مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:barazandeh123 پاسخ ها:2 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7113 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:13 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:13 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3444 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:18 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:115 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:23 زمان:1395/09/19
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:kaveh1899 پاسخ ها:0 درخواست ها مشاهده:28 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99089 زمان:1395/09/19
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
شروع کننده:taksa2012 آخرین ارسال توسط:MEHRIDADI پاسخ ها:140 آموزش آنالیزبها و پیشنهاد قیمت مشاهده:91465 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امیتازات: 3.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست چک کردن پروژه فولادی 9 طبقه
1391/09/18 , 05:55 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/09/22 10:41 ب.ظ، توسط Amir321.)
ارسال: #1
درخواست چک کردن پروژه فولادی 9 طبقه
با سلام خدمت مديران محترم و مهندسین عزیز
پروژه داراي 9 طبقه سازه فولادي مي باشد كه در جهت x قاب خمشي و در جهت y قاب ساده با مهاربند هم محور است سقف هم کامپوزیت می باشد. این اولین پروژه ام می باشد .
از عزیزان محترم خواهش میکنم فایل را چک کنند و اشکالات کار منو که به نظرم زیاده اما نمیدونم چطور برطرف کنم لطف کنند بفرمایند.
با تشکر

[تصویر:  52roe0f16pysg8c1v7k7.gif]

فایل‌(های) پیوست شده
Desktop.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 68
اندازه 171.79 KB

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1391/09/18 , 07:43 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/09/18 07:48 ب.ظ، توسط CivilS.)
ارسال: #2
RE: درخواست چک کردن پروژه فولادی 9 طبقه
سلام
من خوب نگاه نکردم کاملا. چون ایتبس شما ورژنش هم بالاتره از ایتبس من
ولی این اشکالات واضحه:

پارامترهای لرزه ای رو وارد نکردی (special seismic load effect)
چون از آیین نامه Aisc asd89 استفاده کردی باید ضریب امگا رو در بارهای زلزله ضرب کنید که شما این کارو نکردی (در load combination)

در تراز بالا (خرپشته) چرا تیر رو اضافه امتداد دادید؟؟ نیازی نیست که. به نظر من ستونی که در بیرون از سطح خرپشته هست رو در طبقه خرپشته ادامه نده. و تیرها رو در محل تقاطع قطع کن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Amir321
1391/09/18 , 08:13 ب.ظ
ارسال: #3
علاوه بر پارامتر لرزه ای که پر نکردید یه نکته که جای بررسی هم داره شما اتصال پای ستون سازه نسبت به محور z هم بستید که معمولا این کار صورت نمیگیره هر چند الان که بهش فکر میکنم مشکلی نداره (نکته ی جالبی بود که تاحالا بهش فکر نکرده بودم
[تصویر:  29si7vzqllqvpw08n6.gif]

کلا میتونم بگم برای اولین بارت عالی بود و من با این که تجربه ی زیادی توی طراحی سقف مرکب ندارم ولی مشکلی ندیدم

فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت http://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) http://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) http://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) http://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) http://goo.gl/GsLsyv
 سپاس شده توسط Amir321
1391/09/18 , 09:18 ب.ظ
ارسال: #4
1- در شکل زیر که مشخص کردم تیری مدل نکردید

[تصویر:  hbx8syc5fsiva8b7lda.png]

2- تیرهای کامپوزیت را سعی کنید به صورت شطرنجی مدل کنید تا تیرهای اصلی به یه اندازه سهم بار داشته باشند . این درست است که نباید تیرهای فرعی را به سمت قاب خمشی متصل کرد ولی اینگونه هم به نظر من مناسب نیست چون تیرهای سمت قاب خمشی خیلی سایزشون پایین در میاد و در عوض تیرهای سمت قاب مفصلی سایزشون خیلی بالا میره .

3- شما فقط بار مرده گروه دوم را یعنی SUPER DEAD به سقف طبقات وارد کنید نه بار مرده از نوع DEAD . بار مرده DEAD شامل وزن بتن و تیرها می باشد که خود برنامه این بار را محاسبه می کند و شما فقط می بایست بار کف سازی و نازک کاری در سقف طبقات را وارد کنید این بار هم باید از نوع SD باشد . البته بار معادل سازی نیز باید از نوع SD وارد شود .

4- در آیین نامه AISC-ASD89 نیازی به تنظیمات طرح لرزه ای ندارید ( ز آنجا که مهندسین گفتند ) چون در این قسمت باید ضریب Omega0 را وارد کنید و از منوال برنامه این آیین نامه مشخص است که در روابط اصلا نیازی به این ضریب نیست و ما می بایست ترکیب بار تشدید یافته را به صورت دستی تعریف کنیم .

5- باید حتما از تحلیل دینامیکی استفاده کنید و شما بارهای دینامیکی تعریف کرده اید ولی ترکیب بارهای شما از نوع استاتیکی است . این را هم حتما مد نظر داشته باشید .

برای اولین بار اگه دارید انجام میدید خوبست

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
 سپاس شده توسط Amir321
1391/09/18 , 09:42 ب.ظ
ارسال: #5

4- در آیین نامه AISC-ASD89 نیازی به تنظیمات طرح لرزه ای ندارید ( ز آنجا که مهندسین گفتند ) چون در این قسمت باید ضریب Omega0 را وارد کنید و از منوال برنامه این آیین نامه مشخص است که در روابط اصلا نیازی به این ضریب نیست و ما می بایست ترکیب بار تشدید یافته را به صورت دستی تعریف کنیم .

رضا میشه یه مقدار در مورد پارامتر های لرزه ای توضیح بدی

فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت http://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) http://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) http://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) http://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) http://goo.gl/GsLsyv
1391/09/19 , 12:37 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/09/19 12:39 ق.ظ، توسط admin.)
ارسال: #6
(1391/09/18 09:42 ب.ظ)فرشاد امن خانی نوشته شده توسط:  

رضا میشه یه مقدار در مورد پارامتر های لرزه ای توضیح بدی

اگه به تنظیمات این آین نامه در قسمت Options بریم میبینیم که از ما چیزی به اسم ضریب Omega0 خواسته نمی شود . این برای خودم سوال بود که تا منوال برنامه تحت این آیین نامه را مطالعه کردم ( آیین نامه AISC-ASD89 ) . بعد متوجه شدم که ترکیب بارهایی که این آیین نامه در نظر میگیره اصلا ترکیب بارها تشدید یافته را نداره . ترکیب بارهای تشدید یافته هم از ضرب شدن ضریب Omega0 در نیروی زلزله بدست می آید . دوباره که روابط را در منوال برنامه دنبال کردم متوجه شدم که در این آیین نامه اصلا نیازی به در نظر گرفتن ضوابط طرح لرزه ای نیست چون در این قسمت باید ضریب Omega0 تعریف کنیم و چون کاربردی ندارد و اصلا در روابط و طراحی تاثیری ندارد نیازی نیست بیخودی آن را فعال و ضریب به آن تعریف کنیم.
از این رو برای ارضا شرط مبحث دهم برای بارهای تشدید یافته باید خود ما به صورت دستی این ترکیب بارها را علاوه بر ترکیب بارهای طراحی به برنامه تعریف کنیم ( یعنی در واقع باید دو دسته ترکیب بار به برنامه تعریف کنیم )

نکته جالب دیگه اینکه در صورتی که از این آیین نامه استفاده کنیم نیازی نیست گزنه P-Delta را در تنظیمات آنالیز سازه فعال کنیم چون از روابط منوال برنامه که نگاه کردن روابط طوری تعریف شده است که اثر تشدید لنگر در آنها محفوظ بوده و روابط مبحث دهم دقیقا همانجا آورده شده است . یعنی در واقع اثر P-Delta را در روبط طراحی ستونها را گذاشتن .

سپاس شده توسط فرشاد امن خانی
1391/09/19 , 01:07 ق.ظ
ارسال: #7
مرسی از همه دوستان من متوجه یه ایراد دیگه شدم اینکه تیرهای در جهت قاب خمشی نباید از مقاطع لانه زنبوری باشد.
استفاده از تیرهای لانه زنبوری در قاب های خمشی توصیه نمی شود زیرا قادر به تحمل نیروی برشی قابل توجه ایجاد شده در تیر تحت اثر بار جانبی زلزله نمی باشند. در واقع می توان گفت در قاب های خمشی به علت گیردار بودن تیرها در اثر بار جانبی زلزله لنگر خمشی در آنها ایجاد می شود. این لنگر باعث ایجاد تنش برشی در تیرها می شود که در مقایسه با برش ایجاد شده در اثر بارهای ثقلی (مرده و زنده) بسیار بیشتر است. از طرفی همانطوری که می دانید قسمت عمده برش تیر را جان تیر تحمل می کند (در مقایسه با بال تیر)، و این برش زیاد برای تیرهای لانه زنبوری که از کم بودن مساحت جانشان رنج می برند فاجعه است.
 سپاس شده توسط فرشاد امن خانی
1391/09/21 , 02:02 ب.ظ
ارسال: #8
مهندس جان یه سوالی دارم در این پروژه در ترکیب بارهای تشدید یافته ضریب اضافه مقاومت چون در جهت X قاب خمشی است 2.8می شود
و در جهت Y قاب ساده مهاربند است 2 می شود . یعنی ترکیب بارها بدین صورت می شود ؟
SD + D + 2.8 ENX + (2*0.3) EY
SD + D + 2 ENY + (2.8 *0.6) EX

.....
...
..
.
1391/09/21 , 02:13 ب.ظ
ارسال: #9
نه اینطور نیست . باید در اصل شما دو فایل تشکیل دهید و در یک فایل تنظیمات مربوط به یک جهت و در فایل دوم تنظیمات جهت دیگر . به این ترتیب که مثلا در فایل اول تنظیمات مربوط به جهت قاب خمشی را در نظر بگیرید و ترکیب بارهای تشدید یافته ، فقط در این جهت را در نظر بگیرید .مثلا اگه این جهت ، جهت X باشد باید تمام ترکیب بارهایی که نیروی زلزله در جهت X دارد را برای طراحی در نظر بگیرید . بعد از طراحی این جهت تمام تیرهای این جهت و ستونها را از حالت اتوسلکت خارج کرده و از فایل Save as گرفته به اسم فایل دوم ذخیره کنید .سپس در فایل جدید تنظیمات گفته شده در بالا را برای جهت قاب مفصلی اعمال کنید . به این ترتیب از این دو فایل نتیجه نهایی را استخراج می کنید .
این روش ، روشی وقت گیری است و من روش دوم را پیشنهاد میکنم . روش دوم اینست که از ضریب Omega0 بیشتر در جهت اطمینان در نظر بگیرید که ستونها ممکن است مقداری دست بالا طراحی شوند .

سپاس شده توسط Amir321
1391/09/21 , 02:24 ب.ظ
ارسال: #10
متشکرم مهندس اما سوال دیگه
در قسمت Define response Spectrum Cases در جهت Specy , Specy1 باید exictatian Angel 90 وارد شود ؟
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست بررسی فایل ایتبس mahsahaghyy 0 82 1395/09/06 03:53 ب.ظ
آخرین ارسال: mahsahaghyy
Wink ارور ایتبس در سازه فولادی civilme 1 136 1395/07/02 12:00 ب.ظ
آخرین ارسال: civilme
  مهندسین عزیز خواهشا پروژه من رو چک کنید mosa2 0 151 1395/06/27 05:20 ب.ظ
آخرین ارسال: mosa2
  چک کردن پروژه ی بتنی و رفع یک ابهام GustavoWoltmann 0 138 1395/06/20 04:37 ب.ظ
آخرین ارسال: GustavoWoltmann
  4 طبقه بتنی با سقف شیروانی ابراهیم کاظمی 2 214 1395/05/31 12:31 ب.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  عدم جواب دادن ستون ها در سازه فولادی دیوار برشی Woldo 0 232 1395/05/11 11:43 ب.ظ
آخرین ارسال: Woldo
  درخواست چک کردن فایل بتنی با دیوار برشی lrfd zaryam 1 264 1395/05/02 04:15 ب.ظ
آخرین ارسال: zaryam
  چک کردن سازه بتنی با سقف شیبدار - راهنمای برای طراحی سقف شیبدار emade2 3 2,671 1395/04/24 06:38 ب.ظ
آخرین ارسال: amirone
  چک کردن فایل etabs پروژه فولادی 11 طبقه mohsen6176 7 515 1395/04/13 04:22 ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen6176
  مشکل در انجام پروژه اول کتاب مهندس سلطان آبادی amirkazemi 1 221 1395/04/07 12:24 ب.ظ
آخرین ارسال: amirkazemi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان