نظرسنجی: آیا شما مهر نظام مهندسی دارید؟ نظارت،طراحی،هردو؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله نظارت
18.60%
24 18.60%
بله طراحی
2.33%
3 2.33%
بله هردو
8.53%
11 8.53%
خیر
70.54%
91 70.54%
در کل 129 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 141 رأی - میانگین امتیازات: 2.99
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی
(1393/1/13 ، 09:32 عصر)omid_rch نوشته است:
(1393/1/13 ، 02:07 عصر)mehdipanahi نوشته است:
(1393/1/13 ، 01:59 عصر)omid_rch نوشته است: مهندس اگر در رابطه با دستگاه های که زیر نظر کارقرما و پیمانکار فعالیت می کنند نیز اطلاعاتی قرار دهید ممنون می شوم.
دستگاهایی مانند دستگاه نظارت و دستگاه اجرایی و ناظر مقیم و ...
برای مثال دستگاه نظارت از طرف شهرداری هم در پروژه عمرانی داریم که بر ساختمان در حال ساخت نظارت نماید؟
در پروژه های عمرانی که اصلا ارتباطی به شهرداری ندارند و خود دستگاه اجرایی دارای مهندس ناظر یا دستگاه نظارت (مهندس مشاور) می باشد.
در رابطه با سوال اول شما عرض کنم که خود کارفرما خود نیز می تواند دستگاه باشد مثلا اداره نوسازی مدارس که خود کارفرماست و اکثر کارهای خود را خود نظارت می کند و خود به اصطلاح دارای دستگاه نظارت و دفتر فنی می باشد.
دستگاه های اجرایی هم که از اسم آن مشخص هست مثل اداره راه و شهرسازی یا اداره نوسازی مدارس و اداراتی مثل تربیت بدنی دستگاه اجرایی نیست.
موفق باشید.

مهندس مشاور مربوط به دستگاه اجرایی است یا کارفرما ؟
آیا هر دستگاهی دراجرای پروژه می تواند از مهندسین مشاور استفاده نماید؟
یه توضیح مختصر در مورد کارفرما بدم: کارفرما شخصیتی حقیقی (فرد مثل مالک یک زمین که میخاد مثلا ساختمون بسازه) یا حقوقی (مثل یه اداره یا یه شرکت یا یه سازمان) که طبق یه قراردادی کاری را به پیمانکار واجد صلاحیت می سپارد. پس کارفرما یه مفهوم گسترده ست که هر فردی یا هر شرکتی یا هر اداره ای یا هر دستگاهی (اعم از اجرایی یا غیر اجرایی) می تواند باشد. اما پاسخ سوال شما:
هر دستگاهی (شرکت، موسسه، اداره ....) می تواند از مهندس مشاور استفاده کند. اتفاقا سیاست کلی دولت برون سپاری کارها و واگذاری کارها به دستگاه های غیر دولتی ست. کارفرما ابتدا از طریق مناقصه پیمانکاری را انتخاب می کند.حال برای نظارت ان یا خود دارای دستگاه اجرایی و نظارتی است یا اینکه فاقد همچین امکانی ست که در این حالت مشاور می گیرد.انتخاب مشاور هم چندین روش داره که طبق یکسری قوانین انجام میشه

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
سایر قسمتهای توی پروژه مانند دفتر فنی چی اونم کاری رو که توی کارگاه انجام میده زیر نظر کارفرما است یا پیمانکار و یا بخشی است که هر قسمت داره؟
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
(1393/1/13 ، 10:31 عصر)omid_rch نوشته است: سایر قسمتهای توی پروژه مانند دفتر فنی چی اونم کاری رو که توی کارگاه انجام میده زیر نظر کارفرما است یا پیمانکار و یا بخشی است که هر قسمت داره؟
خب هر قسمتی میتونه دفتر فنی خودشو داشته باشه.مثلا دفتر فنی پیمانکار یا دفتر فنی مشاور یا دفتر فنی کارفرما. تو بعضی از پروژه ها کارفرما از طراحی تا اجرای پروژرو به یه پیمانکار میده و دیگه مشاوری نمیگیره. دفتر فنی اینجور پیمانکارا باید قوی باشد. درکل تو کارای کوچیک پیمانکار دفتر فنی نداره.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
پاسخ
مهندس پناهی از راهنمایی های شما کمال تشکر را دارم و امیدوارم موید باشین
در پایان می خواهم به نحوه ی گرایش شما به اشتغال را بنویسید و بگویید که چگونه سرپرست کارگاه و ناظر شدید؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
در مورد اشتغال به خدمت شما عرض کنم که دوستان هنرستانی از لحاظ اجرایی در حالت کلی قوی تر از دوستان نظری و کارشناسی های پیوشته هستند. بنده نیز ابتدا در پروژه هایی کارآموز بودم و به مرور پس از کسب تجربه وارد بازار کار شدم.در ابتدا نیز در کارگاه سوله سازی مشغول به کار شدم و سپس در پروژه ای سرپرست کارگاه شدم. در حال حاضر نیز در دفتر فنی کارفرمایی مشغول به فعالیت هستم البته نه به صورت صددرصد کار تئوری بلکه همزمان نظارت عالیه برخی پروژه ها نیز به عهده ی بنده هستش. همزمان کار نظارت کارهای ارجاعی از طرف نظام مهندسی را هم انجام می دهم که البته زیاد وقت گیر نمی باشد آن هم به علت تجربه بنده در مدیریت کارها.
موفق باشید.
پاسخ
سلام مهندس به نظر شما برای شروع به کار از کجا باید شروع کنیم؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
سلام
به نظرم اگر کار بلد هستید که باید تا می توانید خود را به دیگران بشناسانید تا بتوانید اعتماد آنها را جلب کنید.در پروژه ها حرف اول را اعتماد میزند چراکه هستند افراد تجربی و کم سواد که از طریق اعتماد کارهای بزرگی را دارند انجام می دهند. اگر هم نه که با کارآموزی شروع کنید.
موفق باشید.
پاسخ
مهندس خود نظام مهندسی شهری که هستیم آیا معرفی کار نمی دهد مثلا منی که عضو نظام مهندسی شهر خودمون هستم معرفی کند بر سر یک پروژه؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
بعید می دانم نظام مهندسی ها همچین کاری بکنند ولی خود می توانید به دفاتر مهندسی مراجعه کنید و از مهندسین عضو آن دفتر همچین کاری را بخواهید.
پاسخ
مهندس توی اکثر پست ها نگاه کردم در رابطه با پروانه کار و مجوز های طراحی و نظارت نوشته بودین ولی یه سوال برام پیش اومد و اون این که مجوز طراحی یا نظارت و یا همون مهرشون رو که می گیریم همون پروانه کار و یا فرق می کنه؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 181 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه ثبت نام در آزمون مهر 96 REZAF 1 488 1396/5/13 ، 11:56 عصر
آخرین ارسال: 911240
  بحث و تبادل نظر بعد آزمون محاسبات شهریور 95 زیبا یگانه 56 8,689 1396/5/2 ، 12:17 صبح
آخرین ارسال: ابراهیم کاظمی
  بحث و تبادل نظر در مورد آزمون محاسبات اسفند 95 rasool ghazali 9 1,343 1396/3/27 ، 12:45 عصر
آخرین ارسال: 1q2w3e4rr
  آمار قبولی در ازمون نظام مهندسی اسفند ۹۵ maryam68 1 465 1396/3/26 ، 01:27 عصر
  راهنمایی در مورد عضویت در سازمان نظام مهندسی navid444 1 204 1396/3/25 ، 01:48 صبح
آخرین ارسال: 1q2w3e4rr
  خدمات بیمه تامین اجتماعی برای اعضای دارای پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی mehrazsarafraz14 4 1,463 1396/3/6 ، 10:20 صبح
آخرین ارسال: behnam-araz
  حذف 5 سوال از ازمون نظام مهندسی شهریور 95 زیبا یگانه 21 3,838 1395/12/25 ، 10:27 صبح
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت عمران اسفند 95 (موسسه جهش) فرشاد امن خانی 3 486 1395/12/21 ، 02:04 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت معماری اسفند 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 0 251 1395/12/20 ، 06:06 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان