امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 3.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست چک کردن پروژه فولادی 9 طبقه
با سلام خدمت اساتید مجترم
ضریب تشدید بار لرزه ای در آیین نامه AISC-ASD89 جایی نداره و در سالهای گذشته از مجموعه آیین نامه های UBC97 به آیین نامه مبحث دهم اضافه شده!
پس همونطور که مهندس رضا ی عزیز فرمودند اگر در بخش special seismic load effect پارامتر اوومگا رو پر کنیم تاثیری در ترکیبات بار نخواهد گذاشت ! برای اینکار باید از صفحه 359 مبحث دهم استفاده کرد و ترکیبات بار رو اعمال کرد!
اما اگه آیین نامه مورد استفاده UBC باشه شرایط فرق خواهد کرد!

در ضمن این سازه از نظر هندسی نامنظم هست و باید تحلیل دینامیکی طیفی و یا تاریخچه زمانی شود

[undefined=undefined]مهندس جان یه سوالی دارم در این پروژه در ترکیب بارهای تشدید یافته ضریب اضافه مقاومت چون در جهت X قاب خمشی است 2.8می شود
و در جهت Y قاب ساده مهاربند است 2 می شود . یعنی ترکیب بارها بدین صورت می شود ؟[/undefined]

خیر دوست عزیز این کار به هیچ وجه صحیح نیست! شما 2 راه پیش روو دارید
1- ضریب بزرگتر رو برای ارضاء کردن شرایط هردو جهت استفاده کنید
2- ضریب کوچکتر رو برای ارضاء مسائل اقتصادی اعمال کنید

توجه کنید که در آیین نامه هیچگونه اشاره ای به این بحث نشده ! و استفاده از 2 ضریب اصلا کار صحیحی نیست!

برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
(لطفا قبل از استفاده از امکانات انجمن قوانین را مطالعه بفرمایید)
تدریس خصوصی محاسبه سازه های بتنی و فولادی توسط نرم افزار های Safe ، Etabs و SAP و همچنین آموزش معماری سازه توسط نرم افزار Autocad
پاسخ
(1391/9/21 ، 02:24 عصر)Amir321 نوشته است: متشکرم مهندس اما سوال دیگه
در قسمت Define response Spectrum Cases در جهت Specy , Specy1 باید exictatian Angel 90 وارد شود ؟
نه نباید در این قسمت عددی را وارد کنید . این عدد باعث زاویه دار شدن نیری زلزله می شود
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
با سلام خدمت اساتید محترم
من فایل طبق راهنماییهای دوستان تغییر دادم در صورت امکان فایل را چک و اگر اشکالی داشت بفرمایید.
سپاس فراوان

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Etabs.rar (اندازه: 171.79 KB / تعداد دفعات دریافت: 34)
پاسخ
فایل را با پسوند .EDB پیوست کنید . این فایلی که گذاشتید ارور مقطع های تعریف شده می دهد
پاسخ
فایل با پسوند EDB در همان پست قبلی پیوست کردم.
پاسخ
به صورت کلی بررسی کردم . فقط بابندهایی که فقط در دو طبقه اول را گذاشید از لحاظ آیین نامه ای مشکل دارد . شما فقط مجازید در طبقات آخر بابند را حذف کنید اون هم در سازه های با اهمیت پایین . پس بابندها را یا تا بالا ادامه دهید یه حذف کنید

[تصویر:  603h0fh0piuez419y8.png]

در مورد ترکیب با هم باید برای طراحی باید ترکیب بارهای حالت دینامیکی را انتخاب کنید . این نکته مهمی است که جهت یاد آوری گفته شد .فقط از ترکیب بارهای استاتیکی برای مقایسه برش پایه استاتیکی و دینامیکی می باشد
پاسخ
از ترکیب بارهای عادی دینامیکی یکبار کل سازه طراحی کنم بعد فایل به اسم جدیدی ذخیره کنم و یکبار هم ستونها رو با ترکیب بارهای تشدید یافته طراحی کنم ؟ :huh:
برای تیرهای کامپوزیت چطور ؟ فقط از ترکیب بارهای عادی دینامیکی استفاده کنم ؟
پاسخ
(1391/9/23 ، 02:17 صبح)Amir321 نوشته است: از ترکیب بارهای عادی دینامیکی یکبار کل سازه طراحی کنم بعد فایل به اسم جدیدی ذخیره کنم و یکبار هم ستونها رو با ترکیب بارهای تشدید یافته طراحی کنم ؟ :huh:

بله دقیقا همین کار را باید انجام دهید . البته باید فقط نیروی محوری ناشی از ترکیب بار تشدید یافته را در نظر بگیرید . برای اینکه برنامه لنگر را در نظر نگیرد در فایل دوم مقدار خمش مجاز Fb را به عدد بزرگی ویرایش کنید تا برنامه فقط اثر نیروی محوری را در نظر بگیرید
پاسخ
سلام و عرض ادب
در پروژه حاضر بعد از اتمام کار طراحی نوبت به خروجی برای پی شد در جزوه ای از جنابعالی Admin که مطالعه کردم برای ترسیم پی از اتوکد استفاده کردید من عینا مطابق مراحلی گفتید عمل کردم اما موقع باز کردن اتوکد در سیف هیچ اتفاقی نمی افتد. فایل خروجی از ایتبس و اتوکد پیوست کردم لطف میکنید چک کنید .
صمیمانه از لطف شما متشکرم

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Desktop.rar (اندازه: 43.24 KB / تعداد دفعات دریافت: 12)
پاسخ
اشکال شما :
1- شکل نهایی پی را به سطح تبدیل نکرده اید . باید حالت Polyline را انتخاب می کردید .
2- به مختصات مورد نظر انتقال نداده بودید
3- چند خط زیر هم وجود داشت که برنامه نمی تواند به درستی ایمپورت کند . بعد از اینکه تمام شکل پی ها را از دستور polyline به سطح تبدیل کردید باید فقط خطوطی که به سطح تبدیل شده اند را باقی گذاشته و ما بقی را حذف کنید

فایل کد و سیف ایمپورت شده را پیوست کردم

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Desktop.rar (اندازه: 73.31 KB / تعداد دفعات دریافت: 19)
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی پروژه بتن elyasostad 1 78 1396/4/2 ، 06:06 عصر
آخرین ارسال: civil92
  چک کردن پروژه بتن - ضروری afshin_ipe 6 193 1396/3/12 ، 03:41 عصر
  چک کردن پروژه بتن alimorad39 1 98 1396/3/11 ، 07:02 عصر
  مشکل دوره تناوب زیاد بعد از run کردن ali.esfandi 1 114 1396/3/10 ، 04:40 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  run نشدن پروژه ایتبس ورژن 2015.1.0 esijavamy 10 2,323 1396/2/29 ، 05:25 عصر
آخرین ارسال: mezakh
  درخواست چک کردن فایل mammadfranki 1 126 1396/2/16 ، 12:10 عصر
آخرین ارسال: afshin_ipe
Star درخواست چک کردن پروژه فولادی 2 طبقه 9.7.4 eng.mousavi 0 129 1396/1/11 ، 11:50 عصر
آخرین ارسال: eng.mousavi
  درخواست چک پروژه فولاد sasan.ce 0 209 1395/11/19 ، 01:50 صبح
آخرین ارسال: sasan.ce
  در خواست چک کردن پروژه lrfd قاب خمشی متوسط فولادی 4 طبقه فولادی در ایتبس2015 یوسف ابراهیم پور 2 473 1395/10/6 ، 05:24 عصر
آخرین ارسال: یوسف ابراهیم پور
  درخواست بررسی فایل ایتبس mahsahaghyy 0 319 1395/9/6 ، 03:53 عصر
آخرین ارسال: mahsahaghyy

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان