امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست چک کردن فایل طراحی سازه (اجرایی)
(1393/6/1 ، 11:29 صبح)CivilS نوشته است: miladezati ممنون از کمکتون

یعنی دیوار برشی رو تو دهانه های بزرگ بذارم؟؟ دهانه 6 متری؟؟؟ بزرگ نیست؟
من دیوار رو تو دهانه های 4 متری دیوارهای شرق و غرب گذاشتم.

تو دهانه ای که خرپشته هست، اگر دیوار بذارم، باید تا خرپشته ادامه بدم؟ یا تا بام کافیه؟ اگر تا بام کافی هست، برای نام گذاری ستونها (Pier) باید ستون رو تا خرپشته انتخاب کنم یا تا بام کافی هست؟

وقتی خواستم تحلیل کنم وارنینگ میده. نمیدونم علت این وارنینگ چیه؟ بعد از افزودن دیوار وارنینگ داده
سلام
اورلپی ،چیزی در المانهای مدلت اتفاق افتاده که این ارور میاد..باید مدلت را توسایت بذاری تا معلوم بشه ایرادش کجاست.بادبند ودیوار برشی روی خرپشته اجرا نمیشه.سنونهایی با دیوار پایر می شوند که چسبیده به دیوار باشند وپایر کردن ستونهای خرپشته موضوعیتی ندارند.

محل دیواربرشی با یک حدس اولیه تجربی فنی استارت می خورد وجواب طراحی وآنالیز مهمه.شما اگه از دهانه چهار متری جواب میگیری هزینه اجراییش هم کمتره .به همون بسنده کن وگرنه برو تودهانه 6 متری.

پاسخ
(1393/6/1 ، 12:33 عصر)emispid نوشته است:
(1393/6/1 ، 11:29 صبح)CivilS نوشته است: miladezati ممنون از کمکتون

یعنی دیوار برشی رو تو دهانه های بزرگ بذارم؟؟ دهانه 6 متری؟؟؟ بزرگ نیست؟
من دیوار رو تو دهانه های 4 متری دیوارهای شرق و غرب گذاشتم.

تو دهانه ای که خرپشته هست، اگر دیوار بذارم، باید تا خرپشته ادامه بدم؟ یا تا بام کافیه؟ اگر تا بام کافی هست، برای نام گذاری ستونها (Pier) باید ستون رو تا خرپشته انتخاب کنم یا تا بام کافی هست؟

وقتی خواستم تحلیل کنم وارنینگ میده. نمیدونم علت این وارنینگ چیه؟ بعد از افزودن دیوار وارنینگ داده
سلام
اورلپی ،چیزی در المانهای مدلت اتفاق افتاده که این ارور میاد..باید مدلت را توسایت بذاری تا معلوم بشه ایرادش کجاست.بادبند ودیوار برشی روی خرپشته اجرا نمیشه.سنونهایی با دیوار پایر می شوند که چسبیده به دیوار باشند وپایر کردن ستونهای خرپشته موضوعیتی ندارند.

محل خرپشته یک حدس اولیه هست.شما اگه از دهانه چهار متری جواب میگیری به همون بسنده کن وگرنه برو تودهانه 6 متری.
فایل ایتبس 9.7.4
و فایل e2k

ممنونم

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   2k.rar (اندازه: 38.05 KB / تعداد دفعات دریافت: 13)
پاسخ
سلام
خطای آنالیز مربوط به بارگذاری تیرهای طبقات دیوار برشی است.این بارهارا حذف کنید مشکل برطرف می شود.
دیوارهاراهم با ستونهای مجاورشان پایر کنید.فقط ستونها باهم پایر شده اند.
پاسخ
مهندس نوع دیوار برشی را shell قرار بدید وارنینگ برطرف میشه
پای سازه گیردار بشه اگه نشده
تیر دیوار برشی هم مقطع none بدید
پاسخ
سلام
تو تحلیل و طراحی پی، مشکل دارم

فایل رو هم قرار دادم.

فشار خاک زیر پی جواب نمیده

خیلی پی رو سنگین گرفتم ولی باز جواب نمیده

تو فایلی که قرار دادم، میشه پی رو برام کنترل کنید؟

برای تحلیل و طراحی از کدام ترکیب بارهایی که معرفی کردم باید استفاده کنم؟

آیین نامه مورد استفاده CSA هست

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   3Story-Conc.rar (اندازه: 20.37 KB / تعداد دفعات دریافت: 6)
پاسخ
Please Help. that is emergency
پاسخ
سلام
همان ترکیب بارهایی که برای طراحی در ایتبس استفاده می شودبرای طراحی پی هم مورد استفاده است.(من با ترکیب بارهای csaاشنایی چندانی ندارم) فقط در مرحله آنالیزبرای چک تنش زیر خاک ضرایب 0.75درترکیبات حاوی بار زلزله اعمال می شه.نمی دانم در میان ترکیب بارهات اونارا داری یانه این ترکیبات نباید در میان ترکیبات طراحی باشند.
با وضعیت ترکیباتی که شما انتخاب کردی )(اگر درست باشند) فقط بایستی نوع میلگرد اصلی وتقویتی پی ات را از نوع میلگردهای بازار ایران انتخاب کنی مثلا همه را از نوع 16ط
ومجددا آنالیز وطراحی کنی خواهی دید که هم فشار خاک زیر پی مناسب داری وهم برش پانچ. مجاز.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink مشکل ستون های قرمز سازه فولای. sasan.ce 4 209 1396/3/14 ، 12:53 صبح
آخرین ارسال: sasan.ce
  چک کردن پروژه بتن - ضروری afshin_ipe 6 233 1396/3/12 ، 03:41 عصر
آخرین ارسال: civil92
  چک کردن پروژه بتن alimorad39 1 119 1396/3/11 ، 07:02 عصر
آخرین ارسال: civil92
  مشکل دوره تناوب زیاد بعد از run کردن ali.esfandi 1 149 1396/3/10 ، 04:40 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  درخواست چک کردن فایل mammadfranki 1 147 1396/2/16 ، 12:10 عصر
آخرین ارسال: afshin_ipe
Star درخواست چک کردن پروژه فولادی 2 طبقه 9.7.4 eng.mousavi 0 140 1396/1/11 ، 11:50 عصر
آخرین ارسال: eng.mousavi
  درخواست چک پروژه فولاد sasan.ce 0 224 1395/11/19 ، 01:50 صبح
آخرین ارسال: sasan.ce
  میشه لفا این فایل ایتبس منم چک کنید دوستان نیاز دارم 7mycivil 1 249 1395/11/18 ، 10:34 عصر
آخرین ارسال: 7mycivil
  در خواست چک کردن پروژه lrfd قاب خمشی متوسط فولادی 4 طبقه فولادی در ایتبس2015 یوسف ابراهیم پور 2 513 1395/10/6 ، 05:24 عصر
آخرین ارسال: یوسف ابراهیم پور
  درخواست بررسی فایل ایتبس mahsahaghyy 0 339 1395/9/6 ، 03:53 عصر
آخرین ارسال: mahsahaghyy

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان