امتیاز موضوع:
  • 126 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود آموزش نحوه اعمال تشدید برون از مرکزیت در ETABS
نه اینطور نیست . زمانی که فاصله بین مرکز جرم و مرکز سختی خیلی زیاد میشه 5 درصد دیگه جوابگو نیست و می بایست این مقدار را افزایش دهیم . به یکسان کردن تغییر مکان طبقه ربطی نداره
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
با سلام آقای مهندس سلطان آبادی اینجانب طبق محاسبات فایل پیوستبجای 0.05 در ضریب تشدید بترتیب برای جهت Xاز 0.07و برای جهت Yاز 0.06 استفاده و در قسمت OVERRIDEمیخواستم استفاده کنم ولی اعداد بدست آمده در ستون زرد برخی کمتر از یک است .
لطفا راهنمایی بفرمایید با این اطلاعات و در این سازه چگونه قسمت OVERRIDE را پرکنم؟
آیا اگر فقط بجای 0.05 از 0.07 و 0.06 استفد کنم؟ه کنم و OVERRIDE را پرنکنم اشکال دارد یا نه؟

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   محاسبه Aj.rar (اندازه: 5.03 KB / تعداد دفعات دریافت: 305)
پاسخ
در مورد ضریب خروج از مرکزیت که شما 0.06 و 0.07 استفاده کردید این زیاد جالب نیست چون طبق آیین نامه می بایست در ابتدا از خروج از مرکزیت 0.05 استفاده کنیم و بعد بیایم ضریب بزرگ نمایی را کنترل کنیم . شما می بایست ابتدا در دو جهت از خروج از مرکزیت 5 درصد استفاده کنید و بعد بیاید در فایل خروجی تحلیل ضرائب را مشاهده کنید . اگر از 1.2 عددی بیشتر داشتید طبق رابطه گفته شده باید در قسمت OVERRIDE اعداد بدست آمده را قرار دهید
پاسخ
اینجانب در ابتدا از ضریب 0.05 استفاده کردم و بعد از story maxmimum and average lateral displacement این مقادیر موجود در فایل excel پیوست را استخراج کردم
سوال :کجا کفته نمیتوان در مرحله بعد از 0.05 از ضرایب 0.07 و 0.06 که من بدست آوردم استفاده کرد و بایستی از overrrideاستفاده نمود و نیز درصورت استفاده از override چون بعضی مقادیر کمتر از یک است میتوان استفاده کرد لطفا در مورد این مثال اینجانب نحوه override را انجام دهید متشکرم.
پاسخ
(1392/1/4 ، 03:16 عصر)eaglesweem نوشته است: اینجانب در ابتدا از ضریب 0.05 استفاده کردم و بعد از story maxmimum and average lateral displacement این مقادیر موجود در فایل excel پیوست را استخراج کردم
سوال :کجا کفته نمیتوان در مرحله بعد از 0.05 از ضرایب 0.07 و 0.06 که من بدست آوردم استفاده کرد و بایستی از overrrideاستفاده نمود و نیز درصورت استفاده از override چون بعضی مقادیر کمتر از یک است میتوان استفاده کرد لطفا در مورد این مثال اینجانب نحوه override را انجام دهید متشکرم.

شما در ابتدا ضریب 0.05 را اعمال کردید ؟؟
در اینصورت وقتی که شما تحلیل انجام دادید و مشاهده شد که تشدید 0.05 احتیاج است باید طبق روشی که در جزوه گفته ام اقدام به تشدید نمایید نه اینکه خودتون ضریب 0.06 و یا هر عدد دیگر را اعمال کنید . دلیلشم اینه که رابطه ای که ما برای بدست آوردن ضریب بزرگنمایی استفاده میکنیم از عدد 0.05 استفاده میشه و وقتی در قسمت override این عدد را اعمال میکنیم برنامه بر اساس 0.05 این ضریب را اعمال خواهد کرد . شما فایل مرحله اول را برایم بفرستید تا لزوم یا عدم لزوم ضریب بزرگنمایی را برایتان بررسی کنم
پاسخ
فایل مرحله اول ضمیمه است.
پاسخ
دوست عزیز من فایلتون بررسی کردم . نتیجه زیر حاصل شد

[تصویر:  6d67a24906e8.jpg]

طبقه خرپشته را که در نظر نگریم ( با توجه با قانون کمتر بودن 25 درصد وزن بام ) بارهای زیر نیاز به تشدید دارند :

EX و EPX و ENX . طبق رابطه ای که در جزوه گفته ام ضرائب تشدید را بدست آورید . کار ساده ای هم هست
پاسخ
بارexوeyفاقد برون محوری هستند پس اتوماتیک حذف میشوند و در مورد بقیه epوenدر جهت xوyنتیجه زیر حاصل شد اگر مقادیری که کمتر از یک است را نیز وارد کنم اشتباه نیست ؟و ضمنا اگر بجای overrideوارد کردن در مرحله دوم بجای 0.05 از
(max ratio X/1.2)^2*0.05)برای جهت x و مشابه آن برای yاستفاده کنم که اعداد 0.07و.0.06حاصل میشود و بجای 0.05 جایگزین کنم برای کلیه طبقات این اعداد را بجای 0.05 میگیرد ممکن است کمی دست بالا باشد و دقت جزوه شما را نداشته باشد ولی به نظر غلط نمیآید نظر شما چیست؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
با سلام خدمت دوستان.ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر ratioبزرگتر از 1.2شود1.8.1ایین نامه2800سازه در پلان نامنظم است و باید ترکیب بارهای سازه نامنظم اعمال شود.
پاسخ
سلام
نکته ی مهم در استفاده از خروجی ایتبس اینه که نسبت های نشان داده شده نسبی نیستن
در حالی که در 2800 نسبت Aj برای سازه هایی که شامل نامنظمی بند 1-8-1-1-ث میشن باید اعمال بشه که این بند با توجه به تغییر مکانهای نسبی گفته شدن
و ممکنه در سازه ای توی ریپورت این عدد کوچکتر از 1.2 باشه ولی در واقع سازه نامنظم باشه و نسبت های تغییر مکانهای نسبی از 1.2 کمتر باشه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود آموزش کنترل صلبیت دیافراگم سقف در ETABS (مهندس کاظم بهادرنژاد) فرشاد امن خانی 0 83 1396/1/29 ، 09:56 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  فایل اکسل کنترل نامنظمی پیچشی با استفاده از خروجی Etabs nadermoslemi 0 110 1396/1/12 ، 08:45 عصر
آخرین ارسال: nadermoslemi
  نحوه محاسبه شاخص پایداری سازه ( مهارشده بودن یا نیودن سازه) Manciple 136 48,431 1395/12/23 ، 10:27 صبح
آخرین ارسال: music87025
  دانلود آموزش نحوه ی تعریف تیرهای غیرمنشوری در ETABS (مهندس کاظم بهادرنژاد) فرشاد امن خانی 0 124 1395/12/22 ، 12:54 صبح
  آموزش نحوه اکس بندی و ستون گذاری در سازه (پیشنهاد) فرشاد امن خانی 3 21,154 1395/11/21 ، 04:48 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
  دانلود فیلم نحوه ی بدست آوردن فاصله مرکز جرم و مرکز سختی سازه در Etabs فرشاد امن خانی 0 205 1395/11/13 ، 12:06 صبح
  بررسی تفسیری شکست ستون کوتاه و اثر آن برمنحنی ظرفیت سازه با ETABS (دکتر تابش پور) فرشاد امن خانی 0 248 1395/11/11 ، 12:55 صبح
  دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015 فرشاد امن خانی 0 401 1395/9/19 ، 06:42 عصر
  آموزش نحوه ی گرفتن خروجی گرافیکی از نرم افزار Etabs 2015 فرشاد امن خانی 0 464 1395/7/27 ، 09:52 عصر
  فیلم آشنایی با قابلیت تحلیل Model Alive در نرم افزار Etabs 2015 فرشاد امن خانی 0 358 1395/7/21 ، 05:08 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان