امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای انجام پروژه فولاد...
جز فایل ایتبس اصلی هرچیزی هست پاک میکنم
اما باز هم موقع تحلیل همین ارور رو میده
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
(1393/1/15 ، 09:46 عصر)علی خیرالهی نوشته است: جز فایل ایتبس اصلی هرچیزی هست پاک میکنم
اما باز هم موقع تحلیل همین ارور رو میده

.

کلا برای پی بردن به علت وارنینگها قبل از تحلیل باید از منوی آنالیز گزینه check modelرا انتخاب ویکی یکی تیکها را اضافه وتست کنی تا منشا ایراد را پیدا کنی.
وارنینگ فایل شما مربوط می شود به بارگذاری بازشوهای سه گانه.بار sd ,live این بازشوها را در کل سقفها صفر کنید مشکل حل می شود.
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
باز هم تحلیل و طراحی انجام دادم یه سری مقاطع رو اصلا طراحی نمیکنه!!!!
کلافه شدم.

پاسخ
سلام

مقاطع طراحی نمی شوند یعنی چه ؟ رنگ مقاطع سفید است یا قرمز ؟
پاسخ
سلام
سفید،جناب مهندس

پاسخ
(1393/1/16 ، 04:02 عصر)علی خیرالهی نوشته است: سلام
سفید،جناب مهندس

باسلام

در تخصیص مقطع می باشد یعنی مقطع از موضوع خطی برحسب هویت خود مشخص گردد اگر از نوع تیر مرکب است گزینه ( composite beam design ) و در صورتی که عضو قاب فولادی است گزینه ( steel frame design ) را انتخاب می کنیم .

برای این منظور ابتدا دسته تیرهایی را که رنگ آنها سفید می باشد را انتخاب نموده و از منوی Design زیر منوی overwrite Frame Design Procedure را انتخاب کرده و در برگه موجود گزینه را طبق توظیحات بالا انتخاب کنید، سپس مجدداً طراحی نمایید .
پاسخ
(1393/1/16 ، 12:59 صبح)علی خیرالهی نوشته است: باز هم تحلیل و طراحی انجام دادم یه سری مقاطع رو اصلا طراحی نمیکنه!!!!
کلافه شدم.
با سلام
در حالت طراحی قاب فولادی کلیه تیرهای مرکب ودیوارهای برشی
بدون تاثیر مانده وسقید دیده می شوند برای طراحی تیرهای سقف مرکب(تیرهای فرعی ) وهمینطوردیوار برشی بایستی از ترکیب بارها ومنوهای خاص خودشان تحت بخش design/compodite beam design ,design/shear wall design استفاده شود.

در خروجی این طراحی ها تیرها وستونهای غیر مرکب را سفید خواهید دید
برای داشتن تصوری بهتر ازوضعیت کل مقاطع مطابق شکل پیوست در صفحه راست طراحی استیل ودر صفحه چپ طراحی تیرمرکب را انجام دهید
[تصویر:  5t7eusregaautozbl2l.png]

پاسخ
سلام
بله درست هستش. مطلب مربوط به طراحی سقف کامپوزیت را تا آخر مطالعه کرده و متوجه شدم طراحی مجزایی باید صورت گیرد.
بهر حال به لطف شما بزرگواران وضعیت پروژه رضایت بخش تر از قبل شده!!!
در حین تحلیل و طراحی هیچ گونه خطایی نباید دیده شود.درسته؟
در حال حاضر با این خطا که مفهموش " آیا میخواهید تحلیل و طراحی دوباره برای یک قاب فولادی متفاوت انجام دهید " هستش،در حال سرو کله زدن هستم که متاسفانه برطرف نشد و نفهمیدم مشکل کار از کجاست :(
[تصویر:  zhag5zp4thhwa0cgp076.jpg]

و یه مشکل دیگه هم اینکه در 'Elevation'C سه ستون قرمز رنگ شده اند. با اینکه از حداکثر ظرفیت یک پروفیل استفاده شده. بنظر شما مشکل کار کجاست؟

مثل همیشه ممنون و سپاسگذارم.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Etabs File.rar (اندازه: 186.93 KB / تعداد دفعات دریافت: 13)

پاسخ
باسلام

برگه پیوست شده خطا نیست در واقع در هنگام طراحی سازه فولادی تعداد مقاطعی که تحلیل و طراحی آنها برابر نیست گزارش می شود و با قبول کردن آن پایان می پذیرد . در سازه با قاب خمشی با چند بار تکرار عملیات طراحی ، عموماً مقاطع همگرا می شوند .

در مورد جوابگو نبودن نسبت تنش ستون را چک نمایید و در صورت نیاز ظرفیت های مقطع را چک کنید در غیر این ؛ بار زلزله ، ترکیب بار ، بارهای ثقلی وارد شده و ... را بازبینی نمایید و یا از مقاطع بزرگتر ویا پاباز و یا باکس شده استفاده نمایید .

موفق باشید
پاسخ
(1393/1/16 ، 10:55 عصر)علی خیرالهی نوشته است: سلام
بله درست هستش. مطلب مربوط به طراحی سقف کامپوزیت را تا آخر مطالعه کرده و متوجه شدم طراحی مجزایی باید صورت گیرد.
بهر حال به لطف شما بزرگواران وضعیت پروژه رضایت بخش تر از قبل شده!!!
در حین تحلیل و طراحی هیچ گونه خطایی نباید دیده شود.درسته؟
در حال حاضر با این خطا که مفهموش " آیا میخواهید تحلیل و طراحی دوباره برای یک قاب فولادی متفاوت انجام دهید " هستش،در حال سرو کله زدن هستم که متاسفانه برطرف نشد و نفهمیدم مشکل کار از کجاست :(
[تصویر:  zhag5zp4thhwa0cgp076.jpg]

و یه مشکل دیگه هم اینکه در 'Elevation'C سه ستون قرمز رنگ شده اند. با اینکه از حداکثر ظرفیت یک پروفیل استفاده شده. بنظر شما مشکل کار کجاست؟

مثل همیشه ممنون و سپاسگذارم.

با سلام
این مشکل زمانی بوجود می آید که از گروه های اتوسلکت استفاده کنی. برای خلاص شدن از این حالت کل فایلهای اتوسلکتت را پاک کنcolumn,brace,brace1,beam().
در پستهای قبلی هم عرض کردم شما ناچارید چند تا تیرورق بزرگ سایز دستی تعریف کنی ودر مواردی که بزرگترین مقاطع موجودت هم جواب نمی دهند دستی آنها را جایگزین کنیو
برای اجرای بهتر معمولا مقاطع را تیپ می کنند واز پدیده کچلی مقاطع(تنوع وپراکندگی زیاد) که هم برای خرید مشکل ایجاد می کند وهم برای اجرا پرهیز می شود.

ضمنا علی آقای گل
فاز بعدی کار ،طراحی دیوار برشی هست.در فایل شما قسمت design/shear wall design فعلا فعال نیست تا بتوانی تنظیماتش را انجام داده و طراحی اش کنی.علتش آنست که مش ها وستونهای دیوار برشی را پایر نکردی باید همنام پایر شوندمثلا همه p1 باشند.همنیطور به خاطر یکپارچگی دیوار ،گزینه thick plate هم تیک بخورد.

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد طراحی ورقهای پیوستگی برای ستون های باکس sd70 0 492 1397/9/21 ، 10:54 صبح
آخرین ارسال: sd70
  داشتن صلاحیت محساسبات برای کارشناسی ناپیوسته hamidreza4822 0 764 1396/8/24 ، 08:07 عصر
آخرین ارسال: hamidreza4822
  نحوه قرار گرفتن ورق تقویتی برای بادبند واگرا as1395 1 1,185 1395/7/29 ، 12:44 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  کمک برای طراحی اتصالات خمشی ویژه سازه فولادی abs civil 1 1,373 1395/1/7 ، 05:45 عصر
آخرین ارسال: abs civil
  کمک برای رسم دیاگرام تیر نامعین در بحث خمش با استفاده از این فرمول ها Mmoghimih 1 1,279 1394/10/6 ، 04:24 عصر
آخرین ارسال: Mmoghimih
  کنترل خیز تیر ها در پروژه فولادی isnachoghadi 1 2,956 1394/4/8 ، 10:00 عصر
آخرین ارسال: mosallanejad
  راهنمایی برای جهت تیرچه ها fateme_mpg_t 25 21,590 1394/4/3 ، 11:50 صبح
آخرین ارسال: miladezati
Question کمک برای دریافت نقشه پیشنهادی danialsaeidi 0 1,115 1394/3/31 ، 02:20 عصر
آخرین ارسال: danialsaeidi
  پروژه فولادی مورد تایید نظام مهندسی ya30n 0 1,204 1394/3/19 ، 10:28 عصر
آخرین ارسال: ya30n
  میخوام پروژه فولاد انجام بدم مقدار بار متمرکز مرده راه پله که باید به نرم افزار ایتب فروزان 9 2,486 1394/3/17 ، 10:49 عصر
آخرین ارسال: pikpak

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان