امتیاز موضوع:
  • 66 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطای طراحی؟فوری!! unable to complete operation run analysis !
ب*****

بهتر بود فایل خود را پیویت می کردید تا بهتر بتوانیم یاریتان کنیم .

این ارور بیشتر به مدلسازی بر می گردد . قبل از تحلیل از قسمت انالیز چک مدل را اجرا کنید تا خطاهای مدلسازی گزارش شود .
مقاطع و مشخصات آن را چک نمایید .

پاینده باشید
پاسخ
همه جا رو چک کردم چک آنالیز اروری نمیده.راهنماییم کنین بدجور موندم چطور پیوست کنم؟؟؟
شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی

پاسخ
وقتی ارسال پاسخ را کلیک می کنید در برگه موجود قسمت پایینی پیوست تازه را مشاهده می کنید با فشردن دکمه browse فایل فشرده شده ایتبس را انتخاب نمایید و افزودن پیوست را انتخاب کنید کمی صبر کنید تا فایل پیوست شود بعد از اتمام پیوست شدن ارسال پاسخ را انتخاب کنید .
پاسخ
پیوست کردم میشه ببینید؟

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Concrate.rar (اندازه: 48.08 KB / تعداد دفعات دریافت: 16)

پاسخ
سلام

همکار عزیز ابتدا تمام مقاطع تیر وستون را انتخاب و مقطع none به آن اختصاص دهید . سپس به جعبع تعریف مقاطع رفته و کل مقاطع را حذف نمایید . حال دوباره برحسب واحد مناسب برنامه ایتبس مقطع جدید از ADD Rectangular بسازید و سپس به مقاطع جدید را به مشخصه تیر و ستون اختصاص دهید . من اینکار را انجام دادم و ارور شما از بین رفت و انالیز کامپلیت شد . ( فقط مقاطع را از نو به برنامه تعریف کنید و به درستی به تیر و ستونها اختصاص دهید )

پاینده باشید
پاسخ
آقا کیوان بعد اینکه حذف میکنم تیر و ستون ها رو بعد پاک کردن مقاطع و درس کردنشون دگ تیر ها و ستون ها select نمیشن که مقاطع جدید رو به اونا اختصاص بدم

پاسخ
یکبار با موس کل مدلتو انتخاب کن و ستونها رو اختصاص بده . حالا دوباره از منوی ایتبس تیرها رو انتخاب کن و مقطع رو به تیر اختصاص بده ، دقت داشته باش که تمامی مقاطع تیر و ستون متناسب با مقطع معرفی شده اختصاص پیدا کنن .

پاسخ
آقا کیوان بازم شرمنده من تیرهامو حتی 20*20 هم انتخاب میکنم باز جواب میدن به جز 4 الی 5 تا تیر این
طبیعی هستش؟؟ولی ستون هام 55*55 به زور جواب دادن بنفشن سازم هم 5 طبقس بارگذاری هامو هم انجام دادم

پاسخ
ب*****

خواهش می کنم ، بزرگوارید

مقاطع باید مناسب هم باشند یعنی در سایز متعارف و متناسب با آیین نامه در صورتی که یک و یا چند مورد از ستونها را قویتر نماییم . تمرکز نیروی زلزله در این مورد از ستونها به مراتب خیلی بیشتر از باقی مقاطع است و بدیهی است که جوابگو نخواهند شد . همه مقاطع باید در تحمل وزن سازه شرکت کنند و اختلاف سایز چندانی نداشته باشند .

مورد دیگر بازبینی کردن بارگذاری دستی و چک کردن بار اعمال شده برحسب واحد برنامه ایتبس و همچنین نیروی زلزله و جهت تیرریزی

موارد بالا را در طرح خود بکار ببرید ان شاالله که مشکل شما مرتفع خواهد شد .

پاینده باشید
پاسخ
سلام آقا کیوان من این مواردو چک کردم سایز مناسب برای ستون ها و تیرهای یک سازه ی 5 طبقه چیا میتونن باشن؟ یک سوال دگ اینکه آزاد سازی لنگرا تو سازه ی بتنی با قاب خمشی معمولی هم باید انجام شه؟؟ منظور frame releases

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نحوه طراحی سازه فولادی که هم دارای سقف تیرچه بلوکی و هم دارای سقف کامپوزیت میباشد! sasan.ce 0 46 1396/5/27 ، 06:52 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
Rainbow طرح نشدن ستون ها فوری Sahandseyedi 1 181 1396/3/10 ، 01:17 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  غیر فعال کردن طراحی لرزه ای در ایتبس 2015 narjes90 3 496 1396/2/24 ، 10:11 صبح
آخرین ارسال: admin
  تیر ریزی پیشنهادی برای این پلان فوری hajix8867 7 433 1395/11/28 ، 09:18 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  راهنمایی فوری در رابطه با طراحی دستی بر اساس آنالیز ایتبس cuptalweb 1 405 1395/11/27 ، 11:10 عصر
آخرین ارسال: sajad222
  پرسش و پاسخ در مورد طراحی با آقای حسین زاده فرشاد امن خانی 14 18,858 1395/10/29 ، 06:44 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  طراحی دستی ستون ها امین سمسار 0 426 1395/10/26 ، 10:11 صبح
آخرین ارسال: امین سمسار
  علت تغییر نیروهابعداز طراحی مجدد در فایل 30% بتنی hamidreza lord 1 530 1395/9/27 ، 10:17 عصر
آخرین ارسال: civil92
  مشکل در ایتبز-فوری elyas64 1 313 1395/9/25 ، 08:02 عصر
آخرین ارسال: civil92
  درخواست نمونه طراحی دستی باکس فولادی لطفا ؟؟؟؟ hamidreza lord 0 322 1395/8/22 ، 06:37 عصر
آخرین ارسال: hamidreza lord

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان