امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 1.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دفترچه محاسبات سازه بتنی طبق ویرایش جدید آیین نامه ها
(1394/10/10 ، 09:00 صبح)hamid 1363 نوشته است: ممنون از توجه شما و توضیحات کاملتون راستی مهندس جان فایل ایتبس و سیفش و ندارین در ضمن می خواستم اگه اجازه بدین شمارتون و داشته باشم خوشحال میشم بیشتر از دانش شما بهره ببرم اگه شد به خصوصیمئ پیام بدین یا به ایمیلم با تشکر
سلام
فایل ایتنبس و سیف رو دارم و بعدا میفرستم

پاسخ
ممنون از لطف شما
پاسخ
این بعدا هنوز نرسیده؟؟!!!
پاسخ
(1394/10/9 ، 09:48 عصر)kazembvo نوشته است:
(1394/10/8 ، 09:22 صبح)hamid 1363 نوشته است: سلام مهندس لطف میکنید فایل ایتبس و سیف و اگر شد اتوکد را قرار دهید ؟ به نظرم یک مقدار مقاطع برای یک ساختمان چهار طبقه دست بالا میاد
سلام مهندس
فایل کد رو ندارم، چون یکی از دوستان ازم خواست تا طراحی رو انجام بدم و مشخصات رو بهم داده فقط
از نظر مقاومت، ستونها و تیرها با ابعاد کوچکتر هم جواب میدادن اما مشکل دریفت بود که مجبور شدم مقاطع رو قوی تر بگیرم. قصد داشتم از دیوار برشی استفاده کنم اما دوستم گفته که مالک نمیخواد.ساختمون چون لاغره و در جهت محور y هم تشدید داریم و از تحلیل دینامیکی استفاده کردم و مقادیر بازتاب رو در 100 درصد نسبت ضرب کردم، برا همین قوی طراحی شده (مالک اینطور میخواسته)
کلا مشخصه که در صورت استفاده از دیوار برشی خیلی به صرفه تره
جالبتر اینه که به خواسته مالک یک طبقه دیگه هم اضافه کردم:
سلام
به عنوان یک پیشنهاد
مهندس جان اینکه مالک چی میخواد و چی نمیخواد نباید در طراحی مهندسی لحاظ بشه!
شما به عنوان یک مهندس باید تشخیص بدین که از چه سیستمی استفاده کنید ! و در چه حالت سازه ی شما به معنی واقعی کلمه مهندسی طراحی شده
پاسخ
وا!
آقای مهندس شما دیگه چرا؟؟؟!!!
خب به معنای واقعیه کلمه و مهندسی رو هر کی که خواسته باشه خب طرف خودش طراحی میکنه اینو که دیگه نمیشه توش دخالت کرد!!!!
خب من الان یه سوال دارم. اگه یه شخص به شما بگه یه ساختمون طراحی کن و بعد ساختش بگه خب حالا بیزحمت ارتقاش بده، شما چیکار میکنی براش؟؟؟!!! یعنی چیکار میشه کرد اونوقت؟؟؟؟!!! اتفاقا اگه این دست بالا گرفتن در دهه ی قبل مملکت ما لحاظ می شد الان شاهد ساختمونای چند طبقه با ستون 35 و 30 بتنی توی شهرهامون نبودیم که هر آن بوی افتادن میدن!!!!
اگه دست بالاگرفتن(استفاده از اسکوپ) حتی ساختمون یه طبقه لحاظ میشد دیگه شاهد نماکاری ساختمون فقط با یه ملات بین دیوار و سنگ نما نبودیم!!!
اگه دست بالا گرفتن توی طراحی معماری لحاظ میشد دیگه شاهد دهانه های 6-7 متری تو ساختمونای بساز بفروشی!! نبودیم که هنوز روش بار نرفته و بتنش خشک نشده، تیرهاش لمبور میارن!!!
اگه توی صنعت ساختمون دست بالا نمیگرفتن ژاپنی ها اونوقت توی سونامی چند سال قبلشون عوض 20هزار نفر(که اونم با سیل به فنا رفتن نه خرابی ساختموناشون) میلیون آدم مرده بودن!!!
به معنی واقعیه کلمه آیا میشه با اطمینان بگید که چه زلزله ایی و با چه مدت زمانی قراره یه ساختمونو بلرزونه؟؟؟؟؟
پس تا وقتی که نمیشه حجم و شدت نیروی وارده رو تخمین زد یا برآورد کرد و تا اونجا که برای ملت ناراحتی چیزی ایجاد نشه!!!!!باید اُور دیزاین طراحی کرد که لااقل یه کوچولو!!!!! جبران کاستی های دائمیه اجرای کار مثل عدم کیفیت سیمان و ماسه و بتن و حتی میلگرد و زیر کار در رویی های روتین! اوستا کارا از جمله ارماتوربند و جوشکار و تاسیسات کار و کارگرا و ... بشه
پاسخ
مهندس جان شما که میخای فایل قابل ویرایش بزاری تو این ایام محرم بذار ملت استفاده کنن / ثواب داره
پاسخ
مهندس جان شما که میخای فایل قابل ویرایش بزاری تو این ایام محرم بذار ملت استفاده کنن / ثواب داره
پاسخ
(1394/10/11 ، 12:44 صبح)kazembvo نوشته است:
(1394/10/10 ، 09:00 صبح)hamid 1363 نوشته است: ممنون از توجه شما و توضیحات کاملتون راستی مهندس جان فایل ایتبس و سیفش و ندارین در ضمن می خواستم اگه اجازه بدین شمارتون و داشته باشم خوشحال میشم بیشتر از دانش شما بهره ببرم اگه شد به خصوصیمئ پیام بدین یا به ایمیلم با تشکر
سلام
فایل ایتنبس و سیف رو دارم و بعدا میفرستم

سلام.ببخشید چطور باید دان کنم؟
پاسخ
(1395/7/19 ، 07:10 عصر)زینب خوش کلام نوشته است: وا!
آقای مهندس شما دیگه چرا؟؟؟!!!
خب به معنای واقعیه کلمه و مهندسی رو هر کی که خواسته باشه خب طرف خودش طراحی میکنه اینو که دیگه نمیشه توش دخالت کرد!!!!
خب من الان یه سوال دارم. اگه یه شخص به شما بگه یه ساختمون طراحی کن و بعد ساختش بگه خب حالا بیزحمت ارتقاش بده، شما چیکار میکنی براش؟؟؟!!! یعنی چیکار میشه کرد اونوقت؟؟؟؟!!! اتفاقا اگه این دست بالا گرفتن در دهه ی قبل مملکت ما لحاظ می شد الان شاهد ساختمونای چند طبقه با ستون 35 و 30 بتنی توی شهرهامون نبودیم که هر آن بوی افتادن میدن!!!!
اگه دست بالاگرفتن(استفاده از اسکوپ) حتی ساختمون یه طبقه لحاظ میشد دیگه شاهد نماکاری ساختمون فقط با یه ملات بین دیوار و سنگ نما نبودیم!!!
اگه دست بالا گرفتن توی طراحی معماری لحاظ میشد دیگه شاهد دهانه های 6-7 متری تو ساختمونای بساز بفروشی!! نبودیم که هنوز روش بار نرفته و بتنش خشک نشده، تیرهاش لمبور میارن!!!
اگه توی صنعت ساختمون دست بالا نمیگرفتن ژاپنی ها اونوقت توی سونامی چند سال قبلشون عوض 20هزار نفر(که اونم با سیل به فنا رفتن نه خرابی ساختموناشون) میلیون آدم مرده بودن!!!
به معنی واقعیه کلمه آیا میشه با اطمینان بگید که چه زلزله ایی و با چه مدت زمانی قراره یه ساختمونو بلرزونه؟؟؟؟؟
پس تا وقتی که نمیشه حجم و شدت نیروی وارده رو تخمین زد یا برآورد کرد و تا اونجا که برای ملت ناراحتی چیزی ایجاد نشه!!!!!باید اُور دیزاین طراحی کرد که لااقل یه کوچولو!!!!! جبران کاستی های دائمیه اجرای کار مثل عدم کیفیت سیمان و ماسه و بتن و حتی میلگرد و زیر کار در رویی های روتین! اوستا کارا از جمله ارماتوربند و جوشکار و تاسیسات کار و کارگرا و ... بشه

سلام
اگر منظور شما این هست که باید دست بالا گرفت در طراحی خب به نظرم این دیدگاه از اساس اشتباه!
محکم بودن یک سازه ( ابعاد قوی تر و ..) به معنای بهتر بودن اون سازه نیست و بر عکسش هم همینطور
به نظرم دیدگاه مهندسی به این معنی هست که سازه به نحوی طراحی بشه که بهترین عملکرد رو در بار نهایی داشته باشه.
ادامه ی صحبت شما هم در زلزله ی ژاپن که بررسی شده در سازه های بتنی علت 85 درصد خرابی ها به علت اجرای بد و بد ویبره خوردن بتن بوده که بعدا این قضیه رو در سازه ها اصلاح کردن و میتونه یکی از علت هاش اجرا شدن خوب سازه های بتنی باشه
در ایین نامه های طراحی در روش مقاومت نهایی و چه روش حالت حدی بار ها ضرایبی تقلیل جهت اطمینان ضرب میشه که همین کاستی ها جبران بشه
پاسخ
ممنون از توجه شما و توضیحات کاملتون راستی مهندس جان فایل ایتبس و سیفش و ندارین ؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اعمال 100-30 برای سازه منظم در فنداسیون Arya68 1 338 1397/6/18 ، 09:05 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  نحوه مدل کردن سازه های گرد و قوسی شکل در ایتبس ؟ pouyasento 4 2,924 1397/2/17 ، 10:14 صبح
آخرین ارسال: rasool67
  مشکل وارد نشدن بار به سازه arash.moafy.ref 0 338 1397/2/13 ، 10:15 صبح
آخرین ارسال: arash.moafy.ref
  دال بتنی در بالکن ها crywolf222 1 494 1397/1/16 ، 01:47 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
  ضریب نا معینی در سازه ها مطابق ویرایش چهارم 2800 3508714516 4 1,399 1396/10/9 ، 07:53 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze
  سنگین شدن بیش از حد سازه p_fm2007 6 679 1396/8/19 ، 10:33 عصر
آخرین ارسال: civil92
Tongue مشکل در چک مدل سازه بتنی Atlantis77 2 572 1396/8/18 ، 10:13 عصر
آخرین ارسال: civil92
  درخواست کرک جدید ایتبس 15 و سیف 14 hajix8867 2 557 1396/6/10 ، 09:11 صبح
آخرین ارسال: behzad.g
  نحوه طراحی سازه فولادی که هم دارای سقف تیرچه بلوکی و هم دارای سقف کامپوزیت میباشد! sasan.ce 0 428 1396/5/27 ، 06:52 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
  محاسبات شمع ؟ hajix8867 2 592 1396/4/5 ، 09:31 عصر
آخرین ارسال: hajix8867

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان