امتیاز موضوع:
  • 75 رأی - میانگین امتیازات: 3.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود آموزش ترسیم پلان تیرریزی
با سلام و احترام خدمت تمامی عزیزان
چند روز پیش بود که دوستی از همین مجموعه خواسته بود که پلان تیر ریزی رو جزعی تر توضیح بدیم ولی به دلیل اینکه اون موقع وقت نداشتم بهشون قول داده بودم که هر موقع وقت کردم اینکار رو انجام بدم
الان این کار تموم شد
مطمئن هستم کارم کامل نیست
پس انتظار دارم اشکالاتم رو بگید
اگه تونستم رفعش میکنم اگه نتونستم از دوستان دیگه کمک میگیرم.
اما هدفم از این کار این بود که به دوستای خودم بگم هر موقع به کسی قول دادین خواهشا به اون عمل کنید.
موفق باشید
محمد

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

[تصویر:  r0evf60d66d642w95ju.gif]
پاسخ
سلام
بابت ت**** که شما میکنید بسیار سپاس گذارم
2قسمت مجهوله توی تیرچه بلوک
1-در مورد کلاف میانی گفتید طبق ضوابط تا6متر1عدد و 6تا8 متر 2عدد و.... منظورتون کدوم ضوابطه؟ من در جایی ندیدم
2-در مورد تیر ها گفتید خطی با زاویه 45 درجه رسم میشهو ..... در طبقات بالا کمتر میشه منظورتون چیه؟ کدوم تیرها؟
پاسخ
اگه این گفته رو قبول داشته باشیم که شناژ مخفی جهت جلوگیری از کمانش جان تیرهای T شکل سقف تیرچه بلوک هست یک سوال پیش میاد.

در صورتی که طول تیرچه از 4 متر بیشتر بشه نیاز به یک شناژ مخفی در وسط تیرچه داریم.

بنابراین حداکثر طول مهار نشده برابر 4 متر خواهد بود.

پس با این حساب برای تیرچه تا طول 8 متر شناژ مخفی اضافی نیاز نخواهیم داشت.

مضاف برا اینکه با افزایش طول دهانه از تیرچه دوبل استفاده می کنیم که بالطبع طول مهار نشده رو میشه افزایش داد.

نظر شما چیه؟
پاسخ
کلاف میانی فقط برای جلوگیری از پیچش تیرچه نیست
برای توزیع یکنواخت بار روی تیرچه ها هم هست

ضمن اینکه در صورتی که تیرچه 4 تا 7 متر باشه و بار زنده از 350 کمتر باشه 1 عدد کفایت میکنه
برای بار زنده بیش از 350 هست که تعداد زیادتر میشه
منتهی اکثرا تعدادو بیشتر میکنن مثلا برای 6تا7 متر 2 تا اجرا میشه
پاسخ
با سلام و احترام
ممنون از توجهتون
در مورد کلاف میانی با توجه به محاسبات مشخص میشه و تعداد آنها معلوم میشه ولی چیزی که رایج بود رو گفتم تا دوستان دیدی نسبت بهش داشته باشن
در مورد زاویه 45 درجه منظورم میزان باربری هر تیر بود که چون نمیخواستم وارد بحث های سازه ایش بشم ترسیم نکرده بودم که الان براتون گذاشتم که هر رنگ نشون میده که هر تیر چه میزان بار بری دارد
در مورد قضیه کمانش و ... چون وارد بحث های سازه ای میشه اگه امکانش باشه جای دیگه ای در مورد بحث کنیم.
این فایل فقط جهت این بود که دوستان یه دید کلی به این نوع پلان داشته باشند.
اگه سوالی هست در خدمتم.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
در سقف های تیرچه بلوک یا کامپوزیت توزیع بار 1 طرفه هستش
این نوع توزیع بار برای دال های دوطرفست
پاسخ
(1392/3/14 ، 11:52 صبح)حمید فلاح منش نوشته است: کلاف میانی فقط برای جلوگیری از پیچش تیرچه نیست
برای توزیع یکنواخت بار روی تیرچه ها هم هست

ضمن اینکه در صورتی که تیرچه 4 تا 7 متر باشه و بار زنده از 350 کمتر باشه 1 عدد کفایت میکنه
برای بار زنده بیش از 350 هست که تعداد زیادتر میشه
منتهی اکثرا تعدادو بیشتر میکنن مثلا برای 6تا7 متر 2 تا اجرا میشه

سلام
عکس پیوست حالتی را نشان می دهد که به واسطه استفاده ار تیر مورب در ابتدا وانتهای یک دهانه شرایط استفاده از بیش از یک کلاف ایجاد شده.ابتدا 4 متر وانتها 6متر.

سئوال :
این نوع توزیع نامنظم ستونها که بدلیل الزامات معماریست چه آثار منفی در پارامترهای سازه ایجاد می کند.؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
سلام
مهمترینش ایجاد اختلاف زیاده مرکز جرم و مرکز سختیه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش اتوکد به زبان خودمانی omid_rch 125 66,525 1395/12/9 ، 02:16 عصر
آخرین ارسال: pari32184
  دانلود فیلم آموزش پلات و پرینت گرفتن در اتوکد فرشاد امن خانی 0 113 1395/11/28 ، 05:55 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود فیلم آموزش اندازه گذاری زوایا به روش درجه دقیقه ثانیه در اتوکد فرشاد امن خانی 0 78 1395/11/28 ، 05:36 عصر
  دانلود فیلم آموزشی " روش نما گرفتن در اتوکد با دستور Layout و Flatshot "(رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 108 1395/11/25 ، 11:42 عصر
  دانلود فیلم آموزشی " آموزش ترسیم حجم های 3 بعدی در اتوکد (3D Solid) " (رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 60 1395/11/25 ، 09:59 عصر
  دانلود فیلم آموزشی " ترسیم خطوط با دستور پلی لاین در اتوکد (Poly Line) " (رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 78 1395/11/25 ، 09:46 عصر
  دانلود فیلم آموزش مقدماتی ترسیم پلان 3D در اتوکد (مدرس مهندس رضا درویشی ) فرشاد امن خانی 0 95 1395/11/24 ، 12:41 صبح
  دانلود فیلم آموزش ترسیم پله سه بعدی 3D در اتوکد از اول تا آخر (مهندس رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 108 1395/11/21 ، 08:51 عصر
  دانلود فیلم آموزش نحوه ی معرفی خط جدید در اتوکد با مشخصات دلخواه (مهندس رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 112 1395/11/21 ، 05:41 عصر
  دانلود فیلم آموزش ترسیم پلان معماری از اول تا آخر از روی نقشه در اتوکد (رضا درویشی) فرشاد امن خانی 0 262 1395/11/16 ، 10:31 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان