امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 2.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جای این پلان بادبند بزارم؟(ضروری)
دوستان این پلان را باید در جهت وای بابند بزارم لطفا کمکم کنین؟باسپاس

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(1394/5/19 ، 01:18 صبح)behzad-mad نوشته است: دوستان این پلان را باید در جهت وای بابند بزارم لطفا کمکم کنین؟باسپاس
سلام
با توجه به آیین نامه جدید گذاشتن مهاربند فقط در یک راستا غیر قابل قبوله... و طرحی هم که فقط در یک راستا مهاربند داشته باشه تایید نمیشه... بهترین جای مهاربند اعم از دیوار برشی یا بادبند در پلان در دو جهت و به فاصله ی مساوی از دو طرف مرکز جرم پلانه... پلان شما جای نورگیر ها مشخص نیست..ولی من به طور کلی براتون مشخص کردم
مشکلی بود اساتید هستند ازشون کمک بگیرید :)

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
ب*****

بطورکلی استفاده از بادبند در دهانه های بزرگتر نتیجه بهتری می دهدوپیشنهاد من دهانه دوم است ولی اینکه یک دهانه یا بیشتر لازم بشود باتوجه به پاسخ دریفت این راستا تصمیم گرفته می شود
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
با سلام.پیشنهاد میکنم سیستم باربر جانبی این سازه را به دلیل محدودیت های معماری قاب خمشی در نظر بگیرید.
در غیر این صورت پیچش در پلان بسیار زیاد می شود و مشکلات زیادی هنگام زلزله بوجود می آید.

vhdmzh دوست عزیز کدام بند 2800 چنین چیزی گفته ؟(با توجه به آیین نامه جدید گذاشتن مهاربند فقط در یک راستا غیر قابل قبوله... و طرحی هم که فقط در یک راستا مهاربند داشته باشه تایید نمیشه)
موفق باشید.
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

پاسخ

(1394/5/19 ، 02:34 عصر)siamak_meybodi نوشته است: با سلام.پیشنهاد میکنم سیستم باربر جانبی این سازه را به دلیل محدودیت های معماری قاب خمشی در نظر بگیرید.
در غیر این صورت پیچش در پلان بسیار زیاد می شود و مشکلات زیادی هنگام زلزله بوجود می آید.

vhdmzh دوست عزیز کدام بند 2800 چنین چیزی گفته ؟(با توجه به آیین نامه جدید گذاشتن مهاربند فقط در یک راستا غیر قابل قبوله... و طرحی هم که فقط در یک راستا مهاربند داشته باشه تایید نمیشه)
موفق باشید.
صحبت مهندس میبدی به نظر بنده هم درسته.
[تصویر:  xnq5_10-08-2015_02-59-14_ب-ظ.jpg]

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ
(1394/5/19 ، 02:34 عصر)siamak_meybodi نوشته است: با سلام.پیشنهاد میکنم سیستم باربر جانبی این سازه را به دلیل محدودیت های معماری قاب خمشی در نظر بگیرید.

موفق باشید.
والا مهندس ما یه استادی داریم کنترلر نظامم هست ... اون گفت... دقیقا عین حرفش رو گفتم...منبعش هم ویرایش4 بود
شما لطف میکنید درستشو بفرمایید؟
حرفشون این بود مهاربندی باید در دو جهت X و Y انجام بگیره نه فقط یک جهت...
ممنون
پاسخ
درستش رو در پست شماره 5 قرار دادم.
عکس الصاقی به پست، ویرایش چهارم آئین نامه 2800 هست.
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ
با سلام.
2800 این مورد را غیر قابل قبول نمی داند.فراوان پیش می آید که به دلیل محدودیتهای معماری یک طرف پلان
یک سیستم مقاوم جانبی دارد و طرف دیگر نوع دیگری.
شاید منظور استاد شما چیز دیگری بوده است.
از نظر جهت آیین نامه 2800 چند بند دارد که قرار میدهم :

[تصویر:  6diueb1732owy19t6ko.jpg]
همانطور که در بند بالا مشاهده می شود ،2800 عنوان کرده ساختمان ها در دو امتداد افقی عمود بر هم باید نیرو های
زلزله را تحمل نمایند.
در اینجا درباره ی نوع سیستم مقاوم جانبی توضیحی داده نشده.

[تصویر:  e6r04casjiywrijln1vz.jpg]
این بند دقیقا موضوع بحث ما می باشد ،ببینید در این بند گفته شده امتدادهای مختلف ،نگفته امتداد های عمود بر هم
منظور این است که در یک جهت از چند نوع سیستم مقاوم جانبی حتی المقدور استفاده نشود.
اگر دقیق تر به این جمله توجه کنیم متوجه می شویم که 2800 از حتی المقدور استفاده کرده و مانع استفاده نشده است.
[تصویر:  u4i9o6vj7trude6kr5g9.jpg]

[تصویر:  nkelmwkh9o0ochpqcn.jpg]
در این بند هم که درباره جهت هست باز از امتداد عمود صحبت شده.

[تصویر:  ptkthl8nr50g8trkvvf.jpg]
مشاهده می شود خود 2800 هم دو نوع سیستم را در گروه سیستم های دوگانه توصیه کرده است.

2800 در هر کجا که منظور از عمود بودن دارد ،از کلمه عمود استفاده می کند.
موفق باشید.
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

پاسخ
خب مهندس منم فکر میکنم همین حرفو زدم.. من گفتم فقط در یک راستا مثلا x بهتره مهاربند یا دیوار برشی نداشته باشیم... اگه در هر دو راستای x و y باشه بهتره...یعنی همین دو راستای متعامد...منظور من کلی بود..یعنی بهتره هم x و هم y مهاربند یا دیوار برشی داشته باشیم...
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نحوه قرار گرفتن ورق تقویتی برای بادبند واگرا as1395 1 354 1395/7/29 ، 12:44 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  چک کردن بادبند وستون mojy 0 548 1394/8/27 ، 02:21 عصر
آخرین ارسال: mojy
Question معرفی انواع بادبند afshin_ipe 3 1,577 1394/4/25 ، 08:08 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  اجرا و موقعیت بادبند m.m1313 2 721 1394/2/28 ، 02:40 عصر
آخرین ارسال: m.m1313
  سوال : تنش مجاز خمشی برای بادبند دوبل نبشی Taha_212 12 5,195 1393/9/29 ، 12:48 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  کمک در مورد طراحی دستی بادبند Kabal 2222 6 1,701 1393/9/22 ، 02:47 عصر
آخرین ارسال: Kabal 2222
  درخواست نظر در مورد پلان یک واحد مس***ی در ابعاد 4 در 30 متر Morteza-Dm 3 1,356 1393/7/27 ، 11:04 عصر
آخرین ارسال: mohammadmahdi2
  طراحی بادبند kaka410 5 1,976 1393/4/8 ، 01:51 عصر
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  ملاک قراردادن بادبند در سازه چیه(تعداد ،مکان و...) sajadsabouri 3 4,918 1393/2/2 ، 01:26 عصر
آخرین ارسال: آرش نقیبی
  این نوع کاربرد بادبند درست است؟ صفرکیلومتر 11 3,012 1392/10/8 ، 09:34 عصر
آخرین ارسال: ahar_11

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان