نظرسنجی: آیا شما مهر نظام مهندسی دارید؟ نظارت،طراحی،هردو؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله نظارت
19.12%
26 19.12%
بله طراحی
2.21%
3 2.21%
بله هردو
8.09%
11 8.09%
خیر
70.59%
96 70.59%
در کل 136 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 154 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی
سلام
مجوز طراحی یا و نظارت مهندسین با اداره راه و شهرسازی است. این موضوع مصوب مجلس و به عنوان قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان میشناسیم.در سایت نیز این قانون موجود می باشد.
به طور خلاصه:
پروانه مهندسی برابر است با مجوز نظارت یا طراحی که در پروانه قید می شود. این پروانه را اداره راه و شهرسازی می دهد آنهم با شرایطی مثلا یکی قبولی در آزمون مربوطه و دیگری سپری شدن 3 سال از مدرک کارشناسی و ....
یعنی بعد از اخذ پروانه ما میتوانیم کار نظارت یا طراحی را انجام دهیم. حال نظام مهندسی برحسب این پروانه و نوبت بندی به مهندسین کارها را ارجاع می دهد.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
(1393/1/15 ، 08:22 عصر)mehdipanahi نوشته است: سلام
مجوز طراحی یا و نظارت مهندسین با اداره راه و شهرسازی است. این موضوع مصوب مجلس و به عنوان قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان میشناسیم.در سایت نیز این قانون موجود می باشد.
به طور خلاصه:
پروانه مهندسی برابر است با مجوز نظارت یا طراحی که در پروانه قید می شود. این پروانه را اداره راه و شهرسازی می دهد آنهم با شرایطی مثلا یکی قبولی در آزمون مربوطه و دیگری سپری شدن 3 سال از مدرک کارشناسی و ....
یعنی بعد از اخذ پروانه ما میتوانیم کار نظارت یا طراحی را انجام دهیم. حال نظام مهندسی برحسب این پروانه و نوبت بندی به مهندسین کارها را ارجاع می دهد.
مهنندس چه کارهایی را نظام مهندسی ارجاع می دهد؟
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
شما به عنوان مالک یک قطعه زمین برای ساخت بنای خود از شهرداری پروانه ساخت میگیرید. مراحل صدور پروانه طبق ضوابط شهرداری قم پیوست شد.
حال نوبت به ساخت می رسد. در مرحله صدور پروانه نقشه ی بنا توسط یکی از مهندسین نظام مهندسی تهیه می شود. ارجاع تهیه نقشه از نظام مهندسی به مهندس طراحی و معمار همان ارجاع کار می باشد. البته قبل از صدور پروانه باید مهندس ناظر(اعم از ناظر سازه، ناظر معماری، ناظر برق...)توسط نظام و براساس اولویت بندی و نوبت بندی به مهندسین پروانه دار ارجاع می شود.

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   مراحل صدور پروانه ساختمانی اعم از.pdf (اندازه: 36.5 KB / تعداد دفعات دریافت: 106)
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
باسلام خدمت مهندسین گرامی

درزمینه سابقه ی کار پدر من معمار تجربی هستش و در حال حاضر مشغول ساختن آپارتمان...میخواستم بپرسم اگر من در ساختمان پدرم مشغول باشم ..پدرم میتونه منو به عنوان حالا سرپرست کارگاه یا غیره بیمه کنه؟؟؟اصلا همچین امکانی وجود داره؟؟؟یا حتما من باید در دفتر مهندسی یا کنار یه مهندس کار کنم ؟؟؟
پاسخ
سلام خدمت دوستان عزيز.دوست عزيز من يك توضيح مختصر ميدهم اميدوارم مفيد باشد.جهت شركت در آزمون بايستي سه سال از مدرك كارشناسي بگذرد ولي به ازاي هر5سال كارداني يك سال در كارشناسي شما رو جلو مي اندازد .نحوه ثبت نام:شما اول بايستي عضو نظام بشيد كه يك سري مدارك رو تحويل سازمان ميديد بعد از اون هم موقع آزمون بصورت اينترنتي ثبتنام و در تاريخ اعلام شده در آزمون شركت ميكنيد.در خصوص سابقه كار شما بايستي سه سال سابقه كار يا اينكه دو نفر مهندس حتماً پايه يك براتون تاييد كنه.در خصوص كاركردن الان شما بستگي به ميزان اطلاعات و مهارت و كار كردن با نرم افزارهاي عمراني داره اگه كارتون خوب باشه مطمئن باشيد رو هوا ميبرنتون.توصيه من اينه كه تو كارهاي اجرايي اگه شد كار كنيد بعدها خيلي كمك حالتون ميشه.
پاسخ
من راجع به ریز فضاهای مدارس استثنایی و نمونه موردی های مدرسه استثنایی سوال داشتم باید کجا برم؟کی میتونه کمکم کنه؟؟؟
پاسخ
با سلام...
بنده مدرک کاردانی الکترونیک رو دارم. حالا میخوام برای کارشناسی رشته كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي برق- قدرت رو انتخاب کنم. آیا پس از اتمام درس هام و بعد از 3 سال سابقه کار میتونم وارد نظام مهندسی بشوم و مهر طراحی رو بگیرم؟آیا پروانه اشتغال هم میتونم بگیرم؟آیا تا پایه یک هم میتونم ادامه بدم؟آیا میتونم با گذراندن واحد های اضافی مهر نظارت رو هم بگیرم؟
ممنون میشم کمکم کنید.
پاسخ
با سلام
بنده اکنون خدمت سربازی ام به پایان رسیده جهت ثبت سوابق بیمه ای جهت شروع به کار به چه صورت باید عمل کرد؟
آیا خود را بیمه نمایم و یا اینکه اگر شغلی که پیدا شد بر سر همان شغل خود من را بیمه می نمایند ؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
با سلام
آیا کسی در رابطه با ثبت شرکت اطلاعی داره؟
چطور می شه یک شرکت زد؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
با سلام
دوستان میخواستم بدونم کسانی که پروانه اشتغال به کار کاردانی دارند و میخواهند با مدرک کارشناسی ناپیوسته در ازمون نظام مهندسی شرکت کنند امتیازاتی قائل شدند مثلا در مورد سابقه کار، مدت زمانی که باید از مدرک بگذره ، ویا عضویت در نظام مهندسی که الزامی هستش این افراد هم قبل از ثبت نام عضو شوند و...
یا اینکه این پروانه اشتغال رو داشته باشند یا نداشته باشند تاثیری در مراحل شرکت و قبولی نظام مهندسی نداره

با تشکر
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 1,546 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
Wink فرم آماده اعتراض به آزمون محاسبات مهر 98 h9mzeh 1 360 1398/8/17 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: h9mzeh
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 19 53,012 1398/7/24 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: behnamx2x2
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 464 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 1,597 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 696 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,038 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 1,065 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,057 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 1,027 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان