مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:54 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1910 زمان:1395/09/19
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:barazandeh123 پاسخ ها:2 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7149 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:42 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:43 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3476 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:47 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:136 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:54 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99147 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امیتازات: 3.24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود 60 تا کارنامه قبولی ارشد عمران 94
1394/06/16 , 05:49 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/06/17 11:20 ب.ظ، توسط فرشاد امن خانی.)
ارسال: #1
دانلود 60 تا کارنامه قبولی ارشد عمران 94
برای دانلود 60 کارنامه به لینک زیر بروید...........

http://negahomran.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1...%D9%86-94/
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/06/17 , 06:33 ق.ظ
ارسال: #2
RE: دانلود 60 تا کارنامه قبولی ارشد عمران 94
کارنامه ها را دیدم
واقعا چقدر سطح علمی هر روز داره پایین تر میاد . من خودم حدود 14 سال پیش در آزمون کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردم . اگه همون نمره های دورس اونوقت منو اینجا میذاشتن ، رتبه ام حدود 150 میشد . ولی اونوقت رتبه ام حدود 2200 شد . خودتون تفاوت رو ببینید . تازه اون موقع مساله های سخت میدادن و باید سر امتحان ماشین حساب میبردی . ولی چند سال پیش شنیدم که مسایل دیگه حلی نیستند و ماشین حساب مورد نیاز نیست .
واقعا خودتون قضاوت کنید که این کارشناسی ارشد به چه دردی میخوره ؟
به نظر من اگر پارتی ندارید که تو دستگاه دولتی استخدام بشید که از این کارشناسی ارشد و دکترا تون استفاده بکنید ، کلا بیخیال کارشناسی ارشد و دکتری بشید ، چون نه سطح علمی دانشگاه ها الان بالاست و نه میتونید از مدرکتون استفاده کنید . در ضمن پیدا کردن شغل هم براتون سخت تر میشه تو این بازار آشفته رشته عمران .
1394/06/17 , 12:12 ب.ظ
ارسال: #3
(1394/06/17 06:33 ق.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  کارنامه ها را دیدم
واقعا چقدر سطح علمی هر روز داره پایین تر میاد . من خودم حدود 14 سال پیش در آزمون کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردم . اگه همون نمره های دورس اونوقت منو اینجا میذاشتن ، رتبه ام حدود 150 میشد . ولی اونوقت رتبه ام حدود 2200 شد . خودتون تفاوت رو ببینید . تازه اون موقع مساله های سخت میدادن و باید سر امتحان ماشین حساب میبردی . ولی چند سال پیش شنیدم که مسایل دیگه حلی نیستند و ماشین حساب مورد نیاز نیست .
واقعا خودتون قضاوت کنید که این کارشناسی ارشد به چه دردی میخوره ؟
به نظر من اگر پارتی ندارید که تو دستگاه دولتی استخدام بشید که از این کارشناسی ارشد و دکترا تون استفاده بکنید ، کلا بیخیال کارشناسی ارشد و دکتری بشید ، چون نه سطح علمی دانشگاه ها الان بالاست و نه میتونید از مدرکتون استفاده کنید . در ضمن پیدا کردن شغل هم براتون سخت تر میشه تو این بازار آشفته رشته عمران .
سلام فرق مدرک ارشدی که از دانشگاه آزاد می گیرن با موسهه غیر انتفاعی چیه؟
بعد کسی که ارشد بگیره استاد دانشگاه می تونه بشه؟
متشکرم

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/06/17 , 08:38 ب.ظ
ارسال: #4
اوایل دهه 80 بود که وقتی کنکور سراسری در کشور برگزار میشد تعداد داوطلبین زیر 2یا 3میلیون نفر نبود حتی یادمه سال 85 نزدیک به 6 میلیون نفر در آزمون سراسری شرکت کردند و وقتی کسی دانشگاه دولتی قبول میشد حتی در دور افتاده ترین شهرها هم خانواده ها خوشحال بودند ولی براستی چه بلایی سر سیستم آموزشی اومده که اینقدر رفتن به دانشگاه آسون شده در هر کوچه و خیابان میلیون ها دکتر ومهندس پرسه میزنن و این نتیجه تصمیم اشتباه باز کردن در دانشگاهها بود من جوونتر که بودم پسری در کوچمون زندگی میکرد که به کفتربازی تسلط کافی داشت و یادمه صداش میکردن علی بلبل . همین چند وقت پیش مادر علی بلبل به مادر من گفت علی دانشجوی کارشناسی ارشد شده و کلی خندیدم و در نهایت اینکه دوستای خوبم بجای هدر دادن عمر و جوانیتون در گرفتن مدرک های بی تاثیر دنبال یادگیری مهارت وتخصص باشید وقتتون رو صرف یادگیری نرم افزار کنید خیلی بهتر از این هست که پول وعمرتون رو در گرفتن مدرک تباه کنید نرم افزارهایی مثل ایتبس -ام اس پراجکت- متره میتونید یاد بگیرید و شانس اشتغالتون رو افزایش بدید و نهایت مطلب اینکه اگر امروزه فردی دکتر هم بشه دیگه اون ابهت و ارزش سالهای قبل رو نداره...........................ممنونم.
1394/06/18 , 01:17 ق.ظ
ارسال: #5
والا من زیاد راجع به مدارک دانشگاه نمیدونم . یک نظر کلی دارم و اونم اینه که اگه شما پارتی داری که بتونی از مدرکت استفاده کنی ، حالا چه استخدام در دستگاه دولتی یا چه به عنوان استاد دانشگاه ، مناسب هست که بری این مدرک رو بگیری که بتونی ازش نون در بیاری . اما اگه پارتی نداری ، همون مدرک برات میشه دردسر . مثلا اگه احتمال پیدا کردن شغل برات در سطح کارشناسی 50 درصد باشه ، وقتی کارشناسی ارشد بگیری همان احتمال میشه 20 درصد واگه دکتری بگیری ، میشه 5 درصد .
در پاسخ به مطالب دوست دوم ، والا 6 میلیون شرکت کننده در کنکور رو من یادم نمیاد حقیقتا ولی میدونم الان خیلی شرکت کننده کمتر شده . دقیقا حرفهاتون مورد تایید من هم هست . بذارید از یک حادثه که حدود یک ماه پیش برای شخص بنده اتفاق افتاد بگم :
یک ماه پیش با من تماس گرفته شد که از فلان موسسه یا پارک علم بود ، نمیدونم خلاصه ، تماس گرفتند که بیا مدرک دکتری مدیریت بهت بدیم . اونم در عرض یک ماه و فقط با یک جلسه حضور در کلاس و سه جلسه غیر حضوری . کلاسشم میگفت تو مشهد هست . بعد من گفتم من مدرک کارشناسی ارشد ندارم که بخواهم دکتری بگیرم . ایشان گفتند که این هم کاری نداره و ما یک جلسه هم برات کلاس کارشناسی ارشد میذاریم و همزمان با مدرک دکتری که میگیری ، مدرک کارشناسی ارشدتو هم بهت میدیم .
خب حالا عمق فاجعه رو خوب درک کنید . بدی اش اینه که خیلی ها چون پارتی دارن در دستگاه های دولتی ، میرن از همینجور مدرک ها میگرین و همین ادم ها که به قول شما کفتر باز و قمار باز و لات و لوت و چاقو کش و مفسد اقتصادی محله بودن ، ناگهان اقای دکتر میشن و وارد مسند های دولتی میشن و بخور بخورشون شروع میشه و از حق من و شما میکنند و به جیب خودشون واریز میکنند . بدی اش اینجاست . کاش مدرک گرفتنشون فقط در حد همین بود که مدرک رو بگیرند و پزشو بدن . ولی متاسفانه با همون مدرک ، برای خودشون کار و کاسبی هم راه میندازن . البته گفتم اکثر کساییکه اینجور مدرک ها رو میگیرن ، از قبلش فکر همه جاشو کردن و نفوذشونو در دستگاه های دولتی گستراند وگرنه براشون ارزش نداره که مثلا 20 میلیون پول بدن تا دکتری بگیرن . اینها میدونن که الان این 20 میلیونو که بدن ، بعدها که در مسند قدرت نشستند ، هزاران برابر این 20 میلیونو گیرشون میاد .
خلاصه کلام که اوضاع خیلی شیر تو شیر و درهم و برهم هست .
از لحاظ اینکه شما میفرمایید تصمیم اشتباه ، من میگم دقیقا انتخاب از روی اگاهی و منفعت طلبی .
شما میدونید این کلاس های امادگی کنکور و کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و این معلم خصوصی ها چه درامد های هنگفتی رو دارن ؟ شما میدونید این دانشگاه های آزاد و نمیدونم غیر انتفاعی و نمیدونم سه چهار تا دانشگاه دیگه که اسم های عجیب و غریبی دارن و مثل قارچ یکهو از زیر زمین سر بر می آوردند که سود هنگفتی رو نصیب صاحباشون میکنند ؟
کار به جایی رسیده بود که رئیس جمهور قبلی از پول بیت المال برداشته بود و میخواست دانشگاه تاسیس کنه .
خوب شما فکر میکنی اینها از سر نادانی دست به این کارها میزنن ؟ شما فکر میکنی اینها از قبلش نمیدونستند که این بیکاریها بوجود میآید ؟ نه جانم . اینها بخوبی اگاه بودن از این مسایل ، ولی منافع اقتصادیشون اینجور حکم میکرده که همه جوونهای ایرانی رو دانشجو بککند که بتونن از این راه کسب درامد بکنند برای خودشون ، حتی به قیمت پایین اومدن سطح علمی ، حتی به قیمت پایین اومدن ارزش مدرک در این کشور ، حتی به قیمت بیکاری فارغ التحصیلان .
بنابراین این تصمیمی از روی نادانی نبوده ، بلکه تصمیمی خائنانه بوده .
1394/06/18 , 11:46 ق.ظ
ارسال: #6
با سلام

بااین حساب هم که شما گفتید آیا می شه دست روی دست گذاشت و ساکت بود و چیزی نگفت واقعا این مشکل نباید حل بشه حالا من هیچ شما هم هیچ این بچه هایی که همینطوری دارن سال به سال میان دانشگاه چی کلا نسل روی نسل همینطور میان بالا چی کسی نباید جلوش رو بگیره لاقل مایی که سوختیم نباید کاری کنیم که دیگران هم نسوزند واقعا چکار باید کرد تکلیف چیست من هر کی که مدرک گرفته تا الان ازش سوال می کنم یه نفرشون سر کاری که مرتبط با رشته اش هست نرفته دو سه تا رفیقای خودم که دیروز باهاشون تماس گرفتم کارهاشون به شرح زیر هست همه هم لیسانس عمران دارن
یکیشون سر باغ خیار هست یکیشون شده مهماندار قطار یکیشون داره شاگردی گچ کار رو می کنه یکیشون هم داره میره کارگری یه شهری دور از خونه خودشون به نظرتون این حق کسانی هست که یک عمر تلاش کردن بخدا خود بنده نمی دونین چقدر سختی رو تحمل کردم چه بی خوابی ها و چه دردسرها و حتی خودم رو از خیلی چیزهایی که می تونستم انجام بدم و ندادم و فقط برای درس خوندن ازش گذشتم رو از دست دادم به نظرتون جوابگو کیست این نشد جواب که کفتر باز می شه مسئول فلان اداره و من که یه عمر تلاش کردم باید برم بشم خیار چین و ... به نظرتون باید چکار کرد تنها من نیستم که اینطوری هستم من خیلی ها رو سراغ دارم که اینطوری هستن من شدم منبع اطلاعات استخدامی هر کی بیکاره بچه دوستانم هستن تماس می گیرن و می گن چه خبر و من واقعا موندم که چی باید گفت با این اوضاع و به نظرم نباید دست رو دست گذاشت باید یه کاری بشه تا این مسئولین بفهمن که با عمر یه عده جوون بی گناه بازی کردن ....

تشکر و اعتبار یادتون نره

1394/06/18 , 06:49 ب.ظ
ارسال: #7
والا چی بگم !
من خودم یکی داداش بزرگتر از خودم بود ، رشته تجربی بود . کنکور شرکت کرد قبول نشد . بعد رفت سربازی و در حین سربازی کنکور دانشگاه ازاد داد و رشته نساجی قبول شد . منم عمران بودم . خلاصه با یک مکافاتی درس خوندیم . اون بنده خدا هم بعد فارغ التحصیلی ، یک مدت یکسالی دنبال کار گشت ولی دید هیچ جا اصلا مهندس نساج نمیخوان که نمیخوان . فرض کن سالی یک نفر شاید مهندس عمران تو شهر ما میخواستند . این بود که قید مدرکو زد و رفت دنبال یک شغل دیگه . ازدواج کرد و خلاصه داره زندگی میکنه .
والا من و شما تنها منبعی که میتونیم مطالباتمونو از نظام بخواهیم ، همون نماینده مجلس هست . کار دیگه ای از دست ما برنمیاد .
من توصیه خاصی نمیتونم برای همه داشته باشم . به نظر من هر کسی در هر شرایطی از زندگیش هست ، خودش باید تصمیم بگیره .
من یک وقتهایی فکر میکردم مثلا میگفتم فرض کن اگر ما در افغانستان به دنیا می آمدیم چقدر بدتر بود . به نظر من ، تقدیر زندگی جوانان بین سال های 1355 تا 1375 که موج جمعیتی زیادی داشته اند ، همین است . یعنی دیگه کار از کار گذشته . این بلایی است که سر ما آورده اند و کاریش نمیشه کرد . در مورد آیندگان ، به نظر من افرادی که بعد از سال 1375 به دنیا اومده باشند ، چون جمعیتشون کمتر هست ، احتمال پیدا کردن شغل مرتبط با رشتشون زیاد تره .
به نظر من درستش این بود که باید تا دیپلم میذاشتن هر کسی میخواد درس بخونه ، بخونه . در ضمن موقع تعیین رشته در دبیرستان ، باید یک فرد آگاه به مسایل اقتصادی و اشتغال رو به مدارس اعزام میکردن و مثلا اون شخص به بچه ها میگفت که وضعیت مشاغل در چند سال اینده به چه شکل خواهد بود و اینجوری هر کسی هر رشته ای که دلش میخواست رو انتخاب میکرد .
ولی به نظر من بهترین کاری که میشد برای جوانان این مملکت انجام داد این بود که با توجه به نیاز بازار ، نسبت به جذب دانشجو اقدام میشد . یعنی مثلا میومدن حساب میکردن که مثلا در یک سال ، چقدر دستگاه های دولتی و شهرداریها و فرمانداریها و دفاتر نظام مهندسی و پروژه های دولتی و انبوه سازی و راهسازی و سد و فلان و فلان ، چقدر به مهندس عمران و ارشد و دکتری نیاز هست . بعد فرض کنید مثلا با یک تخمین مناسبی محاسبه میشد که مثلا در 4 سال آینده ما به 80000 نفر متخصص عمران نیاز داریم . بعد میومدن مثلا میگفتن ظرفیت دانشگاه های دولتی برای عمران مثلا 10000 نفر هست و حالا بقیه آنرا یعنی 70000 نفر رو در دانشگاه های دیگه مث آزاد و فلان و فلان پخش میکردن .
به نظر من درستش این بود . بعد بجای اینکه چندین میلیون داشنجو داشتیم ، فقط چند صد هزار نفر دانشجو داشتیم . اونوقت هم کیفیت درس میرفت بالا و هم مدرک ارزش داشت و هم شغل متناسب با رشته گیر میومد .
بقیه کسانیه هم که موفق به عبور از کنکور نمیشدن ، باید طبق پیش بینی دولت ، مثلا اگر شخصی در یک شهری بود که فرض کنید مناسب برای قطعه سازی ماشین بود ، باید به افرادیکه تو کنکور قبول نمیشدن، گفته میشد که برن آموزشگاه های فنی و حرفه ای ، آموزش قطعه سازی و اینها رو ببینند و برای یک دوسالی هم پیش یک استاد کار ماهر کار کنند تا فوت و فن کار رو یاد بگیرن و بعد از طی این مرحله دولت باید یک وام مناسب به این افراد میداد تا انها هم بتوانند کار و کاسبی خودشان را راه بیندازند .
به نظر من اصولش این بوده
در هر حال زندگی در جریان است و من هم قبول دارم که برخی افراد واسه دانشگاه رفتن چه سختیهایی کشیده اند . خود من یادمه موقعی که دانشجو بودم ، درس تحلیل سازه 2 ما ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر تشکیل میشد کلاسش . بعد کلاس افتاده بود تو ماه رمضان و استاد گفته بود که بعد از افطار بیاییم سر کلاس . یعنی مثلا ساعت 18 کلاس تشکیل میشد . من یادمه که میرفتم کلاس و موقع برگشتن ، چون اتوبوس خط واحد مثلا تا 19:30 بیشتر کار نمیکرد ، من مجبور بودم یک قسمتی از مسیر دانشگاه تا خونه رو پیاده بیام . مثلا فرض کنید دو ساعت تو راه بودم . خلاصه بله از اینجور چیزها زیاده و بعضی ها ناراحت میشن از اینکه اینهمه سختی کشیدن و آخرش از این سختی کشیدن ، چیزی نصیبشون نشده .
در هر حال امیدوارم در کشور و در بین مردم ، برای انواع مشاغل احترام قایل بشن تا هر بچه ای و هر خانواده ای نخواسته باشه که خودش یا بچه اش دکتر و مهندس بشه . الان در کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکا ، مشاغل دیگر هم دارای اعتبار و ارزش هستند و کسی به خاطر شغلش تحقیر نمیشود . ما هم باید یاد بگیریم که همه شغل ها مورد احترام هست . تا وقتی این توی جامعه جا نیفتد ، این مشکلات هم پیش خواهد آمد .
به نظر من الان جوان ها باید برن دنبال آموزش یک شغل مناسب و قبل از اینکه به دام دانشگاه ها بیفتند ، خودشونو رها کنند .
به نظر من چیزی که در زندگی خوشبختی میاره ، همسر خوب ، فرزندان خوب ، وضعیت اقتصادی خوب ، شغل آبرومند و اینهاست . و این چیزهایی که برشمردم ، صرفا با درس خواندن بدست نمیاید ، بلکه بدون درس خواندن هم میشود به اینها رسید . خلاصه ما باید دیدمان را تغییر دهیم . تنها راه چاره این است . البته من خودم شخصا میبینم که این بحث در بین جوانان باز شده و اگر به آمار شرکت کنندگان در کنکور دقت کنید میبینید که هر سال تعداد شرکت کننده های آقا از خانوم کمتر و کمتر میشود . دلیلش هم همین است که عده ای از جوانان به این درک رسیده اند که صرف نمیکند که 4 سال عمرشان را خرج راهی بیهوده بکنند و مدرک الکی بگیرن . البته تا این موضوع برای همه جا بیفتد ، شاید سالهای زیادی و شاید ده سالی طول بکشد .
حالا جالبش اینجاست که در این اوضاع ، عده ای بلند شده اند و میگویند که جمعیت کشور کم هست و باید مردم بچه دار شوند . کسی نیست بپرسه که آیا شغل ، مسکن ، بهداشت ، آموزش ، منابع آب و خاک رو براشون تدارک دیدی ، که میگویید مردم بچه دار شوند ؟ آیا ما هم نباید مثل آلمان ها جوری رفتار کنیم که الان بزرگسالانشون در ناز و نعمت و رفاه به سر میبرن و نیروهای کارگری و به قول خودمان عمله هاشونو از سوریه و افغانستان و عراق و ایران وارد میکنند ؟ آیا مشکل کمبود جمعیت ، فقط با بچه دار شدن بی حد و حصر مردم حل میشود و نمیتوان هیچ راه دیگری برایش متصور شد ؟
1394/06/18 , 07:11 ب.ظ
ارسال: #8
با سلام

دقیقا درسته مشکل همینه هست کسی ننشسته یه فکر اساسی کنه و به نظرم الان کشور یه طورایی درهم ریخته اس از همه نظر نه تنها از نظر رشته عمران بلکه همه همینطورن متاسفانه 36 سال که انقلاب پیروز بشه دول مختلفی سر کار اومده و هر کسی یه سازی زده برای خودش اون می گه این اشتباه کرده اون میگه این اشتباه کرده و متاسفانه به جای درست کردن اوضاع همش وضع رو بدتر کردن خیلی ها هم که به نفع خودشون دولت رو اداره کردن و دقیقا این معضلات امروزه ناشی از همین می شه متاسفانه رجال سیاسی ما خودشون هم موندن چه تصمیمی بگیرن و باعث این وضع بغرنج شدن یه زمانی می گفتن 2 بچه کافیه و تبلیغ می شد که 2 تا کافیه الان جدیدا تبلیغ می کنن یه خونواده یه بچه داره با یه خونواده شلوغ هزارتا بچه و نشون می ده اون تعداد کن چقدر سوت و کورن و اون خونواده پر جمعیت شور و شادی موج می زنه وقتی طرز تفکر یه تبلیغ کننده با یه حرف اینقدر کلیشه ای و مسخره اس دیگه چه انتظاری از مسئولین می شه داشت که کارشون رو درست انجام بدن آخه ممکنه اون خونواده پر جمعیت پولش از پارو میره بالا و همی شه شاد و خوشحالن این دلیل نمی شه که همه با پر جمعیت شدن خودشون اینقدر شاد باشن به هر حال بنیان کار خرابه و تا اساسی کار درست نشه این مشکلات قابل حل نخواهد بود بنیان را هم عده ای می خوان درست بشه ولی اون عده اینقدر کمن که حرفشون خریدار نداره ولیعوضش افرادی هستن که از خداشونه همیشه وضع اینطوری باشه که به سودشون برسن مهم هم نیست که چکاره ای می خوای دکترا داشته باش می خوای لیسانس و یا هر چیزه دیگه مهم اعتبار و منزلت هست که اون عده با رابطه بازی دارن برای خودشون ...

تشکر و اعتبار یادتون نره

1394/06/18 , 09:23 ب.ظ
ارسال: #9
دوستان اگرچه من بهشون حق میدم از شرایط فعلی ناراحت باشند ( که خود من هم هستم ) اما فکر میکنم تحلیلشان در مورد تعداد دانشجو ها و پذیرش زیاد دانشگاه ها کمی از واقعیت به دور است.

( امیدوارم همین الان جبه نگیرند و کمی با حوصله گوش دهند و اگر در اخر نظرشان تغییر نکرده بود حتما نظر ایشان درست بوده، فقط گفتن این بحث شاید کمک کند دقایقی از زاویه دیگر به این بحث نگاه کنیم )

شروع کردن این بحث و به اخر رساندن ان واقعا کار دشواری است چون حداقل با یک پازل هزار تکه رو به رو هستیم که اشتباه گذاشتن یک تکه از ان به تمام قطعات دیگر اسیب میزند و در عین حال این اسیب حتمی است چنانکه نسل ما دارد ان را به دوش میکشد. من فقط چند مورد که به ذهنم میرسد را میگویم که در فضای این محیط بگنجد

در مورد ساخت شعبات دانشگاه ازاد در هر شهرستانی و پذیرش زیاد دانشجو باید بگویم لطفا کمی هم از نظر اسیب ها اجتماعی ان را نگاه کنید. نیمی از این پذیرفته شدگان خانم ها هستند که در شرایط محیط ایران هیچ جای رشدی به جز درس خواندن ندارند ما کدام درها را باز گذاشته ایم در ورزش ؟ در هنر ؟ در موسیقی ؟ ( امار بیکاری که اعلام میشود فقط مربوط به مردان است و اینده شغلی برای خانم ها بسیار تیره و تار بوده خود این نبودن شعل برای خانم ها برای کسب مال حلال خود باعث هزارجور ناهنجاری میشود مخصوصا در این دوره که مردان از عهده تکلف خودشان هم به زور بر می ایند ) ما در کدام بخش اجازه دادیم بانوان فعالیت سازنده و مستقل داشته باشند، به همین علت تنها جایی که حس میشد خانم ها بتوانند رشد کنند و در ضمن خانواده ها از ان حمایت کنند همین دانشگاه بود تازه با گذاشتن هزارتا قانون جنسیتی پذیرش دانشجو باز هم عرصه را برای بعضی رشته های مهم تنگ تر کردیم.

شما میدانید وجود همین دانشگاه ازاد در شهرستان دور افتاده چه قوت قلبی برای دخترهای سرزمین ما است. چون یا هوش ان را ندارند که در دانشگاه دولتی در بیایند یا اگر هم دارند و قبول شوند خانواده جلوی رفتنشان به شهرهای بزرگ را میگیرند. از لحاظ روانی هم رفت و امد به یک محیط علمی باعث رشد شخصیت ادم میشود هیچ کدام از ما بعد از پایان این 4 سال نگاه نظرمان به اطراف به مانند گذشته نیست حالا اینکه در جهت مثبت یا منفی باشد بماند ولی وجود ان خیلی بهتر از نبودنش است.

مسئله بعدی این است که حضور در دانشگاهای دولتی اسان نیست و این کنکور لعنتی با هزار اشکالی که دارد هنوز هم بهترین روش غربالگری است. با تجربه طول درازی که در این زمینه دارم به شما میگویم که این دوستان هوش ان ور 120 را دارند و قدرت هوش محیطی ان ها برای عکس العمل ها نسبت به 90 درصد طبیعی جامعه که هوش بین 90 تا 110 را دارند بالاتر است. یعنی یک داوطلب با هوش 105 خیلی باید به نسبت کسی که هوش 125 داند زحمت بکشد و این مسیله برای گرایشهای مهم در دانشگاه های معروف به خوبی خود را نشان میدهد به همین دلیل شما در شریف بگردید یک نفر بیاوردید تست هوش بگیرید امکان ندارد زیر 120 باشد مگر انکه با سهمیه رفت باشد که مطمئنا در رقابتی که در ان جا هست از پا در می اید
و این واقعیت علمی امروز بذیرفته شده است که 95 درصد مسئله هوش ارثی است، شکی درش نیست یعنی شما با تمرین میتوانید کمی ان را بهتر کنید ولی بیس اصلی را نمیتوانید تغییر دهید.
پس این سوال پیش می اید که ظرفیت این دانشگاه ها هم کم است و هم نیاز کشور بیشتر از این تعداد است و هم اکثریت جامعه پشت کنکور که قصد ادامه تحصیل دارند را هر سال پشت این در از پا در می ایند پس چرا دانشگاه ازاد وجود نداشته باشد که این خلا را پر کند.

نکته ظریفی که وجود دارد که کیفیت یک دانشگاه را استادانش نمی سازند بلکه دانشجویانش می سازند واقعیتش این است که در بسیاری از دانشگاه های ازاد همان استادی که در دولتی است در ازاد هم درس میدهد اما به گفته خود این اساتید که در جلسات خصوصی و عمومی گفته اند که بچه ها ظرفیتشان را ندارند و اگر کمی امتحان را سخت تر بگیریم هم را باید بی اندازیم و الا ما همان درسی را میدهیم و همان تکلیفی را میخواهیم که در انجا از بچه ها میخواهیم منتها جلسه بعد که میخواهیم تکلیف را بگیریم همه انجام داده اند و میتوانیم در مورد ان بحث کنیم ولی در اینجا میبینیم که یک نفر حل کرده و بقیه از روی ان کپی کرده اند ما هم سطح توقعمان را پایین تر اورده ایم. اما نه به کسی نمره کیلویی میدهیم و نه به کسی مدرک مقتی میدهیم. البته بعضی از دانشگا های ازاد بسیار قوی هستند و بچه های با استعدادی دارند

در مورد شغل هم این واقعیت وجود دارد که این 144 واحد درسی رشته عمران جوری برنامه ریزی شده که از شما یک مهندس محاسب تربیت کند که البته در هدف ان هم تردید است و الا بچه های شریف و تهران همان 144 واحد را میخوانند.
ورود به بازار کار مهارت هایی را میطلبد که ان را در دروس فنی حرفه ای عمران بیشتر از کارشناسی عمران میتوانید پیدا کنید. پس احتمالا اگر بعد از کارشناسی وارد کار نشده اید و به ارشد رفته اید احتمالا انتخاب غلطی کرده اید چون باز هم نمیدانید در بازار از شما چه انتظاری دارند.

در اخر میخواهم کمی خرده بگیرم به دانشگاه های ازاد و غیر انتفاعی ... از سال 75 به اینطرف که رشد جمعیت کاهش یافت و به طبع ان درخواست برای پذیرش دانشگاه هم کم شد این مراکز هم مثل هر نهاد اقتصادی دیگری برای اینده خود رو اوردند به بازاریابی های غیر متعارف که هزینه ان لطمه زدن به برند خود بود.
گذاشتن طرح های خلع الساعه و پذیرش بدون کنکور -- بذیرش بیش از ظرفیت -- بازاریابی در ادارات دولتی برای کارمندان سال خرده که دانشگاه نرفته اند و عملا درها را برای قشر کفتر بازها هم باز کردند که این مسئله باعث شد لطمه شدیدی به فارغ التحصیلان سابق بخورد تا هر جا که بشینند باید از سواد خود دفاع کنند هر چند شاید در این فاصله توان مندی های و مهارت های خود را در بعد از فارغ التحصیلی افزایش داده باشند.البته این را باید بگویم بسیاری از بچه های ازاد به دلیل همین نگاه قید استخدام را زدند و خود کارافرینان بزرگی شدند.

همانطور که اول گفتم صحبت در مورد این بحث بسیار گسترده و میشود از زوایای مختلفی به ان نگریست
ا
1394/06/19 , 10:35 ب.ظ
ارسال: #10
توضیح مجدد برا روشن شدن افکار عمومی: سال 1389 به یکی از همکارام گفتم 4 سال دیگه پذیرش دانشجو در دانشگاهها بصورت بدون کنکور میشه البته در مقطع لیسانس و همینم شد الان در بیلبوردهای سطح شهر میبینید حتی معروفترین دانشگاهها هم خواهش کردن از افراد بیان لیسانس بگیرن و متاسفانه از اونجایی که اکثر پیش بینی هام درست از آب در میاد باید بگم اوایل سال 97 دانشگاهها میان در خونتون با زور میبرنتون دانشگاه حتی در مقطع دکترا پس مهندسی شده تصمیم بگیرید به نظرم تا لیسانس خوندین دیگه بسه حتی همون لیسانسشم اشتباه کردین فقط و فقط و فقط دنبال کسب مهارت فنی باشید عزیزان .............................کسب مهارت شما رو وارد بازار کار میکنه اما کسب مدرک خونه نشینتون میکنه ....................... کیا بالای 26 سالشونه و یادشونه دانشگاه چقدر باارزش بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زبان برنامه نویسی برای مهندسی عمران علی بهنیا 3 2,569 1394/06/31 04:21 ب.ظ
آخرین ارسال: tahaatjensen
  وظایف کارشناس عمران در شهرداری ها engineer2014 1 529 1394/06/17 04:16 ب.ظ
آخرین ارسال: engineer2014
  کارشناسی ارشد یا خدمت سربازی؟! armin_s 4 1,436 1394/06/16 11:09 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  مشورت در مورد ادامه تحصیل با دیپلم فنی و حرفه ای عمران viper103 1 934 1393/01/30 10:03 ق.ظ
آخرین ارسال: fateme_mpg_t
  مهندسی عمران اجرایی mobineftekhari 11 4,524 1392/06/20 08:58 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان