امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه سازی بهتر است یا ساختمان؟
شما کلیات کار با دوربین توتال رو بلد باشید
اطلاعاتی در باره ماشین الات راهسازی بدونید
نرم افزار civil 3D اشنا باشید
نشریاتی راهساری هست
مثلا" 296 رویه اسفاتی و شنی و... مطالعه کنید
قدری هم با فهرست بها راه سرو کله بزنید بد نیست
پاسخ
خیلی ممنون که اینقد دلسوزانه جواب میدید من امروز رفتم یه شرکت راهسازی تو مرکز استان و باهاشون صحبت کردم اونا گفتن الان واقعا بیکاران و کاره خاصی انجام نمیدن میگفتن تا 2 سال پیش وضع خیلی بهتر بود با یه مهندس اونجا اشنا شدم و بهم نشریه 234 و 102 رو معرفی کرد و گفت مطالعه کن تا بیشتر با کار اشنا بشی هنوز مطالعهشو شروع نکردم اما حتما در اسرع وقت میخونم و نظرمو به شما عزیزان میگم
پاسخ
امروز سری به اداره راه سازی زدم تا ببینم شرکتی فعال هست که بشه توش شروع به کار هست! متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات هیچ شرکتی تو منطقه ما(خراسان) مشغول به کار نیست که باعث شده کار برای من سختر بشه. امیدوارم دوستانی که علاقه به این گرایش دارن بتونن عملی شروع به کار کنن و لطفا اگه اطلاعات مفیدی بدست اوردید دوستان رو از تجربیات و دانشتون بی بهره نگذارید با تشکر از همه عزیزان.
پاسخ
(1393/7/1 ، 10:55 عصر)ho3sein87 نوشته است: من هیچ اطلاعی در رایطه با این گرایش ندارم امکانش هست بگی چه چیزایی رو باید قوی کنم ؟ من رفتم دنبال نقشه برداری اما همشون گفتن ما نقشه برداری زمین رو بلدیم از راه سر در نمیاریم! کمتر کسی رو دیدم که رفته دنبال این گرایش برای همین اطلاعاتم کمه
راهسازی شامل چند بخشه.یکی نقشه برداری مسیره که با دوربین توتال و نیولمان استفاده میشه.بعد دیگه میره برای خاکبرداری و خاکریزی و بعدم که باید یه مهندس روساز خوب باشی.تا بتونی لایه های روسازی رو اجرا کنی.بنظرم راه اصلا هم سخت نیست یه کم علاقه میخواد.کارایی مثل رسم پروفیل طولی و عرضی راه و قوس زنی و محاسبات حجم خاک برداری و خاک ریزی هم که با نرم افزارای زیادی انجام میشه. راه آسونه بنظرم از نظر بازار کارم الان یه کم بازار کارش خوابیده اما خب نگاه به تهران نکنید که همه جا آباده برید یه سر به شهرستانا بزنید بخدا آسفالت کف خیابوناشون حالت رو به هم میزنه.و مطمئن باشید یه روز هم باید یه فکری به حال شهرستانا بکنن.ولی خب کلا کار راهسازی توی بیابوناس که ازین نظر اذیت میشه آدم
هیچی
پاسخ
سلام
عرض شود که بنده هم تو کار راهسازی هستم هم ساختمان چیزی که هست اینکه این دو تفاوت خیلی فاهشی با هم دارن و بستگی به روحیه عقاید اعصاب سبک زندگی کردن و خیلی موارد دیگه داره راهسازی پولش خوبه ولی ریسکشم بالاست و ممکنه عرض چند روز یا چند ماه ادمو بدبخت کنه بعدشم کارش تو دشت و بیابون و کوهه دوری خانواده و افرادی که باهات کار میکنن رو هم باید تحمل کنی و همه جوره ادم هست و اکثرا معتاد و .... و باید بتونی از پس همشون بر بیایید ساختمون ولی کارت یکجا متمرکزه و اسایش و ریسکش کمتره تازه اینکه مشتری همیشه دنبالته نه اینکه تو دنبال پروژه بری و خیلی از راهسازی بهتره و کافیه که اکیب خوب داشته باشی بقیه حله ولی من خودم با همه این مشکلات راهسازی رو بیشتر دوست دارم بشرطی که ماشین الات مال خودت باشه و علاقه داشته باشی
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود نمونه پروژه راه سازی فوق العاده NewCivil 6 2,694 1393/10/26 ، 07:35 عصر
آخرین ارسال: NewCivil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان