امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای انجام پروژه فولاد...
(1393/1/20 ، 07:23 عصر)علی خیرالهی نوشته است: سلام مهندس عزتی
اون قسمت که فرمودین ستون ها و دیوار برشی را پایر نکردم و باید همنام پایر شوند رو اصلاً نمیدونم چی هست!!!
امکانش هست توضیح بفرمائید؟
یعنی برای انجام طراحی دیوار برشی همین قسمت کفایت میکند؟ چیز اضافی ای دیگر ندارد؟

ممنون و سپاسگذارم

با سلام
جناب مهندس بابایی توضیحات کاملی ارائه دادند .در جواب سئوال آخر لازم هست بدانید بدون پایر کردن دیوار وستون ،بخش طراحی دیوار برشی فعال نمی شود.گامهای بعدی ،استفاده از بخشهای define ,assign مربوط به shearwall design هست که مشخصات مقطع دیوار برشی را تعریف واختصاص می دهید شپس start می زنی تا دیوار طراحی شود.توصیه می کنم آموپشهای گام به گام موجوذ در سایت را مطاله ومراحل را پیش ببرید وابهامات را مطرح بفرمایید.
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
یعنی باید هر دو عنصر توسط این دو گزینه ها هم نام شوند (یعنی نام گذاری واحد توسط این دو گزینه)؟
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
(1393/1/20 ، 11:02 عصر)علی خیرالهی نوشته است: یعنی باید هر دو عنصر توسط این دو گزینه ها هم نام شوند (یعنی نام گذاری واحد توسط این دو گزینه)؟
سلام
همه را p1 بکنید.در پست 220 هم دوستان گفته اند
پاسخ
حق با شماست جناب مهندس عزتی
در حال مطالعه جزوه طراحی گام به گام دیوار برشی مهندس سلطان آبادی هستم.
از اونجائیکه مابین دیوارهای حائل پروژه بنده (دور تا دور سازه) ستونهای مشترکی وجود دارند و نمیتوان برای ستون 2 نام مشخص کرد و بعد از آن حداقل یک طرف دیوار ستونی همنام نخواهد داشت،مشکلی ندارد؟

[تصویر:  5juh0pit911e2mdlqnhj.jpg]

پاسخ
(1393/1/21 ، 12:33 صبح)علی خیرالهی نوشته است: حق با شماست جناب مهندس عزتی
در حال مطالعه جزوه طراحی گام به گام دیوار برشی مهندس سلطان آبادی هستم.
از اونجائیکه مابین دیوارهای حائل پروژه بنده (دور تا دور سازه) ستونهای مشترکی وجود دارند و نمیتوان برای ستون 2 نام مشخص کرد و بعد از آن حداقل یک طرف دیوار ستونی همنام نخواهد داشت،مشکلی ندارد؟

با سلام
تا آنجاییکه من در ادبیات فنی عمرانی دیده ام در مورد دیوار برشی حایل ،کل مقاطع مش بندی شده وکل ستونهای درگیر همنام هستند.ضمنا لازم است گزینه tick plate هم تیک زده شود.چون مجموعه دیوارهای مجاور در طراحی یکپارچه ویگانه عمل می کنند. جتی در مورد دیوار برشی U ,L هم همینطور است.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
سلام
ممنون از همکاریتون
یه سوال جناب مهندس
در جزوه ای که مطالعه میکنم دیوارهای برشی بصورت مجزا از یکدیگر قرار دارند.(یکی این طرف سازه و یکی طرف دیگر سازه).
اینها خب نامهای متفاوتی دارند.(p1,p2,...)
حالا در پروژه بنده که دیوار چهار طرف به هم دیگر متصل هستند بهتر نیست همگی دارای یک نام باشند تا چهار نام(در اینصورت برای ستونها هم ابهامی وجود ندارد)؟
(یعنی دقیقا صحبت شما رو از پست قبلی تکرار کردم)
ممنون و سپاسگذارم

پاسخ
سلام
خواستم بدونم اگر طراحی اسکلت سازه مجزا از سقف کامپوزیت و دیوارهای حائل هستند،شروع به طراحی کنم و سپس وارد نرم افزار Safe شوم.
تا حداقل بتوانم مدت زمان اندک تا زمان پروژه رو مدیریت کنم.
ممنون و سپاسگذارم.

پاسخ
سلام
جناب مهندس در خواست ترکیبات بارگذاری برای دیوار حائل رو کرده بودم.
فرمودین:
ترکیب بار دیوار حائل برحسب حالت باری که برای خاک ایجاد می کنیم باید در ترکیب بار دیده شود و تفاوتی با دیگر ترکیب بارهای سازه نخواهد داشت و چون از جنس بتن و همانند دیوار برشی است می تواند براساس آن ترکیب شود .

در معرفی حالات بار استاتیکی یک نیروی خاک در جهت X و یک نیروی خاک در جهت Y تعریف کردیم.که برای طراحی اسکلت سازه اصلاً بکار گرفته نشد.چون از طرف خاک نیرویی وارد نمیشود.
و میدانیم که به دیوارهای حائل نیروی زلزله ای وارد نخواهد شد.(چون تراز پایه روی دبوار در نظر گرفتیم).
با این حساب باز هم با دیگر ترکیب بارها(حتی آنهایی که اصلا نیروی خاک در آنها دخیل نبوده) فرقی ندارد؟

ممنون و سپاسگذارم.

پاسخ
از تاپیک زیر یک نمونه مدلسازی و طراحی به همراه ترکیب بارهای طراحی دیوار حائل موجود است که می تواند راهنمای شما باشد .

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%A6%D9%84

و همنین لینک تاپیک زیر :

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%A6%D9%84

راهنمای دیگر و کامل مبحث ششم ویرایش 92 می باشد که ترکیب بار دیوار حایل در حالت حدی و در سازه بتنی و فلزی توضیح داده شده است و مشاهد می وشد که بار فشار خاک در حالت ترکمیب بار بارهای ثقلی می باشد و با بارجانبی ارتباط ندارد در واقع فشار خاک یک بار جانبی وارد برخاک است .

پاینده باشید
پاسخ
ممنونم جناب مهندس
یکی از فایلها طراحی دستی بود.
یکی دیگر(معرفی شده توسط مهندس امن خانی) ترکیب بارهای موجود در فایل PDF با ترکیب بارهای نرم افزار هم از نظر تعداد و هم انتخاب بارها مغایرت دارد.
و مورد دیگر اینکه در این ترکیب بارها از بار زنده،افقی و قائم زلزله(استاتیکی) بار های دینامیکی زلزله استفاده شده.
مشکلی ندارد؟

ترکیب بارهای معرفی شده در فایل PDF:
[تصویر:  unl07okaocmzbj0rf85.jpg]

معرفی حالات بار:
[تصویر:  ltwtcnfieote7s1qfyre.jpg]

ترکیبات بارگذاری:
[تصویر:  bi8in57pijapyu7bkx7.jpg]

ِ

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد طراحی ورقهای پیوستگی برای ستون های باکس sd70 0 487 1397/9/21 ، 10:54 صبح
آخرین ارسال: sd70
  داشتن صلاحیت محساسبات برای کارشناسی ناپیوسته hamidreza4822 0 762 1396/8/24 ، 08:07 عصر
آخرین ارسال: hamidreza4822
  نحوه قرار گرفتن ورق تقویتی برای بادبند واگرا as1395 1 1,179 1395/7/29 ، 12:44 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  کمک برای طراحی اتصالات خمشی ویژه سازه فولادی abs civil 1 1,369 1395/1/7 ، 05:45 عصر
آخرین ارسال: abs civil
  کمک برای رسم دیاگرام تیر نامعین در بحث خمش با استفاده از این فرمول ها Mmoghimih 1 1,277 1394/10/6 ، 04:24 عصر
آخرین ارسال: Mmoghimih
  کنترل خیز تیر ها در پروژه فولادی isnachoghadi 1 2,939 1394/4/8 ، 10:00 عصر
آخرین ارسال: mosallanejad
  راهنمایی برای جهت تیرچه ها fateme_mpg_t 25 21,540 1394/4/3 ، 11:50 صبح
آخرین ارسال: miladezati
Question کمک برای دریافت نقشه پیشنهادی danialsaeidi 0 1,113 1394/3/31 ، 02:20 عصر
آخرین ارسال: danialsaeidi
  پروژه فولادی مورد تایید نظام مهندسی ya30n 0 1,203 1394/3/19 ، 10:28 عصر
آخرین ارسال: ya30n
  میخوام پروژه فولاد انجام بدم مقدار بار متمرکز مرده راه پله که باید به نرم افزار ایتب فروزان 9 2,483 1394/3/17 ، 10:49 عصر
آخرین ارسال: pikpak

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان