مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:9 زمان:1395/09/19
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:kaveh1899 پاسخ ها:0 درخواست ها مشاهده:13 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99073 زمان:1395/09/19
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
شروع کننده:taksa2012 آخرین ارسال توسط:MEHRIDADI پاسخ ها:140 آموزش آنالیزبها و پیشنهاد قیمت مشاهده:91418 زمان:1395/09/19
انواع خرابی در اتصالات پیچی (فوریییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:jarad پاسخ ها:1 طراحی سازه های فلزی مشاهده:600 زمان:1395/09/19
امن‌ترین مکان برای تخلیه فاضلاب
شروع کننده:mojdeh آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:1 موضوعات متفرقه مشاهده:67 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ مشاهده:99 زمان:1395/09/18
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:57 زمان:1395/09/18
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:115 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:355 زمان:1395/09/16

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 66 رأی - میانگین امیتازات: 3.12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در خواست چک کردن ساختمان 11 طبقه بتنی +دیوار برشی
1391/10/15 , 02:14 ب.ظ
ارسال: #31
RE: در خواست چک کردن ساختمان 11 طبقه بتنی +دیوار برشی
حمید جان منتظر یاری شما هستم.

با سپاس
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1391/10/15 , 08:43 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/10/15 08:47 ب.ظ، توسط حمید فلاح منش.)
ارسال: #32
سلام
1- صفحه 44
2- بله
3-از تحلیل مودال بدست میاد.در قسمت انالیز سازه تیک تحلیل دینامیکیو بزنید بعد تحلیل هم قسمت show mode shape مودهای اولو چک کنید بالای پنجره ایتبس زمان تناوبو مینویسه
4-تمامی این کارها برای اینکه دریفتو درست چک کنید
5- برای سقف دیافراگم صلب در نظر نگرفتید بعداز انتخاب سقف ها assign>shell/area>diaphragm
6- چی بگم واللا... :ِ چیزایی که من دیدم بگم که ......
7-بله
8-Drift= (Dst2-Dst1)/h تغییر مکان مرکز جرم D

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط keiivan
1391/10/15 , 11:28 ب.ظ
ارسال: #33
سلام

ممنون حمید عزیز که واقعا خسته ات کردم راستی من اینقدر سوال می پرسم مهندس فرشاد از دست من در رفت کی که حمید جان شما هم فرار کنید......شوخی می کنم برای مزاح بود من از همین جا دست همه شما عزیزان را می فشارم......

حمید عزیز چند سوال داشتم....

1- شما در پست شماره 26 عرض کردید که اختلافه تغییرمکانه مرکز جرم هر طبقه با طبقه ی زیریش برای هر حالت بار میشه تغییر مکان نسبی طرح که ضربدر 0.7R میشه تغییر مکان واقعیه طرح......اما در اینجا بنده h-8 را متوجه نشدم با بالایی که یکی نیست درسته حمید جان یا من اشتباه می کنم....؟

2- حمید جان بنده صفحه 44..... بند مورد نظر را مطالعه کردم حال می خواهم بگویم ایا همیشه باید این افزایش را انجام دهیم در هنگام کنترل دریفت همانطور که خودتون فرمودید برای کنترل بهتر دریفت یا اینکه زمانی که جواب نگرفتیم.... می خواهم این مطلب برام روشن بشود

3- حمید جان در مورد بدست اوردن این T ها می شود انها را با عکس بهم نشان دهید می ترسم اشتباه کنم...مرسی.....واینکه کدام t را بردارم بهم نشان دهید...

4- حمید عزیز بنده که پس از همان اول t را ضربدر 1.25 کردم فقط نیازه ضرایب ترک خوردگی جدید را اعمال کنم و دوباره تحلیل کنم و سپس t های جدید را در فرمول B بگذارم و ضریب c جدید بدست بیاورم و در راستاهای مختلف بگذارم ولی چون در هر دو راستا r من یکی است t بزرگتر را گرفته حال در هر جهت باشه و در فرمول B می گذارم ......درست است یا نه اشتباه می کنم.

5-راستی حمید جان این ضرایب 0.5 برای تیرها و ستون ها 1 گفتید باید در صفحه مورد نظر تمام گزینها 0.5 برای تیرها و ستون ها 1 شود درست دیگه انشالاء.....

با سپاس
1391/10/16 , 10:48 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/10/18 11:59 ب.ظ، توسط admin.)
ارسال: #34
1- دریفت :تغییر مکان نسبی طبقه با طبقه پایین تقسیم بر ارتفاع طبقه
2- برای سازه های با اهمیت زیاد باید حتما انجام داده بشه
3- [تصویر:  espq14l8uxfh3bwjb6hf.png]
4- برای هر جهت باید t همون جهتو بگیری
5- خیر برای تیر ها ممان درجهت 3-3 و تیرها ممان رد دو جهت 3-3 2-2

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
 سپاس شده توسط keiivan
1391/10/18 , 03:42 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/10/18 03:53 ق.ظ، توسط keiivan.)
ارسال: #35
سلام

ممنون از حمید عزیز و اقا رضا گل.....واقعا دست گلتون درد نکنه...

اما دوستان چند سوال دیگه دارم که ذهن بنده را مشغول کرده....

1- ابتدا باید عرض کنم که باید زمان تناوب اصلی از نرم افزار از 1.25 برابر زمان تناوب تجربی بزرگتر باشد که برای بنده این طور است.....پس دیگه نیازی نیستش که ضریب c جدید به برنامه دهم و دو باره سازه را تحلیل کنم درسته؟.........عکس مربوطه را پیوست کردم.....

2- چرا همیشه باید زمان تناوب دو مود اول را چک کنیم.....و فکر کنم این مود همیشه از مود های دیگه بیشتر هستند برای همین ما با این ها کار داریم درسته......؟

3- چون بنده الان دریفت را جواب نگرفتم پس دیگه نیازی نیست ضریب c جدید بدهم با کنترلی که کردم و فقط باید ضرایب 0.5 برای تیرها و 1 را برای ستون ها اعمال کنم و دوباره تحلیل کنم و سپس برم دوباره دریفت را چک کنم.....درسته دیگه انشالاء...؟

4- دوستان زمانی که به قسمت Diaphragm CM Displacements مراجه می کنم برای کنترل دریفت یعنی طبقه بالای - طبقه پایینی ضربدر ارتفاع طبقه....بنده باید برای ترکیب بارهای EX و EY و SPX و SPY کنترل کنم دیگه درسته یا اینکه باید پیچش های تصادفی را هم لحاظ کنم...ممنون می شوم راهنمایی فرمایید.

5- مثلا می خواهیم مرکز جرم طبقه بالا را - طبقه پایین کنیم برای حالت بار EX این طوری عمل می کنیم دیگه.....

EX طبقه 12 رو - EX طبقه 11 می کنیم و سپس ضربدر ارتفاع طبقه که 3.20 است می کنیم و سپس با عدد مجاز دریفت ان را مقایسه می کنیم....
و برای حالت بارهای دیگه هم همینطور درسته دیگه.....؟

با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

1391/10/18 , 02:21 ب.ظ
ارسال: #36
1- اگه زمان تناوب تجربی X1.25 کوچکتر از زمان تناوب تحلیلی باشد فرض اولیه درست بوده ( چون روابط تجربی بر این اساس فرض شده است که مقدار زمان تناوب تجربی از تحلیلی کوچکتر است ) . هرچی این عدد کوچکتر باشد برای سازه غیر اقتصادی و از جهتی در جهت اطمینان است پس شما میتونید برای این که مقدار ضریب زلزله C کاهش یابد از زمان تناوب تحلیلی برای طراحی استفاده کنید ( برای این کار باید قفل برنامه را باز کنید و این ضریب جدیدو به برنامه معرفی کنید )( بعضی از طراحان حرفه ای و دلسوز از زمان تناوب تحلیلی استفاده میکنند تا برای صاحب کار به صرفه باشد و سازه غیر اقتصادی نشود )
2- دلیل اینکه زمان تناوب دو مود اول را در نظر میگیریم اینست که در رفتار دینامیکی سازه فقط دو ، سه مود اول حالت طبیعی دارد و مودهای بالاتر رفتار سازه را به درستی نشان نمیدهند . این مطلب را میتوانید از جزوات تحلیل دینامیکی سازه پی ببرید
3- چون دریفت جواب نگرفته اید باید ضریب زلزله را بر اساس زمان تناوب تحلیلی بدست آورید چون ممکن است این تناوب ، ضریب زلزله را کاهش دهد .
4- برای کنترل دریفت فقط بارهای با خروج از مرکزیت کفایت میکند کنترل کنید چون این بارها اکثر اوقات بحرانی تر از حالت بدون خروج از مرکزیت است
5-برای مرکز جرم هم کلیه بارها را کنترل کنید بهتره ولی در این باره هم میتونید از حالت خروج ازمرکزیت استفاده کنید

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
 سپاس شده توسط keiivan
1391/10/18 , 07:35 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/10/18 07:40 ب.ظ، توسط keiivan.)
ارسال: #37
سلام

ممنون از رضای عزیز بابت پاسخ دادن به بنده واقعا لطف می کنید دوست من......

رضای عزیز حتما از زمان تناوب تحلیلی استفاده می کنم و نتیجه را در این تاپیک اعلام میکنم که چه شد که صد در صد به درد خیلی ها خواهد خورد.....

اقا رضا چند سوال داشتم از حضورتون ......

1-منظور شما از اینکه فقط بارهای با خروج از مرکزیت را کنترل کنید این بارها هستش دیگه......EX و EY و SPX و SPY

2- اقا رضای منظور من از سوال اخر خودم یعنی سوال 5 این بود که ایا برای کنترل دریفت این روش درسته یا غلط......

3- رضا جان در مورد این ضریب زلزله © توضیح مختصری می دهید که چگونه هستش......؟
اقا رضا در کل این ضریب c چه نقشی در سازه داره و می خواهد چه چیری را به ما بگویید ممنون می شوم توضیحی بفرمایید ما فقط یاد گرفتیم که بدستش می اوریم و به نرم افزار می دهیم.....
می خواهد به ما نشان دهد که چه نیرویی از زلزله به سازه اعمال میشه درسته.......

4- رضای عزیز در کل این زمان تناوب سازه چیه....زمانی را به ما می دهد که ساختمام نوسان میکنه.....پس هر چی این عدد به صفر میل کنه بزرگتر هستش و خطرناک تر برای سازه و هر چی بزرگتر از صفر باشه خطر چندانی نداره

با سپاس
1391/10/18 , 08:24 ب.ظ
ارسال: #38
1- بارهای خروج از مرکزیت را خود شما به برنامه تعریف کرده اید و فکر میکنم بارهایی که شما الان نام بردید (EX و EY و SPX و SPY ) بدون خروج از مرکزیت باشه . معمولا در حالت استاتیکی بارهای خروج از مرکز با EPX و EPY و ... نشان میدهند که مقدار خروج از مرکزیت را هم 5 درصد وارد میکنیم .2- 2- بله طبقه بالا را منهای طبقه پایین کنید تا به صورت دریفت نسبی بدست آید/
3- ضریب زلزله در واقع ارتباط مستقیم با برش پایه و نیروی زلزله طبقات دارد چون برش پایه از رابطه V=C.W بدست می آید که با ضرب کردن این ضریب در وزن کل سازه مقدار بش پایه زلزله بدست می آید .هرچی این ضریب بزرگتر باشد مقدار برش پایه و یا بهتر بگم نیروی زلزله بیشتر میشه که برای سازه مطلوب نیست .
4- زمان تناوب در واقع زمان یک رفت و برگشت سازه در اثر زلزله می باشد که بدیهی است که هرچه این زمان بیشتر باشد برای سازه مطلوبتر و بهتر است و هرچی این زمان بیشتر باشه مقدار ضریب C کمتر می شود و کمتر شدن مقدار C باعث کمتر شدن نیروی زلزله می شود .پس زمان تناوب به صورت زنجیر وار به نوع سازه وابسته است .

سپاس شده توسط keiivan
1391/10/18 , 08:50 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/10/18 09:08 ب.ظ، توسط keiivan.)
ارسال: #39
RE: در خواست چک کردن ساختمان 11 طبقه بتنی +دیوار برشی(پیشنهاد مطالعه برای کاربران)
سلام

ممنون رضا جان ....

در مورد این خروج از مرکزیت و غیر از خروج مرکزیت منظور شما این هستش.......؟

من که این بارها را تعریف کردم ممنون می شوم به من بگویید کدام با خروج از مرکزیت است کدوم بدون خروج از مرکزیت......
LIVE
DEAD
EX
EXP
EXN
EY
EYP
EYN
WALL

برای تحلیل دینامیکی هم این ها را معرفی کردم....

SPX
SPXT
SPY
SPYT

حالا رضا جان کدوم ها را باید برای کنترل دریفت انتخاب کنم ممکنه برام مشخص کنید خدای نکرده اشتباه نکنم.....

راستی رضا جان در مورد این زمان تناوب پس در موقع زلزله هرچی ساختمان دیرتر سرجاش برگرده تخریب کمتری داریم تا اینکه زودتر برگرده سرجاش....؟

رضا جان شرمنده خسته ات کردم و اما سوال اخر ......چرا در طبقات بالاتر تغییر مکان بیشتری داریم تا طبقات پایین تر.

و اینکه زمانی که دیدیم T تحلیل ما بزرگتر از T تجربی شده ایا این کار واقعا درسته که نیروی زلزله را کاهش دهیم.

رضا جان والا...من که خیلی دارم اذیت می شوم سر این مطلب هر شهر برای محاسبات خودش یک جور تصمیم می گیره یکی میگه باید سازه را دست بالا طراحی کرد.....یکی میگه باید سازه رو اقتصادی در اورد و هزار حرف و حدیث دیگه...

مرسی از تمام زحماتت مهندس رضا
1391/10/18 , 11:56 ب.ظ
ارسال: #40
RE: در خواست چک کردن ساختمان 11 طبقه بتنی +دیوار برشی(پیشنهاد مطالعه برای کاربران)
اگه از تحلیل دینامیکی استفاده کنید باید بارهای SPXT و SPYT را انتخاب کنید

بله هرچه زمان رفت و برگشت سازه هنگام وقوع زلزله بیشتر باشه بهتره .
دلیل این که تغییر مکان طبقات بالاتر بیشتر میشه طبیعیه چون هرچی به سمت پایین تر میام سازه مقیدتر میشه ( یعنی به زمین متصل میشه )

و اینکه زمانی که دیدیم T تحلیل ما بزرگتر از T تجربی شده ایا این کار واقعا درسته که نیروی زلزله را کاهش دهیم.
کاملا درست است حتی در آیین نامه هم ذکر شده و هیچ مشکلی وجود ندارد .در واقع جهت به صرفه شدن پروژه مناسب است

سپاس شده توسط keiivan
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارایه دو جواب و نسبت جهت کنترل منظمی هندسی در سازه بتنی HOMAN1974 2 155 1395/06/29 09:56 ق.ظ
آخرین ارسال: Civil5
  چک کردن پروژه ی بتنی و رفع یک ابهام GustavoWoltmann 0 137 1395/06/20 04:37 ب.ظ
آخرین ارسال: GustavoWoltmann
  4 طبقه بتنی با سقف شیروانی ابراهیم کاظمی 2 214 1395/05/31 12:31 ب.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  عدم جواب دادن ستون ها در سازه فولادی دیوار برشی Woldo 0 232 1395/05/11 11:43 ب.ظ
آخرین ارسال: Woldo
  درخواست چک کردن فایل بتنی با دیوار برشی lrfd zaryam 1 264 1395/05/02 04:15 ب.ظ
آخرین ارسال: zaryam
  چک کردن سازه بتنی با سقف شیبدار - راهنمای برای طراحی سقف شیبدار emade2 3 2,670 1395/04/24 06:38 ب.ظ
آخرین ارسال: amirone
  چک کردن فایل etabs پروژه فولادی 11 طبقه mohsen6176 7 515 1395/04/13 04:22 ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen6176
  درخواست چک کردن فایل ایتبس 3 طبقه بتنی dav60ord 2 372 1395/03/18 10:28 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  چک کردن فایل ایتبس ehsan51 1 247 1395/03/18 10:31 ق.ظ
آخرین ارسال: chiften
  درخواست چک کردن پروژه بتنی afshin_ipe 8 385 1395/03/18 12:27 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان