امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ذرخواست کمک پروژه فولاد
من هر پروژه ای که انجام میدم این مشکل رو داره که مرکز سختی حساب نمیکنه! خواهش میکنم بهم بگید دقیقا مشکلم چیه و چطور باید حلش کنم؟

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?k...90c900d39a
پاسخ
فایل دانلود نیست.
پاسخ
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?k...85728d580d
دوباره آپلود کردم
پاسخ
(1392/6/7 ، 05:03 عصر)samira mohsen نوشته است: من هر پروژه ای که انجام میدم این مشکل رو داره که مرکز سختی حساب نمیکنه! خواهش میکنم بهم بگید دقیقا مشکلم چیه و چطور باید حلش کنم؟

اشکال کار اینجاست که شما در قسمت Analayze>Set Analysis Option و در قسمت درجات آزادی فعال سازه به جای استفاده از Full 3D از مدل No Z Rotation استفاده کردید.آیا با غیر فعال کردن دوران حول محور z،هدف خاصی رو دنبال می کردید؟
پاسخ
با سلام
علاوه بر نکته ای که دوستمون امیرحسین گفتند چند نکته دیگر هم دیدم
1- خرپشته (آنهم بضورت یکطرفه) بادبند نیاز ندارد
2- در قاب 5 در فاصله gg-Hهم بادبند کف تا سقف لازم است تا تقارن توزیع نیروی زلزله با قاب 8 حقظ شود.
3- چند مورد ناودانیها تنش بالا دارند که لازم است بصورت دستی با مقاطع بالاتر جایگزین شوند.
4- تیرریزی در سازه فولادی معمولا بصورت همسو وبه سمت تیرهای قاب خمشی است.
5-بارگذاری سقف (در مواردی بار مرده ومواردی بار زنده )غیر معمول به نطر میاد.مگر کاربری ساختمان خاص هست؟یا دلیل دیگری دارد.
6-بار معادل سازی هم در بام وارد نشده.
7-درگیرداری ستونها به فونداسیون Rzمحدود نشده.
..........
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
(1392/6/7 ، 08:30 عصر)amir_hossein_ta نوشته است:
(1392/6/7 ، 05:03 عصر)samira mohsen نوشته است: من هر پروژه ای که انجام میدم این مشکل رو داره که مرکز سختی حساب نمیکنه! خواهش میکنم بهم بگید دقیقا مشکلم چیه و چطور باید حلش کنم؟

اشکال کار اینجاست که شما در قسمت Analayze>Set Analysis Option و در قسمت درجات آزادی فعال سازه به جای استفاده از Full 3D از مدل No Z Rotation استفاده کردید.آیا با غیر فعال کردن دوران حول محور z،هدف خاصی رو دنبال می کردید؟

راستش نه! ناخواسته بوده!
مرسی
پاسخ
(1392/6/8 ، 04:48 صبح)miladezati نوشته است: با سلام
2- در قاب 5 در فاصله gg-Hهم بادبند کف تا سقف لازم است تا تقارن توزیع نیروی زلزله با قاب 8 حقظ شود.
3- چند مورد ناودانیها تنش بالا دارند که لازم است با مقاطع بالاتر جایگزین شوند.
5-بارگذاری سقف (در مواردی بار مرده ومواردی بار زنده )غیر معمول به نطر میاد.مگر کاربری ساختمان خاص هست؟یا دلیل دیگری دارد.
..........

باتشکر
4. همیشه تو سازه های فولادی اینطوریه؟ استاد ما می گفتن تیرریزی به صورت شطرنجی اقتصادی تره.
5. کاربری مدرسه داره، در واقع ساختمون دارای درز انقطاع بود و این یه قسمت از ساختمونه
6. در مورد بار معادل سازی هیچی نمی دونم!!
7. Rz همیشه باید محدود بشه؟
پاسخ
یک دنیا سپاس از همه
مشکلم حل شد
پاسخ
(1392/6/8 ، 11:13 صبح)samira mohsen نوشته است:
(1392/6/8 ، 04:48 صبح)miladezati نوشته است: با سلام
3- چند مورد ناودانیها تنش بالا دارند که لازم است بصورت دستی با مقاطع بالاتر جایگزین شوند.
..........

باتشکر
4. همیشه تو سازه های فولادی اینطوریه؟ استاد ما می گفتن تیرریزی به صورت شطرنجی اقتصادی تره.
5. کاربری مدرسه داره، در واقع ساختمون دارای درز انقطاع بود و این یه قسمت از ساختمونه
6. در مورد بار معادل سازی هیچی نمی دونم!!
7. Rz همیشه باید محدود بشه؟

4-باید نیست ولی عرف مهندسی شده.من تاکنون یک مورد اجرایی هم ندیده ام که غیر از این باشد.همین اطراف خانه ما 4 مورد ساخت وساز هست که دقت کردم همین بود.ولی در مورد سازه بتنی شطرنجی هم راهکار فنی ست وهم رایج است .
5- با کاربری مدرسه بارهای زنده بالا که اعمال کردید قابل توجیه است.
6- در سایت جستجو کن آقای مهندس فلاح منش تاپیک خوبی را در باره بار معادل سازی massارائه داده اند.
7-همینطور است
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چک کردن پروژه سیف allahgholi1402 1 353 1395/6/28 ، 06:01 عصر
آخرین ارسال: chiften
Question ترکیبات بارگذاری در ایتبس و سیف (فولاد و بتن) foroughi.civil12345 5 2,133 1393/5/6 ، 08:36 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  دخواست چک کردن پروژه سیف(فوری) MOSI2 4 1,471 1393/4/22 ، 12:50 عصر
  چک کردن پروژه سیف اجرایی ساختمان بتونی 5طبقه ebrahimkazemi51 2 1,043 1393/2/20 ، 05:11 عصر
آخرین ارسال: ebrahimkazemi51
  محاسبه وزن فولاد مصرفی فونداسیون از برنامه Safe mortezaomidi 0 1,233 1392/12/14 ، 05:01 عصر
آخرین ارسال: mortezaomidi
  کمک در پروژه سیف shahsavar_civil 1 915 1392/8/22 ، 08:49 عصر
  این پروژه سیف12 چرا اینجوری مدل شده؟ kaka410 2 989 1392/5/2 ، 01:53 عصر
آخرین ارسال: kaka410
  انجام پروژه درس پی با نرم افزار سیف 8 rospina_63 6 2,821 1391/10/17 ، 09:16 عصر
آخرین ارسال: rospina_63

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان