مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5531 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:20 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:467 زمان:1395/09/12
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:6 زمان:1395/09/12
مدلسازی تحلیل و طراحی سوله در نرم افزار ETABS 2016
شروع کننده:mahmoodimr آخرین ارسال توسط:mahmoodimr پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:10 زمان:1395/09/12
طراحی و اجرا سیستم فاضلاب روستایی
شروع کننده:siamak takabi آخرین ارسال توسط:siamak takabi پاسخ ها:0 اجرای راهسازی و سازه های پل مشاهده:10 زمان:1395/09/12
دانلود کرک AutoCAD Civil 3D 2009 (تست شده توسط خودم)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:9 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:14518 زمان:1395/09/12
طراحی دستی رمپ پله سازه های بتنی
شروع کننده:MOHANDES_ZAMANI آخرین ارسال توسط:891060443 پاسخ ها:3 طراحی سازه های بتنی مشاهده:3057 زمان:1395/09/12
مقالات بهینه سازی سازه ها و الگوریتم های آن
شروع کننده:mehdipanahi آخرین ارسال توسط:nextgen پاسخ ها:4 مقالات مشاهده:2254 زمان:1395/09/11
دانلود کتاب آموزش اتوکد Mastering AutoCAD 2015 And Autocad LT 2015
شروع کننده:آرش نقیبی آخرین ارسال توسط:muhammad nikrou پاسخ ها:8 آموزش اتوکد AutoCad مشاهده:8178 زمان:1395/09/10
دانلود نرم افزار AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009+SP3 (نسخه کامل)
شروع کننده:Reza-MSR آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:2 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:28390 زمان:1395/09/10

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 94 رأی - میانگین امیتازات: 3.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در زمینه کنترل برش پانچ زیر دیوار برشی
1392/06/22 , 10:53 ق.ظ
ارسال: #1
راهنمایی در زمینه کنترل برش پانچ زیر دیوار برشی
با سلام خدمت دوستان
چگونه برش پانچ زیر دیوار برشی را کنترل کنیم؟؟؟؟
چگونه این کار را در نرم افزار انجام دهیم؟؟؟محل دیوار برشی باید معادل چی بشه؟؟؟؟تیر عمیق یا ستون و یا .... ؟؟؟؟

ممنون می شوم در این زمینه کمکم کنید.

http://khaledicivil.blogfa.com/
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/06/22 , 10:54 ق.ظ
ارسال: #2
RE: راهنمایی در زمینه کنترل برش پانچ زیر دیوار برشی
مراحلی که باید در نرم افزار انجام دهم به ترتیب به چه صورت است؟؟؟؟؟؟؟

1392/06/22 , 10:59 ق.ظ
ارسال: #3
(1392/06/22 10:53 ق.ظ)M-CIVIL نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان
چگونه برش پانچ زیر دیوار برشی را کنترل کنیم؟؟؟؟
چگونه این کار را در نرم افزار انجام دهیم؟؟؟محل دیوار برشی باید معادل چی بشه؟؟؟؟تیر عمیق یا ستون و یا .... ؟؟؟؟

ممنون می شوم در این زمینه کمکم کنید.

به نظر من در ستونهای متصل به دیوار اصلا نیازی به کنترل برش پانچ نمی باشد . اگر شما دیگر ستونها را به خوبی کنترل کنید و مشکلی از لحاظ برش پانچ نداشته باشند مطمئنن ستونهای متصل به دیوار نیز جوابگو خواهند بود . به این دلیل که محیط برش پانچ در ستونهای متصل به دیوار عدد خیلی بزرگی است و نسبت به دیگر ستونها شاید در حدود 5 الی 10 برابر می باشد که در این شرایط ستونهای متصل به دیوار به هیچ وجه نمی توانند بحرانی باشند

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
1392/06/22 , 11:51 ق.ظ
ارسال: #4
ممنون از راهنمایی شما
منظورم اینه که برای کنترل برش پانچ دیوار برشی چکار کنم؟؟ مطالب زیادی خوندم ولی دقیقا به صورت یک روند خوب بیان نشده.
مثلا باجی گفته:
در برنامه Safe امکان تحلیل و طراحی انواع پی ها از جمله پی گسترده وجود دارد ، اما متاسفانه در صورت مدل کردن دیوارهای برشی در پی ، برنامه SAFE قادر به کنترل برش منگنه زیر دیوارهای برشی نیست. امکان معادل سازی دیوارهای برشی به وسیله ستون یا تیر عمیق وجود دارد. در این صورت برنامه برش منگنه را کنترل می کند.
عناصر خطی محل دیوار که از ETABS به SAFE انتقال یافته اند ، برای مدل سازی اثر وجود دیوار در پی ایجاد شده اند. برنامه ETABS یک سری تیر با مقطع عمیق (به ارتفاع دیوار و عرض آن) ایجاد کرده است که باعث سخت تر شدن پی می شود.عملکرد این تیر عمیق، که عمق آن برابر ارتفاع دیوار و عرض آن هم هم ضخامت دیوار است استفاده کنیم. همچنین برنامه ETABS عنصر خطی را به صورت تقسیم شده همانند شبکه بندی دیوار منتقل کرده است. همچنین نیروهای دیوار در محل گره های شبکه بندی دیوار منتقل شده اند.

دقیقا کنترل در برنامه چگونه باید صورت گیرد؟؟؟

1392/06/22 , 11:45 ب.ظ
ارسال: #5
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید.

1392/06/25 , 12:33 ق.ظ
ارسال: #6
از دوستان کسی هست برش پانچ زیر دیوار برشی را در سیف به صورت غیر دستی انجام داده باشه؟؟؟؟
چطور این کار باید صورت گیرد؟؟؟
با ستون معادل کنیم؟؟ با تیر عمیق معادل کنیم؟؟؟
اگر دیوار برشی به شکل زیر داشتیم که در SD طراحی شده چطور کنترل کنیم؟؟؟

[تصویر:  83465497597126206377.jpg]

ممنون می شوم اگر دوستان مراحل انجام این کار را در نرم افزار بگن؟؟؟؟؟؟

1392/06/29 , 09:32 ق.ظ
ارسال: #7
من دیوار برشی را در سیف با ستون معادل کردم و این بار برش پانچ ستون ها متصل به دیوار برشی کنترل شد.اتفاقا همین ستون ها برش پانچشان جواب نداد.

آیا میشه در نرم افزار سیف دو عنصر را یکی کرد؟؟؟ من در سیف دیوار برشی را جدا و ستون های آن را جدا ترسیم کردم ولی با توجه به اینکه در اصل این دو به هم متصل هستند می خوام بدونم چطور با هم یکی بشن؟؟؟
یا اینکه راه حلی برای ترسیم شکل بالا در سیف وجود دارد؟؟؟؟

1392/06/29 , 10:07 ب.ظ
ارسال: #8
(1392/06/29 09:32 ق.ظ)M-CIVIL نوشته شده توسط:  من دیوار برشی را در سیف با ستون معادل کردم و این بار برش پانچ ستون ها متصل به دیوار برشی کنترل شد.اتفاقا همین ستون ها برش پانچشان جواب نداد.

آیا میشه در نرم افزار سیف دو عنصر را یکی کرد؟؟؟ من در سیف دیوار برشی را جدا و ستون های آن را جدا ترسیم کردم ولی با توجه به اینکه در اصل این دو به هم متصل هستند می خوام بدونم چطور با هم یکی بشن؟؟؟
یا اینکه راه حلی برای ترسیم شکل بالا در سیف وجود دارد؟؟؟؟
سلام
در نرم افزار راهی برای کنترل برش پانچ دیوارهاوجود ندارد و بایستی بصورت دستی کنترل انجام شود.
معادل کردن دیوار با ستون به چه صورت می باشد؟ به نظر بنده معادل سازی این دو کار صحیحی نمی باشد چون اولا محیط برش بحرانی چگونه خواهد بود و ثانیا بار معادل به چه میزان خواهد بود و ثالثا در دیوارهای دارای المان مرزی این معادل سازی به چه صورت خواهد بود؟
امکان معادل سازی ای که تمام موارد بالا را رعایت کند بسیار دشوار و شاید محال باشد.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/06/30 , 12:02 ب.ظ
ارسال: #9
با تشکر از شما
بحث معادل سازی دیوار برشی با ستون یا تیر عمیق در کتاب دکتر باجی عنوان شده
من با ستون معادل کردم و ستون های متصل به دیوار برشی نسبت برش پانچشان نشان داده شد ولی خود دیوار برشی خیر.

1392/06/31 , 11:41 ق.ظ
ارسال: #10
با سلام
روابط موردنیاز برای کنترل برش پانچ ستون ها را لطفا بیان کنید.

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثیر دیوار برشی در Safe afshin_ipe 1 148 1395/07/16 12:57 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  راهنمایی درباره مقدار ارماتور توسط برنامه safe 12 hamid1002 2 160 1395/07/03 01:52 ب.ظ
آخرین ارسال: hamid1002
  فوری - ترکیبات بارگذاری برای کنترل UPLIFT و کنترل تنش خاک پی علی بهنیا 5 2,551 1395/06/26 08:13 ق.ظ
آخرین ارسال: hamid1002
  راهنمایی نحوه کنترل پی ها و دالهای طراحی شده در سیف 12 hamid1002 2 176 1395/06/19 12:03 ب.ظ
  برش پانچ najme90 2 365 1395/05/22 07:11 ب.ظ
  نحوه کنترل تنش خاک زیر پی با توجه به ضریب اطمینان 2 در مبحث 7 HOMAN1974 4 381 1395/03/23 04:34 ب.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  سوال : چطور نیروی خاک رو به دیوار بدم (نحوه اعمال نیروی مثلثی ) hamidreza lord 0 176 1395/02/26 05:41 ب.ظ
آخرین ارسال: hamidreza lord
  کدام یک از حالات اکسپورت بارها جهت Safe سازه اسکلت بتنی با دیوار برشی مناسب است؟ Hooman1974 5 432 1394/09/05 09:42 ب.ظ
  فعال نشدن گزینه برش پانچ در سیف 8 من babanol 1 397 1394/08/14 08:35 ب.ظ
  راهنمایی در مورد ظرفیت مجاز خاک - ضروری afshin_ipe 3 515 1394/08/09 07:50 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان