امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خم و برش میلگرد
#1
از میلگرد در شبکه بندیها و تقویت کننده ها و حتی لوازم تزئینی مانند فرفوژه کاربرد دارد . بیشترین کاربرد میلگرد در صنعت راه و ساختمان می باشد . میلگرد ها دارای جنسهای مختلفی بوده و برحسب خواص و کاربرد شان از میلگرد مناسب برای هر کار استفاده می شود . برای استفاده از میلگرد باید آن را به اندازه و شکل مورد نظر خود برید و خمیده کرد . برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) در گذشته به صورت دستی انجام می شد .برای [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) با قطر کم می توان به صورت دستی اقدام کرد اما برای استفاده گسترده تر و راحت تر از برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) استفاده می شود .
برای [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) در سایزهای مختلف از برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) استفاده می شود .با استفاده از [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) ، می توان میلگرد را در اشکال هندسی گوناگون مانند خم چنگالی ، خم گونیا ، خم عصایی و … شکل داد . برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) تولیدکننده [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) و برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) در انواع مختلف می باشد ، استفاده و نگهداری از این دستگاه راحت می باشد . و برای پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ ، پل ها ، نیروگاه ها و .. می توان از [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) استفاده می شود .
در برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) از تیغه فولاد مخصوص استفاده می شود که با توجه به جنس مرغوب و کیفیت بالای آن می توان سالهای متمادی از آن استفاده کرد.همچنین این دستگاه از نیروی برش فوق العاده ای برخوردار می باشد . [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) باید مطابق نقشه انجام شود. خم کردن میلگرد به روش سرد انجام می شود . نباید برای خم کردن میلگرد از حرارت استفاده کرد. سرعت خم کردن میلگرد متناسب با نوع فولاد و دمای محیط انتخاب می شود. برای مثال در هوای سرد باید از سرعت خم کردن کاست ، همچنین هنگام استفاده از میلگرد های با مقاومت بالا و دارای قطر بیشتر نیز سرعت خم کردن را کاهش دهید زیرا در این حالت میلگرد ها قابلیت شکل پذیری خود را از دست می دهند و برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) کار مشکلی خواهد بود.

در صورتی که شکلی که برای خم کردن میلگرد در نظر دارید پیچیده باشد باید قبل از [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) شکل آن را به اندازه ی واقعی ترسیم کنید تا در هر مرحله بتوانید به راحتی کنترل کنید .همچنین قطر میلگرد قبل از خم کردن به وسیله [URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) باید به دقت اندازه گیری شود .
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  یک تمرین از طراحی تیر برای برش و خمش به طور کامل و قطع میلگرد+ حل Manciple 14 21,345 1398/7/13 ، 06:01 عصر
آخرین ارسال: ccivil
  جدول وزنی میلگردها ( وزن میلگرد های موجود در ایران) فرشاد امن خانی 0 1,894 1394/6/19 ، 01:43 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  فرمول کارگاهی محاسبه وزن میلگرد زینب خوش کلام 4 45,955 1394/3/2 ، 10:21 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  برنامه محاسبه طول مهاری میلگرد قلاب دار و طول وصله آرماتور با اکسل فرشاد امن خانی 6 13,480 1393/10/12 ، 11:58 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  آموزش نحوه ی طراحی طول مهاری میلگرد(اورلپ) فرشاد امن خانی 1 9,116 1392/9/28 ، 01:51 عصر
آخرین ارسال: کباری قطبی

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان