امتیاز موضوع:
  • 42 رأی - میانگین امتیازات: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای انجام پروژه فولاد...
(1393/1/11 ، 01:35 عصر)علی خیرالهی نوشته است: سلام
با توجه عکس ترکیب بار برای بار استاتیکی 30-100 کفایت میکند؟
در عکس با تا توجه به اینکه EXP,EXN,EYP,EYN (زلزله های مثبت و منفی در راستای X و Y) موجود هستش، در Static Load Cases جهت + و - رو چطور باید معرفی کنم؟
در حال حاظ در Static Load Cases فقط دو بار EX و EY رو دارم.
ممنون و سپاسگذارم

[تصویر:  lqojopvq6b8n0mr0fwmk.jpg]
سلام
در static load casesعلامت تعریف نمی شود بلکه خود حالت بار وارد می شود.وقتی ترکیب بار را تعریف میکنی علامت ضریب را مثبت یا منفی وارد میکنید.
در مورد ترکیب بارها اینهارا که در جدول آوردید درستند ولی لیست کاملش در سایت هست اگرمقایسه کنید متوجه کسریها می شوید.

پاسخ
(1393/1/11 ، 04:12 عصر)emispid نوشته است: در static load casesعلامت تعریف نمی شود بلکه خود حالت بار وارد می شود.وقتی ترکیب بار را تعریف میکنی علامت ضریب را مثبت یا منفی وارد میکنید.
در مورد ترکیب بارها اینهارا که در جدول آوردید درستند ولی لیست کاملش در سایت هست اگرمقایسه کنید متوجه کسریها می شوید.

سلام
سپاسگذارم
ببخشید متوجه منظور بنده نشدین
میدونم که باید علامت رو در ترکیب بار وارد منم.
مشکلم اینجاست که در معرفی حالات بار استاتیکی(نه نرکیب بار) چطور به برنامه جهت مثبت و منفی زلزله در راستای X رو معرفی کنم؟
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
(1393/1/11 ، 04:18 عصر)علی خیرالهی نوشته است:
(1393/1/11 ، 04:12 عصر)emispid نوشته است: در static load casesعلامت تعریف نمی شود بلکه خود حالت بار وارد می شود.وقتی ترکیب بار را تعریف میکنی علامت ضریب را مثبت یا منفی وارد میکنید.

سلام
سپاسگذارم
ببخشید متوجه منظور بنده نشدین
میدونم که باید علامت رو در ترکیب بار وارد منم.
مشکلم اینجاست که در معرفی حالات بار استاتیکی(نه نرکیب بار) چطور به برنامه جهت مثبت و منفی زلزله در راستای X رو معرفی کنم؟

در دوشکل پیوست قسمتهای که برای expتیک می خورد مشخص شده سمت راست آن برای eyp می باشدوزیر این دوتا مربوط بهexn,eyn باشند

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
ب*****

ابتدا بدانید هر حالت بار مختص به چه می باشد . تعاریف زیر را بکار بگیرید .

ELX : بار جانبی زلزله در جهت X
ELXP : بار جنبی زلزله در جهت x با پیچش مثبت -----» X Dir + Eccen Y
ELXN : بار جانبی زلزله در جهت x با پیچش منفی ----» X Dir - Eccen N

موفق باشید
پاسخ
جناب مهندس Emispid اون قسمتهایی که مشخص فرمودین برای پیچش هستش.
http://www.mycivil.ir/forum/attachment.php?aid=7900

مگه EXP و EXN نیروهای رفت و برگشت جانبی زلزله در راستای X نیستند؟
فقط میخوام بدونم چطور یاید این قضیه رفت و برگشت رو لحاظ کنم؟(اصلاً باید لحاظ بشود یا نه.اگر نه پس چرا در ترکیب بارها بصورت رفت و برگشت وجود دارد؟)

جناب مهندس بابایی،ممنونم
عکسی جنابعالی قرار دادین مربوط به فایل اکسل ترکیبات بارگذاری خانه عمران هستش.
بنده هم وقتی تنظیمات "آیا زلزله با پیچش تصادفی دارید" را روی "N" قرار میدهم باز هم در ترکیب بار 100-30 بارهای استاتیکی مربوط به پیچش رو لحاظ میکنه.
جریان چیه؟
نباید اون قسمت ترکیب بار رو در نظر بگیرم یا ...
ممنون و سپاسگذارم

پاسخ
تعاریف بالا را بادقت بیشتر بخوانید . علامت + و - در ترکیب بار اعمال خواهد شد جهت اعمال علامت منفی کافی است پشت حالت بار یک علامت منفی قرار دهید . این مورد بیانگر زلزله به صورت رفت و برگشتی می باشد .

در تصویر حذف شده قبلی که توضیحات را الان عنوان نمودید برای ترکیب بارهای تحت اکسل می باشد که پیچش در نظر گرفته شده بود . در صورتی که پیچش اتفاقی در طرح خود داشته باشیم حالت بار به 6 حالت تبدیل می شود در غیر این با توجه به توضیحات برنامه آن را با N غیر فعال نمایید . در غیر این مشکلات برنامه ای می باشد .

موفق باشید
پاسخ
نقل قول: در نظر گرفتن ترکیبات بارگذاری زلزله قائم روی نتایج تیرها ، دستک ها و ستونهای اطراف کنسول ها تاثیر میگذارد و نباید یرای طراحی کل سازه در نظر گرفته شود.

این قضیه رو چطور باید اعمال کنم؟
ممنون و سپاسگذارم

پاسخ
(1393/1/11 ، 05:52 عصر)علی خیرالهی نوشته است: جناب مهندس Emispid اون قسمتهایی که مشخص فرمودین برای پیچش هستش.
http://www.mycivil.ir/forum/attachment.php?aid=7900

مگه EXP و EXN نیروهای رفت و برگشت جانبی زلزله در راستای X نیستند؟
فقط میخوام بدونم چطور یاید این قضیه رفت و برگشت رو لحاظ کنم؟(اصلاً باید لحاظ بشود یا نه.اگر نه پس چرا در ترکیب بارها بصورت رفت و برگشت وجود دارد؟)

عممنون و سپاسگذارم
نخیر نیروهای رفت وبرگشتی زلزله در جهت xعبارتند از EX , EX- هستند.
نیروهای چانبی ex,exp,eyp,exn,eyn,ey نیروهای رفتند و نیروهای ex,-exp,-eyp,-exn,-exp,-eyn- نیروهای برگشتی اند

پاسخ
سلام
امکانش هست پست شماره 197 رو جواب بدین؟
در ضمن در مورد نیروی قائم زلزله چند صفحه ای از وبسایت های مختلف مطالعه کردم در مورد نحوه اعمال آن زیاد ابهامی وجود ندارد.اما در مورد این قضیه که چه اعضایی از سازه شامل این نیرو می شوند،با این که آیین نامه اعضا رو نام برده ابهامات بسیار زیادی هستش(حداقل بنده دارم). تا انشاالله در آینده نه چندان دور به این قضیه هم کلید کنم تا بتونم بالاخره راهی برایش پیدا کنم.
فعلا اگر امکانش هست جواب این سوال را بدهید:
بالکن(پیش آمدگی) هایی که با دستک ساخته می شوند شامل نیروی قائم زلزله میشوند یا نه؟
ممنون و سپاسگذارم
پست 197 یادتون نره

پاسخ
(1393/1/13 ، 01:57 صبح)علی خیرالهی نوشته است: سلام
امکانش هست پست شماره 197 رو جواب بدین؟
در ضمن در مورد نیروی قائم زلزله چند صفحه ای از وبسایت های مختلف مطالعه کردم در مورد نحوه اعمال آن زیاد ابهامی وجود ندارد.اما در مورد این قضیه که چه اعضایی از سازه شامل این نیرو می شوند،با این که آیین نامه اعضا رو نام برده ابهامات بسیار زیادی هستش(حداقل بنده دارم). تا انشاالله در آینده نه چندان دور به این قضیه هم کلید کنم تا بتونم بالاخره راهی برایش پیدا کنم.
فعلا اگر امکانش هست جواب این سوال را بدهید:
بالکن(پیش آمدگی) هایی که با دستک ساخته می شوند شامل نیروی قائم زلزله میشوند یا نه؟
ممنون و سپاسگذارم
پست 197 یادتون نره
سلام
وقتی نیروی قائم زلزله وجود دارد
1- در حالات بار استاتیکی Ezتعریف می شود
2- در بارگذاری طره ها مقدار بار قانم اعمال می گردد
3-ez در ترکیبات بار عادی و100-30 وارد می شود
این برنامه هست که ترکیبات ناشی از بار ezرا فقط در محلهایی که بارگذاری شده اعمال می کند وما با انجام مراحل 1و2 به برنامه خط داده ایم.ضمنا طره دستک دار هم بار قائم زلزله دارد

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  داشتن صلاحیت محساسبات برای کارشناسی ناپیوسته hamidreza4822 0 50 1396/8/24 ، 08:07 عصر
آخرین ارسال: hamidreza4822
  نحوه قرار گرفتن ورق تقویتی برای بادبند واگرا as1395 1 490 1395/7/29 ، 12:44 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  کمک برای طراحی اتصالات خمشی ویژه سازه فولادی abs civil 1 669 1395/1/7 ، 05:45 عصر
آخرین ارسال: abs civil
  کمک برای رسم دیاگرام تیر نامعین در بحث خمش با استفاده از این فرمول ها Mmoghimih 1 626 1394/10/6 ، 04:24 عصر
آخرین ارسال: Mmoghimih
  کنترل خیز تیر ها در پروژه فولادی isnachoghadi 1 1,023 1394/4/8 ، 10:00 عصر
آخرین ارسال: mosallanejad
  راهنمایی برای جهت تیرچه ها fateme_mpg_t 25 14,627 1394/4/3 ، 11:50 صبح
آخرین ارسال: miladezati
Question کمک برای دریافت نقشه پیشنهادی danialsaeidi 0 694 1394/3/31 ، 02:20 عصر
آخرین ارسال: danialsaeidi
  پروژه فولادی مورد تایید نظام مهندسی ya30n 0 810 1394/3/19 ، 10:28 عصر
آخرین ارسال: ya30n
  میخوام پروژه فولاد انجام بدم مقدار بار متمرکز مرده راه پله که باید به نرم افزار ایتب فروزان 9 1,789 1394/3/17 ، 10:49 عصر
آخرین ارسال: pikpak
  بهترین منبع برای طراحی دستی بیس پلیت و اتصالات mortezaomidi 1 1,077 1394/3/14 ، 11:05 عصر
آخرین ارسال: siamak_meybodi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان