امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در مورد پروژه بتن
سلام

چند سوال در مورد پروژه بتن دارم
1. محل دیوار برشیهایی که قرار دادم درسته؟یا جای بهتری هم میشه؟چون راه پله سه طرفه+ آسانسور دارم اونجا گذاشتم(ساختمون در یک طرف قاب خمشی در طرف دیگه دیوار برشی و فرقی هم نمیکنه کودوم طرف دیوار برشی باشه)

راه پله:
http://www.mycivil.ir/up/images/ix2mlgjm7gyz4kvdv46.jpg

2.استادمون میگفت دیوار برشی در طرفی بزارید که طول ساختمون کمتره چرا؟

3.اگه دیوار برشی همونجا باشه برای بارگذاری نصف بار راه پله بدم به دیوار برشی و نصف دیگه به تیر پایینیش خوبه؟

4.و یه سوال درباره منظم یا نا منظمی دارم
برای کنترل نامنظمی اگه دوتا فرو رفتی داشته باشیم مثل همین پروژه من باید چجوری کنترل کنیم؟تو آیین نامه یک فرو رفتگی یا برآمدگیو گفته
دوتا فرو رفتگی هارو کنار هم فرض کنیم (با هم جمع کنیم) یا جدا جدا باید کنترل کنیم؟
من کنار هم فرض کردم (که حالت بحرانی تر هست) و کنترل کردم منظمه

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   rah pele.zip (اندازه: 171.06 KB / تعداد دفعات دریافت: 17)
پاسخ
نقل قول: 2.استادمون میگفت دیوار برشی در طرفی بزارید که طول ساختمون کمتره چرا؟

نمی شه گفت ولی کلا سمتی که کوتاهتر هست سختی پایینی داره شاید برای بالا بردن سختی این حرف رو زده
فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ
سختی هرقاب به تعداد ستونای اون قاب وبعد ستوناش بستگی داره پس طبیعیه که دیوار برشیو باید در جهت کوتاهتر که سختی قاب کمتره بذاری البته این حرف کاملا هم درست نیست چون شاید یه قاب کوتاهتر باشه ولی تعداد ستوناش و درنتیجه سختیش زیاد باشه.یه چیز دیگه اینکه مساله ای که توی طراحی ساختمونای بتنی کلافه کنندس موضوع کنترل دریفته که هرچه طول قاب یا تعدادستونای اون کمتر باشه دریفت بیشتر اذیت میکنه پس واسه کنترل جابجایی هم که شده بهتره دیوار رو در سمت کوتاهتر بذاری
پاسخ
دقیقا در صورت قرار دادن دیوار در سمت کوتاهتر سختی سازه بیشتر شده و دریفت کمتر می شود.
پاسخ
ممنون
ولی جواب سوال اول و سومم موند

1. محل دیوار برشیهایی که قرار دادم درسته؟یا جای بهتری هم میشه؟چون راه پله سه طرفه+ آسانسور دارم اونجا گذاشتم(ساختمون در یک طرف قاب خمشی در طرف دیگه دیوار برشی و فرقی هم نمیکنه کودوم طرف دیوار برشی باشه)

3.اگه دیوار برشی همونجا باشه برای بارگذاری نصف بار راه پله بدم به دیوار برشی و نصف دیگه به تیر پایینیش خوبه؟
پاسخ
سلام نفس بریده!
داداش شما بعضی کارهای اولیه نظیر بارگذاری سقفها ودیوارهاورا پله وهمیطور انتخاب آیین نامه وترکیب بارها را انجام نداده اید.
همچنین ضرایب ترک خوردگی اعمال نشده.در منظم بودن یا نبودن پلان هم یه کوجولو شک هست
که اگر نامنظم باشد تازه کارت در اومده وکنترلهای خاص خودش را دارد.
همه اینها را که گفتم تصحیح کن ویه آنالیز وطراحی بزن ودریفت را چک کن.اگر بالا بود بعنوان یکی از راهها می توانی از دیوار برشی استفاده کنی که بعنوان حدس اول دیوار سمت مقابل آسانسور جای مناسبی به نظر می آید.ولی با آزمایش وخطا در محل دیوار باید به دریفت مناسب دست پیدا کنی.
پاسخ
(1392/5/17 ، 01:31 عصر)emispid نوشته است: سلام نفس بریده!
داداش شما بعضی کارهای اولیه نظیر بارگذاری سقفها ودیوارهاورا پله وهمیطور انتخاب آیین نامه وترکیب بارها را انجام نداده اید.
همچنین ضرایب ترک خوردگی اعمال نشده.در منظم بودن یا نبودن پلان هم یه کوجولو شک هست
که اگر نامنظم باشد تازه کارت در اومده وکنترلهای خاص خودش را دارد.
همه اینها را که گفتم تصحیح کن ویه آنالیز وطراحی بزن ودریفت را چک کن.اگر بالا بود بعنوان یکی از راهها می توانی از دیوار برشی استفاده کنی که بعنوان حدس اول دیوار سمت مقابل آسانسور جای مناسبی به نظر می آید.ولی با آزمایش وخطا در محل دیوار باید به دریفت مناسب دست پیدا کنی.

سلام

گفتم که سیستم در یک طرف قاب خمشی در طرف دیگه دیوار برشی هست پس نیازی به چک کردن برای نیاز یا عدم نیاز دیوار برشی نیست
من سوالم درباره حدس اولیه محل دیوار برشی و همین بار گذاری راه پله هست که شما میگی انجام ندادی
انجام میدادم که دیگه سوال نداشتم

و یه سوال درباره منظم یا نا منظمی دارم
برای کنترل نامنظمی اگه دوتا فرو رفتی داشته باشیم مثل همین پروژه من باید چجوری کنترل کنیم؟تو آیین نامه یک فرو رفتگی یا برآمدگیو گفته

دوتا فرو رفتگی هارو کنار هم فرض کنیم (با هم جمع کنیم) یا جدا جدا باید کنترل کنیم؟

تا نظر اساتید چی باشه؟
پاسخ
(1392/5/18 ، 12:39 عصر)nafasboride نوشته است: [

سلام

گفتم که سیستم در یک طرف قاب خمشی در طرف دیگه دیوار برشی هست پس نیازی به چک کردن برای نیاز یا عدم نیاز دیوار برشی نیست
من سوالم درباره حدس اولیه محل دیوار برشی و همین بار گذاری راه پله هست که شما میگی انجام ندادی
انجام میدادم که دیگه سوال نداشتم

و یه سوال درباره منظم یا نا منظمی دارم

تا نظر اساتید چی باشه؟
[/quote]
سلام

مجموع فرورفتگیها ی یک سمت ملاک است.الحمدلله که کنترل کردی ومنظم است.ولی بار گذاری سقفها وراه پله عیر از بارگذاری دیوار برشی است.من عرض کردم شما هیج نوع بارگذاری نکرده ای.
ضمنا پلانت را یذار تا در مورد محل دیوار برشی بشود نظر داد.
پاسخ
ممنون
محدودیتی در محل قرار گیری دیوار برشی ندارم
میخواستم ببینم اگه جای دیوار برشی خوبه برای بارگذاری راه پله قسمتی از وزن راه پله بدم به دیوار برشی
واگه جای دیوار برشی مناسب نیست برا بارگذاری راه پله باید ستون سمت راست راه پله جابجا کنم بیارم بچسبونم به راه پله که کمی منطقی بشه
مشکل اصلیم همون بارگذاری راه پله است که این دوراه به نظرم رسید
1.دیواربرشیو بذارم کنار راه پله
2.ستون سمت راست راه پله انتقال بدم بچسبونم به راه پله

پلان راه پله هم گذاشتم

کودوم منطقی تره؟
راه بهتری هم هست؟
پاسخ
(1392/5/18 ، 01:16 عصر)nafasboride نوشته است: ممنون
محدودیتی در محل قرار گیری دیوار برشی ندارم
میخواستم ببینم اگه جای دیوار برشی خوبه برای بارگذاری راه پله قسمتی از وزن راه پله بدم به دیوار برشی
واگه جای دیوار برشی مناسب نیست برا بارگذاری راه پله باید ستون سمت راست راه پله جابجا کنم بیارم بچسبونم به راه پله که کمی منطقی بشه
مشکل اصلیم همون بارگذاری راه پله است که این دوراه به نظرم رسید
1.دیواربرشیو بذارم کنار راه پله
2.ستون سمت راست راه پله انتقال بدم بچسبونم به راه پله

پلان راه پله هم گذاشتم

کودوم منطقی تره؟
راه بهتری هم هست؟

مهندس جان
پلان کامل بذار.شاید جایی غیر از راه پله مناسب تر باشد وشاید علاوه بر راه پله محل دیگری هم باید لحاظ شود.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink سوال در مورد آنالیز سازه مهندسین جوان 0 93 1396/1/8 ، 07:02 عصر
آخرین ارسال: مهندسین جوان
  راهنمایی در مورد سازه هشت طبقه sasan.ce 6 374 1395/11/4 ، 04:32 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
  سوالی فنی از با تجربه های سایت در مورد ساخت وساز جدید nikoo013 7 485 1395/10/18 ، 07:43 عصر
آخرین ارسال: nikoo013
  آرماتور طولی در تیر - پروژه بتن -فوری زهزه 2 364 1395/5/23 ، 01:55 عصر
آخرین ارسال: admin
  سوال در مورد دیوار برشی fateme_mpg_t 52 19,198 1395/5/8 ، 08:56 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  سوال در مورد نحوه مدل سازی در ایتبس behnm 7 783 1395/3/1 ، 05:54 عصر
  ابهام در مورد ضریب ترک خوردگی اجزاء بتنی farshad0022 15 6,196 1394/10/9 ، 05:49 عصر
آخرین ارسال: LCIVIL.COM
  نظر مهندسین عزیز راجع به مشکل پیش امده-لطفا راهنمایی کنید amir-1783@yahoo.com 6 632 1394/10/4 ، 03:12 عصر
آخرین ارسال: amir-1783@yahoo.com
  بحث در مورد ترکیب بارهای سازه بتنی با ایین نامه Aci , مبحث 6 Arya68 1 1,207 1394/8/13 ، 04:57 عصر
  راهنمایی درتهیه ی نقشه خوانی ستون و تیر بتنی engineer2014 17 3,694 1394/8/2 ، 01:44 صبح
آخرین ارسال: صفرکیلومتر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان