امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 1.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی در مورد چگونگی اتصال دال بتنی به سازه یا تیر بتنی
با سلام .. از همکاران عزیز میخام راهنمایی کنن که اتصال دال بتنی به سازه به صورت نمایش داده شده در تصویر بندانگشتی ارائه شده، آیا توجیه فنی داره؟ اصلا از لحاظ آیین نامه ایی به این موضوع اشاره شده؟
منظورم اینه که آیا حتما باید کل اون دهانه رو دال بتنی در نظر گرفت؟
مرسی.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام
نوشته شده دال بتنی طبق جزئیات.
اگه امکانش هست جزئیات مربوطه رو قرار بدین.
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
سلام .. مرسی ..جزئیاتش چیز خاصی نیس .. گفته دال با 2 شبکه بالا پایین با میلگرد مثلا 18 هر 15 سانت که شبکه پایین در تیر و شبکه بالایی در سقف با طول 1.5 متر و طول خم کافی مهر شوند ... من منظورم صحیح یا غلط بودن این اجراست .یعنی ایا دال بتنی می تونه به تیرچه وصل بشه؟ایا براش ضوابطی هشت؟ایین نامه ایی چیزی ...
پاسخ
درواقع دال به تیرچه متصل نمیشه
چون اون قسمت با تیرچه و در کل با سقف یکپارچه بتن ریزی میشودسطح یکپارچه ای خواهیم داشت.
صرفا بخاطر اینکه حالت منحنی داشته باشه این دیتیل رو براش در نظر گرفتند و بنظر منطقی میاد.
بحث آیین نامه ایش رو هم نمیدونم...

بهر حال ببخشید اطلاعاتم بیشتر از این نیست فعلا...
موفق باشید.
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
سلام
خیلی جاها منطق ارجحیت داره
این طره کوچیکه شاید مشکلزا نباشه ولی خوب منطق میگه تیرچه تحملی نداره مخصوصا اگر دیوار
روش اجرا بشه. دیگه فکر نمیکنم بشه بهش اعتماد کرد
پاسخ
با سپاس از مهندس فلاح منش و خیرالهی .. پس ایین نامه یا نشریه ایی دتایلی چیزی در این مورد ارائه نشده؟؟
یعنی بهترین کار اینه که اون دهانه کلا با دال اجرا بشه؟؟خیلی جالبه که راجع به این نحوه اجرا هیچ جا اشاره ایی نشده بهش!!!!
پاسخ
به نظرم 1 تیر با مقطع مثلا 30*30 اجرا بشه جواب میده چون کوچیکه طره
دال خودش سنگینترش میکنه و همون تیر 30 یا 40 خوبه
پاسخ
مرسی اما واقعا من هنوز نتونستم توجیه بشم که چرا دوتا تیرچه که با بتن سقف بتن ریزی میشن،نمیتونن کار مثلا همین تیر فرعی 30 یا 40 رو انجام بدن؟؟؟اخه وقتی دال با شبکه بالا و پایینی که خودشون جداگونه هم توی نزدیکترین تیر و هم توی سقف مهار میشن چطور مقاومتی ندارن؟؟!!
پاسخ
1 تیر دوبل تیرچه خوب خیلی فرق میکنه با 1 تیر آرماتور گذاری شده در بالا و پایین و مقطع بزرگتر
باید پیچشو تحت بارگذاری ها تحمل کنه من فکر میکنم اگر روی لبه ی دال بارگذاری بشه پیچشو نشه با
تیرچه کنترلش کرد
پاسخ
من البته اقای مهندس در زمینه درک پیچش توی مقاطع بتنی یه مقداری ضعف دارم کما اینکه میخام بدونم لبه یه دالی که قطاعی از یه دایرست اونم با حدود نیم متر که میلگرداش هم داخل جان تیرچه مهار شدن چه پیچشی رو قراره تحمل کنه که شاید نتونه؟! منظورم کاربریه این نوع دال هاست که شاید سال تا سال هم در همون یه قسمت دال (از کل تراس داده شده در پلان معماری) بار زنده و مرده ی چشمگیری وارد نشه!
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نسبت تنش در ستون های بتنی elyas64 5 224 1396/2/11 ، 05:45 عصر
آخرین ارسال: elyas64
Wink سوال در مورد آنالیز سازه مهندسین جوان 0 115 1396/1/8 ، 07:02 عصر
آخرین ارسال: مهندسین جوان
  راهنمایی در مورد سازه هشت طبقه sasan.ce 6 404 1395/11/4 ، 04:32 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
  سوالی فنی از با تجربه های سایت در مورد ساخت وساز جدید nikoo013 7 542 1395/10/18 ، 07:43 عصر
آخرین ارسال: nikoo013
  چک ایتبس بتنی شش طبقه که حتی با ستون 60 جواب نمیده Civil5 9 927 1395/7/5 ، 12:35 عصر
آخرین ارسال: vhdmzh
  تیر برق های بتنی H شکل saeed9099 0 319 1395/6/24 ، 10:42 صبح
آخرین ارسال: saeed9099
  حداقل ضخامت تیر بتنی Arya68 12 4,737 1395/6/23 ، 01:23 عصر
آخرین ارسال: elmira__p
  آیین نامه طراحی دینامیکی در سازه های بتنی؟ eftekhary2010 3 2,164 1395/6/7 ، 07:49 عصر
آخرین ارسال: nana444
  سوال در مورد دیوار برشی fateme_mpg_t 52 19,703 1395/5/8 ، 08:56 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  ترکیب بار بتنی به روش lrfd zaryam 4 631 1395/3/29 ، 05:40 عصر
آخرین ارسال: zaryam

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان