امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خدمات بیمه تامین اجتماعی برای اعضای دارای پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی
#1
بین نظام مهندسی و سازمان تامین اجتماعی قراردادی امضاء شده که مهندسین دارای پروانه اشتغال به کار میتونند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند . حالا نمیدونم برای سازمان های نظام مهندسی کل کشور هست یا فقط برای استان یزد . در هر حال فایل پی دی اف آن رو گذاشتم اینجا . اگر خواستید مطالعه کنید .


فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   bakhshnameh 1.pdf (اندازه: 867.4 KB / تعداد دفعات دریافت: 1,134)
پاسخ
#2
خب من توی این فرم ها ندیدم که حق بیمه پرداختی از سوی اعضا چقدره؟ یعنی چقدشو قراره سازمان به عنوان کارفرما بده و چقدشو هم اعضا؟!! یا لااقل من متوجه نشدم چقدره توی این فرمها.
اما چیزی که هست و من از سازمان نظام مهندسی مازندران پرس و جو کردم ظاهرا اونجا کل حق بیمه رو خود اعضا پرداخت میکنن و تنها منتی که قراره نظام سر اعضایی که میخان از نظام سابقه بیمه براشون رد بشه اینه که : """" کارفرماتون نظام مهندسیه دیگه، می دونین این یعنی چی؟!!!!! """"
من البته پرسیدم: الان نظام مهندسی جزو کدوم یکی از کارفرماهای دارای شرایط سخت حساب میشه که مثلا سر 20 سال،25 سال اعضاش رو بازنشسته اعلام میکنن که لااقل یه نفعی برا اعضاش داشته باشه؟!!! که جوابشون همون جمله بود ... """" کارفرماتون نظام مهندسیه دیگه، می دونین این یعنی چی؟!!!!! """"
لااقل درصدی از حق بیمه رو نظام می داد، باز یه چیزی!
وگرنه وقتی قراره مثلا اعضایی که خودشون از طریق شرکتشون یا دفاترشون یا جایی که دارن براش کار میکنن(غیر از ادارات و سازمانها) و حق بیمه شونو تمام و کمال پرداخت میکنن یا کارفرماشون درصدی از حق بیمه شونو براشون میده و بایدم مثلا سر 30 سال بازنشسته حساب بشن،،، مگه سرشون درد میکنه که بیان از طریق نظام بیمه بشن؟!!!
حتما میگین خب اون دسته ای از اعضای نظام که پروانه دارن اما جایی شاغل نیستن چطور؟؟!!!
خب برای این دسته از اعضا هم که از اولشم مثل همه مردم عادی خود تامین اجتماعی، "بیمه مشاغل" رو گذاشته بوده و همین الانشم هست ...چه توفیری داره سابقه بیمه ی نظام مهندسی؟؟!!!!! وقتی قراره هزینه همون هزینه باشه،مدت پرداخت تا سن بازنشستگی هم همون مدت!
بهرحال من از نظام مازندران که اینارو فهمیدم،دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارن بیزحمت بگن تا اگه واقعا توفیری داره ما هم روش فکر کنیم ...
پاسخ
#3
والا من خودم پرس و جو نکردم . چون بیمه ام از جایی دیگه رد میشه . ولی اینطور که سر سری متنشو خوندم ، کل 27 درصد حق بیمه رو خود شخص باید بده .
ولی به نظرم اگه کسی هیچ شغلی نداشته باشه ، خودش نمیتونه بیمه رد کنه . چون باید کد کارگاه داشته باشی تا رد کنی . مثلا فرض کنید شخصی که اوایل کارش هست و شاغل نیست و هیچ جایی هم حاضر نیست حتی با گرفتن پول ، بیمه اش رو رد بکنه ، از این طریق اگه پروانه اشتغال به کار داشته باشه ، میتونه .
برخی افراد هم هستند که مثلا 25 سال بیمه اشون از یک جایی رد شده و الان دنبال تکمیل کردن بیمه اشون هستند .
خب اینطور که پیداست ، هیچ استقبال خوبی از این قضیه نمیشه . چون فکر نکنم هیچ درصدیشو نظام پرداخت بکنه . ولی بازم بپرسید منم زنگ میزنم میپرسم ببینم چجوریه .
ولی احتمال میدم یک جورایی باید بهتر از بیمه آزاد باشه و مثلا تو هزینه ها ی تحت پوشش و .... .
پاسخ
#4
http://www.tamin.ir/News/Item/1307/2/1307.html
اینم بخشنامه بیمه مشاغل آزاد. یعنی هر شخصی(چه اونا که از یا جا براشون بیمه رد میشده از قبل چه اونا که اصلا سابقه ندارن) بعد از صدور این بخشنامه می تونه بره شعبات تامین اجتماعی شهرش و با انجام یه سری کارای اداری و آزمایشات پزشکی با هزینه ای حدود 200-250 تومن خودشو بیمه کنه.
نظام هم برای پرداخت درصدی از این حق بیمه تا حالا که چراغ سبز نشون نداده.. تنها چیزی که این وسط می مونه بحث بیمه درمانشه که با توجه به طرح بیمه سلامت سراسری رایگان برای همه، افراد می تونن موقع استفاده از بیمه مشاغل آزاد(همین موضوع مورد بحث من) حق بیمه درمانیشو پرداخت نکنن و دفترچه تامین اجتماعی نگیرن و با داشتن بیمه سلامت، از هر بیمه ای که تمایل دارن خودشونو بیمه تکمیلی هم بکنن(که البته اینو دیگه اکثر نظام مهندسی ها الان دو سه ساله دارن انجام میدن.)
اما مساله مهم تر بحث چگونگیه پرداخت حق بیمه است که با بیمه ی نظام باید هر ماه پرداخت کنید تمام و کمال اما بیمه مشاغل ازاد هر 2 ماه یا هر 3ماه پرداخت میکنید!!!!
پاسخ
#5
? رویایی که با تلاش مسئولین نظام مهندسی گلستان به حقیقت پیوست "

?⚪️? امضای تفاهم نامه با سازمان تامین اجتماعی با هدف ? بیمه مهندسین نظام مهندسی گلستان

✍️ به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی استان گلستان،  رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان از امضای تفاهم نامه با سازمان تامین اجتماعی به منظور ارائه خدمات بیمه تامین اجتماعی به مهندسان عضو سازمان خبر داد. به گزارش روابط عمومی ، احمد تجری با اعلام این خبر افزود: در هزارمین جلسه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان تفاهم نامه به امضا رسید که از 25 اردیبهشت ماه اجرایی شده و در روزهای آتی مدارک لازم جهت ثبت نام و مراحل اجرایی آن خدمت مهندسان اطلاع رسانی خواهد شد. وی با اشاره به مزیت های این بیمه اظهار کرد آن دسته از اعضای سازمان که حداکثر سن آنان از 50 سال بیشتر نبوده و دارای پروانه اشتغال به کار از وزارت مسکن و شهرسازی باشند به شرط آن که تحت پوشش  مقررات حمایتی دیگری قرار نداشته باشند، مشمول این تفاهم نامه خواهند بود.  تجری یادآور شد در صورتی که اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی نزد سازمان تامین اجتماعی باشند،  معادل مدت سابقه پرداخت حق بیمه آنان جهت ورود به دایره مشمولین به سقف سنی مجاز (50سال) افزوده خواهد شد.

✅ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان همچنین بیان داشت تمام موارد حمایتی مندرج در قانون تامین اجتماعی مصوب تیرماه 54 به استثنای بند (ج) (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری) با رعایت سایرمواد و تغییرات بعدی آن، درخصوص مهندسان تحت پوشش نیز برقرار خواهد شد.

✅ تجری همچنین در مورد چگونگی استفاده مهندسانی که مشمول بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد یا بیمه اختیاری بوده اند، از بیمه مورد توافق در تفاهم نامه گفت: این دسته از مهندسان می توانند پس از پایان دوره پیش پرداخت بدون در نظر گرفتن شرایط سن و سابقه مقرر با ارائه درخواست و رعایت سایر شرایط، در زمره مشمولین این بخشنامه قرار گیرند.

✅  وی در مورد مبنای پرداخت حق بیمه  اظهار داشت: حق بیمه آن دسته از مشمولینی که کمتر از 5 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند به انتخاب متقاضی در زمان ارائه لیست و پرداخت حق بیمه بین حداقل و حداکثر دستمزد مصوب تعیین می شود. همچنین مبنای پرداخت حق بیمه مهندسانی بیش از 5 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند و در ادامه می خواهند در چارچوب این توافقنامه اقدام به پرداخت حق بیمه نمایند از میانگین مبنای کسر حق بیمه در آخرین 360 روز قبل از ثبت معرفی نامه در واحد اجرایی مربوطه بدست می آید مشروط بر این که مبلغ مزبور از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر نباشد .

✅ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در پایان تاکید کرد بیمه تامین اجتماعی مهندسان یکی از اولویت های اصلی هیات مدیره در جهت ارائه خدمات به مهندسان و پیگیری حقوق آنان بود، که محقق شد.

??   اخبار بروز نظام مهندسی کشور در :

? کانال تلگرامی اسپاد :
@Spad2012
? وب سایت رسمی اسپاد :
Www://spad-eec.ir
?
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی omid_rch 381 134,463 1399/7/1 ، 01:24 صبح
آخرین ارسال: hamedkhosroabadi
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 1,919 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 19 53,532 1398/7/24 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: behnamx2x2
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 518 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 1,666 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 756 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,103 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 1,144 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,128 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  حقوقی کردن پروانه اشتغال نظارت niloufar68 0 1,261 1396/7/10 ، 08:18 عصر
آخرین ارسال: niloufar68

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان