مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:17 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:26 زمان:1395/09/14
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:59 زمان:1395/09/14
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:SK1970 پاسخ ها:24 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:531 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:43 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1174 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:50 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:42 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3623 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:129 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست کنترل یک سازه بتنی
1393/07/05 , 02:07 ق.ظ
ارسال: #1
درخواست کنترل یک سازه بتنی
با سلام .توی فایل ارسالی 3 مشکل به نظرم وجود داره که نمیدونم باید چی کارش کنم.
1- من تمام گره های سازه را انتخاب میکنم بعد همه رو تکیه گاه صلب نسبت میدم به یک نفر نشون دادم گفت این کار اشتباست فقط باید گره های بیس رو تکیه گاه صلب بدی،این کارو کردم تو آنالیز warning میداد...............
2- حال با فرض تمام گره ها تکیه گاه گیردار،تو آنالیز drift بهم نمیده !!!!!!!!
3-توی طراحی اعضا با فرض بند2 همه ی ستون هام o/s میزنه!!!!!!!!
راهنماییم کنید ممنونمیشم.

فایل‌(های) پیوست شده
file betoni.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 59
اندازه 85.08 KB

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/07/05 , 03:37 ب.ظ
ارسال: #2
RE: درخواست کنترل یک سازه بتنی
دوسته عزیز شما باید دوباره مدل سازی کنید. فقط در حالت one story طبقه base روو اتصالاتشو گیردار کنید. در غیر این صورت تمامی اتصالات ستون ها در طبقات نیز مانند زمین صلب می شوند . اتصالات ستون ها باید در حالت ترسیم continous انتخاب شوند همین .
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/07/05 , 03:47 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/07/05 03:49 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #3
همانطور که همکارمون عرض کردند صحیح است . فقط برای پای ستون های درجات ازادی تعریف کنید . تکیه گاه پای ستون فقط برای طبقه بیس است در غیر این اگر all را انتخاب کنید تمامی ستونها دارای تکیه گاه در هر طبقه ای خواهند بود . که وارنینگ خواهید داشت .

اینکار را انجام دهید و نتیجه و یا نوع خطا را دقیق مشخص نمائید .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1393/07/05 , 09:50 ب.ظ
ارسال: #4
حتی اگر پای ستون ها را هم تکیه گاه گیردار قرار دهید . به دلیل اینکه متریال را اشتباه تعریف کردید وارنینگ خواهید داشت . مدول الاستیسیته را با واحد ایتبس خود متناسب وارد کنید . با توجه به واحد پایه ایتبس شما که Kgf-m می باشد باید E = 2.7E+9 خواهد بود . این مورد را اصلاح کنید .
برای سقف خرپشته بازشو را حذف کنید و سقف را پیوسته نمائید .
مقدار سعی و خطا P - دلتا را روی 5 تنظیم کنید .

با این موارد وارنینگ شما حذف می شود .

پاینده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

1393/07/05 , 11:25 ب.ظ
ارسال: #5
خیلی ممنون مهندس.لطف کردی. . .کارم راه افتاد..... خدا خیرت بده
1393/07/06 , 12:31 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/07/06 01:06 ق.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #6
(1393/07/05 03:37 ب.ظ)a.khatami نوشته شده توسط:  دوسته عزیز شما باید دوباره مدل سازی کنید. فقط در حالت one story طبقه base روو اتصالاتشو گیردار کنید. در غیر این صورت تمامی اتصالات ستون ها در طبقات نیز مانند زمین صلب می شوند . اتصالات ستون ها باید در حالت ترسیم continous انتخاب شوند همین .

مواقعی که اتصال ستون به صورت مفصلی تعریف شود ، در برنامه دچار وارنینگ خواهیم شد . چون سازه ناپایدار است . برای اینکه نوع اتصال و یا نوع تکیه گاه را تغییر دهیم . نیازی نیست از نو مدلسازی کنیم . کافی است برای اصلاح نوع اتصال و نوع تکیه گاه همانند زیر عمل کنیم .

برای تغییر نوع اتصال ابتدا باید ستون و یا تیر مورد نظر را انتخاب و به منوی Assign - Frame/Line - Frame Release /Partial Fixity را انتخاب و نوع اتصال را برحسب شرایط گیردار بودن و یا مفصلی بودن تنظیم کنیم .

برای تغییر نوع تکیه گاه باید ابتدا گره ها پای ستون ها را انتخاب کرده و به منو ی Assign -Joint /Point - Restraints را انتخاب کنیم و در جات آزادی آن را تنظیم کنیم .
برای حذف تکیه گاه می توانیم در همان برگه نقطه توپر را انتخاب کنیم . تا ستون ها فاقد تکیه گاه در طبقات باشند .

پاینده باشید

مهندس بابایی 09197250097

1393/07/07 , 05:19 ب.ظ
ارسال: #7
امکانش هست در مورد کنترل drift سازه (با توجه به خروجی های etabs و آیین نامه 2800 )راهنمایی کنید. . .
با توجه با مطالب کتاب etabs هادیزاده-سیفی در یک قسمت گفته شده شکل تغییر یافته را بررسی نمایید تا با پیش بینی و قضاوت شما ،منطبق باشد.من تغییر شکل سازه رو میبینم اما نمیدونم باید دنبال چی گشت تا یک قضاوت مهندسی درست انجام بشه !!!!!! فایل و پیوست میکنم.خوشحال میشم از نظر دوستان استفاده کنم.
فایل

فایل‌(های) پیوست شده
قضاوت مهندسی.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 35
اندازه 308.54 KB

1394/04/28 , 11:17 ب.ظ
ارسال: #8
دوستان من یک سازه ای که نقشه های اجراییش دستم بود مدل کردم. بتنی سه طبقه هس منظور پیلوت و دو طبقه روش
ولی بیشتر ستون ها جواب نمیدن و تیرهاهم صرفه ی اقتصادی ندارن
چه دلایلی میتواند داشته باشه؟؟
من با آیین نامه ی ACI-318-99 طراحی کردم
البته میدونم نوع خاک و ضریب رفتار میتونه فرق کنه ولی خوب با خاک نوع 2 جواب نمیده چه برسه به 3 ضریب رفتار هم مشخصا بدون دیوار برشی قاب خمشی متوسط بگیریم خب 7 میشه زمان طراحی هم 3 سال پیش بوده.
امکان داره ترکیب بار ها کم فرض شده باشه سازه سبک شه؟؟
یا آیین نامش فرق داشته باشه میتونه انقد تفاوت داشته باشه؟
زمان تناوب رو هم خودشو گرفتم 1.25 برابر افزایش ندادم البته افزایش بدم هم فرقی نمیکنه
فایلو آپلود کردم دوستان طراح چک کنین ممنون میشم
تیرهای فرعی رو هم مفصلی نکردم البته پیچش هم انگار نیازه بعضی طلبقات از 5 درصد بیشتره!!!دریفت هم در طبقه ی 2 در جهت EY جواب نداد!!!
http://s3.picofile.com/file/8200855150/Etabs_1.rar.html

شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی
1394/04/30 , 01:20 ق.ظ
ارسال: #9
سازه رو از نظر مدلسازی بررسی کردم هیچ مشکلی ندیدم

در رابطه با ستون ها که بعد از طراحی قرمز شدند (دلیلش کم بودن مقدار آرماتور های ستون هست که من به طور مثال برای ستون طبقه ی اول از 12 تا فی 18 تبدیل کردم بخ 12 فی 22 ستون ها جواب دادن)

فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت http://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) http://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) http://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) http://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) http://goo.gl/GsLsyv
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/04/30 , 12:33 ب.ظ
ارسال: #10
ممنون مهندس فرشاد به خاطر وقت گذاشتن به جواب من
ولی سوال اصلی من اینه که طراحی که این سازه رو محاسبه کرده از چه ترکیبات باری یا آیین نامه ای استفاده کرده که مقاطع جواب دادن منظور طراحی اون صرفه ی اقتصادی داشته
من از همون مقاطع برای طراحی استفاده کردم اکثر ستون ها جواب نداده یکی از ستون ها اصلا ratiio دو و خورده ای داشت

شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست بررسی فایل ایتبس mahsahaghyy 0 74 1395/09/06 03:53 ب.ظ
آخرین ارسال: mahsahaghyy
Wink ارور ایتبس در سازه فولادی civilme 1 125 1395/07/02 12:00 ب.ظ
آخرین ارسال: civilme
  ارایه دو جواب و نسبت جهت کنترل منظمی هندسی در سازه بتنی HOMAN1974 2 149 1395/06/29 09:56 ق.ظ
آخرین ارسال: Civil5
  چک کردن پروژه ی بتنی و رفع یک ابهام GustavoWoltmann 0 134 1395/06/20 04:37 ب.ظ
آخرین ارسال: GustavoWoltmann
  4 طبقه بتنی با سقف شیروانی ابراهیم کاظمی 2 208 1395/05/31 12:31 ب.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  عدم جواب دادن ستون ها در سازه فولادی دیوار برشی Woldo 0 229 1395/05/11 11:43 ب.ظ
آخرین ارسال: Woldo
  درخواست چک کردن فایل بتنی با دیوار برشی lrfd zaryam 1 260 1395/05/02 04:15 ب.ظ
آخرین ارسال: zaryam
  چک کردن سازه بتنی با سقف شیبدار - راهنمای برای طراحی سقف شیبدار emade2 3 2,659 1395/04/24 06:38 ب.ظ
آخرین ارسال: amirone
  درخواست چک کردن فایل ایتبس 3 طبقه بتنی dav60ord 2 363 1395/03/18 10:28 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  درخواست چک کردن پروژه بتنی afshin_ipe 8 373 1395/03/18 12:27 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان