امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 1.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی درباره پروژه راه
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

درباره برنامه لند دستکتاپ و پروزه راه چند سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
1- در پروزه راه باید سه مسیر رو روی نقشه توپوگرافی مشخص کنیم که بعد از ترسیم و محاسبه عملیات خاکی مسیر بهینه رو انتخاب کنیم حالا سوال اینه که باید برای هر مسیر یک پروژه بسازم یا میشه هر سه مسیر رو در سه فایل dwgبا نام های مختلف در یک پروژه ذخیره کرد؟
2- من هر سه مسیر رو در یک پروژه با سه فایل دی دبلیو جی بانام های مختلف در یک پروژه مشترک ذخیره کردم و موقعی که برای هر یک از مسیرها پروفیل طولی میزنم هر سه پروفیل طولی شبیه به هم ساخته میشن مشکل کار کجاست ؟ ایا برای هر فایل که یک مسیر در اون هستش باید یک سطح تعریف کنم یا فقط یک سطح برای پروژه و هر سه مسیر کفایت میکنه؟
3- بعد از اینکه مقاطع عرضی رو میزنم موقع اجرای دستور Volume Table از قسمت Total Volume Output برای انجام ترسیم جدول احجام مقاطع عرضی
بعد از درخواست برنامه مبنی بر select aligment :

برنامه دستور رو اجرا نمیکنه و این پیغام رو میده
Select alignment:
Alignment Name: alig02-masir 1 Number: 2 Descr:
Starting Station: 0.00 Ending Station: 1282.09** File C:\program files
(x86)\autocad civil 3d land desktop companion 2009\land\dwg\lng\vtitmet.dwg was
created by an incompatible version of AutoCAD
*Invalid*
مشکل کار کجاست در ضمن من دقیق نمیدونم ولی بعد از اینکه پیغام select alignment رو میده من مسیر رو انتخاب میکنم انتخاب من درسته یا نه؟
و لطفا بفرمایید اشکال کارم کجاست که برنامه این دستور رو اجرا نمیکنه؟

ممنون میشم کمی زودتر راهنمایی کنید باید پروژه رو تحویل بدم

با تشکر فراوان
پاسخ
(1393/5/16 ، 09:43 عصر)hamid1002 نوشته است: با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

درباره برنامه لند دستکتاپ و پروزه راه چند سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
1- در پروزه راه باید سه مسیر رو روی نقشه توپوگرافی مشخص کنیم که بعد از ترسیم و محاسبه عملیات خاکی مسیر بهینه رو انتخاب کنیم حالا سوال اینه که باید برای هر مسیر یک پروژه بسازم یا میشه هر سه مسیر رو در سه فایل dwgبا نام های مختلف در یک پروژه ذخیره کرد؟
سلام

نیازی نیست برای هر مسیر یک پروژه ساخته بشه تمامی مسیرها را در یک پروژه رسم کنید و تک تک به کمک ابزارهای الاینمنت به نرم افزار معرفی کنید به هنگام ذخیره سه اسم متفاوت بدید.

(1393/5/16 ، 09:43 عصر)hamid1002 نوشته است: 2- من هر سه مسیر رو در یک پروژه با سه فایل دی دبلیو جی بانام های مختلف در یک پروژه مشترک ذخیره کردم و موقعی که برای هر یک از مسیرها پروفیل طولی میزنم هر سه پروفیل طولی شبیه به هم ساخته میشن مشکل کار کجاست ؟ ایا برای هر فایل که یک مسیر در اون هستش باید یک سطح تعریف کنم یا فقط یک سطح برای پروژه و هر سه مسیر کفایت میکنه؟
در سوال قبل اشاره شد که در یک پروژه مسیرها را با نام های متفاوت ذخیره کنید و به هنگام رسم پروفیل طولی ، مسیر مورد نظر را جاری کنید.بدین صورت که قبل از رسم پروفیل طولی به منوی الاینمنت رفته و گزینه ست کارنت الاینمنت را بزنید و روی مسیر مورد نظر که قصد رسم پروفیل طولیش رو دارد کلیک کنید.اگه مسیر را بدرستی به نرم افزار معرفی کرده باشید اطلاعات مربوط به شروع و پایان مسیر ، طول مسیر و ... در قسمت کامند نمایش داده میشود و پیغامی مبنی بر اینکه مسیر انتخابی جاری شد داده میشود حال میتوانید به منوی پروفیل رفته و از مسیر جاری شده نمونه برداری کنید و پروفیل طولی را رسم کنید.

دقت داشته باشید در مرحله بعد مسیر دوم را جاری کنید و به هنگام رسم پروفیل طولی به پیغامی که جهت پاک کردن پروفیل های قبلی داده میشود کلمه no را تایپ و اینتر بزنید تا پروفیل طولی دوم رسم شود.

(1393/5/16 ، 09:43 عصر)hamid1002 نوشته است: 3- بعد از اینکه مقاطع عرضی رو میزنم موقع اجرای دستور Volume Table از قسمت Total Volume Output برای انجام ترسیم جدول احجام مقاطع عرضی
بعد از درخواست برنامه مبنی بر select aligment :

برنامه دستور رو اجرا نمیکنه و این پیغام رو میده
Select alignment:
Alignment Name: alig02-masir 1 Number: 2 Descr:
Starting Station: 0.00 Ending Station: 1282.09** File C:\program files
(x86)\autocad civil 3d land desktop companion 2009\land\dwg\lng\vtitmet.dwg was
created by an incompatible version of AutoCAD
*Invalid*
مشکل کار کجاست در ضمن من دقیق نمیدونم ولی بعد از اینکه پیغام select alignment رو میده من مسیر رو انتخاب میکنم انتخاب من درسته یا نه؟
و لطفا بفرمایید اشکال کارم کجاست که برنامه این دستور رو اجرا نمیکنه؟

ممنون میشم کمی زودتر راهنمایی کنید باید پروژه رو تحویل بدم

با تشکر فراوان

به احتمال زیاد مسیر را در حالت جاری قرار ندادید بخاطر همین نرم افزار تشخیص نمیده که جدول احجام برای کدام مسیر تنظیم کند.

موفق باشید
پاسخ
با تشکر از شما دوست عزیز

من دوباره پروژه رو در یک فایل جدید انجام دادم و مسیرها و صفحه و پروفایل رو هم در حالت cuurent گذاشتم اما بعد از ترسیم مقاطع عرضی برای محاسبه حجم عملیات خاکی همون ارور قبلی رو میده و وقتی هم که از گزینه Total Volume output----> To screen استفاده میکنم جدولی که میده حجم خاکریزی و خاکبرداری رو صفر میده منحنی میزانها رو هم تماما ارتفاعشون رو که صفر بوده با استفاده ار دستور Terrain ---- countour utilities----edit elevationبا توجه به منحنی میزانها یکی یکی وارد کردم به نظر شما چکار کنم ؟ مقاطع عرضی که میزنه درسته و مشخصه تئ مقاطع خارکریزی داریم یا خاکبرداری ولی در محاسبه حجم عملیات خاکی ...

http://s5.picofile.com/file/8134164818/e...e_land.jpg
پاسخ
(1393/5/18 ، 10:48 صبح)hamid1002 نوشته است: با تشکر از شما دوست عزیز

من دوباره پروژه رو در یک فایل جدید انجام دادم و مسیرها و صفحه و پروفایل رو هم در حالت cuurent گذاشتم اما بعد از ترسیم مقاطع عرضی برای محاسبه حجم عملیات خاکی همون ارور قبلی رو میده و وقتی هم که از گزینه Total Volume output----> To screen استفاده میکنم جدولی که میده حجم خاکریزی و خاکبرداری رو صفر میده منحنی میزانها رو هم تماما ارتفاعشون رو که صفر بوده با استفاده ار دستور Terrain ---- countour utilities----edit elevationبا توجه به منحنی میزانها یکی یکی وارد کردم به نظر شما چکار کنم ؟ مقاطع عرضی که میزنه درسته و مشخصه تئ مقاطع خارکریزی داریم یا خاکبرداری ولی در محاسبه حجم عملیات خاکی ...

http://s5.picofile.com/file/8134164818/e...e_land.jpg

به احتمال 99 درصد روی پروفیل طولی خط پروژه رسم نکردید. و یا رسم کردید به نرم افزار معرفی نکردید بخاطر همین حجمی بهتون نمیده.
پاسخ
سلام

ببخشید دوستان من یک سوال درباره برنامه لند دستکتاپ داشتم بعداز اینکه ما در مسیر قوس های افقی رو زدیم و همچنین قوس های قایم رو در خط پروژه ترسیم کردیم و اونا رو به برنامه معرفی کردیم حالا از ما خواسته شده که از مشخصات قوس های قایم و قوس های افقی خروجی تهیه کنیم و از اونا پرینت بگیریم اما هر چه گشتم مطلبی در این باره ندیدم که جزئیات این قوس ها رو به چه طریق میشه از لند دسکتاپ خروجی تهیه کنم از دوستانی که در این زمینه اطلاعی دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند

با تشکر فراوان
پاسخ
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه
پاسخ
(1393/5/22 ، 01:14 صبح)hamid1002 نوشته است: سلام

ببخشید دوستان من یک سوال درباره برنامه لند دستکتاپ داشتم بعداز اینکه ما در مسیر قوس های افقی رو زدیم و همچنین قوس های قایم رو در خط پروژه ترسیم کردیم و اونا رو به برنامه معرفی کردیم حالا از ما خواسته شده که از مشخصات قوس های قایم و قوس های افقی خروجی تهیه کنیم و از اونا پرینت بگیریم اما هر چه گشتم مطلبی در این باره ندیدم که جزئیات این قوس ها رو به چه طریق میشه از لند دسکتاپ خروجی تهیه کنم از دوستانی که در این زمینه اطلاعی دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند

با تشکر فراوان
:سلام. برای مشاهده مشخصات قوس های افقی

alignmentمنوی...Edit....گزینهCurve.....

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد انتخاب مسیر پروژه راه samisoft 3 5,831 1399/7/10 ، 12:43 صبح
آخرین ارسال: Elnazes
  درخواست کمک در رسم خط پروژه mosa2 0 1,833 1394/12/5 ، 12:54 عصر
آخرین ارسال: mosa2
  درخواست کمک در انتخاب نوع سیستم قوس ها در مسیر mosa2 6 2,831 1394/11/29 ، 09:54 صبح
آخرین ارسال: mosa2
  درخواست کمک فوری siahkamar 2 2,074 1394/10/5 ، 09:59 عصر
آخرین ارسال: siahkamar
  راهنمایی طراحی مسیر در سیویل siahkamar 9 4,013 1394/9/5 ، 08:48 عصر
آخرین ارسال: siahkamar
  درخواست فایل ورد دفترچه محاسبات راه برای پروژه دانشجویی hamidreza lord 2 2,167 1394/8/7 ، 07:28 عصر
آخرین ارسال: hamidreza lord
  درخواست کرک لند دسکتاپ 2006 R.sabet 0 1,900 1394/7/30 ، 05:32 عصر
آخرین ارسال: R.sabet
  پروژه راه sajjadsabouri 1 1,854 1394/7/8 ، 09:46 عصر
آخرین ارسال: sajjadsabouri
  ( راهنمایی ) آیا میشه در Civil 3d یا land دو خط پروژه تعریف کرد ؟ mostafa.zarei.1365 0 1,932 1394/5/30 ، 10:21 صبح
آخرین ارسال: mostafa.zarei.1365
  چک کردن پروژه راه vhdmzh 1 2,015 1394/5/28 ، 12:49 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان