت باید حداقل سه سال باشه
یکی از اعضای هیئت مدیره دارای سه سال سابقه کار در آن رشته ، بر اساس تاییدیه اداره تامین اجتماعی باشه . حالا میتونه سه سال سابقه کارشو از یک شرکت دیگه داشته باشه و لزومی نداره حتما همه اعضای هیئت مدیره در همین شرکت خودشون سابقه کار داشته باشند .
در هر حال شرایطش خیلی گسترده و گاها پیچیده هست .
ولی به نظر بنده ، چون شما هنوز در ابتدای راه هستی ، فکر نکنم چه شرکت داشته باشی یا چه نداشته باشی ، تاثیری در میزان ارسال کار به شما داشته باشه .
به نظر من همینطور آزاد کار بکن ، اگر دیدی کار و بارت گرفت ، ایندفعه به فکر تاسیس شرکت باش .
بدون ثبت شرکت ، مالیاتی به درامدت تعلق نمیگیره . ولی اگر شرکت ثبت کنی دو حالت داره :
اگر شرکتت کار نکنه ، هیچ مالیاتی برات نمیاد . فقط کافیه از طریق سایت اداره دارایی ، فرمهایی رو پر کنی و اظهار کنی که شرکتت کار نمیکنه .
اما اگر شرکتت کار بکنه و بازرسین اداره دارایی بتونند اثبات کنند که شرکتت داره کار میکنه ، برات مالیات میاد .
خوب بنده فعلا همین چیزها رو میدونستم .
1394/01/16 , 08:18 ب.ظ
ارسال: #8
(1394/01/16 07:30 ب.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  با سلام
با توجه به اینکه برای کارفرمایانی که میخواهند از طریق قانونی نسبت به ساخت ساختمان اقدام کنند و این قبیل کارفرمایان از ابتدا بوسیله شهرداری و نظام مهندسی ، کارهاش انجام میشه ، شما نمیخواهی برای این قبیل کارفرماها کار بکنی .
خب ، پس نیازی به داشتن پروانه طراحی معماری نداری.
شما دو راه پیش پاتون هست :
1- برای دفاتر مهندسی دارای مجوز از سازمان نظام مهندسی ساختمان کار بکنی . یعنی برای آنها طبق اصول شهرسازی و مبانی شهرداری ، نقشه معماری تهیه کنی و خود دفتر این نقشه ها رو میده به مهندس دارای پروانه طراحی که امضا بکنه .
اصولا در شهر اینجانب به این قبیل افراد مثل شما ، 15% تعرفه طراحی معماری طبق جدول حق الزحمه هر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ، پرداخت میشود .
در این قبیل کارها ، شما باید از لیست انتهای سر رسید هر سازمان نظام مهندسی ، نسبت به تهیه شماره تلفن دفاتر اقدام بکنی و بصورت تلفنی یا حضوری با آنها مذاکره بکنی تا این کار رو به شما بدهند .
2- در مواردی که کارفرما به دلایلی ( از جمله اینکه : زمینش سند ندارد - پول اخذ پروانه سنگین میشود و ندارد - حال و حوصله پیگیریهای طولانی برای اخذ پروانه را ندارد و ترجیح میدهد به علت ارزانی جریمه شهرداری در یک شهر خاص ، اصولا دنبال اخذ مجوز نرود و .... ) ، از ابتدا نه به شهرداری مراجعه میکند و نه به نظام مهندسی . بلکه این قبیل افراد از ابتدا دنبال تهیه نقشه از یک جایی بر میآیند . حالا اینجا که ذکر کردم ، میتونه همان دفتر مهندسی باشه که بصورت آزاد برای این شخص نقشه میکشه یا میتونه مثلا دفتر شما باشه ، یا میتونه یک مهندس بازنشسته باشه و.... . بنابراین در این مورد هم شما باید با افرادی که مثلا معمار تجربی هستند یا مجری هستند و اینها آشنایی پیدا بکنی ، تا شماره ات را به این قبیل کارفرماها بدهند تا برای تهیه نقشه به شما مراجعه بکند .
در برخی موارد ، مثلا پیمانکارها و یا دفاتر مشاور نیز ممکن است اگر دفتر فنی نداشته باشند یا اگر کار نقشه کشی در دفترشان انجام نمیشود ، برای تهیه نقشه به شما مراجعه بکنند .
در هر حال در این کار ، تبلیغات بسیار مهمه . یعنی باید کاری بکنی که مردم برای تهیه نقشه به شما مراجعه بکنند . بهتر است در اوایل دستمزد کمتری بگیری تا کارتون به اصطلاح جا بیفته .
همچنین تهیه نقشه های به روز ، یعنی نقشه هاتون مورد پسند کارفرماها بشه و به اصطلاح مدرن و امروزی باشه .
بنابراین در این مورد اصلا نیازی به ثبت شرکت برای این مورد خاص نیست .
و اما
اگر خواسته باشی برای این مورد یا موارد دیگه ، شرکت ثبت بدی ، الان ثبت شرکت بصورت کاملا الکترونیکی شده و از طریق سایت انجام میشود و مقداری هم پیچیده شده . چون قبلا بصورت حضوری انجام میشد ، میتونستی هر جاییش مشکل داری و نمیفهمی از کارشناسان مستقر در ثبت بپرسی . ولی الان دیگه چون الکترونیکی شده ، به هیچ عنوان راهنماییت نمیکنند. لا اقل در شهر یزد که اینطور هست . بنده خودم برای آگهی تغییرات شرکتم مراجعه کرده بودم به ثبت یزد ، گفتند که چند وقتیه که دیگه کارها از طریق سایت انجام میشه . خلاصه کمی پیچیده بود و وقتی هم سوال میکردم ، بلافاصله جواب میدادند که به ما مربوط نیست و ما راهنماییت نمیکنیم . برو هر چی تو سایت نوشته همون کار رو بکن . خلاصه یکی آگهی تغییرات شرکت که قبلا فقط یک روز وقت میبرد ، چند ماه پیش بنده با صرف هزینه بالاتر و صرف وقت بیشتر تونستم بعد از دو بار ارسال مدارک از طریق پست ، این کار رو انجام بدهم .
ظاهرا بیکاری پست هم مزید بر علت شده . قبلا میشد همین مدارک رو بصورت دستی به ثبت ببری . ولی الان حتما باید از طریق پست انجام بشه . همچنین ارسال دفاتر مالیاتی شرکتها . قبلا دستی میبردی اداره دارایی . الان حتما باید از طریق پست انجام بدی .
خوب دیگه اینه مملکت ما . باید ازت بکنند . اگه نکنند روزشون شب نمیشه . هر سازمانی به نحوی از انحا مشغول به کلاهبرداری از مردمه
در هر حال از بحث اصلیمون دور نشیم .
میتونی صرفا ثبت شرکتتو محدود به کارهای نقشه کشی نکنی . اگه خواستی شرکت تاسیس کنی ، میتونی موارد کارهای پیمانکاری رو هم قید کنی تو اساسنامه ات .
یک سری دفترچه های راهنما ادارات ثبت بهت میدهند . تا حدودی میتونی این کارها رو خودت انجام بدی . بقیشو هم باید از این و اون بپرسی تا کمکت کنند که چجوری فرم ها رو تکمیل کنی .
ثبت شرکت هیچ نوع مدرک تحصیلی خاصی نمیخواهد . مثلا برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حتما 3 نفر و بیشتر باشید . یک نفر به عنوان مدیر عامل و یک نفر به عنوان رئیس هیئت مدیره و یک نفر هم به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره .
اما
اگر بخواهی مدرک صلاحیت پیمانکاری بگیری ، باید چیدمان هیئت مدیره ات را جوری درست کنی که واجد شرایط بشی.
چند شرطشو بهت میگم . البته این هم دفترچه راهنما داره . تو سایت ساجات هم هست . ولی حالا من چند تاییشو میگم :
از جمله اینکه حداقل 2/3 اعضای هیئت مدیره باید لیسانس و یا بالاتر باشند .
مدیر عامل حتما باید لیسان و بالاتر باشه
سابقه ثبت شرکتت به سه سال قبل برگرده . یعنی سابقه حضور افراد در شرکتت باید حداقل سه سال باشه
یکی از اعضای هیئت مدیره دارای سه سال سابقه کار در آن رشته ، بر اساس تاییدیه اداره تامین اجتماعی باشه . حالا میتونه سه سال سابقه کارشو از یک شرکت دیگه داشته باشه و لزومی نداره حتما همه اعضای هیئت مدیره در همین شرکت خودشون سابقه کار داشته باشند .
در هر حال شرایطش خیلی گسترده و گاها پیچیده هست .
ولی به نظر بنده ، چون شما هنوز در ابتدای راه هستی ، فکر نکنم چه شرکت داشته باشی یا چه نداشته باشی ، تاثیری در میزان ارسال کار به شما داشته باشه .
به نظر من همینطور آزاد کار بکن ، اگر دیدی کار و بارت گرفت ، ایندفعه به فکر تاسیس شرکت باش .
بدون ثبت شرکت ، مالیاتی به درامدت تعلق نمیگیره . ولی اگر شرکت ثبت کنی دو حالت داره :
اگر شرکتت کار نکنه ، هیچ مالیاتی برات نمیاد . فقط کافیه از طریق سایت اداره دارایی ، فرمهایی رو پر کنی و اظهار کنی که شرکتت کار نمیکنه .
اما اگر شرکتت کار بکنه و بازرسین اداره دارایی بتونند اثبات کنند که شرکتت داره کار میکنه ، برات مالیات میاد .
خوب بنده فعلا همین چیزها رو میدونستم .
سلام دوست خوبم
اول از همه جا داره تشکر ویژه بکنم بابت راهنمایی های بسیار موثر شما و پاسخگویی به موقع شما.بنده مدتیه بدجور تو فکرم رفته که شرکت نقشه کشی بزنم. یعنی یه جورایی دیگه میخوام واسه خودم کار کنم . اما خب محاسبات ندارم. یه نفر میگفت برو مهندس معماری،عمران، برق ، مکانیک، و غیره با سابقه جور کن برو از نظام مهندسی کار بگیر اما واقعا این کار برای من به واقع صرف نمیکنه . مگه من چقدر سرمایه دارم که بخوام همچین کاره بزرگی رو انجام بدم؟؟؟!!!من تو کاره نقشه کشی چون مدت هاست دارم توی شرکت ها کار میکنم یه مقدار نقشه کشیم خوبه و خواستم از همین طریق خودم کارآفرین باشم. ولی خب متاسفانه من طراحی ندارم...اما خب بنده با پیمانکاران بسیاری در ارتباطم . کارفرمایان بسیاری منو میشناسن. به پشتیبانی همین شناخت اون هاست که دارم میگم میخوام یه شرکت بزنم که از افرادی غیر از نظام و شهرداری کار بگیرم. یعنی من فکرشو کردم برای منی که چند ساله حتی از زمانی که ترم دوم کاردانی بودم داشتم توی شرکت، نقشه کشی میکردم و با افراده زیادی هم آشنا هستم گفتم میتونم توی این کار موفق باشم . و کارم میگیره. اما خب این مسئله پروانه محاسبات بد جور تو ذوقم زد ... در مورد ثبت شرکتم تمام قانوانین ثبت رو میدم اما از شمام بابت اینکه در مورد شرایط ثبت شرکت هم توضیح دادید و بقیه دوستان هم آشنا کردید با این مسائل سپاسگزارم

هیچی
1394/01/17 , 12:49 ق.ظ
ارسال: #9
با سلام .
مدتی است در حال پیگیری جهت ثبت شرکت می باشم و نکاتی مبهم برام وجود داره. . .راهنمایی بفرمایید ممنون میشم. با توجه به رشته تحصیلی بنده و دارا بودن مدرک مهندسی عمران ،در ثبت شرکتها چه تفاوتی بین یه شرکت با نام فنی و مهندسی و یه شرکت با نام شرکت ساختمانی وجود دارد!!؟؟. . !! چه محاسن و معایبی در هرکدام از آنها وجود دارد؟ در حال حاضر مردد هستم بین ثبت شرکت ساختمانی یا شرکت فنی و مهندسی
پیشاپیش از راهنماییتان کمال تشکر را دارم

هرکس طالب عزت و بزرگی است،بداند تمام عزت و بزرگی از آن خداست.
 سپاس شده توسط farzad4m
1394/01/17 , 02:06 ق.ظ
ارسال: #10
تفاوتی ندارد
ابتدا چند اسم برای شرکت ، توسط شما پیشنهاد میشود که مثلا تو زمانیکه من پیشنهاد میدادم اسم شرکت باید سه بخشی بود . اما پیشوند ساختمانی یا مهندسی جزء اون سه بخش نبود .
مثلا شرکت مهندسی 1 2 3
یا شرکت ساختمانی 1 2 3
بعدا پس از استعلام ، یکی از اسم ها توسط اداره ثبت برای شما تایید میشه .
من خودم شرکت مهندسی ثبت کردم . اما کار پیمانکاری انجام میدم . بنابراین تفاوتی در این چیزها نیست . اینها فقط نام هستند . به نظرم شرکت مهندسی .......... تاسیس بکن . فکر کنم مدرن تر باشه .
اگر اکثرا شرکتهای معتبر قدیمی مثلا برای 20 سال پیش ، ببینی ، نوشتند شرکت ساختمانی ...... . چون اون موقع اینجوری مرسوم بوده اسم میذاشتن .
 سپاس شده توسط saeid.north ، siamak_meybodi ، hadi_kt ، farzad4m
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان