امتیاز موضوع:
  • 82 رأی - میانگین امتیازات: 2.99
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خروجی گرفتن از مرکز جرم و مرکز سختی ایتبس
سلام عرض شد
من سازه بتنیم و انالیز کردم اما مختصات مرکز سختی های طبقات و تو اون جدول جاش خالیه امکان داره راهنمایی بفرمایید که مشکل از کجاست؟
پاسخ
سلام نحوی خروجی گرفتن مرکز سختی برای ایتبس 9.7.4 روممنون می شم بگید از منوی display گزینه center mass rigidity رو که می زنم فقط مرکز جرم رو می ده مرکز سختی کجاست
پاسخ
با سلام
یک سازه بتنی دارم نوک طره ها را با تیر ۳۰×۳۰ به همدیگر وصل کرده ام وقتی این تیر را مفصلی میکنم مرکز سختی را چک میکنم قدری تغییر کرده است . علت اینکه ایتبس این عضو که به هیچ ستونی متصل نیست را در سختی جانبی موثر میداند چیست؟؟؟
پاسخ
(1394/8/21 ، 07:34 عصر)maysamzandi نوشته است: سلام عرض شد
من سازه بتنیم و انالیز کردم اما مختصات مرکز سختی های طبقات و تو اون جدول جاش خالیه امکان داره راهنمایی بفرمایید که مشکل از کجاست؟

(1396/8/23 ، 01:35 عصر)ehsan51 نوشته است: سلام نحوی خروجی گرفتن مرکز سختی برای ایتبس 9.7.4 روممنون می شم بگید از منوی display گزینه center mass rigidity  رو که می زنم فقط مرکز جرم رو می ده مرکز سختی  کجاست

سلام
سقف رو باید به دیافراگم متصل کنید تا نرم افزار بتواند مرکز سختی رو محاسبه کند.
در منوی display و گزینه  center mass rigidity ستون XCM یا YCM مرکز جرم و XCR یا YCR مرکز سختی نمایش داده می شود.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
(1396/12/23 ، 01:48 صبح)emran karimi نوشته است: با سلام
یک سازه بتنی دارم نوک طره ها را با تیر ۳۰×۳۰ به همدیگر وصل کرده ام وقتی این تیر را مفصلی میکنم مرکز سختی را چک میکنم قدری تغییر کرده است . علت اینکه ایتبس این عضو که به هیچ ستونی متصل نیست را در سختی جانبی  موثر میداند چیست؟؟؟

سلام
برای محاسبه مرکز سختی باید سازه متصل به دیافراگم باشد. هر نقطه ای که به دیافراگم متصل شد، سختی آن مشارکت داده خواهد شد منتها این تاثیر بستگی به میزان سختی عضو داشته و با الگوریتم اجزای محدود و ماتریس سختی به صورت داخلی در برنامه محاسبه می شود.
عضو موردنظر را که فرمودید، چگونه مفصل می کنید؟ فقط لنگر آن را آزاد می کنید یا برش و پیچش و نیروی محوری آن را هم آزاد می کنید؟ آیا دال متصل به این عضو نیز در لبه ها با این تیر نیز آزادسازی شده است؟ مسلما هر عضو موجود در سازه با نوع مدلسازی آن در سختی موثر بوده. حال یکی بیشتر و یکی کمتر و یکی خیلی ناچیز.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش بدست آوردن مقدار میلگرد تیرهای بتنی از برنامه ی ایتبس+کاملا تصویری فرشاد امن خانی 49 43,757 4 ساعت پیش
آخرین ارسال: bimedana
  اثر پی دلتا چیست ؟ (و ویدیو نحوه اعمال در ایتبس) parzik 0 150 1397/4/7 ، 09:22 عصر
آخرین ارسال: parzik
  دانلود راهنمای طراحی مهاربند کمانش تاب با استفاده از نرم افزار ایتبس(پویا تدبیر ویرا) فرشاد امن خانی 0 210 1397/1/30 ، 03:36 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  فایل اکسل کنترل نامنظمی پیچشی با استفاده از خروجی Etabs nadermoslemi 0 572 1396/1/12 ، 08:45 عصر
آخرین ارسال: nadermoslemi
  دانلود فیلم نحوه ی بدست آوردن فاصله مرکز جرم و مرکز سختی سازه در Etabs فرشاد امن خانی 0 806 1395/11/13 ، 12:06 صبح
  آموزش نحوه ی گرفتن خروجی گرافیکی از نرم افزار Etabs 2015 فرشاد امن خانی 0 1,276 1395/7/27 ، 09:52 عصر
  دانلود آموزش "کنترل های قاب خمشی ویژه فولادی با نرم افزار ایتبس" (مهندس صمد آقازاده) فرشاد امن خانی 0 1,200 1395/7/8 ، 09:34 عصر
  دانلود جزوه آموزشی نحوه اعمال آنالیز طیفی و تاریخچه زمانی در ایتبس 2015 (ایمان نخعی ) فرشاد امن خانی 0 1,285 1395/5/22 ، 02:44 صبح
  آموزش کنترل دریفت در ایتبس 2015 مطابق با ویرایش4 آیین نامه 2800 (مرسل متقی) فرشاد امن خانی 0 1,043 1395/5/1 ، 04:13 عصر
  فیلم آموزشی نحوه تنظیم برنامه ایتبس جهت بررسی جابجایی نسبی در Etabs 2015 (علیرضایی) فرشاد امن خانی 1 1,007 1395/5/1 ، 12:52 صبح
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان