امتیاز موضوع:
  • 77 رأی - میانگین امتیازات: 3.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خروجی گرفتن از مرکز جرم و مرکز سختی ایتبس
ب*****

تمامی بارهای اعمالی از جمله بارهای خطی و سطحی و بار mass باید مطابق با واحد پایه ایتبس انجام گیرد . واحد مناسب می تواند ton-m , kgf-m باشد .

بار 600 کیلو گرم برمترمربع و یا 0.6 تون برمتر پس واحد می تواند مثل بالا تنظیم گردد . در صورت هر گونه تناقض بارمورد نظر با واحد پایه باید یکسان شوند .

موفق باشید .
پاسخ
با سلام من یه مشکلی دارم اگه کسی میتونه به من کمک کنه طراحی اسکلت فولادی در etabs انجام دادم بعد از تحلیل etabs مرکز جرم رو به من میده ولی جایی که باید مرکز سختی رو نوشته باشه خالیه یعنی هیچ چیزی توش ننوشته دریفت سازه رو هم صفر میده در تمام جهات . در show table هم گزینه ای که می خوام زمان تناوب رو باهاش برداشت کنم اصلا فعال نمیشه .کسی میدونه من چه تنظیماتی رو انجام ندادم .
پاسخ
سلام
به احتمال زیاد شما دیافراگم صلب را به کف ها اختصاص ندادید
آموزش وریفای کردن مقالات با آباکوس
تدریس تخصصی آباکوس،اپنسیس،پرفورم ،ایتبس،سپ
بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
هر قسمت که خواستید نیرویی رو با واحد مشخص وارد کنید کافیه که رون اون خونه دکمه شیف رو پایین نگه دارید و بعد اینتر رو بزنید
پنجره ای باز میشه که شما میتونید واحدتون رو انتخاب کنید و مقدارتون رو بر حسب اون واحد وارد کنید
پاسخ
(1391/3/16 ، 10:39 عصر)فرشاد امن خانی نوشته است: برای اینکه ایتبس مرکز جرم ساختمون و مرکز سختی ساختمون رو به صورت جدول نشون بده ، بعد از آنالیز کرده سازه به شکل زیر عمل کنید

[تصویر:  13389183391.gif]

و در نهایت نمایش جدول مرکز جرم و مرکز سختی سازه

[تصویر:  13389181141.gif]

[تصویر:  13389873241.gif]
مهندس نسبت خروج از مرکزیت که کنتر از 5% هست رو هم تو این شکل و رابطه اون رو هم اگه امکانش هست توصیح بده .

پاسخ
سلام
من هم همون مشکل آقای ابوطالب رو دارم.مرکز سختی همه ی طبقات رو گرفتم چندین بار هم اینکارو کردم و بعدش ران آنالیز میزنم و بعد این جدول رو میارم مرکز سختی من فقط واسه ST-Room رو میزنه و برای بقیه طبقات خالیه و هیچ عددی نیست و دیافراگم دریفت هم صفره یعنی اصلاً هیچی رو محاسبه نمیکنه.
اگه بگید چطور این مشکلو میشه حل کرد ممنون میشم.
پاسخ
چرا مرکز سختی نمایش نمیده؟؟ برا منم همینطوری شده. جای مرکز سختی هاخالیه. بقیه اعداد داده
آقا من یافتم چرا نمیده. اینجا میگم اگه کسی این مشکل داش رفع بشه.
یه تیک هست باید بزنی تا برنامه مرکز سختی حساب کنه.
Analyze>set load case to run>calculate Diaphragm center of rigidity
این آخری تیکشو فعال کنید
موفق باشید
پاسخ
سلام میخواستم ببینم چرا جرم تجمعی سازه در قسمت دیسیپلی شو تیبل با وزن سازه در منوی فایل قسمت سامری یکی نیست و یک ضریب 10 اختلاف دارند
پاسخ
(1394/6/14 ، 05:10 عصر)akb نوشته است: سلام میخواستم ببینم چرا جرم تجمعی سازه در قسمت دیسیپلی شو تیبل با وزن سازه در منوی فایل قسمت سامری یکی نیست و یک ضریب 10 اختلاف دارند
با سلام

من ایتبس 2013 دارم.برای یک سازه مورد تست ،مرکز جرم ومرکز سختی یک طبقه خاص را در هردو گزارش مقایسه کردم در هردوآنها، هم واحد کیلوگرم بود وهم نتایج یکسا ن وبرابر.
یکبار دیگر چک کنید ببینید شاید در یکی از گزارشهای ایتبس شما واحدها کیلوگرم نیرو باشد؟

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ

واحد اصلی ایتبس را کیلوگرم نیرو گذاشتم وزن سازه در سامری 10 برابر جرم تجمعی سازه در منوی دیسپلی است
سلام کسی جواب منو نمیدی ؟
یک سوال دیگه هم داشتم مگر سقف طره در مرکز سختی تاثیر داره چون من یک ساختمان کاملا متقارن را آنالیز کردم مرکز سختی دقیقا وسط افتاد ولی بعد یک سقف طره به یک سمت از ساختمان اضافه کردم و دوباره آنالیز کردم مرکز سختی جابجا شد علت چیست
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طراحی آرماتور برشی (خاموت) تیرهای بتنی با توجه به خروجی های برنامه ی ایتبس فرشاد امن خانی 20 21,947 1396/6/7 ، 02:11 عصر
آخرین ارسال: saman140
  فایل اکسل کنترل نامنظمی پیچشی با استفاده از خروجی Etabs nadermoslemi 0 267 1396/1/12 ، 08:45 عصر
آخرین ارسال: nadermoslemi
  دانلود فیلم نحوه ی بدست آوردن فاصله مرکز جرم و مرکز سختی سازه در Etabs فرشاد امن خانی 0 370 1395/11/13 ، 12:06 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  آموزش نحوه ی گرفتن خروجی گرافیکی از نرم افزار Etabs 2015 فرشاد امن خانی 0 678 1395/7/27 ، 09:52 عصر
  دانلود آموزش "کنترل های قاب خمشی ویژه فولادی با نرم افزار ایتبس" (مهندس صمد آقازاده) فرشاد امن خانی 0 688 1395/7/8 ، 09:34 عصر
  دانلود جزوه آموزشی نحوه اعمال آنالیز طیفی و تاریخچه زمانی در ایتبس 2015 (ایمان نخعی ) فرشاد امن خانی 0 703 1395/5/22 ، 02:44 صبح
  آموزش کنترل دریفت در ایتبس 2015 مطابق با ویرایش4 آیین نامه 2800 (مرسل متقی) فرشاد امن خانی 0 679 1395/5/1 ، 04:13 عصر
  فیلم آموزشی نحوه تنظیم برنامه ایتبس جهت بررسی جابجایی نسبی در Etabs 2015 (علیرضایی) فرشاد امن خانی 1 665 1395/5/1 ، 12:52 صبح
آخرین ارسال: admin
  دانلود راهنمای تنظیم سقف عرشه فولادی در ایتبس (مهندس مشعوده دهمرده) فرشاد امن خانی 0 485 1395/4/26 ، 12:54 صبح
  دانلود جزوه آموزش ایتبس و نکات کنترلی در برنامه (دانشگاه آزاد قزوین)(احمد شکوه فر) فرشاد امن خانی 3 2,117 1394/11/18 ، 07:45 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان