مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:21 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:31 زمان:1395/09/14
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:69 زمان:1395/09/14
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:SK1970 پاسخ ها:24 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:535 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:49 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1179 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:59 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:46 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3626 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:132 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 66 رأی - میانگین امیتازات: 3.12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در خواست چک کردن ساختمان 11 طبقه بتنی +دیوار برشی
1391/10/11 , 02:42 ق.ظ
ارسال: #21
RE: در خواست چک کردن ساختمان 11 طبقه بتنی +دیوار برشی
سلام

دوستان این دفعه برش پایه دینامیکی بنده از همان ابتدا از برش پایه استاتیکی بیشتر شد و با ایتکه در جهت Y هم از دیوار برشی استفاده کردم باز در خیلی از طیقات دریفت را جواب نگرفتم.

عدد مجاز دریفت بنده هم 0.00357 هستش چرا چون T سازه من از 0.7 بیشتر شده بود و از فرمول 0.0286/R اسفاده کردم برای بدست اوردن عدد مجاز دریفت در ضمن فایل سامری ریپورت را هم پیوست می کنم+ خود فایل ایتبس بدون انالیز.

منتظر یاری شما هستم.

این هم فایل بدون انالیز:

http://www.mediafire.com/?4ym2onahbn2a33k

فایل‌(های) پیوست شده
keiivan.txt
نوع فایل .txt
دفعات دانلود 42
اندازه 44.3 KB

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1391/10/11 , 03:52 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/10/11 04:07 ق.ظ، توسط حمید فلاح منش.)
ارسال: #22
سلام
اول با انتخاب کل گره های بیس همرو گیر دار کنید.چون فراموش کردید.فقط مراقب باشید گزینه one story فعال باشه.
توفایلی که فرستادید دیافراگم صلب معرفی مکردید.حتما اون هم انجام بدبد که خیلی مهمه.
اگر از ابتدا ضریبی برای spx spy گذاشتید حذف کنید و با 1 نسبت گیری برش هارو یکسان کنید
برای دریفت هم اول مقایسه کنید از زمان تناوب تحلیل برای اولین مودی که برای هرجهت بدست میاد(ضریب ترک خوردگی 0.5 و 1) و 1.25برابر زمان تناوب تجربی
کدوم بزرگتره و با اون ضریب زلزله بدست بیارید و دریفتو چک کنید.برای چک کردن دریفت هم حتما از تبدیل تغییر مکان مرکز دیافراگم )Diaphragm CM Displacements) استفاده کنید و مستقیم از story drift استفاده نکنید
حتما جواب میده
موفق باشید

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1391/10/11 , 05:38 ب.ظ
ارسال: #23
سلام

حمید جان ممنون از لطفت ....اینقدر استرس این پروژه را دارم بله یادم پارامترهایی که در بنده 1 و 2 فرمودید انجام بدهم....در مورد ضریب هم بله یک بار قفل نرمافزار را باز کردم اصلاحیات را انجام دادم یادم رفت همان ضریب اولی را برای spX و spy و spxt و spyt وارد کنم که اصلاح کردم الان دوباره تحلیل کردم و برش پایه دینامیکی بنده کمتر از استاتیکی شد. این OK .......
ولی در مورد زمان تناوب تحلیلی که فرمودید بگذارید بگویم از اول چه کاری انجام دادم......

چون زمان تناوب بنده از 0.7 بیشتر شد پس مجبور شدم از ایین نامه ubc 94 استفاده کنم که این کار را کردم و سپس امدم T که بدست اوردم ضربدر 1.25 کردم و این شد زمان تناوب اصلی من و سپس امدم ubc 94 را با 2800 معادل کردم و ضریب c خودم را هم از این روش بدست اوردم منظور شما هم همین هستش دیگه درست است.....

راستی حمید جان اگر به فرض مثال در راستای y دیوار برشی نداشتم و زمان تناوب من از 0.7 کمتر میشد باید از یوزر کافیشنت استفاده می کردم دیگه درست است....؟

حمید جان شما فرمودید که در ابتدا سراغ stori drifft نرم علت چیست ممنون می شوم توضیح دهید اگر هم به فرض مثال اولی را جواب گرفتم باز نیازی هستش که stori drifft چک شود یا نه.......اگر هم مسیر Diaphragm CM Displacements را بگویید در نرم افزار کجاست ممنون می شو.
1391/10/11 , 06:27 ب.ظ
ارسال: #24
سلام کیوان عزیز...خواهش میکنم
شاید بد توضیح دادم...
برای کنترل دریفت :
ایین نامه 2800 بند 2-5-4 1 تبصره داره که میگه برای کنترل تغییر مکان نسبی ضریب زلزله را میتوان بدون منظور کردن محدودیت تبصره 1 بند
2-3-6 تعیین کرد.
برای زمان تناوب اول با همون روابط تجربی آیین نامه 1.25*(0.05H^.75) ضریب زلزله بدست بیارید.بعد از تحلیل سازتون با ضرایب ترک خوردگی .5 برای تیرها و1 برای دیوارها و ستونها هم زمان تناوب در جهت مثلا Y بدست بیارید.با هرکدوم از زمان تناوب هایی که بزرگتره ضریب زلزله جدید بدست بیارید.وسازتونو برای اون ضریب زلزله تحلیل و کنترل کنید.این روشیه که من دیدم چند جا انجام شده و تایید شده.

برای سوال آخرتون طبق بند 2-5-1 تغییر مکان جانبی هر طبق اختلاف تغییر مکان مراکز جرم کف در پایین و بالای آن طبقه می باشد
برنامه ی ایتبس دریفت و از تغییر مکان مراکز جرم حساب نمیکنه و تا جایی که من میدونم از اختلاف نقاط انتهایی طبقه بدست میاره

1391/10/12 , 02:08 ق.ظ
ارسال: #25
سلام

حمید جان شکست نفسی نکنید اتفاقا قشنگ بیان می کنید.....

الان باید بنده چه کاری انجان دهم دقیقا اگر برام بنویسید که خیلی عالی هستش من می خواهم الان دریفت را چک کنم و شما گفتیت مستقیم سراغ stori drift نروم توضیح می فرمایید الان باید کجا ان را چک کنم..
ودر مورد پارامتر دوم نوشته هایتون حمید جان چطور t جدید و ضریب زلزله را بدست بیاورم و با قبلی مقایسه کنم.

با سپاس
1391/10/12 , 02:34 ق.ظ
ارسال: #26
سلام خواهش میکنم
شما در ابتدای انجام پروژتون Tx Ty بدست اوردید از فرمول تجربی اگه ضربدر 1.25 کردید که هیچ ، اگه نه ضربدر 1.25 کنید این میشه اولین عدد.
save as بگیرید از سازتون مثلا به اسمه drift check.ضرایب ترک خوردگیو به 0.5 و 1 تبدیل کنید.سازتونو تحلیل کنید.زمتن تناوب تحلیله هر جهتو
یاد داشت کنید.اینم دومین عدد.حالا هرکدوم بیشتره بردارید توی فرمول B بذارید و.... ضریب زلزله جدید بدست بیارید وضرایبه جدیدو بذارید دوباره و تحلیل کنید.
برای دریفت هم شما مثل عکس زیر انجام بدید.
اختلافه تغییرمکانه مرکز جرم هر طبقه با طبقه ی زیریش برای هر حالت بار میشه تغییر مکان نسبی طرح که ضربدر 0.7R میشه تغییر مکان واقعیه طرح
امیدوارم مفید باشه.
دوستان عزیز اگر جایی اشتباه گفتم لطف کنید بگید.
[تصویر:  7m5vzvb4ssttobmi4jzw.png]
[تصویر:  jysjl3sou0ihhu6p1m13.png]

سپاس شده توسط keiivan
1391/10/13 , 02:43 ق.ظ
ارسال: #27
سلام

حمید جان چند تا سوال از حضورتون داشتم.در ابتدا عذر خواهی می کنم چون تاحالا در پروژه هام بر نخورده بودم دریفت را جواب نگبرم....اولین بار هستش

1- چرا باید اول به سراغ Diaphragm CM Displacements برویم در کنترل دریفت چرا از همان ابتدا نباید سراغ story drifft برویم کمی این کار ذهن بنده را مشغول کرده که چرا....

2- جمید عزیز بله بنده در ابتدا زمان تناوبی که بدست اوردم ضربدر 1.25 کردم....اقا حمید در مورد ضرایب ترک خوردگی مگه ما در ابتدا برای تیر ها 0.35 و برای ستون ها 0.7 وارد نمی کنیم. این دیگه برای چیه....

راستی حمید عزیز بنده ابتدا تمام ابهامات را برای خودم به کمک شما و دیگر دوستان رفع می کنم سپس می روم سراغ شرمنده خیلی شما رو اذیت می کنم.

با سپاس
1391/10/13 , 02:59 ق.ظ
ارسال: #28
1- چرا باید اول به سراغ Diaphragm CM Displacements برویم در کنترل دریفت چرا از همان ابتدا نباید سراغ story drifft برویم کمی این کار ذهن بنده را مشغول کرده که چرا....
نگاه کن برنامه ی ایتبس برای پایین نامه ی ایران درست نشده و ما میام کارهایی رو انجام میدیم تا برنامه رو بتونیم با آیین نامه ی ایران کنترل کنیم
مثلا آیین نامه ی ایران گفته حداکثر جابه جایی(دریفت) مرکز جرم سازه در حالی که دریفت برنامه ی ایتبس حداکثر دریفت کل سازه رو نشون میده چه اون نقطه مرکز جرم باشه چه گوشه ی ساختمون
از طرفی هم ضرایبی که ما برای کنترل دریفت استفاده میکنیم با برنامه یکی نیست(البته توی سازه ی بتنی) یعنی ما باید مقدار دریفت برنامه رو ضرب و تقسیم کنیم تا دریفت مربوطه طبق استاندارد ایران بشه ولی در سازه ی فلزی نمی خواد کاری انجام بدیم

فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت http://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) http://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) http://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) http://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) http://goo.gl/GsLsyv
 سپاس شده توسط keiivan
1391/10/13 , 11:45 ق.ظ
ارسال: #29
کیوان جان سوال اولتو تو پست شماره 24 دو خط اخر توضیح دادم
درمورد سوال دومتون هم بند 2-5-6 مطالعه کنید

سپاس شده توسط keiivan
1391/10/14 , 08:06 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/10/15 12:03 ق.ظ، توسط keiivan.)
ارسال: #30
سلام به همگی دوستان....

حمید عزیز چند سوال از حضورتون داشتم.....ممنون می شوم به تفکیک شماره بگویید....

1- این بند 2-5-6 کدوم صفحه 2800 هستش....

2- سپس گفتید ضرایب ترک خوردگی را به 0.5 و 1 تغییر بدهم این 0.5 برای تیرها هستش و 1 هم برای ستون درست دیگه....؟

3- راستی این T ها را باید از کجای ETABS برداشت کنم.....؟

4- تمامی این کارها برای زمانی هستش که من دریفت خودم را جواب نگرفتم دیگه درسته.......؟

5- راستی حمید جان وقتی به قسمت Diaphragm CM Displacements میروم هیچی برام نشون نمی ده و کاملا صفحه خالی هستش فکر می کنید علت چیست؟

6- راستی حمید جان بنده 4 پروژه ای که در نظام شهر خودمان تایید شد را مورد برسی قرار دادم همه انها مستقیما از story drifft استفاده کرده بودند....پس باید بگوییم که چقدر عقب هستیم....؟

7- حمید عزیز توی همین story drifft به تفکیک طبقه می یاد می گه با توجه به ترکیب بار مربوطه....ولی منظور شما این هستش که 2800 میگه اختلاف مرکز جرم طبقه بالا - طبقه پایین درسته؟

8- حمید جان مهندس فرشاد عرض کردند که باید عدد بدست امده را ضرب و تقسیمی کرد اگر کمی بیشتر توضیح دهید ممنون می شوم که باید به چه اعدادی تقسیم یا ضرب شوند.

با سپاس
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارایه دو جواب و نسبت جهت کنترل منظمی هندسی در سازه بتنی HOMAN1974 2 149 1395/06/29 09:56 ق.ظ
آخرین ارسال: Civil5
  چک کردن پروژه ی بتنی و رفع یک ابهام GustavoWoltmann 0 134 1395/06/20 04:37 ب.ظ
آخرین ارسال: GustavoWoltmann
  4 طبقه بتنی با سقف شیروانی ابراهیم کاظمی 2 208 1395/05/31 12:31 ب.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  عدم جواب دادن ستون ها در سازه فولادی دیوار برشی Woldo 0 230 1395/05/11 11:43 ب.ظ
آخرین ارسال: Woldo
  درخواست چک کردن فایل بتنی با دیوار برشی lrfd zaryam 1 260 1395/05/02 04:15 ب.ظ
آخرین ارسال: zaryam
  چک کردن سازه بتنی با سقف شیبدار - راهنمای برای طراحی سقف شیبدار emade2 3 2,659 1395/04/24 06:38 ب.ظ
آخرین ارسال: amirone
  چک کردن فایل etabs پروژه فولادی 11 طبقه mohsen6176 7 504 1395/04/13 04:22 ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen6176
  درخواست چک کردن فایل ایتبس 3 طبقه بتنی dav60ord 2 364 1395/03/18 10:28 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  چک کردن فایل ایتبس ehsan51 1 244 1395/03/18 10:31 ق.ظ
آخرین ارسال: chiften
  درخواست چک کردن پروژه بتنی afshin_ipe 8 373 1395/03/18 12:27 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان