امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست کمک در مورد طراحی مقاطع در ETABS
با عرض سلام
در پروژه های متوسط و بلند مرتبه بتنی دلیل اینکه در طبقه اخر نسبت به طبقه های پایین نیاز به مقاطع قویتری دارد چیست؟
آیا دلیل علمی دارد؟
آیا باید از آن چشم پوشی کرد ؟
با تشکر

پاسخ
بعضی وقت ها این اتفاق میوفته دلیلش هم تا اونجایی که من میدونم توی شکل مودالی خاص هست که برای سازتون اتفاق میوفته

چشم پوشی که نه شما مجبور هستید به اجبار مقاطع رو از پاییه به بالا کوچیک کنیدنه از بالا به پایین
فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ
(1394/5/8 ، 10:30 صبح)cancel90 نوشته است: با عرض سلام
در پروژه های متوسط و بلند مرتبه بتنی دلیل اینکه در طبقه اخر نسبت به طبقه های پایین نیاز به مقاطع قویتری دارد چیست؟
آیا دلیل علمی دارد؟
آیا باید از آن چشم پوشی کرد ؟
با تشکر

(1394/5/8 ، 06:17 عصر)فرشاد امن خانی نوشته است: بعضی وقت ها این اتفاق میوفته دلیلش هم تا اونجایی که من میدونم توی شکل مودالی خاص هست که برای سازتون اتفاق میوفته

چشم پوشی که نه شما مجبور هستید به اجبار مقاطع رو از پاییه به بالا کوچیک کنیدنه از بالا به پایین
ممنون از پاسختون ولی برای یه ساختمون 12 طبقه دیوار برشی طبقه اخر تقریبا با دیوار برشی طبقه 6 هم مقطع میشود
ولی از طبقه 7 تا طبقه 11 مقاطع ضعیف تر میشود
به نظر شما ایا غیر اقتصادی نیست تمامی طبقات بعد طبقه 6 را هم مقطع طبقه 6 باشد؟؟؟؟

پاسخ
با سلام

موردی که شما مطرح می کنید نتیجه یک تحقیق است یا استثنائا در مدل شما این اتفاق افتاده؟منظورم این است که وقتی شما یک سازه 14 طبقه را هم تحلیل وطراحی می کنید
باز هم دیوار برشی طبقه آخرقوی تر می شود؟
حال اگر استثنا باشد مدل خاص شما باید زیر ذره بین برود واگر قاعده این باشد(البته من چنین قاعده ای را جایی نخوانده ام واز کسی هم نشنیده ام)
باید به اثر نیروی باد در طبقه آخر بیشتر توجه شود احتمالا.یعنی یکبار بار باد را حذف کنید وببینید نتیجه چه می شود آیا همچنان مطلبی که اشاره کردید سرجای خود هست یا برطرف شد؟
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
(1394/5/8 ، 09:51 عصر)miladezati نوشته است: با سلام

موردی که شما مطرح می کنید نتیجه یک تحقیق است یا استثنائا در مدل شما این اتفاق افتاده؟منظورم این است که وقتی شما یک سازه 14 طبقه را هم تحلیل وطراحی می کنید
حال اگر استثنا باشد مدل خاص شما باید زیر ذره بین برود واگر قاعده این باشد(البته من چنین قاعده ای را جایی نخوانده ام واز کسی هم نشنیده ام)
باید به اثر نیروی باد در طبقه آخر بیشتر توجه شود احتمالا.یعنی یکبار بار باد را حذف کنید وببینید نتیجه چه می شود آیا همچنان مطلبی که اشاره کردید سرجای خود هست یا برطرف شد؟

سلام
ممنون از وقتی که در اختیار بنده گذاشتید
نه مخصوص یه مدل نیست چندتا مدل هم به همین صورت بودن ، ولی در این مدل 12 طبقه بیشتر خودشو نشون میدهد مخصوصا در دیوار برشی .
و هرچه طبقات رو کمتر میکنم مثلا کلا طبقه 12 را حذف میکنم باز همین مسئله روی طبقه 11 اتفاق می افتد
مدل را میفرستم اگر امکان دارد بررسی کنید.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   MILAD.rar (اندازه: 277.92 KB / تعداد دفعات دریافت: 30)
پاسخ
(1394/5/9 ، 12:06 صبح)cancel90 نوشته است:
(1394/5/8 ، 09:51 عصر)miladezati نوشته است: با سلام

سلام
ممنون از وقتی که در اختیار بنده گذاشتید
نه مخصوص یه مدل نیست چندتا مدل هم به همین صورت بودن ، ولی در این مدل 12 طبقه بیشتر خودشو نشون میدهد مخصوصا در دیوار برشی .
و هرچه طبقات رو کمتر میکنم مثلا کلا طبقه 12 را حذف میکنم باز همین مسئله روی طبقه 11 اتفاق می افتد
مدل را میفرستم اگر امکان دارد بررسی کنید.
همکاران محترم کسی دلیل را نمیداند؟؟؟؟

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست چک پروژه فولاد sasan.ce 0 91 1395/11/19 ، 01:50 صبح
آخرین ارسال: sasan.ce
  درخواست بررسی فایل ایتبس mahsahaghyy 0 201 1395/9/6 ، 03:53 عصر
آخرین ارسال: mahsahaghyy
  مشکل در طراحی تیر پیوند واگرا hoseinhh 2 546 1395/7/20 ، 10:37 صبح
آخرین ارسال: afshin_ipe
  درخواست چک کردن فایل بتنی با دیوار برشی lrfd zaryam 1 349 1395/5/2 ، 04:15 عصر
آخرین ارسال: zaryam
  چک کردن سازه بتنی با سقف شیبدار - راهنمای برای طراحی سقف شیبدار emade2 3 2,829 1395/4/24 ، 06:38 عصر
آخرین ارسال: amirone
  چک کردن فایل etabs پروژه فولادی 11 طبقه mohsen6176 7 641 1395/4/13 ، 04:22 عصر
آخرین ارسال: mohsen6176
  درخواست چک کردن فایل ایتبس 3 طبقه بتنی dav60ord 2 442 1395/3/18 ، 10:28 عصر
آخرین ارسال: hhn1370
  درخواست چک کردن پروژه بتنی afshin_ipe 8 502 1395/3/18 ، 12:27 صبح
آخرین ارسال: afshin_ipe
  درخواست چک کردن پروژه نامنظم بتنی (فوری) zaryam 3 361 1395/3/7 ، 09:41 عصر
آخرین ارسال: zaryam
  مشکل در دیوار برشي Etabs hamdullah 0 365 1395/1/24 ، 12:58 عصر
آخرین ارسال: hamdullah

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان