امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی در مورد زبان های برنامه نویسی

با سلام.
چند وقت پیش، توی یکی از تاپیک ها، سئوالی پرسیده بودم که پاسخی بهش داده نشد. سئوال این بود : بهترین زبان برنامه نویسی برای یک مهندس عمران چه ربانی میتونه باشه ؟

حالا میخوام این سئوال رو تکمیل کنم. با این توضیح که :
فرض اول : فرض کنیم بخوایم برنامه ای بنویسیم که ورودی اش رو از برنامه ی Etabs ( یا نرم افزارهای تحلیلی مشابه ) گرفته باشه و بعد یه سری خروجی ها بهمون بده. مثلا حداکثر خیز تیرها و تطابق با آئین نامه ها، درصد فولاد موجود در تیر و ستون و در محل وصله ها و ... این کار با چه زبان برنامه نویسی باید انجام بشه ؟

فرض دوم ( سئوال حرفه ای تر ) : فرض کنید بخوایم یه برنامه ی تحلیل گر و محاسبه گر مثل خود Etabs بسازیم. این رو با چه زبانی باید نوشت ؟
ممنون میشم پاسخ بدید.
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ
سلام بنده هرچند اطلاعاتی در باره زبان های برنامه نویسی ندارم اما فکر کنم ++cبتونه کارتون رو راه بندازه چون محور کاربرد این زبان بر اساس شرط یا همان >if< می باشد.بازم از انجمن های نرم افزار سوال کنین.
پاسخ
درود

به نظر من میشه با vb6 یا سی شارپ راحتی این مواردی که میخواهید رو انجام داد.

من خودم خیلی وقته با vb6 کار میکنم و در حاضر روی یک نرم افزاری بنام مهندس یار با همین زبان کار میکنم.که قابلیت هایی مثل محاسبه وزن ساختمان و ... رو در اون گنجاندم.

شما هم میتوانید چنین برنامه های ساده رو با ویژوال بیسیک بنویسید.
برای یادگیری نرم افزار های برنامه نویسی من آموزش های سایت زیر رو توصیه میکنم.
http://www.learninweb.com

پاسخ
با سلام
به نظرم c++ یا جاوا مناسب باشد.احتمال دارد برای بعضی از نمایشهای گرافیکی
opengleکتابخانه هم به نرم افزار وسیستم عامل ویندوزاضاقه شود تا از گرافیک بهتری پشتیبانی کند .
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت انتخاب دوره اموزش پایه 3 نظام مهندسی (عمران-نظارت-اجرا) face_2_faces 0 468 1400/9/4 ، 03:03 عصر
آخرین ارسال: face_2_faces
  لطفا راهنمایی کنید آیا شقاق در کودکان خطرناک است؟ reyhanbd 0 953 1397/5/23 ، 10:09 صبح
آخرین ارسال: reyhanbd
  راهنمایی در مورد پیدا کردن مسیر شغلی سعید عبدی 0 920 1397/1/20 ، 04:51 عصر
آخرین ارسال: سعید عبدی
  در خواست راهنمایی در زمینه انتخاب موضوع پایان نامه ی ارشد راه وترابری شیوا 2 2,472 1396/12/17 ، 01:35 عصر
آخرین ارسال: 6ali
  درخواست راهنمایی برای گرفتن نمایندگی پونه پورعلی 10 4,176 1396/4/13 ، 10:30 صبح
آخرین ارسال: acsan
  درخواست کمک برای سایت مهندسان مشاور الکساندر گیپ؟؟؟!!! زینب خوش کلام 2 2,281 1396/2/5 ، 09:54 عصر
آخرین ارسال: gilivy71
Lightbulb درخواست راهنمایی برای امریه مهندس عمران fardinf 1 1,941 1395/8/2 ، 08:04 صبح
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  سوال در مورد مزایای شرکت در کنفرانس بین المللی 11 شهریور top10 1 1,584 1395/6/6 ، 09:26 صبح
آخرین ارسال: fardinf
  راهنمایی کنکور دکتری mortezafox 0 1,099 1395/5/24 ، 11:24 صبح
آخرین ارسال: mortezafox
  سوال ریاضی-درخواست حل maryam68 3 1,978 1395/2/20 ، 05:31 عصر
آخرین ارسال: maryam68

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان