نظرسنجی: آیا شما مهر نظام مهندسی دارید؟ نظارت،طراحی،هردو؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله نظارت
19.12%
26 19.12%
بله طراحی
2.21%
3 2.21%
بله هردو
8.09%
11 8.09%
خیر
70.59%
96 70.59%
در کل 136 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 154 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی
سلام
[تصویر:  0slgl4imc60vhtvx1gyy.jpg]
پاسخ
(1392/3/18 ، 05:15 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: سلام
حق الزحمه تفیک شده رشته ها را هم قرار بدهید بد نیست.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
برای استان البرز
[تصویر:  yhg1xlvq299rui1f4oqr.jpg]
پاسخ
(1392/3/18 ، 01:05 عصر)malaki_mall نوشته است: بهترین جا برای شما شروع به عنوان سرپرست کارگاه کوچیک هست. به تدریج که تجربه تون بیشتر شد، می تونید خودتون کار کنید یا اینکه در دستگاه نظارت و مشاور مشغول بشید.

در کنار اینها سنوات تون هم پر میشه و می تونید برای نظام مهندسی اقدام کنید.

و اگه مایل بودین نیم نگاهی هم به آزمونهای استخدامی داشته باشید.
این کارگاه کوچک برای کسی که تازه کار است و برود و بگوید بنده می خواهم در اینجا کار کنم آیا شخص را می پذیرد و یا باید مدتی به صورت بدون حقوق کار کنی چون اکثرا که این چنین گفتند که باید مدتی در مکان هایی بروی و بگویی من می خواهم اینجا کار کنم ولو اگر حقوق هم ندهید حالا چه نظری دارید؟
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
سلام
آیا برای مهر نظام مهندسی سابقه کار هم نیاز است که چند سال سابقه کار داشته باشیم یا خیر؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
سلام
صورت وضعیت چیست و چه فرقی با صورت مجلس دارد؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
(1393/1/10 ، 06:32 عصر)omid_rch نوشته است: سلام
آیا برای مهر نظام مهندسی سابقه کار هم نیاز است که چند سال سابقه کار داشته باشیم یا خیر؟

سلام
این مورد سوال شما قبلا در پاسخ داده شده است.به صفحه دوم و پست شماره 12 مراجعه کنید.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
پاسخ
(1392/1/18 ، 05:54 عصر)sabet32 نوشته است: با سلام و احترام
به نظرم سوالتون نا مفهوم هستش
ولی جواب سوالی که درک کردم:
ابتدا باید در ساختمان نظام مهندسی شهرتون عضو به عنوان کار آموز در دفاتر خدمات مهندسی و پیمانکاری کار کنی
بعد از مدت لازم که فکر میکنم برای لیسانس سه سال و فوق لیسانس دو سال هست صبر کنی
بعد از این مدت باید آزمون ورودی رو بدین که این آزمون معمولا از 20 مبحث آئین نامه ها میاد و بعد از گزروندن هر مرحله بعد از سال های طی شده میتونید به کلاس های ارتقائ پایه برین و بعد از آزمون پایه مدرکتون رو ارتقا بدین.
اگه سوال خاصی بود در خدمتم.
سلام
بنده قبلا شنیده بودم فقط 5 مبحث رو آزمون میگیرند ولی الان شما نوشتید تمام مباحث آیا همان 5 مبحث 6و7و8و9و10 ؟

تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
(1393/1/13 ، 12:48 عصر)omid_rch نوشته است: سلام
صورت وضعیت چیست و چه فرقی با صورت مجلس دارد؟

سلام

جای این سوال در تایپیک دیگری است ولی به اختصار:

صورتجلسه: در هر جلسه اي بین طرفین قراداد (کارفرما، مشاور، پیمانکار) يک سري صحبت هايي می شود. ثبت كليات و موارد معيني از آن به صورت مکتوب به عنوان صورت جلسه شناخته مي شود.

صورت مجلس: ثبت كردن مقاديري از کار است كه بعده ها امكان اندازه گيري آنها وجود ندارد مثل عملياتي كه بعدا پوشانيده مي شوند مثلا صور مجلس آرماتورگذاری فونداسیون و ...

صورت وضعیت: در آخر هر ماه، پیمانکار، وضعیت کارهای انجام شده از شروع کار تا ان تاریخ را که طبق نقشه های اجرایی، دستورکارها و صورتمجلس هاست اندازه گیری می نماید و سپس براساس فهرست بهای منضم به پیمان، مبلغ صورت وضعیت را محاسبه کرده و آنرا در اخر هر ماه تسلیم مهندس ناظر می نماید.(به نقل از ماده 37 شرایط عمومی پیمان)

پاسخ
(1393/1/13 ، 01:41 عصر)omid_rch نوشته است:
(1392/1/18 ، 05:54 عصر)sabet32 نوشته است: با سلام و احترام
به نظرم سوالتون نا مفهوم هستش
ولی جواب سوالی که درک کردم:
ابتدا باید در ساختمان نظام مهندسی شهرتون عضو به عنوان کار آموز در دفاتر خدمات مهندسی و پیمانکاری کار کنی
بعد از مدت لازم که فکر میکنم برای لیسانس سه سال و فوق لیسانس دو سال هست صبر کنی
بعد از این مدت باید آزمون ورودی رو بدین که این آزمون معمولا از 20 مبحث آئین نامه ها میاد و بعد از گزروندن هر مرحله بعد از سال های طی شده میتونید به کلاس های ارتقائ پایه برین و بعد از آزمون پایه مدرکتون رو ارتقا بدین.
اگه سوال خاصی بود در خدمتم.
سلام
بنده قبلا شنیده بودم فقط 5 مبحث رو آزمون میگیرند ولی الان شما نوشتید تمام مباحث آیا همان 5 مبحث 6و7و8و9و10 ؟
بسته به نوع آزمون، مباحث مقررات ملی نیز فرق می کند برای مثال برای آزمون محاسبات رشته عمران مباحث 6 و 7 و 8 و 9 و10 در آزمون می آید.

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 1,592 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
Wink فرم آماده اعتراض به آزمون محاسبات مهر 98 h9mzeh 1 366 1398/8/17 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: h9mzeh
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 19 53,054 1398/7/24 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: behnamx2x2
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 472 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 1,609 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 704 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,043 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 1,074 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,062 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 1,032 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان