مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:kaveh1899 پاسخ ها:0 درخواست ها مشاهده:2 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99061 زمان:1395/09/19
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
شروع کننده:taksa2012 آخرین ارسال توسط:MEHRIDADI پاسخ ها:140 آموزش آنالیزبها و پیشنهاد قیمت مشاهده:91415 زمان:1395/09/19
انواع خرابی در اتصالات پیچی (فوریییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:jarad پاسخ ها:1 طراحی سازه های فلزی مشاهده:596 زمان:1395/09/19
امن‌ترین مکان برای تخلیه فاضلاب
شروع کننده:mojdeh آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:1 موضوعات متفرقه مشاهده:64 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ مشاهده:97 زمان:1395/09/18
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:55 زمان:1395/09/18
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:114 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:353 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3728 زمان:1395/09/15

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 86 رأی - میانگین امیتازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حداقل تنش مجاز خاک زیر فنداسیون
1392/11/19 , 08:18 ب.ظ
ارسال: #21
RE: حداقل تنش مجاز خاک زیر فنداسیون
نکته مهم دیگر مدل کردن سنگها در نرم افزار هست.البته قبل از ان باید بررسی شود که استفاده از سنگ و ملات زیر پی چه رفتاری دارند؟
احتمالا رفتار سنگ و ملات متفاوت با رفتار پی بتنی همراه با ارماتور هست.دوستان عزیز تا اطلاعات دقیقی از رفتار این نوع سنگ و ملات همراه ان نداریم
چطور میتوانیم از این سیستم استفاده کنیم.
استفاده از این سیستم زمانی توصیه میشود که مثلا در یک نرم افزار اجزای محدود ژئوتکنیکی (PLAXIS) این سیستم مدل شود و با تجربه بالا در زمینه ژئوتکنیک نتیجه ای گرفت.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/11/19 , 09:04 ب.ظ
ارسال: #22
افزایش عرض پی برای کاهش تنش موجود گزینه بهتری هست تا افزایش عمق پی.
همانطور که میدانیم ترزاقی اولین کسی بود که نظریه ای برای محاسبه ظرفیت باربری نهایی شالوده های سطحی ارایه کرد.
ترزاقی فرمول زیر را برای ظرفیت نهایی شالوده نواری ارایه کرده است:
qu=c*Nc+q*Nq+½gama*B*Ngama
ببخشید نماد گاما نداشتم.
همانطور که میبینیم اثری از ارتفاع در این فرمول نیست.اما عرض پی در این فرمول وجود دارد.
با افزایش B ظرفیت باربری پی افزایش می یابد.

1392/11/19 , 09:10 ب.ظ
ارسال: #23
باسلام

اگر اطلاعات کافی نباشد . انوقت طراح براساس چه نظریه مهندسی دارد قضاوت می کند . مهندس جان به همین سادگی نیست جناب مهندس فلاح منش و مهندس سلطان آبادی نکات خوبی را اشاره کردند. که بیشتر ابهامات سال را پوشش می دهد .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/11/19 , 09:17 ب.ظ
ارسال: #24
(1392/11/19 09:10 ب.ظ)کیوان بابایی نوشته شده توسط:  باسلام

اگر اطلاعات کافی نباشد . انوقت طراح براساس چه نظریه مهندسی دارد قضاوت می کند . مهندس جان به همین سادگی نیست جناب مهندس فلاح منش و مهندس سلطان آبادی نکات خوبی را اشاره کردند. که بیشتر ابهامات سال را پوشش می دهد .

سلام.
دوست خوبم سعی کنید در مسایل علمی دقیق مفهومتان را برسانید.
1-اگر اطلاعات کافی نباشد؟
2-انوقت طراح براساس چه نظریه مهندسی دارد قضاوت می کند؟
3-مهندس جان به همین سادگی نیست؟
4-که بیشتر ابهامات سال را پوشش می دهد؟

1392/11/19 , 09:23 ب.ظ
ارسال: #25
مهندس میبدی شما فرمودید باید اطلاعات دقیق از تنش مجاز و ... سنگ چینی داشته باشیم تا بتوانیم در برنامه مدلسازی نماییم . در واقع توضیحاتم بنده این بود که اگر مهندس طراح اطلاعاتی از مقدار ارتفاع و یا میزان تنش مجاز خاک زیر سنگ چینی و همچینن میزان تنش مقاوم سنگ چینی نداشته باشد ، چطور می تواند همچین طرح را لحاظ نماید .

توضیحات شما خالی از استفاده نیست اما خیلی به موضوع ارتباط مستقیمی ندارد .

پاینده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

1392/11/19 , 09:26 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/19 11:26 ب.ظ، توسط siamak_meybodi.)
ارسال: #26
کجای موضوع من مرتبط نیست؟دقیقا اشاره بفرمایید کجا؟ با تشکر.

1392/11/19 , 09:32 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/19 11:28 ب.ظ، توسط siamak_meybodi.)
ارسال: #27
اگر من هم میامدم و میگفتم در لا به لای سنگها از میوه استفاده کنید مقاومت بالا میرود حتما بحث من مورد استقبال قرار میگرفت.اما چون من دلیل میخواهم بحثم مرتبط نیست؟چون جناب مهندس جعفری یا دیگر مهندسان از این روش استفاده کرده اند دلیل نمیشود این دلیل درست باشد.
البته من خودم به شخصه از جناب مهندس جعفری عزیز مطالب بسیار خوبی یاد گرفته ام و در مقابل ایشان شاگردی میکنم.
شما یک مقاله برای من بیاور با هم خط به خط جلو میرویم اگر با تئوریها درست درامد من خاک پای شما هم هستم.

1392/11/19 , 09:37 ب.ظ
ارسال: #28
ببیندید مهندس جان درست از نرم افزار مربوطه تغییر شکلهای خاک رو مدنظر قرار می دهند اما نتایج آزمایشگاهی تعیین کنند می باشد البته براساس مشخصات خاک و همچنین توظیح دوم شما عرض پی تاثیر گذار است قبول دارم اما نه به تنهایی ببیندید درست لست سطح تنش را افزایش داده اید اما خاک چه می شود این وسط آیا خاک مقاوم در دست دارید یا خیر ! مشکل این است که تاکیید روی یک موضوع دارید . من هم قصد جسارتی نداشتم اما توضیحات شما خیلی نمی تواند صحیح باشد می توانید موارد گفته خود را در نرم افزار تجربه نمایید .

مهندس بابایی 09197250097

1392/11/19 , 09:47 ب.ظ
ارسال: #29
(1392/11/19 09:37 ب.ظ)کیوان بابایی نوشته شده توسط:  ببیندید مهندس جان درست از نرم افزار مربوطه تغییر شکلهای خاک رو مدنظر قرار می دهند اما نتایج آزمایشگاهی تعیین کنند می باشد البته براساس مشخصات خاک و همچنین توظیح دوم شما عرض پی تاثیر گذار است قبول دارم اما نه به تنهایی ببیندید درست لست سطح تنش را افزایش داده اید اما خاک چه می شود این وسط آیا خاک مقاوم در دست دارید یا خیر ! مشکل این است که تاکیید روی یک موضوع دارید . من هم قصد جسارتی نداشتم اما توضیحات شما خیلی نمی تواند صحیح باشد می توانید موارد گفته خود را در نرم افزار تجربه نمایید .

دوست عزیزم دقیقا بحث بر سره همین نتایج ازمایشگاه هست.
من هم میگم نتایج حاصل شده از ازمایشگاه.حالا در باره این سنگچین بحث کنیم.
شما به شدت طرفدار این سیستم هستید دلیلتان چیست جناب مهندس؟

1392/11/19 , 09:52 ب.ظ
ارسال: #30
می تونه جزء طرحهای من باشه یا نباشه در انتخابش مختارم . اما تاکیدی هم بر این موضوع نداشتم .

مهندس بابایی 09197250097

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مقدار آرماتور حداقل پی گسترده در هر وجه بالا و پائین چقدر است؟ HOMAN1974 1 276 1395/02/13 12:18 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  چگونگی تحلیل فنداسیون سازه ای که به صورت دینامیکی تحلیل شده است؟ Hooman1974 4 428 1394/09/05 07:08 ب.ظ
آخرین ارسال: Hooman1974
  راهنمایی در مورد ظرفیت مجاز خاک - ضروری afshin_ipe 3 522 1394/08/09 07:50 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان