امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی از افراد با تجربه کاری
سلام.همگي خسته نباشيد.ممنون از سايت عاليتون.راستش من دانشجوي ترم آخر عمران هستم و تا آخر خرداد95 فارغ التحصيل مي شم.فکر مي کردم چون جزوه هاي استادام رو بلدم پس عمران بلدم الان مي بينم که چقدر سطح درسيم پايينه. ولي رياضيم بد نيست در حال حاضر بدون خوندن معادلات حدود 35 مي تونم بزنم. ولي توي طراحي سازه و ايتبسو اتو کد و کلا علم عمران به اين نتيجه رسيدم که شايد متوسطم نيستم.حالا خواستم از تجربه دوستاني هم که در کار اجرايي سابقه دارن ويا راه درسو انتخاب کردن يا تو هردوتاش موفق عمل کردن استفاده کنم براي تصميم گيري بهتر.در حال حاضر من تا آخر خرداد سال 96 مي تونم به سربازي نرم!ولي خرداد همين 95 هم مي تونم برم سربازي.بعضي ها مي گن قبل از فارغ التحصيليت تجربه کارگاه جمع کن براي خودت بعضيا هم ميگن تا سال بعد بشين بخون.(چون زبانم هم خوبه)تا ارشد قبول شي.از طرفي هم من نزديک 26 سالمه و چند جا هم قبول کردن من برم سره کار(کارگاه نه طراحي).حالا به نطر شما عمران تو کدوم سمت موفقيتاش بهتره؟اگر با تجربه هايي که خودشما الان داريد جاي من بوديد چه کار مي کردين.مدرک دانشگاهمم آزاده زياد خوب نيست.ر
کلا به نظر شما طراحي بهتره يا کار اجرا و عملي؟
مي دونم هرکس شرايطش فرق مي کنه و بايد خودش بسنجه ولي فکر ميکنم نظرات شما کمک کنه ديد بهتري براي انتخاب داشته باشم چه اينکه من با خيليهاي ديگه هم(استادو کار فرما و غيره)صحبت کردم
پاسخ
با سلام
توی کار کارگاهی اگه نشه بگیم که مدرک تحصیلی هیچ اثری نداره ، لا اقل میتونیم بگیم که تاثیر ناچیزی داره .
تنها چیزی که برای کارفرمای بخش خصوصی مهم هست اینه که کارشو با کیفیت خوب و با سرعت بالا و با هزینه کم براش انجام بدی .
شما دو راه داری : 1- اگه پارتی داری و میدونی تو دستگاه دولت استخدام میشی و اگه دلت میخواد که تو دستگاه دولتی کار بکنی که اتفاقا در شرایطی مثل تحریم و جنگ و قیمت پایین نفت و... بهترین کاره ، اگه ارشد بگیری احتمالا بد نباشه و خوب باشه .
2- اگه میدونی بری دو سال درس بخونی و ارشد بگیری و بعدش نتونی تو دستگاه دولتی استخدام بشی و یا به عنوان استاد ، هیچ دانشگاهی استخدامت نکنه ، ارشد خوندن در این زمان شما وقت تلف کردنه .
میتونی بری سر کار و هم درامد کسب کنی و هم تجربه . این رو هم بگم که شما حداکثر 14 سال میتونی کار کارگاهی انجام بدی . چون تو 40 سالگی دیگه بدن انسان مثل جوانیهاش نیست . یعنی 14 سال وقت داری تا درامد 30 ساله رو کسب کنی .
3- بازار کار طراحی و ... بسیار محدود هست و کارش خیلی کمه و انحصاری هم هست و با دستمزد پایین .
اگر صرفا میخوای ارشد بگیری که شاید بعد ها به کارت بیاد و به اصطلاح میخوای تا تنور داغه و تو فکر درس و مشقی ، ارشد بخونی ، به نظرم بهتره دو سه سالی رو کار بکنی و بعدا تو ی فرصتی که مثلا از جایی که کار میکردی اومدی بیرون ، میتونی بری دنبال ارشد گرفتن .
تشکیل خانواده در سنین جوانی نیز فراموش نشود .
پاسخ
(1394/11/7 ، 08:26 صبح)mehrazsarafraz14 نوشته است: با سلام
توی کار کارگاهی اگه نشه بگیم که مدرک تحصیلی هیچ اثری نداره ، لا اقل میتونیم بگیم که تاثیر ناچیزی داره .
تنها چیزی که برای کارفرمای بخش خصوصی مهم هست اینه که کارشو با کیفیت خوب و با سرعت بالا و با هزینه کم براش انجام بدی .
شما دو راه داری : 1- اگه پارتی داری و میدونی تو دستگاه دولت استخدام میشی و اگه دلت میخواد که تو دستگاه دولتی کار بکنی که اتفاقا در شرایطی مثل تحریم و جنگ و قیمت پایین نفت و... بهترین کاره ، اگه ارشد بگیری احتمالا بد نباشه و خوب باشه .
2- اگه میدونی بری دو سال درس بخونی و ارشد بگیری و بعدش نتونی تو دستگاه دولتی استخدام بشی و یا به عنوان استاد ، هیچ دانشگاهی استخدامت نکنه ، ارشد خوندن در این زمان شما وقت تلف کردنه .
میتونی بری سر کار و هم درامد کسب کنی و هم تجربه . این رو هم بگم که شما حداکثر 14 سال میتونی کار کارگاهی انجام بدی . چون تو 40 سالگی دیگه بدن انسان مثل جوانیهاش نیست . یعنی 14 سال وقت داری تا درامد 30 ساله رو کسب کنی .
3- بازار کار طراحی و ... بسیار محدود هست و کارش خیلی کمه و انحصاری هم هست و با دستمزد پایین .
اگر صرفا میخوای ارشد بگیری که شاید بعد ها به کارت بیاد و به اصطلاح میخوای تا تنور داغه و تو فکر درس و مشقی ، ارشد بخونی ، به نظرم بهتره دو سه سالی رو کار بکنی و بعدا تو ی فرصتی که مثلا از جایی که کار میکردی اومدی بیرون ، میتونی بری دنبال ارشد گرفتن .
تشکیل خانواده در سنین جوانی نیز فراموش نشود .

با سلام
حیف شد مهندس داشتم از بیانات شما لذت میبردم که با جمله آخر خرابش کردین حیف...با این اوضاع مملکت که سال به سال کمبود منابع مالی برای پروژه های آن بیداد میکند واقعا آیا تشکیل خانواده اهمیتی دارد؟؟ به جز بدبختی و فرو رفتن بیشتر در منجلاب آیا دستاورد دیگری دارد؟؟ فراموش نکنیم کجا زندگی میکنیم. جایی زندگی میکنیم که متاسفانه مجموع دریافتی نظار آن در یک پروژه کمتر از 1 درصد هزینه کل آن پروژه میباشد.
موفق و پیروز باشید
پاسخ
با سلام
البته اینجا سایت علمی هست و نباید راجع به مسائل اجتماعی و اخلاقی صحبت کرد .
شما درست میفرمایید . متاسفانه دولت دکتر روحانی علی رغم اون بوق و کرناهای اولیه که من فلان میکنم و بهمان میکنم ، به گسترش ناعدالتی در جامعه دامن زد .
متاسفانه هنوز پولدارها دارن یارانه میگیرن . از پول پروژه های عمرانی دارن میزنن و حقوق های چند ده میلیونی میدن به کارمندای دولت .
اینقدر پروژه عمرانی کم شده که پیمانکارها دارن گوشت و پوست همدیگه رو میخورن .
ولی در هر حال اگه از من بپرسید میگم بالاخره اگه تا حدی درامد ناچیزی دارید و ان شاء الله هم خانواده شما و هم خانواده عروس بهتون کمک میکنن تا چرخ زندگیتون راه بیفته .
در هر حال برای زندگی هم باید تو این اوضاع سطح توقعمونو پایین بیاریم و ی جوری زندگی کنیم .
غیر از نکات اخلاقی که مجرد ماندن داره ، کلا همیشه پدر و مادر ادم بالا سرش نیستن . بالاخره آدم به قول ما یزدیها " پیری کوری " داره .
ادم زن و بچه داشته باشه بهتر از اینه که نداشته باشه . و ازدواج کردن هم وقت داره . درست مثل میوه ای که میرسه . اگه زیادی از حد برسه میپوسه . چه دختر و چه پسر همینجوره .
اگه در حد اجاره خانه و خورد و خوراک درامدی دارید ، ازدواج کنید . باقیشو هم اول خدا درست میکنه و بعدا خانواده ها .
پاسخ
(1394/11/6 ، 01:05 صبح)سینا1990 نوشته است:
سلام.همگي خسته نباشيد.ممنون از سايت عاليتون.راستش من دانشجوي ترم آخر عمران هستم و تا آخر خرداد95 فارغ التحصيل مي شم.فکر مي کردم چون جزوه هاي استادام رو بلدم پس عمران بلدم الان مي بينم که چقدر سطح درسيم پايينه. ولي رياضيم بد نيست در حال حاضر بدون خوندن معادلات حدود 35 مي تونم بزنم. ولي توي طراحي سازه و ايتبسو اتو کد و کلا علم عمران به اين نتيجه رسيدم که شايد متوسطم نيستم.حالا خواستم از تجربه دوستاني هم که در کار اجرايي سابقه دارن ويا راه درسو انتخاب کردن يا تو هردوتاش موفق عمل کردن استفاده کنم براي تصميم گيري بهتر.در حال حاضر من تا آخر خرداد سال 96 مي تونم به سربازي نرم!ولي خرداد همين 95 هم مي تونم برم سربازي.بعضي ها مي گن قبل از فارغ التحصيليت تجربه کارگاه جمع کن براي خودت بعضيا هم ميگن تا سال بعد بشين بخون.(چون زبانم هم خوبه)تا ارشد قبول شي.از طرفي هم من نزديک 26 سالمه و چند جا هم قبول کردن من برم سره کار(کارگاه نه طراحي).حالا به نطر شما عمران تو کدوم سمت موفقيتاش بهتره؟اگر با تجربه هايي که خودشما الان داريد جاي من بوديد چه کار مي کردين.مدرک دانشگاهمم آزاده زياد خوب نيست.ر
کلا به نظر شما طراحي بهتره يا کار اجرا و عملي؟
مي دونم هرکس شرايطش فرق مي کنه و بايد خودش بسنجه ولي فکر ميکنم نظرات شما کمک کنه ديد بهتري براي انتخاب داشته باشم چه اينکه من با خيليهاي ديگه هم(استادو کار فرما و غيره)صحبت کردم

سلام سینا جان برادر عزیزم کاری که میخوای انجام بدی رو پیشنهاد میکنم توی دنیای اینترنت دنبال کن ، مطمئنا برات مفید خواهد بود و گستره مشتریایی که خواهی داشت بیشتر خواهد بود حتی اگر بخای نقشه کشی کنی یا هر چی حتما یه سایت داشته باش
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشاوره و راهنمایی mojdeh 0 383 1394/10/25 ، 11:21 عصر
آخرین ارسال: mojdeh
  راهنمایی درباره ازمون نظام مهندسی ailll 20 10,277 1393/1/26 ، 01:32 عصر
آخرین ارسال: arianonline

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان