امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست چک کردن پروژه بتن
(1392/5/31 ، 12:35 صبح)foad.ebrahimi نوشته است: متشکرم ، خیلی ممنونم.
خب من بار mass رو معرفی کردم ، اما مقدار اون رو باید چقدر بذارم و به چه علت باید قرارش بدم؟من این رو نمی دونم؟
بله اینو اتفاقا میدونم که جهتش باید سعی بشه شطرنجی بشه ، اما آخه دو تا از دهنه های من بیشتر از شش متر بوده و من بخاطر اینکه تو اون جهت نباشه مجبور شدم که اینطوری بذارم ، واقعا تو نحوه قرار دادن جهت تیرجه ها موندم ، آخه اگه جهت تیرریزی تو دهنه شش متری باشه بنظرم خییل زیاده ، نیست؟
متشکرم برا راهنمایی شما دوست عزیز.
در مورد بار معادل سازی تاپیک خوبی در سایت هست جستجو ومطالعه کن عیار دستت میاد.مقدارش از محاسبه بدست میاد .تیپیکال 65kg/m^2 بگیر.تاثیر جهت تیرچه این دهنه ها را در طراحی مقایسه کن اگر به صرفه باشد در جهت طولی دهانه 6 متری استفاده شود کلاف عرضی هم لازم می شود.
پاسخ
آهان حق با شماست ...
در مورد دایره ای بودن زیر زمین و مربعی بودن سایر طبقات ، استاد به من گفته که باید دایره ای بذارم و دست من نیست ... ، خودمم نمیدونم اتصالش باید چطوری باشه ...
بله درست میگین ، بهتره که تیر ها رو یکنواخت تر بکنم.
چشم تیر و ستون رو حذف میکنم.
خب پس من مقاومت رو میکنم 250 ، خوبه دیگه ؟یا بذارم 210؟
چشم من فردا بارگذاری رو میذارم براتون ، وزن سقف طبقات من 400 بود که با بار معادل شده بودن 500 ، اول سقف 25 بود که من برا کم کردن وزن سازه تیرچه 20 گذاشتم.
بله این جهت تیرچه گذاری تو پلان من معضلی شده واسم!بخاطر ستون گذاری نامناسب پلان ...
منظورتون نامگذاری دیوار برشی ها هست؟
پاسخ
بله الان مطالعه کردم ، ممنونم.
راست میگین بهتره تو دهنه شش متری هم امتحانش کنم ... شاید خوب باشه.
متشکرم.
پاسخ
(1392/5/31 ، 12:58 صبح)foad.ebrahimi نوشته است: آهان حق با شماست ...
در مورد دایره ای بودن زیر زمین و مربعی بودن سایر طبقات ، استاد به من گفته که باید دایره ای بذارم و دست من نیست ... ، خودمم نمیدونم اتصالش باید چطوری باشه ...
بله درست میگین ، بهتره که تیر ها رو یکنواخت تر بکنم.
چشم تیر و ستون رو حذف میکنم.
خب پس من مقاومت رو میکنم 250 ، خوبه دیگه ؟یا بذارم 210؟
چشم من فردا بارگذاری رو میذارم براتون ، وزن سقف طبقات من 400 بود که با بار معادل شده بودن 500 ، اول سقف 25 بود که من برا کم کردن وزن سازه تیرچه 20 گذاشتم.
بله این جهت تیرچه گذاری تو پلان من وعضلی شده واسم!بخاطر ستون گذاری نامناسب پلان ...
منظورتون نامگذاری دیوار برشی ها هست؟

تصور کنید ستون دایره ای قطرش با ستون مربعی یکی باشه... خوب بیشتر ستون مربعی بدون تکیه گاه میشه و مجبور میشد آرماتور گذاری هم دایره ای انجام بدید
حداقل ستون دایره ای بزرگتر بشه و ستون مربعی کوچکتر که روی هم قرار بگیرن

بله نام گذاری هم منظورم دیوارهای برشی و ستون های اطرافش بود
پاسخ
آهان ، این نکته ی خوبی بود.
من فردا اصلاحات رو انجام میدم و دیتل هارو هم قرار میدم ، دوباره مزاحم میشم.
متشکرم.
پاسخ
با سلام.
ببخشید ، میخواست ببینم بار mass برای پشت بام پلان ، باید بر روز پشت بام وارد شود؟یعنی به عبارتی یه وزنی باید بر روی تیر های پیرامونی و یک بار سطحی بر پشت بام اضافه کنیم؟
خب بعدش این وزنی که ما اضافه میکنیم خود ایتبس برای طبقه پایین بام حسابش نمیکنه؟پس به طبقه ی پایینش همین مقدار رو از رو وزن باید کم کنم؟
با تشکر :)
پاسخ
سلام رفیق !
بار mass رو باید هم به سطح بام بدی هم به تیرهای های بام،یکی بار معادل تیغه بندی اون یکی هم نصف دیوارای طبقه زیرش ، یه بار dead هم به اندازه ارتفاع جان پناه به تیرهای اطرافی که جان پناه دارن....
برای قسمت خرپشته هم که روی تیرهای اطراف راه پله میوفته باید وزن خرپشته به اونا اعمال بشه....
پاسخ
متشکرم.
سلام، خب این بار maas گه مقدار اختلاف وزن تراز دو طبقه نیست که در اصل داره به طبقه پایین بام بیشتر وارد میشه و ما میاییم به بام واردش میکنیم
خب اگه اینطور باشه که من میگم یعنی وزن اضافه شده به بام باید از وزن طبقه پایینی کم بشه...
درست میگم؟
پاسخ
نه دیگه ربطی به طبقه پایین نداره چون شما نصفشو به بام میدید....
مثلا بار دیوارهای جانبی در هر طبقه نصف از پایین نصف از بالا هستش ، حالا طبقه بام که دیگه دیواری روش نیست پس ما مجبوریم اون نصف پایین رو با mass معادل سازی کنیم...
تو این تاپیک مفصل توضیح داده شده اینجارو ببین بعد اگه سوال داشتی بپرس

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%B...8%A2%D9%86
پاسخ
آهان ، بله من متوجه نبودم ، این بار نوعش other میذاریم تو محاسبات قبلش لحاظ نمیشه ...
گیج شده بود، متشکرم از راهنمایی شما دوست عزیز :)
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پرسش در رابطه با پروژه بتن arashb123 1 644 1394/7/10 ، 02:38 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه حدس مقاطع اولیه برای پروژه بتون وفولاد ebrahimkazemi51 28 12,067 1394/4/17 ، 09:32 عصر
آخرین ارسال: miladezati
  محاسبات دستی پروژه سازه بتنی zaryam 3 1,508 1394/4/1 ، 12:17 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  استارت پروژه فولاد و بتون nikoo013 113 64,923 1394/3/31 ، 08:10 عصر
آخرین ارسال: memar-ayande
  راهنمایی در مورد پروژه بتن hamid1002 20 6,135 1393/9/16 ، 07:38 عصر
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  درخواست کمک در پروژه سیف hamed_h_ci 0 777 1393/8/18 ، 01:10 عصر
آخرین ارسال: hamed_h_ci
  سوال در رابطه پروژه بتن آرمه aref71 8 2,690 1393/2/30 ، 03:51 عصر
آخرین ارسال: kazembvo
  سوالات در بارگذاری پروژه بتن aref71 52 16,762 1393/2/18 ، 11:54 عصر
آخرین ارسال: آرش نقیبی
  آیا پروژه بتن معرفی به استاد دارد ؟ vahid_najafi777 1 1,039 1392/12/12 ، 03:29 صبح
آخرین ارسال: top10
  در پروژه بتن دانشجویی معمولا چه سوالاتی پرسیده میشود ؟ bahar parnian 1 1,042 1392/11/25 ، 03:08 صبح
آخرین ارسال: pedramz

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان