امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حداقل آزمایش بتن لازم
من یه ابهامی تو آیین نامه بتن واسم پیش اومده. اونجایی که تعداد آزمایش های لازم رو توضیح داده صفحه 134،135. یه سری حداقل ها داده مثلا تو پی هر 30 مترمکعب حداقل یک آزمایش لازمه. صفحه بعد گفته قطع نظر از حجم بتن ریزی از هر رده تو هر روز یه نمونه گیری لازمه. حالا فرض کنیم بتن ریزی به حجم 30 داریم، 15 تا امروز 15 تا فردا و بتن هم از یک رده و یک نوع هست. حالا باید طبق آیین نامه هر دو دوز نمونه بگیریم؟ گذشته از آیین نامه، این کار انجام میشه؟ یعنی به طور معمول تو ساختمون ها در سطح شهر چه کار می کنند؟
ممنون
پاسخ
سلام ...، بطور معمول چیزی که من زیاد دیدم اجرا بشه اینطور هستش که برای بتن ریزی فونداسیون از 8 تا قالب استفاده میکنن به این طور که 4 تا از یه ماشین و 4 تا از یه ماشین دیگه ( یکی 7 روزه و سه تا 28 روزه) ...برای ستون و سقف هر طبقه هم معمولا 4 تا قالب نمونه میگیرن..ابعاد قالبها هم 15*15*15 هستش.
پاسخ
سلام دوستان
عکس نتایج آزمایشگاه بتن هفت روزه و عکس توضیحات نقشه درباره آزمایش بتن ضمیمه کردم

لطفا دوستان بگن که مثلا الان هفت روزه شده 293 چند درصد جواب ماست ؟ یا مثلا حداقل باید چقدر باشه ؟
ممنون

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
دوست عزیز لطفا از کل برگ جواب آزمایش عکس بگذارید ببینیم مقاومت استوانه ای مربوط به چند روزه هفت یا 28 روزه هست
اگر هفت روزست که تا 28 روز به جواب مورد نظر می رسه ولی اگر 28 روزست یعنی ضعیفه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تمهیدات لازم برای بارندگی پس از بتن ریزی drim_w3 6 3,915 1393/8/16 ، 11:16 عصر
آخرین ارسال: reza282
  آزمایش عیار بتن در محل hamed-re 1 3,083 1392/8/4 ، 12:59 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان