نظرسنجی: آیا شما مهر نظام مهندسی دارید؟ نظارت،طراحی،هردو؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله نظارت
19.12%
26 19.12%
بله طراحی
2.21%
3 2.21%
بله هردو
8.09%
11 8.09%
خیر
70.59%
96 70.59%
در کل 136 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 154 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی
مهندس اگر در رابطه با دستگاه های که زیر نظر کارقرما و پیمانکار فعالیت می کنند نیز اطلاعاتی قرار دهید ممنون می شوم.
دستگاهایی مانند دستگاه نظارت و دستگاه اجرایی و ناظر مقیم و ...
برای مثال دستگاه نظارت از طرف شهرداری هم در پروژه عمرانی داریم که بر ساختمان در حال ساخت نظارت نماید؟
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
(1393/1/13 ، 01:59 عصر)omid_rch نوشته است: مهندس اگر در رابطه با دستگاه های که زیر نظر کارقرما و پیمانکار فعالیت می کنند نیز اطلاعاتی قرار دهید ممنون می شوم.
برای مثال دستگاه نظارت از طرف شهرداری هم در پروژه عمرانی داریم که بر ساختمان در حال ساخت نظارت نماید؟
در پروژه های عمرانی که اصلا ارتباطی به شهرداری ندارند و خود دستگاه اجرایی دارای مهندس ناظر یا دستگاه نظارت (مهندس مشاور) می باشد.
در رابطه با سوال اول شما عرض کنم که خود کارفرما خود نیز می تواند دستگاه باشد مثلا اداره نوسازی مدارس که خود کارفرماست و اکثر کارهای خود را خود نظارت می کند و خود به اصطلاح دارای دستگاه نظارت و دفتر فنی می باشد.
دستگاه های اجرایی: هر سازمان اعم از اداره کل، وزارتخانه و یا سازمان، که اعتباراتی رااز طریق بودجه کل کشور برای اجرای طرح های عمرانی دریافت و مسئولیت اجرای آن را بر عهده دارد دستگاه اجرایی گویند.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
بنده اکنون در خدمت سربازی به سر می برم و از اقبال خوب ما از طرف پادگان استعلام زدند و ما را به یک پروژه عمرانی برا ادامه خدمت سربازی مامور کردند و اکنون به جای خدمت سربازی در آنجا مشغول خدمت سربازی هستم.
اکنون یک سری سوال برام پیش اومده و مطرح می کنم:
الان موقعی که رفتیم برای مصاحبه ما را به دفتر هیات مدیره بردند که همان دفتر کارفرما بود سپس ما را به بخش اداری دادند و کار تقسیم ما را انجام دادند که برای تقسیم ما را در دو بخش تقسیم کردند عده ای بخش اداری و عده ای بخش اجرایی اکنون می خواستم در رابطه با این قسمتهایی که در کارگاه مشغول کار هستند اطلاعاتی پیدا کنم/
برای مثال در بخش اجرایی که مشغول شدم یک جایی به اسم HSE که خودشان می گویند ایمنی منتقل شدم و می خواستم اطلاعاتی در رابطه با آن پیدا کنم؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
(1393/1/13 ، 02:33 عصر)omid_rch نوشته است: بنده اکنون در خدمت سربازی به سر می برم و از اقبال خوب ما از طرف پادگان استعلام زدند و ما را به یک پروژه عمرانی برا ادامه خدمت سربازی مامور کردند و اکنون به جای خدمت سربازی در آنجا مشغول خدمت سربازی هستم.
اکنون یک سری سوال برام پیش اومده و مطرح می کنم:
الان موقعی که رفتیم برای مصاحبه ما را به دفتر هیات مدیره بردند که همان دفتر کارفرما بود سپس ما را به بخش اداری دادند و کار تقسیم ما را انجام دادند که برای تقسیم ما را در دو بخش تقسیم کردند عده ای بخش اداری و عده ای بخش اجرایی اکنون می خواستم در رابطه با این قسمتهایی که در کارگاه مشغول کار هستند اطلاعاتی پیدا کنم/
برای مثال در بخش اجرایی که مشغول شدم یک جایی به اسم HSE که خودشان می گویند ایمنی منتقل شدم و می خواستم اطلاعاتی در رابطه با آن پیدا کنم؟
در این زمینه مطالعه لینک های زیر مفید واقع خواهند شد.
http://www.iransaze.com/ftopicp-203801.html#203801
http://www.iransaze.com/ftopic-35520-0-d...rasc-.html
http://www.iransaze.com/ftopic-24530-0-d...rasc-.html
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
پاسخ
آیا مهندسین مشاور از ابتدای شروع پروژه تا انتهای پروژه می بایست حضور داشته باشد و یا اینکه درهنگام مطالعات اولیه یا فاز 1 می بایست حضور داشته باشد؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
(1393/1/13 ، 07:45 عصر)omid_rch نوشته است: آیا مهندسین مشاور از ابتدای شروع پروژه تا انتهای پروژه می بایست حضور داشته باشد و یا اینکه درهنگام مطالعات اولیه یا فاز 1 می بایست حضور داشته باشد؟
بستگی به نوع قرارداد کارفرما با مشاور دارد. برخی از مهندسین فقط قرارداد طراحی دارند.برخی قرارداد نظارت.برخی قرارداد طراحی و نظارت توامان.درحالت اخیر از ابتدا تا انتهای پروژه مشاور حضور دارد.
قرارداد با مشاور نیز بستگی به قدرت فنی کارفرما و عوامل آن دارد.مثلا اداره نوسازی مدارس برای اغلب کارهای خود، خود کار طراحی و نظارت را انجام می دهد و نیازی به مهندس مشاور ندارد.

تعریف مشاور: مجموعه حقیقی یا حقوقی که کار مطالعه، طراحی و نظارت یک طرح و یا پروژه عمرانی را با عقد قرارداد از طرف دستگاه اجرایی به عهده می گیرد مهندسین مشاور گویند.

پاسخ
مهندس مشاور به قول شما همان مهندس محاسب و یا ناظر و یا طراح و ... که در نحوه ی طراحی ساختمان و یا نظارت بر اجرا و یا بررسی زمین و... به کارفرما مشاوره می دهد و در اصل آنرا کارفرما می تواند استخدام نماید درسته؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
(1393/1/13 ، 09:15 عصر)omid_rch نوشته است: مهندس مشاور به قول شما همان مهندس محاسب و یا ناظر و یا طراح و ... که در نحوه ی طراحی ساختمان و یا نظارت بر اجرا و یا بررسی زمین و... به کارفرما مشاوره می دهد و در اصل آنرا کارفرما می تواند استخدام نماید درسته؟
مهندس مششاور به طور کلی دو گونه است. یا حقوقی یا شخص حقیقی. نظارت اکثر پروژه های عمرانی با مهندسین مشاور حقوقی است. این مشاورین از استانداری ها دارای گواهی صلاحیت هستند مانند پیمانکاران که دارای صلاحیت هستند.
استخدام به چه معنا؟ اکثر قرارداد است بدین گونه که مثلا مدت اجرای یک سوله 5000 متری 12 ماه است و کارفرما با مشاور قراداد می بندد که ساخت این سوله را مثلا نظارت کند. حال شاید پیمانکار با تاخیر کار را به اتمام برساند. در اینجا طبق متن قراداد ممکن است کار مشاور تا انتهای تکمیل شدن کار باشد یا ....

پاسخ
(1393/1/13 ، 02:07 عصر)mehdipanahi نوشته است:
(1393/1/13 ، 01:59 عصر)omid_rch نوشته است: مهندس اگر در رابطه با دستگاه های که زیر نظر کارقرما و پیمانکار فعالیت می کنند نیز اطلاعاتی قرار دهید ممنون می شوم.
در پروژه های عمرانی که اصلا ارتباطی به شهرداری ندارند و خود دستگاه اجرایی دارای مهندس ناظر یا دستگاه نظارت (مهندس مشاور) می باشد.
در رابطه با سوال اول شما عرض کنم که خود کارفرما خود نیز می تواند دستگاه باشد مثلا اداره نوسازی مدارس که خود کارفرماست و اکثر کارهای خود را خود نظارت می کند و خود به اصطلاح دارای دستگاه نظارت و دفتر فنی می باشد.
دستگاه های اجرایی هم که از اسم آن مشخص هست مثل اداره راه و شهرسازی یا اداره نوسازی مدارس و اداراتی مثل تربیت بدنی دستگاه اجرایی نیست.
موفق باشید.

مهندس مشاور مربوط به دستگاه اجرایی است یا کارفرما ؟
آیا هر دستگاهی دراجرای پروژه می تواند از مهندسین مشاور استفاده نماید؟

تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
(1393/1/13 ، 09:20 عصر)mehdipanahi نوشته است:
(1393/1/13 ، 09:15 عصر)omid_rch نوشته است: مهندس مشاور به قول شما همان مهندس محاسب و یا ناظر و یا طراح و ... که در نحوه ی طراحی ساختمان و یا نظارت بر اجرا و یا بررسی زمین و... به کارفرما مشاوره می دهد و در اصل آنرا کارفرما می تواند استخدام نماید درسته؟
مهندس مششاور به طور کلی دو گونه است. یا حقوقی یا شخص حقیقی. نظارت اکثر پروژه های عمرانی با مهندسین مشاور حقوقی است. این مشاورین از استانداری ها دارای گواهی صلاحیت هستند مانند پیمانکاران که دارای صلاحیت هستند.
استخدام به چه معنا؟ اکثر قرارداد است بدین گونه که مثلا مدت اجرای یک سوله 5000 متری 12 ماه است و کارفرما با مشاور قراداد می بندد که ساخت این سوله را مثلا نظارت کند. حال شاید پیمانکار با تاخیر کار را به اتمام برساند. در اینجا طبق متن قراداد ممکن است کار مشاور تا انتهای تکمیل شدن کار باشد یا ....

استخدام منظورم همان انتخاب مهندس مشاور است که کارفرما انتخاب می نماید.درسته متشکرم
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 1,580 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
Wink فرم آماده اعتراض به آزمون محاسبات مهر 98 h9mzeh 1 365 1398/8/17 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: h9mzeh
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 19 53,032 1398/7/24 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: behnamx2x2
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 469 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 1,602 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 699 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,041 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 1,072 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,060 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 1,029 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان